Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

lev1
23. aug 2012

Kočky, prosím Vás, aké máte skúsenosti s EmbryoGlue? Využili ste túto možnosť? A čo výsledok? Nie sú to len zbytočne vyhodené peniaze? Vďaka za každú radu a info. 😉

vanda02
23. aug 2012

Ahojte dievčatá. Kolko dní sa prosím Vás teraz stimuluje vo FC? A na ktorý je odber?

lev1, aj nam ponukali 3 možnosti lepšieho uchytenia sa embryi. Zvažujeme tiež EmbryoGlue. Neviem ci je to nejaky tah, ale dalších 5% k uspesnosti je dobrych.

vanda02
23. aug 2012

@mirm Ahoj, my sa chystame, koncom mesiaca zacinam stimulovat

lienkalienocka
27. aug 2012

@barbadossa ahoj, idem sa ti pochvalit 🙂 v piatok to pride. sliznicu som mala ok, comu som nemohla uverit 🙂 berieme utros a valame doma sunky 🙂 ziadny stres, iba nakupy ma cakaju a to mi k pohode iba dopomoze 😀 drz sa 😉

barbadossa
27. aug 2012

@lienkalienocka tak budem na teba moc moc moc mysliet 😀 a vysledok bude len pozizivny budem drzat palceky 😉 ja ta v septebri budem nasledovat dufam ze uz posledny krat 😉

lienkalienocka
27. aug 2012

@barbadossa musime to dat, nic ine nam nezostava 😠 dakujem a pridem ta sem pozriet s dufam uz dobrou spravou 😉

rikuska21
27. aug 2012

ahojte, len v kratkosti som citala , ze niektore sa chystate na KEt, ja idem zajtra na kontrolu, 10 den, tak uvidim,
Co som bola naposledy na ketko, tak mne vkladali uz na 14 den bubakov, drzim vam palce a pevne nervy, po prvy krat som to tiez tak prezivala

mirm
27. aug 2012

@vanda02 drzim palce ja cakam kym dostanem a to predpokladam okolo 15 sep.

barbadossa
28. aug 2012

@lienkalienocka no budem sa tesit na teba ked sem prides s pozitivnymi spravami 🙂

tina4931
28. aug 2012

Ahojte, chcem sa spýtať - tých 300,- je cena za rozmrazenie vajíčok v rámci IVF hradeného poisťovňou, či ako samoplatca?

lienkalienocka
28. aug 2012

@rikuska21 ahoj, ja mam v piatok 15. den a ideme na KET. asi to zavisi aj od vysky sliznice. a bola si vo fc predtym?
@tina4931 ahoj, ja idem sice teraz prvykrat a vklad sme nemali, kvoli OHSS. podla mna je to jedno, ci z hradeneho ci ako samoplatca. ak sa mylim tak ma baby opravte 🙂

wejbynka
28. aug 2012

@michelitta jeeeeeeeeeeeeeeejdaaaa ahoj mojaa takkze sa vam podarilo????.....booze ako sa ja len strasne tesim svami🙂

wejbynka
28. aug 2012

@barbadossa
@lienkalienocka ahooojte babuleeeee , po dlhej dobee som sa tu stavilaaa a som rada ze ste sa tu objavili aj vy, ako sa sa vam dari??...uz mate po alebo sa vam to uz krati vsak?....moooc vam drzim palceky🙂

lienkalienocka
28. aug 2012

@wejbynka ahoj, no fakt po dlhej dobe si prisla 🙂 no nas caka v piatok KET 🙂 dufam, ze sa podari. tebe sa to tiez krati vsak? zachvilu na dovcu 🙂 poriadne si ju uzite 😉

wejbynka
28. aug 2012

@lienkalienocka takze v piatok uz idete na ket?...to je paradicka ako rychlo to ubehlo🙂....strasne moc sillno drzim palceky, len oddychuj a nic nerob ani ja nebudem ked pojdeme na ket znova....🙂....hej hej 9.9 ideme na 15 dni takze bude oddych a hned ako sa vratime , pojdeme na ket znova, uz sa musi podarit🙂

barbadossa
29. aug 2012

@wejbynka no ahoooj 😉 treba si poriadne oddychnut a potom sup do toho 🙂 ja pojdem niekedy v septebri ma ket uvidim ako sa mrche uraci 😉 tak prijemnu dovcu prajem 🙂

lev1
29. aug 2012

@tina4931 zamrazenie ani rozmrazenie poistovna nepreplaca, teda asi nic pri KET

lienkalienocka
29. aug 2012

@wejbynka ze? este prednedavnom som tu zufala ze tri mesiace nevydrzim a uz som v tom az po usi 😅 dnes a zajtra este umyjem este okna, bo som doma tak co si zacnem. za 9 mesiacov budem umyvat okna znova, nech pomozem malej, malemu ci malym von 😀 potiahnem PN co najdlhsie sa bude dat, urobim pre male vsetko co mozem 🙂 inak to budes mat super, prides oddychnuta telom aj myslou a mozno sa podari aj tam 😉

wejbynka
29. aug 2012

@barbadossa takze uz aj vam sa to kraati??🙂...velmi saa tesim hned ako pridem po dofce dufam ze tu najdem spravu ze uz ste v tom🙂....a po vas budem ja ale my az v novembri, kvoli moju zdravotnemu stavu:(...ale nevadi chcem byt 100% zdrava aby to uz teraz vyslo

wejbynka
29. aug 2012

@lienkalienocka ved aj som ti vravela ze to vsetko tak strassne rychlo ubehne ze ani sa nenazdas a budes tehu🙂...ani ja som sa nevedela dockat a uz idem na dovolenku buduci tyzden a po nej o mesiac ficcim byt tehotna, chcem sa maximalne pripravit na to, aby som bola na 100% pripravena a zdrava🙂....moc sa tesim dufam ze hned das vediet co a ako, budes sem chodit alebo si das pokoj na chvilku od MK?,...

lienkalienocka
29. aug 2012

@wejbynka tento cas mohol kludne rychlo utiect, no ked budem tehula tak by to mohlo ist pomalsie, nech si to vychutnam. joj ako slintam, ked vidim tehotne 😅 a ako to ze nie si zdrava? co ti je? nechcela by som sem chodit, ale verim tomu ze sem urcite nakuknem. ved co budem robit dva tyzdne cele dni doma? 😒 ale vydrziiiim 🙂

wejbynka
29. aug 2012

@lienkalienocka ved ani mi nehovor, ja ked vidim tehu tak idem punknut ze kedy uz aj ja budem, kolko krat sa prichitim pri tom ako rozmyslam nad tym ake je to nespravodlivne ze ine zeny maju uz aj 3 deti a ja ani jedno:((....ach....
ja neviem stale nieco, na genetike nam nieco zistili teda mne, musim ist na hematologiu este, a hlavne ze stale dokola som kazdy mesiac chora uz neviem co mam robit...:(ved aj ja som bola taka🙂...a budes sa aj testovat alebo pockas pekne na krv?

andyaa
29. aug 2012

Ahojte.Mohol by mi niekto napisat ako dlho trva schvalenie v pistovni (vseobecna)?dakujem

lienkalienocka
29. aug 2012

@wejbynka na hemato musim ist aj ja, sestre zistili trombofiliu ci co a teraz sa davame testovat vsetci. no objednana som az na 17.10. ze to neponahla. ale ked zisitim, ze to vyslo, tak to posurim. ked si kazdy mesiac chora, na imuno si bola? ci nemas oslabenu imunitu. ale to tipujem ako laik 🙂 ja ked nejaku vidim, tak si vzdy poviem, ze aj ja tak zanedlho budem a hned dve, co budem trocharit 🙂 jasne ze budem testovat, to by som nevydrzala 🙂 tak dufam, ze vydrzim aspon do toho 7.dna 😀

pupendo5
29. aug 2012

@andyaa zvyčajne to trvá okolo 30 dni

hadassah
30. aug 2012

ahojte dievčatá, viete mi povedať, ako dlho schvaľuje poisťovňa žiadosť o IVF? ja som žiadosť odniesla minulý týždeň a pani v poisťovni mi povedala, že štandardne schvaľujú do 30 dní. Poisťovňu mám dôveru.
Podľa toho, čo som si vypočítala, tak by sme mohli stihnúť IVF v októbri, ak tú žiadosť vybavia do 5 týždňov.

Ozaj a ako ste sa rozhodovali pri vklade embrijka? Ja sa neviem rozhodnúť, či si máme dať vložiť dve, alebo radšej jedno. Dvomi sa zvyšuje šanca, že sa uchytí aspoň jedno, no ale keď sa podaria obe... no neviem si predstaviť, ako by sme zvládli dvojičky 😝

skrouceninka
30. aug 2012

ahojte bojovničky ja jsem tu nova jmenuji se andrea a za par dni nas čeka KT mam z toho šileny strach jezdime do ferticentu moc vas prosim nektere to mate za sebou poradte mi at nemam takove stresy dekuji za kazdou radu a všem tehotnym preji hodne zdravi a štesti 🙂

barbadossa
30. aug 2012

@wejbynka no krati krati a uz sa nemozem dockat 🙂 no rdsej aby si bola fit hovori sa ze na to dobre si musime niekedy pockat 😉 tak sa riadne poliec 🙂

barbadossa
30. aug 2012

@lienkalienocka ahoj ja len k tomu testovaniu ja som to vydrzala sice len tak tak ale bola som aj rada lebo prvy krat mi vyslo hcg pozit sice mala hodnota ale predsa.... a ked som bola o par dni tak to slo dolu 😒 tak som aj bola rada ze som netestovala bo by som sa darmo tesila vopred 😒 aj teraz si pockam radsej na krvicku 😉

lienkalienocka
30. aug 2012

@hadassah ahoj, ja som mala v dovere schvalene do 2 tyzdnov 🙂 a co sa tyka toho rozhodnutia, s manzelom sme boli hned rozhodnuti ze chceme dat vlozit dve.a teraz vlastne za nas rozhodol FC. my sme ET nemali a zajtra ideme na KET a dali nam zmrazit iba dvojicky, tak sme vyrieseni 😉
@skrouceninka ahoj, vitaj 😉 mna caka prvy KET a co sa cudujem, tak sa velmi tesim a ani nejako nestresujem. alebo si to nechcem pripustit? 😒 verim, ze pozitivna mysel ma tiez nejaky vplyv na vysledok, tak si hovorim, ze sa nam ujmu hned obidve 🙂
@barbadossa ahoj, tak to mi je luto, ze to islo takto. neviem, ale ja asi az do konca nevydrzim 😉 bud budem sklamana v den testovania alebo trosku neskor nie je to jedno? a ked sa budem tesit o par dni viacej tiez to nie je jedno? fakt este netusim ako sa to este vyvrbi 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre