Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

petkaerdal
28. apr 2009

pripravujes? to ako?

aj ja som sa teraz najedla

veam
28. apr 2009

No cakam kym ma to chyti...keby som sa teraz najedla,tak je to zbytocne lebo by som to vygrcala...tak pockam na grcku a potom mozem ist papat...mam este k tomu aj soplisko a same hlieny v krku 😖

bobjan
28. apr 2009

Veam bolí, ale už chodím trošku lepšie....modrie mi to na päte, ale hádam mi to len praskla žila, keby to bolo zlomené, tak už by som to mala riadne spuchnuté asi, alebo by som ani nepristúpila na ňu si myslím.....

Esmeralda, mi neodpovedala ☹

bobjan
28. apr 2009

Veam, som počula o nejakých lízatkách.....

alebo, že hneď pri posteli mať niečo trošku na zjedenie, to zjesť a potom vstať o chvíľu, a že to prejde, .... ja neviem, len čo som počula....

veam
28. apr 2009

Bobjan tak nabuduce si aspon budes davat vacsi pozor...mas stastie ze to nemas zlomene,to by ta inak bolelo

petkaerdal
28. apr 2009

co ste vsetci chory,aj moj je nejaky nachladnuty...

kto je esmeralda? mimka?

veam
28. apr 2009

Bobjan aj ja som pocula o tych lizatkach,ale pochybujem ze to tu maju v lekarni...a tu druhu verziu som uz skusala,ale nepomohlo,sak mam tablety ale este som si ich nedala,ja sa bojim tabletiek

petkaerdal
28. apr 2009

veam,ja som hned rano este v posteli zjedla piskoty,ale mne bolo zle z prazdneho zaludka alebo nie celkom z prazdneho,ale aj z poloprazdneho,ked som sa najedla ,bolo super

veam
28. apr 2009

ja niesom chora ale asi alergia,neberiem lieky,seriem na ne 😅

petkaerdal
28. apr 2009

ani ja neberiem,tiez mam alergiu 😖

veam
28. apr 2009

Ale inak mi doktorka povedala,ze to mozem brat aj ked budem tehotna,ale ja moc lieky nemusim,fuuj

emka1
28. apr 2009

dobre ranko, babulky 🙂

petka - pekne autosedacky ste kupili ... naozaj, take chutne .... oranzova je moja farba 😉

bola som dnes rano vo FC - takze ako som predpokladala, postup u mna je nasledovny - v auguste 2.IVF s Dostinexom.
Vsetky centra maju zmluvy s poistovnami len do konca juna, takze je otazne, ci budu v druhom polroku 2009 preplacat IVF cykly 😖.
Zaciatkom jula robi doki len administrativu, potom maju do konca jula dovolenku, takze mam prist po 3.7. vypisat ziadost - doki uz bude vediet ci bude mat podpisane zmluvy s poistovnami ....

petkaerdal
28. apr 2009

veam,ja neberiem lieky asi tak 9 rokov na alergiu uz 😖

emka,no nic moc,ako si dopadla ,hlavne s tou poistovnou

co na to,ze si bola v nemocke?

emka1
28. apr 2009

petka - bol za Pinterom aj doki, ktory mam mal na starosti (Hruzik)- takze o mne vedel, oni sa poznaju ... no hovoril, ze pokial som OHSS uz mala, tak ho budem mat aj na buduce 😖.
Ale veri, ze Dostinex mi pomoze ... Pinetr hovoril, ze mam male cysty na vajecnikoch, co som pred stimulkou vobec nemala ... 😖. Navrhoval mi aj mrazenie a KET pri 2.IVF, ale ja som nesuhlasila, ved ani pri 1.IVF by som nemala co mrazit.
V nemocke mi robili 2 testy na HCG, prvy v 5. den to som mala 3,6 - potom mi to kleslo na 1,9 - doki hovoril, ze bol tam naznak uchytenia embryjok, ale ze to vzdali, asi chyba v chromozonoch 😖

emka1
28. apr 2009

petka - doki hovoril, ze poistovne nemaju prachy, takze chcu obmedzit vydavky ... ale spomenul, ze idu volby na bud.rok a taketo konanie si nemozu dovolit ... tak uvidime na konci juna, co sa bude diat.
Este doki spomenul, ze su aj take infosky, ze poistovne chcu preplacat len lieky a vykony uz nie ...

Ja som ochotna cvaknut si to aj sama tento rok, lebo cakat na dalsi rok je pre mna strata casu ...

katka14
28. apr 2009

ahoj emka, tak to si ma nemilo prekvapila. ja sa chystam v juni dohodnut si dalsie IVF na august. no taketo sprvy ma moc nepotešili. ale s poistovnami strasil doki aj v aprili a nakoniec to dobre dopadlo. tak dufajme, že aj tentokrat to prejde. 🙂

emka1
28. apr 2009

katka - no ja som chcela dnes vypisat ziadost na 2.IVF s realizaciou v 8/2009, a vidis, neda sa ... ale urob to tak ako som Ti napisala, po 3.7. sas treba objednat, bude tam doki - nebude robit vykony, len administrativu - a bude uz vediet ako budu fungovat poistovne.

katka14
28. apr 2009

a nevieš či ma pošle na genetické testy, ked 1. pokus nevyšiel? to posiela vždy po neuspechu alebo nie? lebo to trva dost dlho. ja som volala len so sestričkou, a ta ma odporučila objednat sa v juni.

emka1
28. apr 2009

katka - na genetiku posiela po 2.IVF, mna tiez neposlal ....

sisab
28. apr 2009

Ahojte, no teda s tymi poistovnami je teda pekny chaos, hlavne ze na fetakov a alkacov prachy budu. Dufam, ze sa dohodnu a po lete funguju dalej. Ja uz mam toto tretie IVF, takze uz cez poistovnu nepojdem. Dufam len, ze nebude treba 😀

emka1
28. apr 2009

sisab - v akom si stadiu ? teraz stimulujes na 3.IVF ?

petkaerdal
28. apr 2009

emka,aspon teda vieme,ze si schopna embryjka uchytit a na buduce uz to pojde na 100%,bez problemov a vyjde to 😉

inak s tymi poistovnami to maju blbe

drobec123
28. apr 2009

emka, to hadam nemyslia nase poistovne vazne !!!! ja som sa tak rozculila ked som zbadala tuto informaciu !
to je naozaj strasne !!! co si myslia kto na nich a na nas bude robit ak nie nase deti !!!!
baby strasne by som chcela aby ste tieto hlupe politicke tahy nemuseli uz riesit ! ved takato stupidita je asi fakt mozna len u nas !

emka1
28. apr 2009

drobec - si predstav, ze ja mam problem aj u mojho obvodaka, nechce s nim poistovna podpisat zmluvu na tento rok, takze ja si budem hradit vsetky ukony z vlastneho vrecka ??? alebo mam prestupit k inemu doktorovi a takto preskakovat kazdy rok ???
alebo prestanem platit odvody do zdravotky a budem si radsej vsetko platit sama .... ???

pacient je rukojemnikom poistovni a lekarov ....

emka1
28. apr 2009

petka - dikes za podporu 🙂.... ale mam nejaky depkovy tyzden 😔 ... som myslela, ze ten neuspech zvladnem, aspon min.tyzden som sa celkom drzala, ale nejak sa to so mnou zhorsuje ... akosi ma opusta chut, cele to absolvovat znova 😖 😔

katka14
28. apr 2009

emka, neboj to prejde, aj ja mam dni ked mi to pripada nekonečný kruh a že prečo práme my ... atd. ale musíme to nejako prekonať, ved ešte máme kopec možností, a nič nie je stratené. musíme veriť, že to raz výjde, aj ked to možno nebude hned zajtra. 🙂 neboj, v auguste to nejako zvládneme spolu a dufam že nás bude čo najviac tehu. 😀

mimka30
28. apr 2009

Dobré ránko kočky 🙂

Bobjan- moje, ak by to bolo zlomené, alebo vyvrtnuté, tak na to nemôžeš dostúpiť a máš to opuchnuté.

Peťka ty nevieš čo a kto je Esmeralda 😠 😠 😀 😀 😀

emka1
28. apr 2009

katka - mas pravdu, ze moznosti stale mame ...ale to nekonecne cakanie ma strasne ubija ... 😔 😔
keby som aspon vedela, ze to cele snazenie a cakanie bude vobec na nieco dobre ... ci to vobec ma zmysel, lebo ked nie, tak by som radsej mohla cas inak vyuzit ... 😔

vierka
28. apr 2009

emka - vzdy to am zmysel, aj to cakanie... pretoze vieme preco to robime a ze nam to cele za to stoji...
viem ako sa citis, aj ja som prve IVF myslela ze lahsie zvladnem, ale mala som aj stavy, ze by som vrazdila a dost ma to zobralo, ale presiel urcity cas a ja mam novu nadej a stale vieru v to, ze to proste raz vide a budem to skusat dovtedy kym doktor v centre zo mna nezosedivie 😀
myslim ze dietatko stoji za to vsetko 😉

bobjan
28. apr 2009

Petka, áno Esmeralda=Mimka, to som od teba pochytila 😀

Mimka, díky, to som si aj myslela, ale máti ma náháňa k dr. a ja bojím, bojím 😨 😨 😨

Emka, noooo to si ma teda nepotešila....ale zavolám dr. teda v júli a objednám sa na žiadosť....do frasa, ani mi to cez to leto nevyjde, ....zasa na zimu 😝 😠

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre