Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

floskula
18. apr 2010

lalia123, neviem poradit, centrum som nemenila.
dalayla, na tvojom mieste by som nesla do prace ani pred odberom a ani den po nom. ale je to na tebe.

christie
18. apr 2010

ja som centrum tiez nemenila a to ze doktor je menej zhovorcivy ma aj svoje vyhody. Hovori vzdy k veci a ked sa opytas, povie ti, nehovori zbytocnosti, co som citala od kociek z ISCARE, dostali tolko info naraz, ze nevedeli, co robit.. vo FC to davkuje, aby si si to zapamatala. Ja som s nimi naozaj velmi spokojna, pristup je iny, ako v ISCARE.
Dalayla, a kazdy doktor ti povie na tu istu temu nieco ine.. takze ked sa opytas v ISCARE, moze byt ina odpoved ako vo FC ci GF. a pritom vsetci budu mat svoju pravdu.
Ide o to, aby si doktorovi verila a verila aj sebe, ze sa to podari. Pozitivne myslenie je velmi dolezite.

dalayla
18. apr 2010

s FC som spokojna,len tam nemaju tolko skusenosti s ochorenim,ktore ma moj muz,koli ktoremu su jeho spermie nepohyblive,pan dr.Pinter toto ochorenie nepozna a preto som bola trosku sklamana ked vtedy,ked som mu to vysvetlovala nemal cas ,cize my sme tazsi pripad,a hladame radu vsade,v ISCARE mali troch pacientov s tymto ochorenim,a preto ak sa nam nepodari v FC prejdeme k nim,na dalsi pokus...opakujem ,ze sme s FC velmi spokojni,len ... 😎

christie
19. apr 2010

jaj, tak drzim palceky, nech to vyjde a najdu sposob, ako to pojde

christie
20. apr 2010

kocky, krvne HCG 2.700 - utrogestan budem brat do 12teho tyzdna. Strasne sa tesim a bojim zaroven, aby to dobre dopadlo.
Drzim vsetkym palceky aj Vam.

siouxie
20. apr 2010

christie 😵 blahoželám! a držím palce, nech je všetko, ako má byť! 🙂

christie
20. apr 2010

dakujem vsetkym, nech to pekne zostane v brusku aspon dalsich 30 tyzdnov a nech je zdrave (resp. podla HCG su zdrave 🙂

rebeca_1
20. apr 2010

Christie gratulujem a tesim sa s tebou..

henika40
20. apr 2010

jeeej, konencne pozitivna spravicka 🙂 .. uz sa vie, ci sa chytila jedna bublinka, alebo obe? 🙂 .. drzim palce!..

dalayla
20. apr 2010

super,nech to dobre dopadne. 😀

anikka
21. apr 2010

christie, gratulujem, hlavne nech to dobre dopadne
tych 14 dni po transfere si bola doma? alebo aky mas recept na uspech? 😉

christie
21. apr 2010

ahojte a dakujem.
Bola som doma, i ked som z domu pracovala, lebo sa nedalo inak. Ale nestresovala som sa uplne, len obcas 🙂
Uzivam kyslinu listovu od Jamiesona a prave vcera som citala letak, kde bolo o Omega 3 mastnych kyselinach pisane (nejake tabletky su kyselina listova a tie Omega 3). A ja od septembra kvoli cholesterolu papam Omega 3 (rybi tuk) v tabletkach. Tak mozno aj to pomohlo 🙂
Ale hlavne, pozitivne myslenie.
Verim, ze su dve a obe v decembri stastlivo na mna budu pozerat 🙂

anikka
21. apr 2010

a planujes ist teraz do prace alebo mozes byt na PN? Ja som pri prvom transfere bola doma len par dni, teraz asi zostanem cele 2 tyzdne. ja sa viem v praci priserne vystresovat 😒

christie
21. apr 2010

no uz som od pondelka v praci, vcera, ked mi zavolali, tak som poobede odisla skor, lebo som bola rozrusena 🙂
ale inak mam dost stresov, mam pod sebou 14 ludi, ktori nie su jednoduchi 🙂 a nechcem im este hovorit.. takze musim sa vnutorne nastavit, zbytocne sa nestresovat.

anikka
21. apr 2010

Christie, v praci to urcite este nehovor. Ale super ze je tu konecne pozitivny vysledok. Uz to vyzeralo ze v F sa velmi nedari. Snad sa ta smola prelomila... 😉

esther03
22. apr 2010

ahojte baby, kto vam robil hormonalny profil a chlamydie? Vas gynekolog alebo vo ferti? Pomaly si zbierame vysledky, tak aby sme nieco nezabudli....

esther03
22. apr 2010

A este otazocka, neviete nahodou, ak je len pohyb b, je nemozne otehotniet prirodzene?

rebeca_1
22. apr 2010

Esther03 HP a chlamydie ti vo Ferti neurobia, to musis mat od svojho gynekologa.

esther03
22. apr 2010

rebeca dik, tak pojdem teda ku gyndovi a nevie ako je to s tymi spermiami. Nam pindo povedal, ze je tam len pohyb b, inak hodnoty boli objem 3ml, 15 mil spermii, 5 mil zivych, 70% morfologia a pohyb vraj len b, ziadny iny. S tym sa asi neda prirodzene, ak je tam len b, ze? Predtym sme mali a+b.

rebeca_1
22. apr 2010

Esther03 so spermiogramom ti ja nepomozem. Moj manzel mal vzdy spermiogram ukazkovy, dokonca v Gyn-five ho chceli ako darcu pred siestimi rokmi.
Skus si hodit do googliku, urcite najdes nejake zaujimave info..

mirm
23. apr 2010

ahojte
my sme boli vo fertincentre pred pol rokom na spermiograme, a uz mam za sebou ivf a ket v iscare ale nespesne:( na dalsie ifv pojdeme do ferticentra

esther03 - moj manzel mal tiez pohyb b+b s ciarkou - to znamena ze mal pohyb len do zadu a do prava a lava. Pohyb rovno tam chybal teda pohyb "a"
Ale uz o par mesiacov mal ukazkovy spermiogram, aspon pri odbere na ivf mi tak embriolog povedal.

esther03
23. apr 2010

joj rebeca ten spermiogram zavidim 😉
mirm: my sme mali len ten pohyb b s ciarkou, takze to asi znamena, ze len do stran (a to bol jeden z tych lepsich spermiogramov co nam robili) 😒, no uvidime co nam povedia v prahe... V iscare si nieco platila? ci len za lieky?

mirm
23. apr 2010

iscare nas vyslo 30 tis sk, vcera som bola na konzultacii vo ferticentre a tam za vela veci si nepytaju a aj podla mna maju lepsi postup. Oni sami cakaju (ako vo ferticentre) kym sa vytvoria blastocysty a potom tie zmrazia. V iscare mne spravili, ze bez mojho vedomia zmrazili hned pred odberom 2 embrya (alebo co to je) a za to aby sa vyvijali do 5 dna sme museli zaplatit a potom mi zmrazili tie kt. ostali.
Po vcerajsku si myslim ze v iscare si vypytaju za vsetko a este to neznamena ze to je zbytocne. To je moj nazor.

mirm
23. apr 2010

esther03 - ked mate taky pohyb (my sme mali prvy krat skoro to iste) tak vam odporucia ivf a este pri odbere budu vyberat spravne (najlepsie) spermie. Napriklad aj toto si musis zaplatit v iscare a vo ferticentre nie.

katka14
23. apr 2010

ahojte kočky, asi ma tu moc nepoznate, prispievala som sem tak asi pol roka spat ked som absolvovala 2 IVF i ked neuspesny. vsade nam doktori povedali ze kvoli zlemu SPG je prirodzene otehu nemozne. a tu kuk - zazrak sa stal. pomol nam kamos PROFERTIL, oddelena strava a z mojej strany i step-aerobic a stratila som pracu. a ked sa to takto zamiesalo, vyslo to ... 🙂 držím vam všetkym moc palce a hlavy horu, zazraky sa deju ... !!! 😀

aaddeell
23. apr 2010

katka 😉 😀

mirm
23. apr 2010

katka gratulujeeem 🙂)
Katka myslis ze step moze pomoct?

katka14
23. apr 2010

mirm, to netuším. mozno staci hocijaky pohyb ak predtym necvičis. ja som to dlhšie flakala, no ked som prisla o pracu, nasla som cas i odhodlanu kamosku. no obe sme tam vydržali len do tehu 🙂
je to dost namahave zo začiatku, ale neskôr sme si zvykli a uz sme nemali ani svalovku. a dostala som sa aspon medzi ludi. skoda, hned by som sa tam vratila. ale tehu je prednostnejsie. ale potom sa tam chcem urcite vratit, bolo to super. vyskusala som raz aj zumbu, ale tam som nevydavala az tak vela energie

mirm
23. apr 2010

spet aerobik je dobry, ja som chodila na neho a aj na normalny aerobik a fakt je to dobre. Teraz cvicim doma svicenia podla pani Mojzisovej. Ako na postavu je to vcelku fajn ale chyba mi to odreagovanie ako pri aerobiku 🙂 🙂

siouxie
23. apr 2010

katka 😀 blahoželám! 😀 😵 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre