Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

petra2505
28. sep 2009

ked dr.Pinter poslal na genetiku tak asi mal dovod,my sme k nemu prisli s genetikou a ani ju nepotreboval dokonca sa divil, ze ju mame.
nechcem byt mudra alebo aby si niekto myslel, ze zla,ale ja by som pekne pockala tak ako povedal, viete aby potom nepovedal, ze pacientka mu organizuje co ma robit a potom aj ten pristup bude taky, no nebudem radsej ani pisat.
ked to tak nakazal tak asi vie preco a ja by som posluchla....ale to je moj nazor....

lenca.b
28. sep 2009

petka ale vies co to pre mna znamena ty si dnes pisala ze musim cakat dva mesiace tak si predstav ze by si len na stimulku mala cakat do januara ako by si sa citila? a ta bezmocnost ze nemozes nic robit to radsej pojdem do ineho centra ak to takto ma byt proste ved to je dlha doba hrozne dlha

floskula
28. sep 2009

podla mna budete mat genetiku v poriadku. my ju mame ok aj napriek tej patologii, ktora je u nas stale pritomna, nie ze po chorobe. ☹ takze je fakt, ze aspon ziadost by s tebou mohol spisat. taketo cakanie je vzdy na nervy. je to stracanie casu a cloveka ide porazit. poznam to.

floskula
28. sep 2009

petka, ved to nie je o organizovani prace dokimu. podla mna ide o to, ako sa ho to clovek spyta. ked sa topovie normalne, s tym, ze na cloveku uvidi, ze je z cakania na nervy, je to ine, ako keby tam lenca vletela ako furia, ze toto teda nie, uz aj piste ziadost, lebo inak bistu bohu, budu lietat hromy blesky! 😀 😀

lenca.b
28. sep 2009

dik floskula vidim ze sa chapeme ake to je tazke a u mna to je este aj o tom ze ja mam choru aj stitnu zlazu este aj hypofyzu a dost casto mi to kolise a teraz to mam relativne ok tak preto by bolo vhodne obdobie ale co uz no nemam preto uz co viac spravit

petra2505
28. sep 2009

leni aj ja som cakala, radsej pockam ako by som mala mat pocit, ze niekoho obtazujem...vies oni su sukromne centrum a tiez si mozu pacientov vybrat a aby ti po case nedali najavo aby si isla do ineho CAR....Pinter vie co robi a ma dlhorocne skusenosti a ak raz povedal, ze genetiku potrebuje tak asi ju ozaj potrebuje...ale je to Tvoja vec ja som napisala len svoj nazor, ktorym som dufam nikoho neurazila len preto, ze sa nezhoduje s jeho...

petra2505
28. sep 2009

a koniec koncov ja musim teraz cakat dva mesiace na vklad a tiez to nie je lahke, ale bohuzial musim a rada by som mala zdrave dieta takze sa riadim tym co povie lekar aj ked viem, ze sa to dalo obist, ale bohuzial....

floskula
28. sep 2009

no ja to mam tiez na prd. otehu prirodzene je nepravdepodobne a co´sa tyka hornomov, tie by som nemala brat vobec, lebo mi mozu odstartovat vazne ochorenie. som tiez na nervy, ale som pripravena v novembri risknut ket. aj ked najrizikovejsi pre mna je prave hormon estrogen, kt. sa pri kete stimuluje. ☹ no a keby aj motyka vystrelila a bola by som tehu, zas ma musia sledovat, lebo plod by bol kvoli mojej krvi ohrozeny vrodenou srdcovou chybou. no poviem ti, parada.

lenca.b
28. sep 2009

petka vies ide len o to ja chapem ze genetika je potrebna je to ok ale preco sme nemohli aspon ziadost vypisat pre poistovnu vsak to aj ine holky pisali ze ziadost isla a dodatocne sa cakalo na vysledky vysetreni a viem ze su sukromne centrum ale zas existuje hlavne preto aby ludom plnili tuzbu po dietatku ....a len tak ak mozem sa spytat ty ked si prvy krat prisla do FC tak si kolko cakala?

azalka22
28. sep 2009

ahojte baby, mozete mi, prosim, niektora napisat, ako presne a co mi-nam budu robit - idem teraz 1x do FC na uvod.pohovor. mam z toho obavy

lenca.b
28. sep 2009

azalka tebe sono tvojmu partnerovi spermiogram a popozera dr vsetky vysetrenia ktore ste doteraz absolvovali a bude sa pytat na rodinnu anamnezu

floskula
28. sep 2009

azalka, prides, otvoria sampanske s tym, ze si ich milionta pacientka a budes mat ivf zdarma. 😀 😀 ale nie. spravia muzovi spermiogram, takze by mal predtym 5 dni abstinovat (od sexiku) a ty ak mas nejake vysledky od gynekologa, hornom. profil, folikulometriu, laparoskopia atd. zober to so sebou. tebe tam doktor spravi ultrazvuk, aby videli, ako na tom si.

petra2505
28. sep 2009

boze ved to nie je len o genetike, ta ziadost je spisana za sekundu, ale trba ju poslat, treba ju schvalit podotykam nie len jednym clovekom, treba tu ziadost schvalenu albo neschvalenu poslat spat to je kopec casu a financii a pokial tam pinter dolozi spermiogram tak ju neschvalia - nechapes?nato su kriteria a aj spermiogram musi splnat urcite normy ved o co ti ide o to aby si co najskor stimulovala a skoncilo sa to zle alebo o to aby si stimulovala super, mala zdrave dieta a bola stastna prip.otehotnenie za kazdu cenu?
ja som cakala cele tri mesiace kym som zacala stimulovat a teraz dalsie dva musim cakat na vklad takze ked sa to vezme kym sa dopracujeme k vysledku ci uz poz alebo neg tak skoro pol roka a bohuzial vnimam to tak ako to je.

azalka22
28. sep 2009

dik a co sa tyka financii?

floskula
28. sep 2009

petra, nemyslim, ze by sa tu niekto urazal. len ja som dost akcny typ v tom, ze ked ma nieco zerie, tak si za tym idem, ale vzdy o to ziadam takym sposobom, ze nikoho neurazim, takze vacsinou mi moj zamer vyjde. preto som radila aj lence, nech sa ide spytat, ked ju to zerie, lebo viem, ake to je, to cakanie.

callex
28. sep 2009

ahojte kocky.
presla som celu web stranku ferticentra a nemozem sa dopracovat k ziadnemu cenniku zakrokov.neviete mi prosim poradit kde ho najdem?

petra2505
28. sep 2009

floskula aj sa som ten typ co ked nieco chce musi to mat hned, ale su veci co proste nejdu...dieta a tehotenstvo sa kupit hned nedaju 😉

floskula
28. sep 2009

ak mas menej ako 39 rokov a este si nemala 3x IVF, tak doplacas len za lieky a potom za mrazenie embrii cca 6-tisic, ak vam nejake ostanu. a je na tvojom rozhodnuti, ci si das seminal plazma flushing za 3-tisic, to je dobrovolne, na pripravu maternice. ceny su v SK, nie v euro. 😉 ale mozno nepojdes na ivf, ale len na IUI, co stoji tusim okolo 3-4 tisic? neviem, tu vacsina bab riesi rovno ivf-ko.

floskula
28. sep 2009

peta, ved to, ze nedaju. aj mam nasetrene peniaze a furt nic. 😀 ale nie, proste furt sa nieco pritrafi akoby, co to komplikuje, takze tiez mam dni, ze som nervov zbavena.

petra2505
28. sep 2009

lenca a aby som nezabudla ked som chcela ist na IVF prvy raz tak som musela mat laparku a trvalo presne pol roka kym som sa na nu odhodlala ist a dalsieho pol roka co som dufala, ze budem tehu prirodzene takze asi tak...

petra2505
28. sep 2009

floskula ved aj ja, od zaciatku ivf problemy najskor lieky potom menzes dnes na odbere znova problem, ktory vznikol v centre o com tu radsej pisat nebudem a stale dokola ale musim vydrzat a nie hr br za kazdu cenu....

lenca.b
28. sep 2009

petka neviem ci si postrehla preco nas spg dopadol ako dopadol a taka naivna nie som viem ze tu ziadost musi niekto schvalit a dost dobre nechapem ako si myslela tuto svoju vetu ?
\\pinter dolozi spermiogram tak ju neschvalia - nechapes?\\ nejde tu prave o to ze ivf sa robi prave koli problematickemu otehotneniu a povecsine koli zlemu spg?

floskula
28. sep 2009

petra, lenze ja hrrr-brr mam za chvilu 40-tku na krku. 😖

lenca.b
28. sep 2009

petka a to si myslis ze ja ako som si pred dvoma mesiacmi rozmyslela ze chcem babo a ze proste cakam ze ho aj hned budem mat alebo co ? ja tiez mam svoje za sebou a tiez som si absolvovala laparku a vsetko mozne aj nemozne len proste nerozumiem tomu ze napriklad awe pisala ze jej tu ziadost odoslali aj bez genetiky preto sa pytam a chcem byt informovana ze preco u nas taky postup dok zvolil ze musime cakat je mi to totiz divne

petra2505
28. sep 2009

lenca akoze nehenvaj sa, ale tuto debatu asi nema vyznam dalej rozvijat, zajtra zavolaj do centra, spis ziadost ked bude Pinter ochotny a nech ti to dobre dopadne.
Pracovala som v poistovni, preslo mi rukami tisic ziadosti a viem ake su podmienky takze asi tak.

floskula
28. sep 2009

lenca, ano je to prave tak, ze ked je akoze "adrologicky faktor sterility" - cize z muzovej strany - co sa dokumentuje spermiogramom, tak to je indikacia na preplatenie ivf poistovnou. my sme to tiez tak mali. lebo nemusia byt rychle, len nech maju dobry tvar. oni ich uz do vajicka dostanu pomocou ICSI.

petra2505
28. sep 2009

A pokial Ti ziadost teraz neschvalia co sa moze stat podla toho co som citala, ze maju limity preplnene tak potom kludne nervy lebo potom fakt neviem co budes robit.

petra2505
28. sep 2009

floskula vidim, ze ty si ma pochpila, dakujem 🙂

floskula
28. sep 2009

baby, vsak naco tu nejake napatie vnasat. kazda nech kona podla svojho uvazenia. ja radim lence nech tam zajde, lebo by som urobila to iste. ak nepochodi, aspon bude vediet, ze to skusila, inak ju porazi. v tom som taka ista. myslim, ze kazda tu mas dost co nalozene na seba, co musi niest, ja tu radsej nejdem moje mimo gynekologicke diagnozy pisat, takze dolezite je nestresovat sa, aby z nas potom neboli matky nervacky. 😀 no lebo ratam, ze do roka a do dna sme tehu. ci to som dala dlhy interval? 😕

lenca.b
28. sep 2009

ja uz radsej teda nebudem hadzat ziadne prispevky aby to zas nejako inak nevyznelo ako to myslim a ako to je 😖

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre