Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

silvia545
24. jan 2012

@lisian to mi povedali hned po laparke,,potom ked som doniesla vysledky do GYN FIVU,tak mi hned dr.povedala,že bez svoriek ivf mi robit nebudú,lebo tam je to riziko že sa vyplaví embryjko do vajíčkovodov a potom by mi to museli zobrat 😒 tak potom som bola na laparke v GF a tam mi davali tie svorky 😉 podla mna je to blbost riešit to až po tolkom ivf,,ved je to strata času a hlavne strata 2 ivf,,ktoré preplatí poistovna 😉 ja som to neriskovala,,radšej som si to dala spravit 🙂

wejbynka
24. jan 2012

@lilinka77 nooo tak my tiez nemame najlepsi spermogram a vajicka nam nerastu tak ako maju, nemaju spravnu velkost a praskaju skoro este nedozrete, no clostilova liecba nam nezabrala🙂...takze nas hnes gyndos odporucil sem do centra🙂...my sme s kramarov a ty?....a kolko mas rokov?....jasne ze to vyde , neboj sa nema preco a vy idete na ivf alebo na icsi?

lisian
24. jan 2012

@silvia545 ved jasne, ked ti to hned povedali.........ale mne nic take nepovedali, to som sa len docitala tu na forach. takze tu tekutinu tam oni vidia uz pocas laparky? ked tebe to povedali hned,,,alebo to len vydedukovali, ze asi tam bude?

silvia545
25. jan 2012

@wejbynka icsi sa robí pri ivf,,ked sa nedarí oplodnit vajíčka samovolne,tak potom urobia icsi,,to je vpichovanie spermií do vajíčka 😉 asi si myslela IUI to je vstrekovanie sperm.do maternice 😉

silvia545
25. jan 2012

@lisian mne až všetko presne vysvetlila dr. v centre,,potom pri 2 laparke mi tu tekutinu aj odsali a dali svorky 😉 mne sa to stalo preto,lebo,že som prekonala panvovy zápal,pri ktorom mi odišli vajíčkovody ☹

dorotka_
25. jan 2012

@silvia545 chod ked si das DPN budes mat matersku tych 8 mesiacov cca 650 az 700 eur 😉 len musime otehotniet do toho konca septembra zac. oktobra resp. do 270 dni od zacatia platenia 🙂

lisian
25. jan 2012

@silvia545 a ako zistili, ze si prekonala panvovy zapal? lebo ja o ziadnom neviem, ktory by som prekonala a sposobil mi to ☹ mavam velmi caste mykozy, ale to s tym asi nesuvisi 😒 .
tak dnes idem na kontrolu tomu co ma operoval....tak sa ho povypytujem na vsetko a hlavne na tu tekutinu. akoze ma mrdne, ked budem musiet ist znova na laparku ☹

lienkalienocka
25. jan 2012

@silvia545 co je PK prosim ta? 🙂 takze sa ma muz na co tesit hej? ked budem brat niekolko mesiacov hormony, sak zomna zosedivie chudak 😉 ale ked to bude znamenat pozitivny vysledok, cert to vezmi 😉 a vies o nejakom pripade, ze sa po ivf/icsi narodilo postihnute dietatko? zase som velmi guuuuglila 🙂

silvia545
25. jan 2012

@dorotka_ 😀 no hadam už dovtedy,kym to bude ešte platit budeme tehu a budeme sa už gúúúúlat aj s bruškámi 🙂

silvia545
25. jan 2012

@lienkalienocka PK je predlžená kultivacia,,to je ,že ti nevkladajú na 3 den od odberu embryjko,ale na 5 den 🙂 neviem,teda ešte som zatial nečítala nejaky prípad 😉 ale viem,že dr.odporúča po icsi íst na odber plod.vody 😉 ja som nebola,,teraz to nieje povinné a ked budeš mat všetky vysledky krvy v poriadku,tak nieje dovod íst na odber plod.vody 😉

silvia545
25. jan 2012

@lisian ved to,som ani ja nevedela,že som mala nejaky zápal 😉 to až pri laparke mi zistili,,tiež som sa divila 😨 a aj mykoza nieje dobra,,tá tiež všeličo porobí 😖 ja som to mavala tiež a dr.mi povedala,že aj to je príčina,prečo mi odišli vajíčkovody a mala som aj cysty ☹

lienkalienocka
25. jan 2012

@silvia545 tak teraz mam v gatkach este viac :( ale musim verit ze to bude ok. zajtra by mal byt ten den 🙂

lisian
25. jan 2012

@silvia545 takze som naspat 🙂 pytala som sa na tu tekutinu a doktor mi povedal, ze u mna tento problem nehrozi, lebo vraj mam stastie v nestasti a to ze mam upchate vajcovody hned od zaciatku, cize ak ich mas upchate az niekde od stredu alebo dalej tak sa tam vytvara nejaky vacok, ktory obsahuje tu tekutinu a vola sa to saktosalpinx a vtedy je dobre vajcovody odstranit alebo odhradit, ale ze tym, ze ja ich mam upchane uz od sameho zaciatku vajcovodu, tak sa mi to nevytvara......takze aspon male potesenie k tomu vsetkemu.

mykozy mozu nieco sposobit? teda pobehala som vela lekarov kvoli tomu, lebo sa mi toho nedar zbavit, stale sa mi to vracia, kazdy mesiac ale nespominali, ze by to mohlo nieco pokazit, vytvorit. nevedia mi zistit z coho sa mi to stale vracia ☹

silvia545
25. jan 2012

@lienkalienocka nemaj strach a nečítaj také veci 😀 lebo ešte budeš viac stresovaná,,radšej si pozeraj detskú výbavičku 🙂

silvia545
25. jan 2012

@lisian ano saktosalpinx,,len mi to neprišlo hned na rozum ako sa to volá 😉 presne aj ja som tam mala ten vačok 😠 mne to o tej mykoze vravela doktorka v GF,,kde mi robili aj druhú laparku,,po tej laparke sa ma spytala,či som mavala aj mykozu 😉 takče musí niečo sposobovat aj ona 😠

dorotka_
25. jan 2012

@silvia545 no verim aj ja xixi, ja sa uz chystam, ze od aprila som na PN 😀 aj s drobcekami jednym alebo dvomi 😉 ktore si budu pekne pomalicky rast v brusku

wejbynka
25. jan 2012

@silvia545 nie nie myslela som icsi, lebo nas hned odporucili na icsi a nie na ivf, ze by nam to nepomohlo tak preto sa pytam....niektore ide len na ivf a niektore hned na icsi ako my🙂...ako ste na tom?....my ideme uz v pondelok pre lieky🙂

silvia545
25. jan 2012

@wejbynka ani my sme nevedeli,že budú robit icsi,,až potom po odbere,mi embryologička oznamila,že museli oplodnit pomocou icsi 😉 ja ešte čakám na vysledky HP a steru,,v piatok budú 2 tyždne a dúfam,že aj žiadost je poslaná 😉 zajtra skúsim zavolat 😉 potom daj vediet aké lieky si dostala a kolko si platila 😉

silvia545
25. jan 2012

@dorotka_ 😀 ja si už predstavujem ako budem vozit 😉 prajem si velmi,aby sa nám tie sny splnili a stali sa skutočnostou 🙂

tinuska16
25. jan 2012

ahojte tak od zajtra zaciname pichat gonal jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

silvia545
25. jan 2012

@tinuska16 jejeeej ,,nech to pichanie bude mat potom krásny následok,,DIETATKO 🙂 držkám palce 😉

tinuska16
25. jan 2012

@silvia545 dakujemmmm

tinuska16
25. jan 2012

@silvia545 a chcela by som sa ešte spitat po kolkych dnoch od začiatku pichania si išla na KET

silvia545
25. jan 2012

@tinuska16 asi si myslela ET,,celkovo som pichala asi 11 dní,,potom sa mi zdá o dva alebo tri dni odber a 3 dni po odbere mi vkladali embryjko 😉 vieš čo ja si to pamatám takto 1.9. som dostala ms,,2.9. som začala pichat,,13.9. som mala odber a 16.9. vklad 🙂 toto viem presne 🙂

silvia545
25. jan 2012

@tinuska16 KET je vkladanie mrazených embryjok 🙂

tinuska16
26. jan 2012

ano ano myslela som ET ale už som cela pomilena aj ja si to takto neako pametam až na ten vklad ten sme mi nemali bohužial tak dufam že tentokrat sa podari aj vklad už mame prvi gonal za sebov

silvia545
26. jan 2012

@tinuska16 no supeeer prvá včielka za sebou 😀 picháš si sama? 😉

lienkalienocka
26. jan 2012

@silvia545 skrt cez rozpocet. vysledky mam, ALE! dovera im poslala neschvalene ziadosti 😠 ze mam dva tyzdne pockat a potom sa uvidi ☹ som nasrana jak svina

silvia545
26. jan 2012

@lienkalienocka a čo sa stalo?ani nepovedali,prečo neschválili 😨 to je fakt na nervy 😠 ja som dnes volala tiež do FC žiadost už poslali 🙂 ešte sa ma spytala v akej poistovni som,,to asi preto,lebo im prišli neschválené žiadosti z Dovery 😖 a prečo čakat 2 tyždne,,poslali im to tam znovu? 😉

lienkalienocka
26. jan 2012

@silvia545 ze za dva tyzdne by mal dr vediet viac, mam zavolat. ze sa im to este nestalo aby poslali neschvalene a ze je zbytocne to tam teraz posielat a za mesiac znova. ci sa maju menit podmienky alebo co. ja som to mala uz tak vyratane ze keby bolo vsetko ok, tak v marci sa na to vrhneme. a teraz to uz nevyjde. ale aspon ma potesila sestra, dnes sa jej narodila dcerka Julinka. aspon na tom sa vytesujem 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre