Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

roxy80
22. jan 2015

@nisa_666 ahoj na kontrole zajtra ti povie kedy bude vklad, ja som bola na kontrole vcera 10 den a vklad bude pondelok 15DC ale je to individualne podla vystelky a tak...ja berem tiez 3x2 estrofem a vcera po kontrole mi nechal rovnaku davku a pridal crinone gel, som zvedava co ti zajtra povie....

roxy80
22. jan 2015

@dancez super takze uz sa nam to rozbehlo,drzim palce na tej kontrole...ja idem este zajtra a sobotu do roboty a potom som doma az do polky februara 🙂

nisa_666
22. jan 2015

@roxy80 no a akú si mala sliznicu? povedal ti? ja mám utroš.

fatma1
22. jan 2015

Ahojte.......Baby, pocuvajte, kolko vam trvalo schvalenie ziadosti v poistovni?? Pinter mi vcera povedal, ze tak cca mesiac urcite. A ze ked mi nebude sestricka volat do mesiaca, mam im zavolat do FC a oni mi daju kontakt koho bombardovat v poistovni. Mame VsZP. Pamatam si, ze pri 1. IVF, ta ista poistovna, cez Gynfiv, to trvalo tyzden - ale tak maju tlacenky a ludi, tzv. predlzenu ruku.
Diky za informacie.

roxy80
22. jan 2015

@nisa_666 ano povedal spýtala som sa a on že krasa 10mm a tym ze ja som po odbere mala mat vklad uz vtedy som brala 5 dni crinone a mne vyhovoval tak mi ho dal aj teraz ale mam ho len 1x denne 😉

nisa_666
22. jan 2015

@fatma1 u nás to bol cca mesiac, ale nevydržala som a volala som na infolinku poisťovne asi po 3 týždnoch a tam ma prepojili daakej pani, čo toto rieši a povedala mi, že je schválená, len ju musia ešte poslať do kliniky a za cca 3-4 dni mi volali, že to mám schválené. Majú toho veľa a neviem, či náhodou iba 1 za mesiac nezasadá rada na schválenie. preto to môže dlhšie trvať.

nisa_666
22. jan 2015

@roxy80 dúfam, že to bude u mna tak isto ako u teba. Perinku máš krásnu.

nisa_666
23. jan 2015

Perinku mam 7,9 mm. Zostal estrofem 3x2 a od zajtra davam aj utros 3x2. Vklad mame v stredu o 11:30. 😀

renitr
23. jan 2015

@fatma1 ahoj, mne na prve IVF to trvalo 2 tyzdne a na druhe uz 4 tyzdne. To som uz bola fakt nervozna ze preco to tak dlho trva, tak som aj ja priamo tej tetuske zavolala, a pytala sa co a ako, a musim povedat ze bola mila 😉 drzim palce

misenaf
23. jan 2015

ahojte kočky. Chcem sa spýtať či vam robili diagnosticku laparoskopiu vo ferticente a ak ano kolko vás vyšla. Mne totižto robili v Iscare a verdikt je uplne nepriechodne oba vajcovody. Je tomu rok a chcela by som si to dať znova spraviť lebo mi stále chodí hlavou čo ak mi to nespravili správne a jednoducho ma odbili s takouto diagnozou a jedina možnosť je ivf. Musim byť pacientka vo FT aby mi to spravili?
dakujem

fatma1
23. jan 2015

@nisa_666
@renitr
baby, diky ;)

renitr
23. jan 2015

@misenaf ahoj vo Ferticente nerobia laparku, on ti da iba doporucenie ...

renitr
23. jan 2015

@misenaf a este...... ja som napríklad sla na laparku cez gynekologicku a tak som neplatila nic.... Zakrok hradi poistovna

jarmila85
24. jan 2015

Ahojte babyyyyy,tak konecne po dlheeej dobe prisla ms a od dnes picham gonal...vo stvrtok kontrola a uvidim ze co ako...juj ale co ja ako to vymyslim s muzovou sluzbou netusim...ale aspon trosku som sa posunulaaa dalej...

1983andrea
24. jan 2015

caute baby,uz som tu dlhsie nebola a vidim ze su tu nove baby,tak vam drzim vsetkym palce,Ja po neuspesnom umelom oplodneni som sem uz prestala nejak chodit,ani zatial druhy zakrok s manzelom nezvazujeme,viem ze prvy raz je mensia sanca,ale normalne ma to tak vycerpalo ze ani neviem ci chcem alebo kedy vlastne pojdeme na druhy pokus:( Tak este raz drzim palce a vsetko dobre do Noveho roku🙂🙂🙂

ereska
25. jan 2015

@1983andrea dakujeme krasne aj tebe vsetko dobre a hlavne vela sily a noveho odhodlania ved ten maly zazrak za to stoji. 🙂 drz sa

belka
25. jan 2015

Ahojte baby, aj ja sa pripajam do temy. Prave mi prisli vysledky z genetiky - nie je to uplne bez nalezov ako som ocakavala, tak uvidim. V pondelok idem volat do Ferticentra, co dalej, lebo poistovna mi schvalila zakrok uz pred mesiacom. Inak poistovni trvalo schvalenie IVF asi dva tyzdne.

renitr
25. jan 2015

@1983andrea neuspech po IVF cloveka naozaj fakt psychicky vycerpa. Drzim palce aby ste s pekne dostali do pohody a prajem vela uspechov

dancez
25. jan 2015

@belka a co ti zistili ? Mne zlu zrazanlivost.

roxy80
25. jan 2015

Ahojte baby, takze uz sa tesime s manzelom na zajtra...jupiii sme sa dockali vkladu 😉 😉 konecneee

nisa_666
25. jan 2015

@roxy80 držím palec. mňa čaká vklad v stredu.

jarmila85
25. jan 2015

@roxy80 drzim palceeee...

ereska
25. jan 2015

@roxy80
@nisa_666 baby drzte sa a co davate si aj embryoglue?

nisa_666
25. jan 2015

@ereska ja stále nad tým uvažujem. podla mňa je to len ťah. ved iba 4 % sú vyššia šanca. ja neviem, vy dávate baby?

ereska
25. jan 2015

@nisa_666 ja neviem my sme di to dali ved kazde percento navyse je fajn

nisa_666
25. jan 2015

@ereska koľký máš vklad? vraj pomáha aj ananás a sex deň pred vkladom s tým, že plná dávka do teba. sorry, že tak sprosto píšem 🙂

ereska
25. jan 2015

@nisa_666 1ivf v martine heliose ostslo nam len jedno embryjko a teraz 1ket vo ferticente 2blastocysty a mame este jedno zamrazene a ja som si objednala ten bromelain tie ananasove kapsule este si dam zajtra 6den a uz dost hadam pomozu snazila som sa dat do toho vsetko

nisa_666
25. jan 2015

@ereska ak chápem dobre tak ty si si preniesla z martina mrazáčikov? či si bola vo ferti na ivf a z toho máš snehuliačikov? daako necháme ale to bude asi tým neskorým časom.

belka
26. jan 2015

danzes - nejake mutacie MTHFR a ze s dalsimi faktormi (fajcenie,obezita, hormonalna terapia) je riziko spontánnych abortov. Doporucuju konzultaciu u hematológa s lab.vysetrenim homocysteínu. A este mam zvysene riziko razstepovych chyb u plodu - tak nato kyselinu listovu a vit.B12. Inak mam jedno zdrave dieta - prirodzene sa podarilo. Predtým som mala mimomaternicove tehotenstvo a po malom som mala este zamlknuty potrat. Tak teraz jedina moznost je IVF... Som zvedava, kolko este budem musiet cakat a ake dalsie vysetrenia musim podstupit ☹

ereska
26. jan 2015

@nisa_666 nie to je moje 2ivf vo ferticente a uvidime ako to dopadne dufam ze vyborne musime verit

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre