Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

mimka30
25. apr 2009

Ďakujem Peťka, že na mňa myslíš. Pekne si zdriemni, potom popíšeme 😉

petkaerdal
25. apr 2009

som myslela,ze si tu neni...si?

petkaerdal
25. apr 2009

http://www.neplodnost.cz/web/verejnost/fotogale...

tu si mozes pozriet mimka,co mas teraz v sebe,uz som to sem niekedy davala ,kuk

pikha
25. apr 2009

mimka, verim ze si si poplakala, ono cely ten bordel okolo toho nie je moc prijemny a nie este ked cloveku povedia nieco zle.. to sa tazko nesie. Ja som desat dni zila s tym ze mam z IVF mimomaternicove tehotenstvo, sledovali mi ako stupa HCG a coraz jasnejsie bolo, ze to nic normalne nie je.. som bola tak, ale TAK na nervy z toho, ako hadam este nikdy. A potom na svoje narodeniny som sla do nemocnice, s tym ze je to skutocne mimomaternicove a treba to dat von, to bolo otrasne nieco.. nastastie HCG kleslo a bol pokoj. Doteraz mam z toho obdobia sprosty pocit. Inak, co je to SPF?
Peti, kde budes rodit? predpokladam ze na Slovensku asi ne, ze?

mimka30
25. apr 2009

Pikha- to je seminal plasma flushing. Pozri si to na stránke Ferticentu.

Peťka dík 😉 Tebe dávali blastocytky alebo tiež morulky?

petkaerdal
26. apr 2009

ahojte kocky,
Pikha na Sk nie,tu budem,tu chodim aj k lekarom,na Sk uz nemam ani poistovnu

pamätam pikhus,ako si bola na tom,ved vies ako aj ja 😢 ,mali sme spolu ivf

mimka,mne davala blastocysty,ale mame zmrazene 2 morulky,tiez mi povedala,ze su take slabsie
uz ti volali?

mimka30
26. apr 2009

Ahoj Peťka- volali mi a povedala, že niektoré sa už vyvinuli do štádia blastuliek, ale také riedšie sú. Hovorila, že včera mi vložila tie najkvalitnejšie. Hovorila, že mraziť nebudeme, lebo že včera mi vložila tie najlepšie, takže keď tie sa neuchytia, tak potom by ani tie mrazené neprežili. 😒

petkaerdal
26. apr 2009

ahoj mimka,zase ti nerozumiem moc
tak nieco prezilo a mrazit nebudu? chapem dobre?

mimka30
26. apr 2009

Áno Peťka- volala mi, že niečo prežilo do štádia blastuliek ale sú moc riedke, to som tiež nepochopila a hovorila, že mraziť nebude, lebo že včera mi dala tie najlepšie, a že keď sa tie neuchytia, tak ani tie slabé, čo by zmrazila, by to neprežili, lebo išli do blastuliek, ale moc slabo, nejaké riedke. Hovorila, že je zvedavá, či sa mi tie uchytia 🙄
Tak som z toho jeleň. 🙄

petkaerdal
26. apr 2009

tak som z toho tiez jelen,este som sa s tymto nestretla 😅 😕

mimka30
26. apr 2009

Peťka asi dostanem depku. ☹ Ja som moc chcela mrazačikov a ona mi povedala, že nie je to v kvalite na mrazenie. Lebo niektoré sa podelili na blastulky, ale moc riedke sú. 😕
No som z toho hotová. 😕 To akože zase znovu stimulka, opu, transfér ☹ Fakt hrozné.
Doki mi vysvetlil, že pri polycystyckých vaječníkoch sú vajká niektoré nezrelé a nie všetky sa dobre vyvíjajú.
Peťka- ja sa asi zbláznim. Už som si aj poplakala. 😢

mimka30
26. apr 2009

Peťka ale ja sa nevzdám a verím, že sa nám uchytí aspoň jeden Bobáčik, čo mám v brušku, aj keď by som bola šťastná, ak by sa nám uchytili obaja alebo obidve. 🙂
Už som sa dosť naplakala a týrala sa, či to výjde, alebo nie. Ja tomu proste chcem veriť, že to má zmysel a čakať 🙂 Hádam keď nám to prežilo do embryotransféru, tak to nemusi byť až tak slabé, no nie? 😉

floskula
26. apr 2009

ahoj mimka moja. tak som si to cele precitala, co si pisala. samozrejme, treba sa vyplakat, posmutit si, ale ty si naozaj silna zenska, tolkych ludi dokazes povzbudit, pomoct im, tak sa musis teraz sustredit hlavne na tych bobacikov, ktorych mas v sebe a pomoct tak im a sebe. bud si ista, ze vybrali tie najkrajsie, ake vybrat mohli. kazda by chcela mrazacikov, ale ked ich mat nebudes, neupinaj sa uz na to, ale sa sustred na to, ze mas nieco v brusku, co ta potrebuje silnu, pokojnu a vyrovnanu, aspon v ramci moznosti. viem, ze sa mi to pise lahko, kazdej z nas sa lahsie pomaha druhym ako sebe samej, aj mne je tazko, lebo pokracovat mozem az v auguste a to mam podstatne viac rokov ako ty. ale ty si teraz v stadiu, ze sa mas na co sustredit, resp. verit, ze sa v tebe nieco uchyti, tak bud, prosim, silna pre toto. predstav si, ze inym nemaju ani len co vlozit, musia zrusit cely ET. ty si aspon o stadium dalej. skus to tak brat, aj ked ti bude tazko. ja na teba myslim, aj ked nie som prihlasena, viem, ze kazda minuta a tvoja myslienka sa toci stale okolo toho isteho, ale naozaj sa skus nastavit tak, ako si napisala poslednu vetu, ze treba verit, ze to ma zmysel. aj cakanie, aj dufanie, vsetko. drz sa mi, utri slzicky a pohladkaj bobacikov. predtav si, dva kusky su v tebe a potrebuju podporu. 😉

lolka
26. apr 2009

mimka, drzim ti silno palce, nech sa bobacim v brusku paci a nech pekne rastu 🙂
sice casto neprispievam, citam vas a drzim kazdej palce 😵
zajtra idem do FC a ked bude vsetko ok, vyfasujem recepty a za cca 8 dni idem do toho 😉

mimka30
26. apr 2009

Floskulka, Lolka to je milé od vás. 🙂 Ďakujem pekne. Krásne ste to napísali. 🙂

mimka30
26. apr 2009

Ja viem Babulky. Ja som len myslela, že to bude trocha lepšie. Samozrejme, že som šťastná, že sme mali aspoň niečo na vloženie a aj PK. Len som si robila trocha výčitky, že som mohla povedať aby mi zmrazili aj tie menej kvalitné. Embryologička mi povedala, že keď je úplne zlá kvalita, tak rušia celý embryotransfér. Našťastie, aspoň čoto mi vložili. Len som myslela, že aj na mrazenie bude. Ale hádam to embryológ vie lepšie posúdiť ako ja, čo je a čo nie je vhodné na mrazenie.
Floskulka- a ty ako?
Lolka- veľmi ti držím palce, nech je celý tvoj krok vo FC úspešný. 🙂

petkaerdal
26. apr 2009

mimka,este som sa s takymto fakt nestretla,ja neviem,musime len verit,ze mas u seba tie silne a zdrave a ze to uz vyjde,drzim ti moc palce,ale som aj dost sklamana,ze z 31 je nic na mrazenie,asi nieco s tymi vajkami mas alebo co 😔

petkaerdal
26. apr 2009

mimka,ja si myslim,ze dobre,ze ti to povedala a nemrazila,naco by si mala mrazenie platit a potom podstupovat aj Ket s niecim,co uz na oko kvalitne nieje...ona zase povi na rovinu co a ako,viem to podla seba

mimka30
26. apr 2009

Peťka ak to teraz nevýjde, tak je jasné, že je problém vo vajkách a nabudúce určite jedine darcovské. Veď to nie je možné z 31 vajok???? 😠

katka14
26. apr 2009

ahojte babenky, mimka držím ti palce nech ti to vyjde. no to tvoje nemrazenie ma riadne šoklo. volala mi dnes kamoška, bola v sobotu na ET ale nakoniec nemali čo vložiť. bola z toho teda riadne mimo. nedali jej ICSI hoci to mala vopred dohodnute, vajka oplodnili vždy po 2 spermie, takže boli patologicky zle či čo a cely proces ukončili. no bola z toho dost hotova, a tvrili jej doktori že 1.krat vraj nikdy nerobia ICSI. to je nejake divne nie?

mimka30
26. apr 2009

Ahoj Katka. Aj mňa to šoklo. Ale aspoň mi niečo vložili, to som rada. Uvidíme, či sa budú babulky vyvíjať.
To je hrozné u tej tvojej kámošky 😒 Inak mi hovorila embryologička, že ak sa prestanú vyvíjať, tak rušia embryotransfér. Tie moje sa vyvíjali, ale pomalšie. Vložili mi 2 morulky- a ja ich moc ľúbim. 😀 🙂 🙂

mimka30
26. apr 2009

Katka mne robili aj pri prvom icsi. Oni len skúšajú. 😠 Bola vo FC? 😕

katka14
26. apr 2009

áno aj si ta pamatal, podla tych rekordnych čisel. idu teraz na genetiku.

mimka30
26. apr 2009

Určite bola v inom car-e, lebo vo FC poradia, čo je lepšie a nemajú nič proti icsi. Preto sa pýtam, kde to bolo. 😕

mimka30
26. apr 2009

Kto si ma pamätal??? Inak ak sa nám teraz nepodarí otehotnieť, tak chcem darované vajká. Keď sa tie moje tak zle vyvíjajú, tak musíme vyskúšať niečo iné 😔 😔 😔

katka14
26. apr 2009

bola určite vo FC. tiež to nechápem, aj v papieroch mala odporučanie kvoli vysledkom na ICSI a pri oplodneni to nechali prirodzene. a nevie prečo. teraz ju poslali na genetiku.

mimka30
26. apr 2009

Inak ja by som tiež chcela vidieť tie moje embryjká, či je to pravda, že boli fakt zlej kvality. 😒 Lebo dnes mi volala, že sa niektoré pekne podelili do blastocytkov, ale boli riedké. To nechápem, ako to myslela 😠 😠 😠 ale že to nebolo vhodné na mrazenie. 😠 No a vyber si z toho- buď nevedela, čo chce povedať, alebo fakt boli zlé, alebo sa jej nechcelo mraziť, alebo čo do kelu 😠 😠 😠 😠 😠 😠

katka14
26. apr 2009

no je to všetko nejake divne, ale čo nam zostáma ked sme len laici a oni profici a nič ine nam nezostava len im dôverovat, ze vedia čo robia. mne moja doktorka ženska tvrdila, že mi to vkladali moc zavčasu a nemohli sa tam udržat, že sliznica nemohla vtedy byt tak vysoko či čo. no a vyber si. 😠 ale už sa nad tym nebudem pozastavovat.

pekne oddychuj, sustred sa na tie 2 zazraky v brušku a prajem ti pekny vikend. idem kukat hokej - no zatial nič moc 😖

mimka30
26. apr 2009

Katka ďakujem, aj ty sa držkaj. 😉

petkaerdal
26. apr 2009

mimka,tak nas tebou rozmyslam a tiez ma napada,ze to predsa nieje mozne,ze nic.. 😔
a s tym,ze su riedke to myslela asi tak,ze sice uz boli blastulky,ale asi mali malo buniek,ako mali mat,ze boli nejake riedke
nepytala si sa,ako to mysli? nevyjadrila sa blizsie???

mimka,asi ozaj budes mat nejake nekvalitne vajka 😔 😔 😔 inak to nechapem 😔

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre