Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

floskula
28. sep 2009

lenca, to snad nemyslis vazne. kazda sme tu ina, preto ti to mozno tak pripadalo. zajdi do FC a rozhodne napis, co si poriesila. aspon mne do IP to posli. 😉

lenca.b
28. sep 2009

floskula dakujem a chapem ze sme kazda ina ved inak by to ani neslo ale na druhej strane ciel mame ten isty kazda chceme vytuzene dietatko a to nas ma spajat a nie rozdelovat

sasko25579
28. sep 2009

Ahojte BABY
chcem sa vas opytať,uz mate niekto zvas za sebou IVF alebo ICSI?Pytam sa preto ,lebo ma zaujima cena.dakujem.......... 🙂

awe
28. sep 2009

ahojte kocky 😉

petka - blahozelam k urodicke, super, zajtra ti predpokladam budu z FC volat, kolko vajok sa vam oplodnilo, vsak? tak daj potom info 😉 a oplodnuju vam prirodzene, ci ICSI?

petra2505
28. sep 2009

awe ahoj, ano zajtra budu volat, oplodnuju prirodzene mame dobry spermiogram tak dufam, ze uroda bude dobra aj ked urcite nebude vsetych 9 schopnych (aspon si myslim)

floskula
28. sep 2009

petra, vacsinou 2/3 preziju vsetkym. ak by to tak bolo, tak mas zasobu aj na tri ketiky. 😉

petra2505
28. sep 2009

tak nejako som to pocitala ja ja 🙂 budem skusat a ked sa nepodari skusim dalsie ivf, ale posledne 😉

bubulka722
28. sep 2009

Ahojte! Nechcem nejako vážne vstupovať do vašej veľkej debaty okolo IVF verzus poisťovňa. Ja som to tiež chcela urýchliť a musíme čakať tiež na výsledky genetiky. Tak som predsa volala Pinterovi. Nechcel mi veľmi vyhovieť, že čo ak nebude gen. o.k...tak som mu povedala, že predsa ani ja napôjdem sama proti sebe, len nechcem strácať čas zbytočným čakaním na schválenie od poisťovne keď už budem mať výsledky genetiky. Zamyslel sa a povedal, že mi teda pošle na adresu dotazník pre poisťovňu aby som ho vyplnila a s výsledkami z kultivácie na chlamídie a horm. profilom zo začiatku cyklu to mám potom poslať spať. Budem to posielať tento týždeň a je mi to prd platné keď sú limity VZP vyčerpané. Bola som z toho na nervy, tak som volala do FC a tam mi sestrička povedala, že si dali žiadosť o navýšenie limitu a rozhodnutie by mali vedieť cca do konca októbra.
Každopádne ako píše floskula, na tvojom prístupe veľmi záleží. Keď si ty milá hoci aj do teleónu, tak sa ti to vracia naspať od nich. Ty predsa nejdeš Pinterovi kázať čo má robiť, len ho prosíš o pomoc pri urýchlení vo vybyvovaní. Preto je to celé o komunikácii. Zavolaj ako som to urobila ja a pokecaj s ním na úrovni.

Peťka je to zdĺhavý proces ale vždy sa z celej veci dá vykorčulovať keď vieš ako sa s kým baviť. Vyberať slová je dosť dôležité aj tu na fóre.

petra2505
28. sep 2009

Mile dievcata tato tema upada do ubohej urovne a myslim, ze uz je to tu o niecom inom ako o pomahani atd.Tu uz zacina zavist co mi je dost smiesne.Tesilo ma s vami tych par tyzdnov a prajem vam kazdej jednej uspesne tehotenstvo a niektorym hlavne skoru stimulku za kazdu cenu (aj ked bude....)
Majte sa krasne a tesilo ma.
Petra

bubulka722
28. sep 2009

Peťka máš pravdu,musíme si pomáhať. Je to veľmi citlivé miesto každej z nás, každá potrebuje pochopenie, cit, povzbudenie a nádej. Musíme ťahať jedna druhú, a presvedčiť sa že sa to každej z nás určite podarí. Ja tomu verím, tak sa vykašlime na nejaké ťahanice a prosím POMÁHJME SI!!!
Peti, držkám ti veľmi palce, verím že KET bude úspešný. Dva mesiace utečú ako voda a Vianoce budú u vás nádherné. Veľmi ti to prajem. A ak som ťa nejako urazila, tak sa ospravedňujem. Viem, že už máš aj ty toho dosť, tak ako každá z nás. Je to strašne veľká psychická záťaž.

bobjan
28. sep 2009

No dnes tu bolo rušno...

Callex, cenník nemajú, platí sa mrazenie, lieky a SPF....takže nás napr. jedno IVF vyšlo 200EUR+cesta a druhé cca 330EUR+cesta...a mrazenie sme ani raz nemali.

misi33
29. sep 2009

Dobre rano. 🙂
Dnes to tu nejako viazne. Ja som po kontrole.
Vo stvrtok mam dalsiu a musim dalej pichat. Aj mi dali recepty na dalsie lieky.

bobjan
29. sep 2009

Misi, držím palce, nech len pekne rastú 😉

siouxie
29. sep 2009

ahojte 🙂
Chcem sa opýtať, tie ktoré máte Dôveru, neniesli ste niektorá žiadosť priamo do pobočky poisťovne? Je to tak lepšie alebo je lepšie poslať to do nitrianskej centrály?

petra2505
30. sep 2009

PROSIM vas po OPU ste dostali nejaku spravu kde bolo napisane kolko ste mali oocytov?A bolo tam nieco aj o spermiach alebo tak?SURNE!!!!!!!!

floskula
30. sep 2009

petra ano, na sprave bolo napisane, kolko ziskali oocytov. ale spermiogram v den odberu to tam nepripisovali, len embryologicka povedali, aky bol. mozno to ale dali aspon do celkovej karty v centre. neviem.

petra2505
30. sep 2009

pichali ste niektora pred OPU Diphereline ?????????

petra2505
30. sep 2009

a este mam jeden dotaz tie co ste isli na IVF kvoli vam , ale s dobrym spermiogramom robili vam automaticky ICSI?

floskula
30. sep 2009

na ostatne neviem odpovedat, ten dipreline neviem co je a na ivf sme isli kvoli spermiogramu.

floskula
30. sep 2009

petra, volali ti z centra nieco ohladom embrii?

sylvusa
30. sep 2009

ahojte, mám 10 vajíčok, na odber idem v piatok o 7,30

brise
30. sep 2009

peti, ja som pichala diphereline, to sa pichá namiesto pregynlu v tom prípade ak nebude vklad.
nam robili takisto ICSI aj napriek dobrému s´permiogramu.
🙂

petra2505
30. sep 2009

informovali vas dopredu o icsi?potrebovala by som vediet:
ked ste nemali ET kedy ste isli k nim na kontrolu od OPU
ci ste mali v sprave napisane nieco ohladom spermiogramu
ci ste mali v sprave napisany skutocny pocet vypichanych injekcii
ako casto vas informovali o stave "deti"
ak ma este nieco napadne opytam sa este, zatial strasne dakujem

barbareta
30. sep 2009

Peťa ja som pichala Dipherline pred OPU, ale to bolo iste ze vklad nebude ☹ a ide sa mraziť,,,na nete som vtedy len tolko našla ze po tej injekcii neostaneš tehu. že ma za nasledook tušim laicky napisane kastračny učinok hormonu estrofemu.No a Ket bol za 3mes. : a neuspešny 🙄

petra2505
30. sep 2009

ja po mojich skusenostiach viac do Ferti nejdem myslim, ze po tom co sa stalo nebude ani KET lebo zahadne sa vsetko zle rozmrazi alebo sa nerozmrazi vobec.Verila som im, ale to co sa mi stalo vsetko okolo mojho prveho IVF ma presvedcilo, ze im ide len o biznis a vobec nie o to niekomu pomahat.Proste oni tam maju pristup ako by ste si dosli kupit parky akurat to vsetko pekne kryju za falosne usmevy.

petra2505
30. sep 2009

kcky kolko vam kazali mat sexualnu absenciu pred OPU? priamo vo Ferti a pred OPU!

bobjan
30. sep 2009

petra prečo nebude KET??

- o icsi som si povedala ja s embriologičkou, lebo mám protilátky proti spermiogramu
- v sprave o spg nič nie je
- skutočný počet v sprave nie je, načo by tam bol??? Ja si všetko evidujem doma, z každého IVF, aby som vedela povedať, keď zmením CAR ako som stimulovala predtým
- informovali ma na druhý deň po OPU
- abstinenciu sme mali od SPF do OPU, takže cca 5 dní

a nesúhlasím s falošnými úsmevmi s tebou...sestričky sú veľmi zlaté a dr. je rýchly a málovravný, to vadilo aj mne, ale inak v pohode, lebo mi sme už mali niekoľko pokusov za sebou, tak sme to nemuseli tak rozoberať do podrobna...

babulka123
autor
30. sep 2009

peti neviem ci si bola alebo nie, ale chod do Gyn fivu .. a to uvidis co su to falosne usmevy a nezaujem..

bobjan
30. sep 2009

mi, malo byť s tvrdým Y....takže my sme už mali niekoľko pokusov...

brise
30. sep 2009

peti, celkom s tebou nesúhlasím.
presne ako píše babulka chod do GF a uvidíš čo je to faloš. a mimochodom budu si ta tam pohadovať
4 lekári a vždy ti každý povie niečo iné.
ja som bola na prvom ivf v GF a poviem ti že tam ich na konrole ani nezaujimalo ze kolko je tam folikulov, išlo o to čo najviac. to že som mala nábeh aj tam na ohss tak ich nezaujímalo keby som mala tažkosti tak mám isť na pohotovosť. mali sme 9 embryjok, kedže sme mali dobrý spg prekvapilo ma že bude mať ICSI jasné ved 12 litrov som im zato zaplatilia tak to odporučia. ostalo nám 7 embryjok po 5 dnoch mi 2 vkladali a náhodne ostatné sa prestali deliť, čiže žiadne zamrazené, a vie že v tom období bolo veľmi málo kočiek komu niečo ostalo na mrazenie po predlženej kultivácii.
druhý pokus ivf bol vo FC. aj napriek tomu že ET nebol kôli hroziacemu ohss, oni totiž nechcú nič podceniť tak to radšej odkladaju, sme mali takisto 9 vajok, ostalo nám 7 embryok a o predlženej kultivácii sa nám zamrazili 4 embryjka, pri KET sa krásne rozmrazili obidve, jedno sa nám ujalo a dokonca nám ostali dve ešte aj na súrodenca.
samozrejme môže sa stať že sa nerozmrazí ale tam ide už len o kvlalitu samotných embryjok. s tým už nemá nič spoločné centrum.
a naozaj sestričky sú anjelské a veľmi vedia podržať človeka.
asi tolko z môjho pocitu a rozdielu medzi FC a GF.
ale skús iné centrum ak chceš je to tvoja voľba, ale držím palce aby to vo FC vyšlo 🙂 🙂 🙂 a zapísala sa do pozitívnych štatistík. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre