Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

wejbynka
29. máj 2012

zenyyy cafte tak po dlhej dobe sm tu ZAVITALA v prvom rade by som chcela strane zagratulovat zo srdca
@dorotka_ ktorej sa to podarilo, no ale ja som dalsi pripad ktorej to nevyslo.... sme s toho trosku smutny ale v oktorbri ideme na dalsi pokus nakolko mame este vela mraziacikov. Ak to ani potom nevyjde tak urcite menime centrum:}.....
@michelitta ahoj moja, tak ani nam to teda nevyslo, krvicku mame uplne negativnu, mraziakov mame este 12 tusim:}...ty si sa testovala alebo si dostala mrchu?
@kamilkanr

kamilkanr
29. máj 2012

@wejbynka to ma velmi mrzi ☹ , tak som cakala pozitivny vysledok 😖 Toto mi uz fakt nejde do hlavy. Strasne som tomu verila.

wejbynka
29. máj 2012

@kamilkanr aj ja, som s toho sklamana, neviem kde mohla nastat chyba vazne....beriem to v celku ok nakolko to bol iba prvy pokus, ale ten mal byt uspesny aj moj gyndos neratal s tym ze sa nieco pokazi

lienkalienocka
29. máj 2012

@hadassah tam nemaju urologa, nasli sme si ineho a len sme zaniesli vysledky.my sme boli najprv na spg v iscare, kde mu vysla 96% patologia a mali sme OAT. cize tam si urobili kontrolny vysla uz "iba" 76% patologia, zlepsil sa aj pocet aj tvar. potom ze potrebujeme este jeden k ziadosti. tak sem mali tri, ale nakoniec, ze ten z iscaru neplati, tak bol este raz a tam mal take iste vysledky. takze tak 😉 ale ci sa nieco nezmenilo, netusim 🙂
@ wejbynka tak to ma naozaj mrzi, ale bohuzial sa moze aj toto stat. nabuduce bude uspesne. a smiem sa spytat, preco idete az v oktobri? je to z hladiska zdravotneho stavu?

dorotka_
30. máj 2012

@wejbynka ahoj moja je mi to luto, kazdy den som na teba myslela, ale mate este kopu mrazacikov a druhy pokus uz vyjde 😉 , aj nam to vyslo az na 2krat, tak si v lete poriadne oddychni a oktober budes tehulka uvidis

basena001
30. máj 2012

@wejbynka
tak to ma mrzí....asi viem, co cítis....my sme mali prvý KET tiez neúspesný. Najprv som to brala v pohode, potom to na man dolahlo, ale relatívne rýchlo to zas odznelo, otriasla som sa a idem dalej. Ved ani pri prirodzenom pocatí to nevyjde vzdy na 1x. A presne, ako Ti napísala lienkalienocka - ono sa to niekedy stáva a nemozeme za to my, ani centrum. Najcastejsie je tam vraj nejaká genetická chyba, ja som si po neúspesnom KET-e dala urobit aj imulológiu - imunitu proti trofoblastu/placente, aj to moze byt prícina. Nevzdávaj to, neviem síce, preco chces menit centrum, ale po transfere uz oni fakt vela nezmozu. A nedávno ma celkom potesila návsteva u mojho gyndosa - teda, normálne to potesujúce nie je, ale vtedy tam boli hned dve baby po IVF, jedna dokonca s dvojkami - ono to fakt funguje, len by sme mali byt asi trpezlivejsie, ako sme. Drzkaj sa a necakaj do októbra, ak sa dá, pust sa do toho co najskor

wejbynka
30. máj 2012

@lienkalienocka
@dorotka_ taaak zienky, v oktorbi az preto ze leto chcem oddychovat, pojdeme aj na dovolenky, a az v oktobri ked uz budeme uplne psychicky ok. ale pravdupovediac, som sklamana a silno rozmyslam ze pojdeme hned do brna, dalsi nepodareny pokus asi nezvladnem, nakolko som uplne zdrava a nic mi nieje. hrozne myslienky mi teraz chodia hlavou:(

wejbynka
30. máj 2012

@basena001 skorej ako oktorber urcite nie, chcem sa dat dokopy a budeme sa naplno venovat sebe s drahym a na toto uplne zabudneme na chvilku.....pockam na mrchu , po nej pojdem obehat vsetko co sa da a ak sa ukaze ze vsetko je ok pojdeme do toho brna asi, mozno skusime este posledny raz ferti nakolko mame este zmrazene.
len ja sa toh uz teraz bojim vsetci hovoria ze psychika je najdolezitejsia, myslela som cely cas pozitvine a nic, teraz ked pojdem budem mat pochybnosti a mam cakat ze sa zadari ??:(

barbadossa
30. máj 2012

@wejbynka ahoj mrzmi ma to 😒 tak som sa tesila ze sa tu ukazes s pozitivnymi spravami 😒 tak si pooddychuj a pojdes na to podari sa to uvidis 🙂

barbadossa
30. máj 2012

@lienkalienocka no uz za chvilu len este aby bolo vsetko v poriadku pri mojom stasti ........ 🙂

lucitas
30. máj 2012

@hadassah Ahoj, chcela by som sa spýtať, prečo si odišla z Iscare? Prečo si neskúsila aj jedno IVF? Ja práve rozmýšlam nad týmto centrom. Mám za sebou 2x neúspešné IVF v FC, preto rozmýšlam nad zmenou centra. Aký sú doktori v Iscare?

basena001
31. máj 2012

@wejbynka no, úplne ti rozumiem a sama na sebe viem, ze mi kto kolvek mohol cokolvek rozprávat, tým sklamaním som si musela prejst sama. ja som podla vsetkých doteraz urobených vysetrení tiez OK - a to uz mám aj genetiku, trofoblast a neviem co este, trable sú len so spermiogramom a aj ten nie je az úplne tragický a tiez nám to 1x nevyslo. No a ani s vekom to este u mna nie je úplne najhorsie🙂 A presne, ked sa to nepodarilo, uvazovala som nad zmenou centra, lenze neviem, ci to nieco riesi, pretoze tie postupy sú vsade rovnaké a myslím si, ze, ale je to len moj názor, ze ked baba nemá problém, tak je úplne jedno, v ktorom je centre, pretoze nic prelomové okrem standardného postupu pre nu nevymyslia. Ale jasné, kazdá uvazujeme inak a v konecnom dosledku je najdolezitejsie, aby nám to vyslo a ono to vyjde. Vela, vela síl a neboj, za pár dní bude lepsie 🙂

7bambulik9
31. máj 2012

Čaute tak sa pripájam 3ivf neúspešne hcg1. Takze ideme smer Brno.

wejbynka
31. máj 2012

@basena001 este by som sa chcela opytat ze ako to teraz pojde?....ked dostanem mrchu pridem tam a posle ma pinto aj na nejake vysetrenie ci len nad tym mavne rukov a dohodneme sa na dalsom termine??.....tak ja uz sa citim lepsie, ja som nebola s toho taka hotova ale mam znameho ktrory studuje uz posledny rocnik na skole a buduci rok uz bude robit v centre asistovanej reprodikcii v brne a povedal ze ked sa zene nepodari otehotniet na prvy krat treba zmenit centrum preto mam jeho slova stale v hlave🙂....mame este kopec mraziacikov takze este v oktobri pojdeme do fc a keby nie na 100% Brno🙂....

ale uz ma to preslo zmierila som sa s tym a drzim palce vsetkym buducim mamickam🙂

lev1
31. máj 2012

@wejbynka Ahoj, mozno za neuspechom stoji aj tvoja choroba, ktoru si v tom case prekonavala a asi si nebola este uplne fit.

wejbynka
31. máj 2012

@lev1 hej hej aj to ma napadlo, lebo este 3 dni po Kete som brala lieky...uz sa to nedozviem ale aspon viem ze na dlasi pokus musim byt totalne fit🙂

melisska
31. máj 2012

Potrebujem surne 8 ks fostimon a 2ks Orgalutran, prosim nemate nahodou niejake zvysne? dakujemmmmm

basena001
31. máj 2012

@wejbynka no, ja som napr. po tom neúspechu ani vo FC nebola na kontrole, lebo nebolo o com, kedze Hcg bolo nízke, len som telefonovala výsledok a pýtala sa na dalsie mozné vysetrenia a dalsí postup, ze kedy mozem mat najblizsí KET, lebo mne príde zbytocné cakat, psychike to dá zabrat bez ohladu na to, ci to bude zajtra alebo o pol roka. K dalsím vysetreniam mi v podstate nepovedal nic. Viem, ze to myslel dobre, vraj nemam stresovat, ze 1. neúspech nie je dovodom na specializované vysetrenia - co má asi pravdu, ale to moze povedat len chlap🙂 a je pravdou, ze aj ostatné centrá, aspon, co viem z fór, riesia vysetrenia obvykle az po 2. neúspesnom IVF. Ale mne príde trhlé absolvovat dalsie veci skor, kým sa neposuniem dalej s dalsími vysetreniami. tak som sadla za net a hladala, co treba a potom som obvolávala celé Slovensko a zistovala, kde ma zoberú najrýchlejsie🙂

wejbynka
31. máj 2012

@basena001 vyyybornee🙂...presne taka som aj ja🙂...dnes som bola na imunoalergickom nech mi zistia ci mam nejaku alergiu ci mam imunitu ok a tak tam ma objednali na 27.6 na testy potom idem este na ORL. Pocuj chcela by som si dat vysetrit aj stintu zlazu len neviem celkom ako tam mam ist , pridem ze dobry pozrite ma ci som ok mala som neuspesne IVF asi by ma poslali domov nie?....a este aj to s tou placentou by som si chcela dat pozriet, vedela by si mi poradit?....nechcem a ani nejsom taky clovek co nad tym mavne rukov a budem cakat na milion neuspesnych pokusov a az potom sa spamätam ze co....chapes🙂

saska75
31. máj 2012

ahojte ja som po 9 dni zacala trochu spinit a dnes sa mi to trochu zhorsilo a objavila sa mi aj krv zatial nie moc ale pod bruchom mam take mierne tlaky ako ked zacina menzes nieco podobne.Nemate s timto niektora skusenost? Asi to nevesti nic dobre som z toho strasne sklamana zajtra mam ist na krv i ked si myslim ze je to skoro na zistenie hcg .Dakujem za akukolvek odpoved ☹

nitrankanr
31. máj 2012

@wejbynka chod obvodnej nech ti zoberie krv na stitnu zlazu a povedz Pinterovi, nech vas posle na genetiku

wejbynka
31. máj 2012

@nitrankanr hmm a ked mi povie pinto ze netreba ale ja budem chciet aj tak , kto ma este moze poslat na gentiku?

nitrankanr
1. jún 2012

@wejbynka to neviem ☹

ria191
1. jún 2012

@wejbynka myslím si, že aj tvoj gynekológ ťa môže poslať na genetiku. Inak my keď sme po 1. neúspešnom IVF išli na genetiku, tak doktorka nám povedala, že nechápe prečo tu na slovensku robia IVF bez genetiky v zahraničí sa najprv robí genetika a až potom posielajú na IVF aspoň nám tak tvrdili 🙂 🙂 🙂 . Problém je skôr v poisťovniach preto sa aj čaká na výsledky 3-4 mesiace ☹

wejbynka
1. jún 2012

@ria191 na vysledky z genetiky sa caka az 3 mesiace??....hej hej po mrche planujem ist ku gynde a urcite pojdem na tu gentiku, chcem sa vyhnut dalsiemu neuspesnemu pokusu....:}

ria191
1. jún 2012

@wejbynka áno niekde aj 6 mesiacov je tam totižto poradovník a záleží aj kde si to dáš robiť. My sme boli v Trenčíne skoro všetky výsledky sme mali do 4 mesiacov a na jeden sme čakali až 6 mesiacov. Možno v Bratislave to bude skôr 🙂 .

ria191
1. jún 2012

@wejbynka ak ti môžem poradiť tak kočky si dávajú vyšetriť aj krv ( či sa im netvoria zrazeniny je na to odborný názov, ale neviem aký)na hematológii v Bratislave je doktorka, ktorá sa špecializuje na kočky po IVF volá sa Mudr. Drakulová Synlab s.r.o. Limbová 5, na imunológiu chodia až do Prahy (stojí to zhruba 200€) ale tam ti spravia total kompletku aj keď doktori hovoria, že toto vyšetrenie je zbytočné a predpíšu aj preventívne prednison v čechách ho berie skoro každá kočka počas IVF a samozrejme choď na štítnu tá je dôležitá tak veľa šťastia

wejbynka
1. jún 2012

@ria191 dakujem velmi pekneee urcite sa do toho pustim, uz v pondelok idem k obvodnej na krv potom ns ORL a potom endokrinologicke potom imunoalergologia a naposledy genetika🙂.....nech sa nam to v oktobri podari🙂

basena001
1. jún 2012

@wejbynka no, tak ja som to presne riesila stýlom Dobrý, som po neúspesnom transfere a potrebujem vysetrenia 😀 fakt a nikto ma neodbil. Stítnu zlazu mi urobil moj gyndos a zobral mi aj krv na imunitu voci trofoblastu a poslal do labáku do martina. Ale to mohol urobit len épreto, ze tam má kontakt. Kamoska si vsak zavolala piriamo do Sanatória Helios s tým ze je z iného centra ale nechytili sa jej embryá a jej centrum trofobolast nerobí - síce si zaplatila (myslím 30 eur) ale za týzden mala výsledok. No a pozerala som, ze je to labák, kde aj FC posiela krv na zistovanie protilátoik proti spermiám a ováriám, tak myslím, ze toto by urobil aj Pinto. Na genetiku odporúcanie ziadne nepodrebujes - jednoducho zavolás, povies o chces a ides. Problémom sú len dlhé cakacky na objednanie od 2 mesiacov do pol roka plus cca 6 - 8 týz. na výsledky. Ale ak más stastie a obvlás vsetky genetiky na Slovensku🙂 chytís aj skorsí termín - napr. v Martine je ambulania kde ti za 30 eur dajú termín o 3 az 4 týzdne. Tam som sa objednaola a potom v Blave na genetike, myslím na Kramárch alebo v Ruzinove? - chytila termín uz o necelý týzden a výsledky boli za 3,5 týzdna. Tak len obvolávaj a priprav sa na to, ze sa ta takmer vsade spýtajú, kde si uz volala - naucená odpoved: Este nikde🙂 tak hhíor sa obvolávat 😀

basena001
1. jún 2012

@wejbynka ozaj, a to, ci ti písala ria 191 o tej krvi, tak to sú trombofilné mutácie a robia ich na hematológii. Ale tam mam blbú skúsenost - tam mi povedali, ze sa to robí az po opakovanom potrate, nie z dovodu neuhniezdenia. Ale vedia to urobit aj na genetike, len sa treba zmienit, ze ste v rodine mali mozgové porázky a kŕcové zili a potraty a trochu ich ukezat, ze nech urobia aj tie mutácie - smutné oci (tie v takýchto chvílach a vzhladom na to, co si velmi zeláme, ani nemusíme hrat)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre