Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

sylvusa
4. sep 2009

a vlastne to je zmrazenie tých zvyšných oplodnených vajíčok - stojí 6000 Sk a KET stojí 9 000 Sk - to je vlastne vkladanie tých zvyšých oplodnených vajíčok
tak to je či nie

lenca.b
4. sep 2009

ahojte babule mam este na vas taku otazku pisali ste niektore ze vasi mm mali zle spg ako zle hodte dake hodnoty prosiim....a este ma napadlo diagnostikovali daktoremu vasemu mm varikokelu?

bubulka722
4. sep 2009

Floskula,to ti verím, aj ja som snívala o prirodzenom tehu, ale realita je celkom iná. To mafakt hrozne mrzí, že IVF nevyšlo. Je to všetko ako ruleta. Je to celé hrozne neisté. Ale hlavu hore, dobre si urobila,keď máš mrazáčikov. Držím palce, nech vyjde KET. Kedy ideš na to? Inak ako si ustála stimulku, nebol žiadny problém ako OHSS? Z toho mám dosť strach.

bubulka722
4. sep 2009

Lenca, my sme mali varikokelu. Pred 1,5 rokom bola zoperovaná a efekt žiadny. Odborníci sa nezhodujú v názore,že operácia navráti fertilitu. Nad varikokelou by som sa na tvojom mieste ani neuvažovala. My máme po operácii ešte horšie výsledky ako predtým. Pred rokom množstvo 6 mil/ml., patológia 50%. Posledný pred cca 3 týždňami množstvo 1mil/ml, normálne parametre len 100 000. Pre nás je len jedna možnosť-ICSI. Operácia varikokély bol veľmi mylný krok!!! 😒

lenca.b
4. sep 2009

bobulka dakujem presne toho sa obavam a preto sme to neriesili dosial operaciou presne som to citala na nete ze muzi co nemaju s tym problem tak po operacii je to este horsie ☹

marrad
4. sep 2009

babky zdravim Vas,
Dnes mi volali z FC, ze mam schvalena od poistovne....lenze ĺaparku som mala 28.7. a este sa nedostavila prva mrcha odvtedy takze musime cakat, pretoze prva mrcha musi prebehnut a az pre dalsej ma mozem ist na IVF no len ta mala prist okolo 17.8. tak som mierne nervozna.....

lenca.b
4. sep 2009

marrad nemozes byt tehu?

marrad
4. sep 2009

no mozem, ale nechcem si robit falosne iluzie.... no na laparke mi nic nezistili /teda ze som ok/ tak mi napadla myslienka, ze ked mi tam davali kontratnu latku tak to trochu preplachli a kedze manzel ma vzborne vysledky tak sa to aj mohlo podarit.... 🙂
No v minulosti som mala dost nepravidelne mrchu a najdlsi cyklus v mojom zivote bol 49 dni tak som si povedal, ze skor ako 49 den si test neurobim..... 🙂

lenca.b
4. sep 2009

no ono viees u bab ktore nemaju problem a mm spg je v poriadku je tam velka sanca lebo tie vajickovody zvyknu byt niekedy len take trochu malo priechodne proste zuzene takze sanca tam je velka skus testnut 😉 ty mozno budes mat stastie mne laparka nepomohla mala som ju 2.6. a ja som prave mala ten pripad ze som mala trochu polepene vajickovody a teda museli na dvakrat davat tu kontrastnu latku

marrad
4. sep 2009

no uvidime.
Minule ma suseda zasobila testikmi, pretoze ich dostribuuje tak mi dala vzorky, tak ich ani nemusim ist kupovat 🙂

lenca.b
4. sep 2009

marrad tak to mas super a ktore mas?

floskula
4. sep 2009

bubul, ja som bola na hranici OHSS, bola som hrozne nafuknuta, ale neodlozili sme ET. vraj OHSS po 35-tke nebyva taky brutalny, tak som to predychala. na to jedine bol moj vek dobry. aj vajicka sa krasne oplodnili, aj 2 nadherne vkladali, len sa neuchytili. stimulka bola v pohode, len teda som bola nafuknuta hrozne a kazdeho pichnutia som sa bala. bola som cela taka vystrasena a psychika robi vela. tak uvidime. KET mozno pojdem uz teraz v oktobri.

lenka.b, tie hodnoty spg by som musela hladat, ale patologiu, cize tvar bol velmi zly, raz aj 85 percent tvarovo zlych. cize oni sa sice hybali, ale mali zdeformovane hlavy, alebo dva chvosty. cize nie je vsetko len pohyblivost. embryologicka by ti povedala, ze pobyh spermii je druhorady, to vyriesia pomocou ICSI. ale doleziote je, aby tvar spermie bol ukazkovy. no ale museli aj u nas take najst, ked sa nam tak pekne delili bunky a vzniklli pekne embrya. po IVF bol muz v normalnom labaku na spermiograme a mal takmer normospermiogram. takze ono sa to fakt meni.

marrad
4. sep 2009

lenca.b

viola

lenca.b
4. sep 2009

floskula tak dakujem pekne teda no u nas rychlost je b ale je maly pocet len 13milionov a patologia je 40 percent zlych tak neviem no asi to nie je az tak zle teda dufam

floskula
4. sep 2009

lenca.b, rozhodne to teda nie je zle. to ta mozem ubezpecit. ak by ti aj vypestovali rekordny pocet vajicok, povedzme 20, staci im 20 zdravych spermii, to medzi tolkymi milionmi urcite najdu. 😀 caka ta IVF? nepamatam si. 😕

lenca.b
4. sep 2009

floskula nie ja este len o tyzden idem prvy krat do FC a uz statocne stresujem ☹

floskula
4. sep 2009

no stresujes asi tolko, ako kazda z nas pred prvou konzultaciou. potom sa ti bude postupne rozjasnovat, dostanes viac informacii tam aj tu, osvojis si terminologiu a budes radit zase ty dalsim. mne radili skusenejsie, teraz po ivf zas co-to radim ja a tak si to tu odovzdavame. tvorime taky retazec. 😉

marrad
4. sep 2009

floskula suhlasim
ja som si uvedomila, e najlepsie sa mi o tom diskutuje tuna, lebo tu vie kazda o co ide, ale sa aspon sa chce doyvediet co ju caka, darmo sa budem o tom roypravat s kamoskou, ktora ma sice 3 deti, ale stacilo sa jej na manzela pozriet a u bola v tom....

floskula
4. sep 2009

marrad, ved to. tu kazda prechadzame plus minus tym istym, tak sa to zdiela ovela lahsie. ja niekedy aj ked neprispievam a len citam, tak bezim sem pozerat, ako ktora dopadla na odbere vajicok, na transfere, ako dopadol tehu test a podobne. normalne na tie kocky myslim.

lenca.b
4. sep 2009

ste zlate babulky a je to pravda ved sme na to rovnako ze nam priroda coto nedopriala tak si musime pomoct aspon takto 🙂

marrad
4. sep 2009

floskula
presne ako pises...
Inak baby niekedy ked som v cakarni FC mam chut sa prihovorit a opytat sa, ze Tz si ktora z modreho konika 🙂

floskula
4. sep 2009

marrad, aj ja som to tak odhadovala ked som mala 1 ivf, kto je asi kto v cakarni, ale sama som tam radsej mala klud a rozmyslala, ako komunikovala, tak som nakoniec vzdy len sedela a hladela na podlahu. a pila mineralku. 😎

lenca.b
4. sep 2009

heheh to teda mne sa tak stalo ked som pisala do temy dr elias z tt 🙂 tak som tam raz bola ako prvy krat v cakarni a som sa rozpravala s jednou holkou a ta sa ma potom na koniku pytala ze ci som to ja ta co sme sa rozpravali heheh to bolo dobre

bubulka722
4. sep 2009

Floskulka vieš ja sa stále spolieham na ten môj zdr. stav. O čojeto u mangela slebšie, to môžno ja dobehnem.Mám z toho celého taký divný pocit. My tu vedecky riešime tak prirodzené veci a kamoška sa mi pred 2 týždňami celá smutná zdôverila, že je zas v tom. No čo som jej mala na to povedať? 😒 Ani nevie čo za zázrak jej život priniesol.
My si babulky musíme pomáhať ako vieme a je fakt super,že MK je.
Marrad, ja by som testla... Nestačím sa diviť, nie si zvedavá???

floskula
4. sep 2009

bubulka, jedna kocka bola par dni po mne na iVF. tie sa nepodarilo a manzel mal zly spermiogram. po tom IVF vraj zacal este viac fajcit, takze spermiogram sa mu tym iste nevylepsil. no a ked uz planovali druhe IVF, presne 3 mesiace po tom prvom ivf, ona zistila, ze caka babo. takze tak to je. prislo to prirodzene aj so zlym spermiogramom. 🙂 a to nie je jedina. v jeden den sa ich tu takych vtedy zislo 5!!! keby si prelistovala stranky dozadu, nasla by si to. ale dlhsie by to trvalo. som myslela, ze mi oci z jamok vylezu, ked som to citala. 😕

petra2505
4. sep 2009

Babulky tak ja som dnes bola pre injekcie, fuha je toho dost.Druhy den M mam zacat pichat Gonal, z toho pera som cvok, ale snad to nejako zvladneme.6 den od pichania mam prist na kontrolu, priniest Merional a Cetrotide.Prosim Vas olo lahke pichanie tym perom?Davku viem nastavit len neviem, ze ked to stlacim ci sa aj ta davka kolko sa ma pichnut automaticky nastavi?Ale myslim, ze hej aby som to netlacila do nemoty a vpichnem to na jeden krat - toho sa bojim, ale asi to nie je mozne, ze?

marrad
4. sep 2009

floskula
no asi pred IVF by som tiez tak ako ty... jasom este vlastne bola stael len s nejakymi dalsimi vzsledkami a potvrdeniami ku ziadosti....

marrad
4. sep 2009

Inak bola som u praktickej lekarky a ona mi vravela ze nejake jej pacientka, sa tiez chzstala na IVF ze 8 rokov sa nedarilo a ked uz mala kupene injekcie a lieky tak zistila, ze je tehu......

lenca.b
4. sep 2009

jeej to je super teda 🙂 to by som asi aj ja brala hehe

floskula
4. sep 2009

petra, podla mna tie davky su prednastavene. ale to sa opytaj v centre radsej, ak nie si si ista. ja som gonal nemala, to je novinka teraz. na jar mali len merional, cetrotide a choragon.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre