Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

rebeca_1
6. mar 2010

Leni ved hej, to mna opat caka narocnejsi proces ale hadam to zvladnem tentokrat bez OHSS a dockam sa hned aj ET a aj miminka.
KET je uplne v pohode. Ja som mala estrofem a bolo to uplne v pohode. Trosku som sa bala tych tabletiek ale nastastie...
A beries aj nejake vitaminy? Ja mam femibion 800.

bubulka722
6. mar 2010

Ahojte kočky! No ako pozerám, tak sa nás tu nazbierala pekná partia. Je fajn, že to tu opať žije.
Babulka si slniečko tejto témy!!! 🙂

martineluska
7. mar 2010

ahojte 🙂 prajem krásnu nedelu 😉

babulka123
autor
7. mar 2010

bubul.. co ja .. to Ninka.. dakujem ..

rebeca_1
7. mar 2010

Ahojte, tiez sa pripajam. Krasnu nedelu! 🙂

Tiez sa tesim, ze tema ozila..

veracruz
7. mar 2010

Ahojte. Po dlhej dobe som nakukla do tejto temy, co noveho. Ja mam z Ferti doma krasnu dcerku a teraz sa chystame na dalsie IVF.
Drzim palce vsetkym cakatelkam...

tina4931
7. mar 2010

Ahojte,
Rebeca, Babulka veeeeľmi pekne ďakujem, ani neviete ako som sa potešila. Ja som chodila k Drábekovi (Gyn-fiv), hrozné....Takže už som sa naisto rozhodla pre FC. Len to musím pohľadať na mape. Ale chystáme sa tam až v druhej polovici apríla, tak som nevedela, či sa netreba náhodou objednať už teraz. Takže ma tiež čaká beh na dlhé trate.......Ale som rada aj za vás, ktorým to vyšlo a držím palce nám všetkým.

tina4931
7. mar 2010

A ešte otázočka....Ako je to vlastne s tými poisťovňami? Ja mám Dôveru, teda bývalé Apollo. Viete mi poradiť? Ďakujem.

rebeca_1
7. mar 2010

Tina4931 ja som tiez Dovera, pokojne sa pytaj... Poradim ti ak budem vediet.

rebeca_1
7. mar 2010

Veracruz, ved Pinter ma zlate rucicky.
Aj ja by som chcela mat uz krasnu dcerku...
Vyslo hned prve IVF?
A kedy sa chystas pre surodenca?

veracruz
7. mar 2010

rebeca, vyslo nam prve ivf, ale nezostalo nam nic na zamrazenie, takze teraz ideme na druhe...

rebeca_1
7. mar 2010

Veracruz tak to je super. Mna teraz caka tretie IVF.
Stoji to zato, stimulka sa da zvladnut a znovu budes tehulka.
Ja som mala v januari KET, 2 krasne blastocysty transferovane a nevyslo to.
Cerstve embrijka su predsa len cerstve.
A kedy chces ist na IVF? Uz ho riesis?

veracruz
7. mar 2010

rebeca, takze do tretice vsetko dobre... 😉
no my uz riesime teraz, uz picham 🙂 uz si nepamatam, vela pit treba od zaciatku stimulky alebo az po odbere?

babulka123
autor
7. mar 2010

veracruz.. juuuuj tak to drzim palce.. moj drahy uz druhe nechce takze ostavame pri jednom ale v dobrom zavidim..
a pi uz teraz.. nieje to na skodu .. a mala je naaadeherna..

rebeca_1
7. mar 2010

Veracruz no dufam, ze do tretice sa nam to podari.. Hrozne by som chcela miminko.

Jej tak ty uz pichas. Drzim palceky! Kedy mas UTZ? Kolky den si dnes?
Pit treba az okolo OPU. Od zaciatku myslim nemusis. Potom ale o to viac. Minule si mala naznak OHSS?

rebeca_1
7. mar 2010

Babulka123, a ty by si este chcela? Preco manzel uz nechce? Mozno v nom neskor cukne a bude chciet este napr. synceka. Ale mala je nadherna, aspon ten jeden nadherny pokladik uz mate. 🙂
Aj ja chcem...

babulka123
autor
7. mar 2010

rebeca.. ja som rada ze mam aspon jedno.. presvedcit ho na to ze mame babo tak to bol nadludsky vykon.. hehehe
ja by som brala este jedno .. ninka bola pokladik teda aj je.. od narodenia mi spi celu noc {sem tam je hore ale nic hrozne.. } teraz je viac plackava lebo jej idu zuby a dosla na to ze vie chodit ale sama este nie, tak si vynucuje pozornost ale co uz ked je taka aktivna.. ostatne deticky v jej veku ledva sedia a ona sa uz pusta..

a okrem toho mm nechce moc druhe, ja som si cele tehu musela odlezat, rozpadavala sa mi lonova kost, takze to bolo dost o hubu.. a tak aj keby nahodou tak Ninka musi byt viac samostatnejsia.. lebo pravdepodobne budem musiet zas cele tehu lezat..

rebeca_1
7. mar 2010

To vazne? Moj manzel pri prvom IVF to vsetko podstupoval vicmenej kvoli mne ale teraz sa uz hrozne tesi na miminko, predsa je uz o dost starsi. Prve IVF sme mali pred piatimi rokmi. 🙂
No to sa mi paci, ze vo Ferti robia take sikovne deticky a tie zubky, to patri uz asi k tomu. 😉
No to verim, nie kazde tehulkovanie je idealne a bezproblemove ale uzasne ste to zvladli a stoji to zato.

babulka123
autor
7. mar 2010

rebeca.. presne tak ..
mm bol strasne zlaty ., vedel ze babatko chcem veeelmi a nevedela by som si zivot bez neho predstavit tak to podstupil somnou vsetko bol mi uzasnou oporou aj cele tehu.. tym ze som musela lezat tak zakazdym letel domov, snazil sa mi ako tak robit program takze sme to zvladli..
ale povedal ze stacilo.. heheheh

a syna.. no neviem vzdy chcel dcerenku a to sa mu splnilo.. takze je to presne tak ako ma byt.. a co my vieme, mozno sa zadari aj normalne..

bubulka722
7. mar 2010

Ahojte kočky! Mám otázočky. Ktorý deň od začiatku pichania sa spravidla chodí na UTZ a koľkokrát ste boli na UTZ pred samotným OPU. Mala by som asi kolegov nejako pripraviť na to ako často budem mimo. Odporúčate deň pred odberom byť doma alebo môžem ísť v pohode do práce. Som v administr. a nič fyzické nevykonávam (prehadzujem papiere z kopy na kopu) 😀 Koľko dní absencie by to približne mohlo za celý cyklus IVF urobiť? Napíšte mi prosím nejaký harmonogram ako to u vás prebiehalo.
ĎAKUJEM! 🙂
Babulka, ja si osobne myslím, že mm zmení názor keď malá odrastie a bude viac samostatná. Malé dieťa je zaberák, ale človeku to začne časom chýbať. 😀
Rebeca kedy začínaš pichať?

rebeca_1
7. mar 2010

Babulka 123, esteze tie nase zlaticka mame. Aj mne moj manzel velmi vo vsetkom pomaha a je mi uzasnou oporou. Je to velmi dolezite.
Ste krasna rodinka! Zavidim Vam to! ... ale tak triezvo... 🙂

Babulka 722, Ja este len cakam na schvalenie ziadosti. Chcela by som zacat pichat v aprili.
Ja som mala prvy UTZ 6 DC, potom 8 DC a 10 DC, 13 DC som mala OPU ale ET bol odlozeny.
Ja osobne by som zostala pred OPU doma, mne sestricka povedala, ze tych 36 hodin pred OPU mam byt " ako v bavlnke"...
Myslim, ze 5 krat pojdes za ten mesiac do Ferti. A po ET je asi tych 48 hodin najdolezitejsich. Aj ked hovori o 15 minutach. 🙂

veracruz
7. mar 2010

bubulka, ja som mala tusim utz - 6., 9.; opu -12.; et - 15. dc... volno si urcite zober v den opu, niektore kocky idu potom do prace, ale mna vsetko bolelo, tak som bola rada, ze som doma... v den et som lezala doma s nohami hore 😀

rebeca, nemala som naznak na opu, ale nechcem nic podcenit... minule som mala merional, teraz gonal+merional, tak neviem, ako budem reagovat... v stredu idem na 1.utz...

rebeca_1
7. mar 2010

Veracruz, ja som predtym mala merional, cetrotide, pregnyl a utrogestan a teraz mi tiez pridal aj gonal.
Netreba podcenovat, to je jasne.
Drzim palce v stredu! 🙂

bubulka722
7. mar 2010

Kočky, ďakujem vám za info!!! 😀 Ste zlaté.
Dobrú nocku, idem hajať.

rebeca_1
9. mar 2010

Ahojte,

Veracruz ako pichanie? Dobre zatial zvladas?
Pijes?
Kedy mas UTZ?

veracruz
9. mar 2010

rebeca, nepijem tolko, kolko som chcela, ale po opu urcite budem... utz mam zajtra, som zvedava, ako sa vajka vyvijaju...

rebeca_1
9. mar 2010

Veracruz ja som 3 dni po OPU nevedela vobec prijat vodu. Vsetko som vyvratila. Uplne dehydrovanu ma prijali do nemocnice. To uz bol OHSS.

Ja by som si to uz zacala sledovat, radsej o par dni skor ako o par hodin neskor..
Drzim palce! Aj na zajtrajsi UTZ!

veracruz
9. mar 2010

to asi nebola sranda 😖 ja som bola v pohode, pamatam si, ze som mala mierne bolesti, ale inak relativne v pohode... a tehotenske nevolnosti mi zacali skor ako som mala potvrdene tehu z krvi 🙂
a dik...

rebeca_1
10. mar 2010

Veracruz, to je super. Ja som toto iste mala pri prvom IVF, druhe uz bolo ovela horsie.
A s tymi tehotenskymi nevolnostami si ma uplne prekvapila, je to mozne?
UTZ dnes dopadol dobre?

veracruz
11. mar 2010

Utz ok, nejake folikuly nalavo, napravo menej...
No mne zacalo byt asi 11. den po ET zle po ranu, mala som kovovu chut v ustach a naliate prsia... to si pamatam este do dnes...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre