Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

adka1986
17. feb 2014

No a vlastne som sa chcela s vami aj o niecom poradit... od skoncenia rodicovskej dovolenky som nezamestnana, kedze dcerka po nastupe do skolky je skoro stale chorlava... teraz ma uz mesiac salmonellu, cize do skolky zase nechodi a bude to uz 6 mesiacov, co som na urade prace, tak uz som si chcela zacat hladat pracu, ked sa vylieci, len teraz neviem, ci to ma vobec nejaky vyznam, kedze sme sa rozhodli pre umele oplodenie a keby som bola v skusobnej dobe, tak nedostanem ani dovcu, ani by som nemala byt PN... Ako je to pri brani tych liekov? Je to vycerpajuce? Hlavne by ma zaujimalo, ci mate nejake velke vykyvy nalad, kedze sa jedna o hormony... boli ste vtedy PN, alebo normalne v praci? dakujem za kazdu odpoved 🙂

katka.gzd
18. feb 2014

@haimi och to muselo byt hooodne neprijemne, dufam, ze na druhy pokus to dopadne lepsie a Marcel ti aj povie ako na tom naozaj si...silno silno drzim vsetky palce co mam

katka.gzd
18. feb 2014

@adka1986 tie lieky zvlada kazdy po svojom by som povedala...ja som pocas pichania tazkosti nemala skoro ziadne okrem nafuknuteho brucha a chodila som do prace cely cas...s naladami je to otazne, to musi skor okolie ohodnotit 😀 ale myslim, ze to bolo OK...je vhodne ist na PN potom po transfere, ale niektore baby ani vtedy nejdu, ani ja som nesla....fungovat sa dalo, ale teraz to lutujem....na druhy krat urcite pojdem na PN...po odbere vajicok je tiez mozne, ze nebudes v stave ist do prace aspon jeden den...

adka1986
18. feb 2014

@katka.gzd dakujem krasne za odpoved, nechame tomu volny priebeh, uvidime, co nam povedia zajtra... ale asi by som aspon na pol roka do prace sla, lebo ma uz porazi zo sedenia doma 🙂 ved zajtra na tom vstupnom by nam mali urobit spg, uzv a zobrat krv, nie? O 2 tyzdne vysledky a potom hned povedia, co by bolo vhodne a hned sa ide na vec? Uz nech je zajtra, mam hlavu ako balon, co nad vsetkym rozmyslam... 😖

katka.gzd
18. feb 2014

@adka1986 ano, tak nejak...spg budete mat vysledok hned, len na tvoje veci sa caka dlhsie...my sme poslali ziadost na poistovnu este v ten den na zaklade mojich starsich vysledkov...drzim palce

adka1986
18. feb 2014

@katka.gzd dakujem, ved potom sa ozvem, ze co a ako, ake su dojmy z prveho kontaktu a tak, kedze je to tema o Ferticente 🙂

adka1986
19. feb 2014

ahojte, tak mame teda za sebou vstupny pohovor 🙂 moje dojmy z celeho Ferticentu su uplne super, su tam mile sestricky, aj pan doktor a velmi prijemne prostredie 🙂 spravili mi sono, zobrali mi krv, drahemu spravili spg, ale my budeme potrebovat vraj aj genetiku, takze musime teraz cakat na termin a potom zase na vysledky, ktore trvaju aj mesiac a az potom sa bude posielat ziadost na schvalenie do zdravotky.... takze ja to tak priebezne vidim az na jun jul... 😎

lucia19831
21. feb 2014

Ahojte babenky, ja som 10teho februara niesla ziadost do FC na IVF kvoli muzikovmu zlemu SPG a a v ponelok 17teho som si nasla na teste slabunku druhu ciarku, v strvtok tri dni nato som bola na krvi a HCG som mala 90. Zda sa mi to dost malo na priblizne koniec 4teho tyzdna (ovulka bola cc 31.1)... Co myslite, ma to nejaku sancu? Podla domacich testov sa mi zda, ze ciarka silnie. Dalsi HCG mi moja gyndoska naplanovala az o tyzden, takze asi nic ine len cakat nam neostava. Mali ste niektora nizke hcg a vyslo to? Bol by to maly zazrak... Zrovna sme rekonstruovali byt, vobec som necakala ze by mohlo sa mohlo zadarit 😕

zuzi20
23. feb 2014

@adka1986 Ahoj, prosim ta za kolko ta objednali ked si tam volala? Lebo ja sa chystam tam objednat len neviem, ci mam cakat na ms, a potom sa objednat, ked mi tam budu hned robit aj vysetrenie.

adka1986
25. feb 2014

@zuzi20 ahoj, no ja som volala tusim vo stvrtok rano a objednali nas v stredu rano... ale oni sa Ta najprv spytaju, kedy Ti to vyhovuje a ked povies, ze Ti je jedno, daju Ti termin, ale upozornia Ta, aby si nemala menzes, a ze by bolo vhodne prist aj s partnerom... teda aspon tak to bolo, ked som volala ja 🙂

zienka_domaca
26. feb 2014

Čaute kočky. Tak som vo fáze vyberania CAR, Prosím napíšte mi , prečo si myslíte že práve toto centrum je to najlepsie? Poprípade ak ma nejake negativa pomohlo by mi to. 🙂 Je tu toto strasne vela popísaného a nemám šancu prečítat skoro 700 strán 😅 dakujeeeem 🙂

lussya
13. mar 2014

baby, aj ja planujem nas objednat do ferticentu. Plati sa za to vstupne vysetrenie? alebo za co sa plati? a kedy? dakujem za info.

sherny
16. mar 2014

@lussya za vstupné pohovory sa neplati 🙂, ani za vyšetrenia, iba za lieky na stimulku do 300 eur, podľa toho, aké ti lieky predpíše 🙂 ja už mám ze sebou 2 IVF a teraz sme v stimulke na 3 IVF, tak ak niečo potrebuješ vedieť, tak sa pýtaj, rada poradím, už tam chodím ako domov, bohužiaľ...

franzziska
16. mar 2014

ahojte baby, vo FC robia aj laparku alebo prefuky alebo kde inde sa daju robit tieto ukony? aj vo vasom meste?

briasr
23. mar 2014

@adka1986 Ahoj, pozerám že ste pred nedávnom boli vo FC na vstupný pohovor, nás to čaká budúci týždeň a chcem sa opýtať na pána doktora aký je? teda či hovorí sám od seba alebo treba z neho "ťahať" informácie. Už som sa stretla s pár lekármi ktorý sú taký že majú pocit že pacientka už absolvovala 10x dané vyšetrenie a preto je "zbytočné" vysvetľovať čo a ako, resp. sú taký introverti. Len či sa mám nejako pripraviť, lebo nemám predstavu čo by som sa ho mala opýtať nakoľko sme v žiadnom IVF centre zatial neboli a nevieme ako to chodí. Ďakujem 🙂

briasr
23. mar 2014

Budem rada ak pridajú nejakú reakciu na môj predchádzajúci koment i ostané budúce mamičky ktoré majú skúsenosť s pánom doktorom 🙂
Ďakujem

vanda02
23. mar 2014

@briasr Ahoj, pán doktor je v pohode, stručne povie čo a ako, ak máš otázky tak sa pýtaj. Myslím, že niekedy je trošku náladový 🙂 To je moja skúsenosť.

vanda02
23. mar 2014

@franzziska nerobia vo FC, žiadnu laparku ani prefuky. Všetko sa to robí v nemocnici. Mne robili prefuky v ružinovskej nemocnici.

haimi
23. mar 2014

@briasr predpokladam, ze zalezi aj od toho, ci uz mas za sebou nejake vysetrenia. Nam moc nepovedal, kedze sme ziadne nemali. Zobral mi krv, urobili spermiogram a poslal ma na laparku a hysteroskopiu. Povedal, ze bez tohoto nevie, co s nami dalej, resp by nam poistovna neschvalila ivf. Drzim palce 🙂

franzziska
23. mar 2014

@vanda02 je strucny a naladovy?? hm ved vsetky hovoria ze narozdiel od gynfivu tam taky lekar nie je..a preto som rozhodnuta ist tam...a ty ted opak hovoris

vanda02
24. mar 2014

určite to je lepšie ako v gyn-five, kam som predtým chodila. Mne to všetko príde, že nás robia ako na bežiacom páse ...

adulik76
24. mar 2014

@franzziska ahoj, ja mám dve deti a obe sú za pomoci dr. z ferticentu. Pán doktor je stručný, vecný, zbytočne nerozpráva omáčky okolo vecí, povie všetko priamo tak, ako to je. Ak má niekedy horšiu náladu, je to tiež len človek, ako lekár je tam sám (nerátam embryológa, atď...) a všetky pacientky chodia k nemu. Ak si potrpíš na sladké rečičky, tak budeš možno sklamaná, ak ťa zaujímajú fakty, tak je to to pravé miesto. My sme boli s prístupom kolektívu ferticentu veľmi spokojní a môžem ich len a len odporúčať. Lenuška a Riško hovoria o kvalite ich práce 😉

adka1986
24. mar 2014

@briasr ahoj, no my sme tam boli len ten jedenkrat zatial, lebo na vysledky z genetiky sa caka vraj aj 2 mesiace.... no ale ja som mala zo vsetkeho super pocit, dr. podla mna hovoril vsetko zrozumitelne, pekne povysvetloval, ked Ti nieco nebude jasne, ved sa staci opytat a ja si myslim, ze Ti normalne odpovie 😉

franzziska
25. mar 2014

ahojte tie ktore ma tu ubezpecovali ze FC robi aj darovane vajíčka tak omyl...volala som a nerobia to...cize asi kvoli tomuto pojdem do ineho centra

adulik76
25. mar 2014

@franzziska a veru robia, pretože ja, keď som bola na OPU, bola na izbe so mnou jedna kočka, ktorá práve bola darovať vajíčka. Tak neviem, kde si telefonovala...

franzziska
25. mar 2014

@adulik76 do ferticentu sestricke 🙂))

dudkav
26. mar 2014

Ahojte, prepacte ze vam vstupujem do diskusie, ale zaujima ma, kolko sa plati za cele IVF vo Fetricente, ak som samoplatca. Dakujem.

vanda02
26. mar 2014

@dudkav ahoj mne sa zda, ze minuly rok som to tam videla okolo 1600 € ale myslim, ze bez liekov ...

franzziska
29. mar 2014

@adulik76 ...a dnes mi to aj sam pan lekar potvrdil ze to nerobia 🙂

haimi
3. apr 2014

@katka.gzd ahoj, ako si postupila vo ferti, uz si zacala stimulovat? Ako sa ti zatial pozdava ferti? Ja mam podanu ziadost v poistovni ale velke sance tomu nedavam Dovera s radostou zahranicne car zamieta ☹ ked nebudem mat uz prasule, budem sa musiet vratit na svk. Som zvedava na tvoje priebezne spravy 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre