Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

axnelez2
28. nov 2014

@candour a tiez dve ? Mas aj nejakych mrazacikov ?

candour
28. nov 2014

no my mame zatial dnes 24 embryi dobrych,z coho sme v soku🙂 uvidime kolko bude zajtra rano po PK, ale davam si vkladat len jedno za kazdych okolnosti, v lete som mala dve vlozene po troch dnoch neuspesne, teraz sme sa s lekarom dohodli ze vlozime len jedno, kolko bude mrazenych tiez povedia zajtra,

pepca28
28. nov 2014

@candour 24?????dobrreeeeeee

candour
28. nov 2014

no mala som 29 vajok pri min, davke gonalu, a to mam 36 rokov..v lete pri prvom neuspesnom ivf som pri vyyssej davke mala 12 vajok a 7 embryi tak toto ma riadne sokovalo🙂. preto davam teraz vkladat len jedno lebo je velke riziko OHSS

candour
28. nov 2014

podla na velmi zalezi aj od embryologov, preto som v repromedica, Ing.Konyckova je podla mna uplne ze skvela

axnelez2
29. nov 2014

Taaak ideme na to. Mechur na prasknutie a dve vajka pripravene. Jedno 5 a druhe 6bunkove. Snad sa im u maminky bude darit lepsie 😀

axnelez2
29. nov 2014

@candour ahoj, ako si dopadlo ? Stale maximálne úžasných 24 aj po PK ?

candour
30. nov 2014

Ahoj;)nuz v sobotu pri vklade zamrazili 18,kt.boli vsetky vyvinute uz v poriadku na mrazenie ako blasto po Pk,ostatne este "dochadzali" tak def.pocet mi oznamia v pond, 😉 (moj partner sa na mne bavi,ze mozem do 60tky chodit na ket teraz).to asi ze som tolko chilli pchala mesiac

pepca28
30. nov 2014

@candour s,gratulacia...to je ineeee množstvo...:--)

pepca28
30. nov 2014

@axnelez2 prosím ta co je Pk???

ereska
30. nov 2014

@pepca28 predlzena kultivacia tych 5 dni co pozoruju embryjkaa

axnelez2
30. nov 2014

@pepca28 tak tak 🙂 predlzena kultivacia

dancez
1. dec 2014

@axnelez2 a kedy ides na krv ?

axnelez2
1. dec 2014

@dancez ahoj. Idem v utorok 9.12. 🙂 necakala som taky skory termin ale aj tak dobre. Uz aby to bolo 😒

dancez
1. dec 2014

@roxy80 baby myslíte si že protilátky proti spermiám sú to isté ako protilátky proti embriu?
@pepca28
@axnelez2

axnelez2
1. dec 2014

@dancez ahojte. Ja si myslim ze to nie je to iste. Niekto tu na konikovi nedavno spominal ze aj embryo"smrdi" po spermiach preto tie protilatky funguju aj na emryo aj na spermie.
Podla mna je to vsak blbost. Protilatky proti embryam si imunologickeho charakteru. Viem ze tu nejake baby boli liecene prednisonom. Doki ti nieco hovoril ?

roxy80
1. dec 2014

@dancez tak v tomto sa vobec nevyznam, rada by som poradila ale neviem 🙂

dancez
1. dec 2014

@axnelez2 v inej teme som našla toto:
Kamaratka tiez zdrava, manzel zly spermiogram, po kazdom vklade dve ciarky, po par dnoch sa zacali stracat. Lekari v Gynfive nic neriesili, sama si pozistovala, dala si urobit v Medirexe vysetrenia a zistila, ze jej telo vytvara protilatky proti embryu.
A teraz sa bojím či ked mi doky zistil vo FC protilátky proti spermiám či to neni toto isté ako má tá baba 😖

axnelez2
1. dec 2014

@dancez skus sa popýtať, verím ze ti presne povedia, koník je fajn ale vela informácii a každá z nas je iná, jedinečná a to aj v diagnozach . Ja som si myslela ze protilátky proti spermiam znamená ze ti to vajíčko ani neoplodnia 😅

ereska
1. dec 2014

@dancez mne tvrdili ja mam pozytivne proti spermiam a negativne proti embryu a hovorili ze je to ok kedze mame icsi.

dancez
1. dec 2014

@ereska no tak to by bolo super, asi len zbytocne stresujem, a uz mi sibe z toho 🙂

renitr
1. dec 2014

@dancez ja mam to iste ako ereska 😉 pozitivne proti spermiama a negativne proti embryu... Len nestresuj, tych info je fakt vela a netreba to vsetko brat tak vazne. To by sme sa asi zblaznili 😉

dancez
1. dec 2014

@renitr dost bab pise ze maju tie protilatky az sa mi to niekedy nezda. Ukludnili ste ma baby dakujem vas pekny zvysok dna 🙂

fatma1
1. dec 2014

@candour Mozem sa opytat,co si jedla?chilli v akej forme?a kolko?a k comu to pomaha?

ereska
2. dec 2014

Pozerali ste spravy ze chcu zakazat vklad 2embryi

candour
2. dec 2014

@fatma1 cerstve papricky chili,kazdy den jednu cervenu alebo zelenu popri jedle.maju napr.v terne jak je zelenina.plus chili sweet omácku co ma 26%obsah chili len tak na jedlo lejem,od prveho dna stimulky🙂tak neviem ci to aj pomohlo,ale verim ze aj ano,ma velmi dobry vplyv celkovo na reprod.a imunitu,tak ked cloveku nevadi ostre tak preco neskusit,vela bab si to tiez pochvalovalo🙂

lubkopetka
2. dec 2014

Ahojte, prosim vas neviete ako robia vo Ferti medzi sviatkami? Myslim ze do 19teho, ale neviem kedy zacinaju, ci az 6teho alebo skor?

roxy80
2. dec 2014

@ereska ano pozerali sme z manzelom, ale nie zakaz dvoch ale ze poistovna by preplacala len ak sa bude vkladat jedno,tusim tak nejak to hovotili, ale este to nikto neschvalil, takze je to stale po starom iba sa nad tym uvazuje 🙂

dancez
2. dec 2014

@lubkopetka od 22. 12. do 5.1. sú zatvorený

dancez
2. dec 2014

@ereska nech idu ro rit. rozhodovať o druhých

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre