Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

amiruska
5. sep 2011

@silvia545 Ďakujem!!!

silvia545
5. sep 2011

@amiruska nemáš začo 🙂 prosím ťa a s liekmi to je ako?nezvyšila sa cena?my sa chystáme na budúci rok asi vo februari,,tak by som chcela vedieť,či cena je ta istá alebo niečo zdvihly 😉 a ako je to s PICSI,čítala som že sprísnili niečo,,ako to je 😉

amiruska
5. sep 2011

@silvia545 Tak za lieky 1x som platila zhruba okolo 120 či 150 € a druhýkrát do 60€. Na PICSI som sa pýtala priamo doktora a povedal, že pri prvom pokuse to neprepláca poisťovňa /a my sme mali tiež zlý spermiogram/.

silvia545
5. sep 2011

@amiruska takže je to rovnako,ceny sa nezmenili,,dúfam,že ani po novom roku sa nezmenia 😉 my sme tiež nemali najlepší sperm.ale dalo sa ešte,,no som zvedavá aky bude potom 🙂 a ako sa cítite,,byva ti aj zle? 😉

amiruska
5. sep 2011

@silvia545 Zatiaľ mi nie je zle, okrem toho pobolievania podbruška a opuchnutých pŕs, nič necítim. Fungujem normálne, chodím do roboty. Moja teta je pôrodná sestra a tiež odporúčala všetko robiť tak, ako doteraz, len nemám nič zdvíhať. Aspoň kým nie sú nejaké problémy. A pevne dúfam, že ani nebudem mať!

7bambulik9
5. sep 2011

Ahojte baby, čo znamená v správe po vložení embryí poznámka: Vzhľadom na použitie mikromanipulačnej techniky ICSI doporučujeme prenatálne genetické poradenstvo?

silvia545
5. sep 2011

@7bambulik9 ahoj,,mne sa zdá,že to znamená asi ísť na odber plodovej vody 😉 ale rozhodnúť sa možeš sama či pojdeš alebo nie,,teraz to už nieje povinné 😉 ja som tiež nebola,,ked máš všetky vysledky z genetiky dobré,,tak netreba odber 🙂

silvia545
5. sep 2011

@amiruska tak je dobre,,len sa pekne šetri 😉

hanka1111
5. sep 2011

Ahojte. Idem sa k vám trošku pripojiť. V stredu sme objednaní na 1.konzultáciu do ferti. Máme už sa sebou 3xIUI a IxIVF, 3xKET neúspešne ale v Gin-five. Chcem sa opýtať. Na ďalšie vyšetrenia vás poslal doky (myslím imuno, hematológiu a genetiku) či ste sa samy objednali? Treba na tie vyšetrenie odporúčanie gynekológa? Vraj vo Ferticentre nerobia žiadne testy, že to treba u obvodného gynekológa, čo je na tom pravdy? ďakujem 😉

luga
5. sep 2011

@hanka1111 , ahoj, na genetiku posiela (napise aj papier) a na imuno(mne imuno robili spolu s genetikou na jednom pracovisku) a hemato netusim, ale myslim, ze ked budes chciet, tak posle
inak asi treba doporucenie na tieto vysetrenia
a pravda je, ze vo FC testy nerobia (len krv na HCG) ...aj ked v maji mi Dr. vravel, ze rozmyslaju, ze zacnu aspon HP a stery robit - chcel sa dohodnut s poistovnami (ale netusim, ako to dopadlo)

tinuska16
5. sep 2011

@amiruska no teraz už manžel tvrdy že už je na sto percent rozhodnuti pre darcovske že ved polka bude jeho a polka darcovska že on sa už rozhodol a hotovo ale ja som sa este nerozhodla vtom je problemmmm

hanka1111
5. sep 2011

@luga ďakujem. Prosím ťa kde si si dala robiť tú genetiku, keď ti to urobili aj s imuno? No veď uvidím v stredu ako to s tým je.

amiruska
5. sep 2011

@tinuska16 Tak, keď tvoj manžel je pevne rozhodnutý, že mu to nebude vadiť, tak určite do toho skočte a skúste znovu. Netreba sa vzdávať!

luga
5. sep 2011

@hanka1111 , zeleznicna nemocnica v BA ... dokonca tam kamoske zobrali krv rovno aj na hemato

tina4931
6. sep 2011

@7bambulik9 Ahoj, to znamená absolvovanie amniocentézy, mne to Dr. povedal takto. Ale môže to byť aj morfologický ultrazvuk, keď nechceš amnio.

tina4931
6. sep 2011

@amiruska Ahoj, ja som tiež mala slabé bolesti, hlavne v čase predpokladanej menštruácie. Gynekológ mi povedal, že to je normálne, že sa rozťahuje maternica, len to nemôžu byť silné kŕče a krvácanie. A gratulujem 🙂

lenca.b
6. sep 2011

@tina4931 taaak vidim ze si aj ty pokrocila gratulujem len tak dalej 😉 amiruska gratulujem som hrozne rada ze sa to vo ferti rozbieha ...babulky nech sa vam to vsetkym podari ...

tina4931
7. sep 2011

@lenca.b Jéj, ahoj....Ďakujem, práve čakám na výsledky AFP testov. A ty všetko v poriadku?

amiruska
7. sep 2011

@tina4931 Ďakujem!
@lenca.b Ďakujem!

dorotka_
7. sep 2011

Ahojte, chcela by som sa spytat, ze ako sa Vam paci vo FC, lebo chvalia rozne centra a ako si ma potom clovek vybrat 🙂 alebo je to subjektivne? 😉

luga
7. sep 2011

@dorotka_ , ahoj, veeeeelmi subjektivne, co vyhovuje jednemu, nemusi vobec vyhovovat druhemu ... mne sa FC paci - absolvujem tam uz druhe ivf 🙂
centrum malicke, jeden doktor - priam rodinna atmosfera 😀

dorotka_
7. sep 2011

@luga a mozem mat este jednu otazocku finacne to ako vychadza dik 🙂 nech sa clovek nachysta

silvia545
7. sep 2011

@dorotka_ ahoj 😉 odporučila by som ti jedine FC 😉 nemenila by som,,ja som platila za lieky 160 eur a potom mi este predpísali dalšie a to bolo do 60 eur,,za nič iné neplatíš,,ani za PK,,ICSI,,len ak by si chcela SPF to stalo tuším 150 eur,,a potom ešte PICSI,,ale to neviem kolko stojí 🙂

luga
7. sep 2011

@dorotka_ , tak to zalezi od toho, ze co mas na mysli ... ak ivf, tak "len" doplatok za lieky (ked mas ivf preplacane poistovnou) - to som ja mala cca 250 eur
tvoje vysetrenie - utz a spermiogam zadarmo, ICSI tiez zadarmo ... ked chces nieco navyse, tak si priplatis, tiez za mrazenie a pod.

dorotka_
7. sep 2011

dakujem a potesila si ma, pytam sa aj preto lebo viem ze v Gynfive baby bezne doplacaju aj 1000,- EUR - ich to cele vyjde

dorotka_
7. sep 2011

@silvia545
@luga dakujem 🙂 za info

dorotka_
7. sep 2011

ja som bola najprv v GF ale moja polovicka tam nebola spokojna a na IVF tam nechcel ist preto som menila centrum po odporucani na toto 🙂 a teraz cakam na schvalenie ziadosti na ivf 😅

luga
7. sep 2011

@dorotka_ , nemas zac, takze prve dojmy uz mas za sebou 😉 ...nech sa podari 🙂

dorotka_
7. sep 2011

@luga no som zvedava ake to cele bude hlavne tie injekcie co sa aplikuju a ty kedys ides na ivf?

silvia545
7. sep 2011

@dorotka_ nemáš začo 🙂 ja som tiež bola na 1 ivf v GF,,2 ivf už FC,,lutujem len to,že som nešla hned do FC,,len moj gyn.má s GF zmluvu a tak ma poslal tam 😖 a ako sa ti páči vo FC?ani mojmu sa nepačilo v GF 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre