Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

pancuska
24. máj 2012

@lienkalienocka a u vas je ake problem ak mozem vediet? lebo ja jeden vajcovod uz nemam a druhy som mala nepriechodny za 3 mesiace idem znova na priechodnost a potom dalej ak to nevzdam 😒 a KET to je vklad ze? a vo Ferticent sa vsetko plati ci ako to je? nehnevaj sa ze sa tak vypytujem....

michelitta
25. máj 2012

babenky caute nam to nevyslo opat a to sme mali superultrabrutal blastocysty 😀 nic odchadzam 🙂 drzte sa tu! @wejbynka ahoj moja,ako si dopadla? podarilo sa na 1x? to je zazrak 😉drzkaj sa 🙂 a podaj info 🙂

michelitta
25. máj 2012

@hencidlo Ahoj Heni,v juli maju dovolenku 🙂

barbadossa
25. máj 2012

@lienkalienocka juuj uz sa tesim bo este chvilu v tej robote skor povedane v blazninci a vlasy si vytrham 😝 keby som nesla na KEt tak by som sla do inej ale teraz nebudem vymyslat........ neboooj za chvilu budes aj ty tehu smykne sa to rychla vydovolenkujes sa a bude august 😉

lienkalienocka
25. máj 2012

@pancuska muz ma zly spg, ja mam protilatky proti spermiam a PCO 🙂 ziadna vyhra, ale hlavne ze mozme aspon takto otehotniet 🙂 KET je kryoembryotransfer=vklad zmrazenych morul, blastul a tych dalsich 🙂 plati sa zmrazenie, uskladnenie. ja to mam zatial kvoli zdravotnemu stavu zdarma 😉 PK, ICSI je zadarmo tusim. treba to nevzdavat. prve ivf budes mat?
@barbadossa ja som tiez povedala, ked sme zacali rozmyslat nad detmi, ze matersku vyuzijem tu. som tu uz dlhsie a nebudem chodit do inej roboty, kde by som aj menej zarobila 😉 v juni mame slubene aj vikendy, tak to poleti svinskym krokom 🙂 prve dva julove chorvatsko, potom sa potrapim a je to tu. inac pekny vikend prajem 🙂

hencidlo
25. máj 2012

@michelitta ahoj je mi luto, ze vam to nevyslo ☹ ale nezufaj, mozno na 2x sa vam to podari 😉 inak dakujem za info a kamze odchadzas, ak to nie je tajne? 😀 a prejem pekny viiiiiiiiiiiikend 😎

pancuska
25. máj 2012

@lienkalienocka ano to by bolo moje prve IVF strasne sa toho bojim a uz mam z toho nocnu moru,aj ked rozhodnute na 100% bude v auguste ked mi budu zasa skusat ci mam vajcovod priechodny ak nebude musim co najskor klusat do nejakeho centra....moj manzel je OK aspon teda spermiogram ma ukazkovy....ono keby viem tak si za mlaaadiii davam vacsi pozor aby som nemala zapaly a vajcovody by boli ok lenze ked mam smolu ako zopar bab co sme tu....

lienkalienocka
26. máj 2012

@pancuska keby bolo vsetko keby tak je to na .... 🙂 mozno dobre, ze si robis uz teraz prieskum, ale v ziadnom pripade nie je dobre, ze mas z toho stres uz teraz. budes este cakat na ziadost, ked pojdete cez poistovnu, potom mozes stresovat 🙂 ja som tiez strasny strachopud, no ale ono to nie je take strasne. pichala som si sama, bala som sa strasne odberu, ze sa nezobudim, ale som tu 😉 celkom mi pomohlo, ked mi baby, co boli chvilu predo mnou, napisali co sa deje, tak som bola pripravena. a manzel musi byt velka opora 🙂

saska75
26. máj 2012

Ahojte som tu prvy krat teraz v utorok som bola na vkladanie ICSI mam cakat 14 dni a potom na krv ci sa to podarilo som nedockava neviete mi poradit ci testom to nezistim skor? Su take ze ti zistia uz o tri dni ale neviem ci tomu mozem verit skusila som ho a zatial nic nemate neaku skusenost prosim.ZATIAL DAKUJEM PA 😕

barbadossa
26. máj 2012

@lienkalienocka o dakujem aj tebe prajem 😉 ja zajtra sa idem trapit do roboty 😒 tak mam taky polovicny vikend a ty kde pracujes?

lienkalienocka
26. máj 2012

@barbadossa dakujem aj ja 🙂 ja som bola dneska v robote 🙂 som unavena jak pes 😒 ja pracujem vo vyrobe 🙂 predpokladam, ze ty mas nejake podobne zamestnanie nie?
@saska75 ahoj, ja zatial s tymto skusenosti nemam, ale podla mna sa iba stresujes. aj ked ta chapem, ze to musi byt na nevydrzanie 😉 ja by som skusila az na taky 8.-10. den, vtedy by mohlo byt. keby nereklamovali, tak by sme nekupili. pevne nervy 😉

saska75
26. máj 2012

@lienkalienocka ahoj dakujem ja vlastne ani neviem ako to tu funguje cakat 14 dni je v tejto chvili dlha doba tak som dufala ze mi tu niekto bude vediet poradit no ale aj tak dakujem pa

lienkalienocka
26. máj 2012

@saska75 co viem, tak sme tu nejake 4 baby. dve cakatelky na ket, jedna tehula, jedna cakatelka po ket a tusim jedna na ivf 😉 vsetky testovali neskor 😉

hencidlo
27. máj 2012

@saska75 to je skoro na testovanie, si len robis stres a to tebe a ani fazulke neprospieva. ak ti mozem poradit: podla bab aj z inych tem aj z vlastnej skusenosti skus az na 10 den, skor by sa ti ukazalo iba keby si cakala dvojky 😉

pancuska
27. máj 2012

@lienkalienocka mas pravdu toto iste mi hovori aj manzel ze okolo toho zacinam stresovat....ale mala by som asi na cas vypnut MK a zacat mysliet niekde inde.....a dakujem ti za vsetko 😉 nech ti to Pan Boh odvdaci na detoch!!! 😉 ak budem moct sa este niekedy ozvem.....si dobra baba a zasluzis si aj ty drzat najvacsi poklad matky 😉

lienkalienocka
27. máj 2012

@pancuska az mi slzy vyhrkli 😅 dakujem 🙂 snazim sa oplatit to co som tu dostala aj ja. a presne konik je v takychto situaciach to najhorsie, co mozem citat. lebo tato ma to, ona to ma takto a co ked to mam aj ja? 😀 ja sem chodim pozerat baby, ako pokrocili, lebo to iste caka aj mna v auguste. ide leto, uzivaj si ho, lebo posledne, co budes mat "pokoj a oddych", bo budes buduci rok uz mama 😉 jasne, ozvi sa kedykolvek 😉 a dobru chut 😉

barbadossa
27. máj 2012

@lienkalienocka nie ja robim v zdravotnictve sestricku a schytala som take odd ze hruza 🙄 vobec ma to tam nebavi tak sa tesim na matersku ze po nej vymenim robotu 😉 aj som mala sancu ist inde ale vtedy ma cakalo IVF , ktore som nevedela ze nebude tak som odmietla 😒 ale za tri roky nieco najdem 😢

dorotka_
28. máj 2012

@luga jej to bude nadherny pocit ked budes citit prvy pohyb 🙂 ja som na to tiez strasne zvedava ze ake to je, no ja zatial nemam nevolnosti tak uvidime ako bude dalej

dorotka_
28. máj 2012

@lienkalienocka zatial sme na ultrazvuku videli s dr. iba jedno teda on lebo mne to pripada len ako zrnenie 😀

dorotka_
28. máj 2012

@saska75 ahoj, ja som vobec netestovala a pockala si na krv, myslim si ze ten vysledok je najistejsi 😉 , pretoze som tu na tejto stranke citala ze jedna baba mala dva testy neg. a potom krv bola pozitivna a bola tehotna, takze testy su neni podla mna az take spolahlive ako na nich pisu a ak by si chcela testovat tak asi najskor niekedy az na 10 den a urcite pouzi ranny moc 😉

dorotka_
28. máj 2012

@michelitta to ma mrzi a verim ze najblizsie sa to uz podari

hadassah
28. máj 2012

Ahojte kočky, do tejto témy som ešte neprispievala, práve som sa objednala do Ferticentu. V ISCARE v Martine som absolvovala 3x IUI neúspešne a nebola som spokojná s prístupom. Už sa tam aj vypísala žiadosť na IVF, no potom som sa rozhodla, že prejdem do iného centra. Dúfam, že budem spokojná. Neviete mi povedať, či celý ten cirkus budem musieť absolvovať odznova (základné vyšetrenie asi áno) ale mám na mysli skôr to, že či v tomto centre môžu hneď vypísať žiadosť do poisťovne, keď som už 3x mala IUI? Manžel má len 2% normospermiu, výsledok morfológie je 98% zlý tvar.

dorotka_
28. máj 2012

@hadassah my sme tiez presli do FC z ineho centra, tam nam robili 4x IUI a mali sme tam uz aj schvalenu ziadost na IVF, ale presli sme do FC, kde vypisali novu ziadost a IVF sme podstupili uz tu, tie zakladne vysetrenia ako spermiogram a ci nevytvaram protilatky a este nieco si spravili vo FC nanovo, lebo tie nase vysledky boli uz starsieho data

hencidlo
28. máj 2012

@hadassah ak si mala IUI tak to si si platila tak ci tak sama a IVF je uplene nieco ine a toto poistovna preplaca 3x 😉

lienkalienocka
28. máj 2012

@barbadossa jaj, ved si mi to uz hovorila 😀 ja si to budem asi zapisovat, ze ktora je ktora a co robi 😠 no skoda tej sance. to si hovorim aj ja, ze za tie tri roky si hadam nieco najdem, aj ked by som nechcela opustiti tento kolektiv co mame teraz. aaaale to je este daleko, teraz nas cakaju prijemnejsie starosti. konecne mi dorazila mrcha 😉 sa tesim, aj ked by som nemusela 😉
@dorotka_ aj jedno staci 🙂 super, len sa drzte 😉
@hadassah ahoj, my sme museli mat tri spg od nich, manzel chodil ako na pase tam a este urologicke vysetrenie 🙂 ja HP, ktory mi tam zobrali a uz nist tusim 🙂 HP moze byt tusim stary 3 mesiace? za mesiac sme podpisovali ziadost 😉

kamilkanr
29. máj 2012

@wejbynka ako si dopadla s krvou? 🙂

barbadossa
29. máj 2012

@lienkalienocka no u nas kolektiv nic moc ohovaraju sa tak to mi nebude luto opustit 🙂 tam kde som robila pred tym to bolo super praca ma bavila a kolektiv najlepsi v celej nemocnici na silvestra sme vzdy varili kapustnicu aj s doktormi boli lepsie vztahy ale tu to je hroza 😒 jaj ja na mrchu cakam uz sa jej nemozem dockat to je hadam prvy krat co to hovorim 😀

lienkalienocka
29. máj 2012

@wejbynka no ako si dopadla?

@barbadossa uz len chvilu, vydrz brtka vydrz! 😀 ja som sa nemohla dockat este raz, ked som zacinala pichat 🙂

hadassah
29. máj 2012

@lienkalienocka načo musel mať manžel 3x spermiogram? Môj má zlý tvar spermií a morfológia je taká vec, ktorá sa nedá zlepšiť ani žiadnou liečbou, ani vitamínmi. Zlepšiť sa dá len počet a pohyblivosť.

hadassah
29. máj 2012

@lienkalienocka ešte ma napadlo, oni tam robia aj andrologické vyšetrenie, alebo to musíme ísť k nejakému urológovi?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre