Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

awe
25. máj 2009

kocky, dnes vecer mam zacat s branim utrogestanu 😅 mam si ho vkladat, ci jest?? 😕

vierka
25. máj 2009

awe - ja som vkladala... tak su tie neziaduce ucinky mierumilovnejsie... 😀

awe
25. máj 2009

ok, dam na tvoje rady vieri🙂
sa tesis na druhe ivf-ko? kolko ste mali embryok pri prvom?

vierka
25. máj 2009

awe - ja mam momentalne tesive obdobie, tak sa tesim zo vsetkeho 😀
no pri prvom sme mali 5 jajok, ale 3 boli este nezrele a dve sa nam krasne prirodzene oplodnili, ale v den transferu sme mali uz len jedno, tak nam vkladali potom len to jedno 😀

tildus
25. máj 2009

ahojte zienky,
chcela by som sa k vam pridat ak by vam to nevadilo 😅 , uz vas dlhsie citam, ale este som nemala cim prispiet, ale teraz by som na vas mala velku prosbu.
Nakolko idem do FC na moje vôbec prvé IVF - a dnes mi volali ze mi odsuhlasili ziadost v poistovni -hura 🙂 - za necely tyzden - co som bola velmi prekvapena - ale samoska prijemne a 03. júna mi ma prist menzes - tak mi este povedali, ze by som v podstate mohla zacat zo stimulkou - ze to este stiham do dovolenky - lebo maju v júli dovcu - lenze teraz som zmätena, ci ist rychlo do toho alebo este pockat - mohli by ste mi pl. len tak orientacne napisat - od kedy sa zacina so stimulkou- dokedy musim mat predoperacne vysetrenia a tak kedy je OPU a kedy mi robia kontrolny odber na krv? Velmi by ste mi pomohli, pretoze sa teraz neviem rozhodnut, ci mam ist do toho teraz - a mat pravdepodobne velke stresy, ci vsetko stihnem vybavit, alebo mam pockat radsej, na august, kym sa doki vrati...a mat tiez stresy ale mozno mensie 😅 😕 Dakujem Vam este raz velmi pekne. 🙂 pa pa

awe
25. máj 2009

tildus,
vsetko stihas, neboj 😉
zacni si vybavovat interne predoperacne uz od zajtra a do stimulky stihas, u mna to trvalo cca tyzden, v pondelok mi spravili odbery + moc a v piatok interne - vzsledky som hned odniesla do FC.
Trvanie stimulky je individualne, podla tvojej reakcie na hormony a podla rastu folikov - ale pocitaj cca 10- 13 dni a potom OPU. S pichackovanim zacinas vzdy druhy den krvacania (cyklu).
Ja som stimulovala 10 dni, jeden den pauza a na 12 DC - dnes, bol OPU 😉
ak mas este nejake otazky, kludne sa pytaj...ale nemas sa coho bat, vzdy to bude stres, aj keby si sla v auguste, vsetko co je prvy krat a je nove, nas stresuje 😉 ale toto je prijemny stres, pretoze vies, ze na konci cesti ta caka babatko 😵 drzkam palce.

awe
25. máj 2009

kontrolny odber na krv - zistenie HCG sa robi cca dva tyzdne po ET, 14 den.

sisab
25. máj 2009

Ahoj dievcata, chcem sa vas spytat, ktore ste po ET pouzivali namiesto Utrogestanu Crinone. Dnes som 11den po ET a zacala som spinit. Ale su to take divne veci, tmavo hnede hrudky, akoby z ten Crinone 😕 Ospravedlnujem sa za naturalisticky popis 😨 Ak ste toto uzivali, ako ste dostali mrchu? Mali ste tiez nieco take? Dakujem 😅

awe
25. máj 2009

sasib, vobec si nebrala utrogestan?
ja mam predpisany od dnes utros a az na ET si mam priniest Crinone.
ja ti neviem poradit, zial ☹ testik si neskusala?

tildus
25. máj 2009

dakujem awe - ja som vôbec necakala, ze to bude take rychle - tak som si povedala, ze do augusta sa na vsetko psychicky a fyzicky pripravim a teraz som sa zlakla- a teraz ked ratam, tak mi 14 den po ET vychadza uz na júl a v juli su uz na dovce, ako to potom prezijem..... to cakanie este mesiac... juj vôbec neviem, co mam robit, musim sa na to asi vyspat, a zajtra zavolat, co mi doporucia oni, zase nechcem aby boli v nejakom casovom strese a tak, ale ked si zoberiem moju dg, ze mi hrozi predcasne zlyhanie vajecnikov - FSH mam dost vysoke, tak by som mala do toho ist asi cim skôr, och jo, len keby clovek vedel, kedy sa rozhodne spravne... Ano mas pravdu, ze stresovat budem tak ci tak - mozno do septembra este viac....
awe este raz dakujem za infosky a drzim palce, aby sa babenko/babenka (nestihla som si precitat, kolko ti vkladali) pekne zahryzkali a drzali sa celych 9 mesiacov 🙂 este raz diky 🙂

awe
25. máj 2009

tildus, este mi nevkladali, dnes som mala len odber a mame tiri vajicka 😉
na kontrolny odber po ET mozes ist aj ku svojej obvodnej gynek., ak budu mat v tom case v centre uz dovcu 😉
drzim palce, nech sa rozhodnes ist kedykolvek, nech ti to vyjde na prvy sup 🙂

tildus
25. máj 2009

hups - az teraz som si uvedomila, ze opu je odber folikulov a vajicok- takze vklad Ta este len caka, tak teda vela stastia -aby sa pekne vsetky oplodnili a spravne sa vyvijali a potom to ostatne co som Ti zelala predtym 🙂 Wau a to si cula, ked si bola dnes pod narkozou - ja som bola uplne out, ked som sa zobudila z narkozy, ale to mi robili laparku a bola som uspata asi 2 hodiny, tak asi preto. Takze este raz drzim palce

tildus
25. máj 2009

no pisali sme naraz 🙂 Dakujem awe, tak dufam, ze sa rozhodnem spravne, este to prekonzultujeme doma 🙂

awe
25. máj 2009

tildus, aj ja som bola po laparke mimo cely den, dnes mi o 8-smej robili OPU a o 9-tej som uz isla domkov, je to len mierna narkoza, taky lahky spanok 😉 neda sa to ani porovnat s normalnou narkozou, v ktorej si hodinu a viac...

drobec123
25. máj 2009

tildus, no ja by som na tvojom mieste necakala, ved si sa uz nacakala dost ! teraz je krasne vonku, clovek ma viac energie a radosti tkaze hura do toho ! vsetko stihas uuuplne v klude.

ja som si predoperacne zacala vybavovat az ked som uz stimulkovala a to bol dokonca aj kratky pracovny tyzden lebo bola velka noc a doktori mali dovolenky. ved jedine co je dolezite aby ti obvodna alebo internistka zobrala krv + manzelovi/partnerovi. vysledky trvaju 3-4dni, potom len 15min u internistky na EKG a hotovo !

stimulacia je uplne skvela lebo to sa tesis ze sa nieco deje a najma ze sa blizis k vytuzenemu cielu ! takze huraaaa do toho !!!!

lolka
25. máj 2009

tak uz som spat po ET... 😉 z nasich 5 oplodnenych vajok pomocou ICSI mame 2 krasne blastocysty - ktore su uz brusku 🙂 dalšie 3 vajka sa prestali delit, tak mrazacikov nemame.
vierka, sice som sa nepocikala, ale ako som lezala na stole a mala este 15 min. cakat.....ku koncu mi nebolo vsetko jedno, muzik mi odpocitaval minuty
😀 v centre bol uplny klud, ale doki vravel, ze doobedie mali natresk - 5x OPU - awe a ty medzi nimy
😉 krasne sme videli svoje embryjka a ked boli uz v maternici, tak nam doki vytlacil aj fotku - ze si mame zalozit prvu fotku do albumu 😀 ked nam ukazoval embryjka, hovori - tak a tu mate dvojicky 🙂 🙂
za 14 dni mame dojst na krv - len neviem ako zvladnem netestovat - a slubila som muzikovi, ze nebudem 😅

mimka30
25. máj 2009

Babulky prajem Vám krásne tehulkovanie a hlavne, nech ste úspešné a nech ste všetky tehuľky. 🙂 🙂 🙂

lolka
25. máj 2009

tildus, tiez by som necakala, ono sa to zbehne vsetko celkom rychlo. zacne ti mrska, od 2DC pichas a zacinas si vybavovat predoperacne, ja som to zvladla do tyzdna. na 6den pichania kontrola a potom zalezi od folikov. ja som mala OPU na 13DC. na druhy den ti povedia ako sa oplodnili a potom je transfer bud na 3 alebo 5 den - cca. na som mala na 5 den po OPU. stimulky sa vobec neboj, ja som chodila do centra rada, vsetci su tam
velmi prijemni a mili, normalne som sa na to tesila - lebo som mala konecne pocit, ze sa niedo deje 😵
ako pise drobec, huraaaaa do toho !

awe, teraz citam, ze si bola az 8 na OPU, teeeeeda, mali plne ruky prace
😀

awe
25. máj 2009

lolka, tak drzim palceky, nech ti tych 14 dni ubehne co najrychlejsie a nech si na konci najdes dve silne // a nech su to tie dvojky, ako doki povedal 🙂
rano bol fakt natresk, esteze som isla prva 😕
je mi dost zle, mozem byt len v polhoe lezmo, lebo vajecniky mam velmi citlive - asi z tych pichanic po dnesnom odbere 😅
mimka 🙂

awe
25. máj 2009

lolka, bolo nas pat, isla som o osmej 😀

lolka
25. máj 2009

awe, jeeezis, neviem citat, jasne 🙂 tak len pekne oddychuj, ja som mala vajecniky tiez citlive, ale dalo sa to zvladnut. vecer som bola este aj s kamoskou v kine 😀

babulky - a ako mi dnes doki vravel - najdolezitejsie je pozitivne myslenie !!!!!!!!!!!!!!!

lolka
25. máj 2009

sisab, k tomu popisu, neviem ti poradit, kedze prvy Crinone som si dala az dnes po ET. ale kedze si uz 11 den po ET, tak by to malo byt jasne 😀 drzim palce 😵

awe
25. máj 2009

mas pravdu lolka, ka tomu tvrdeniu sa pripajam aj ja - pozitivne mysliet 🙂 🙂 🙂
planujes byt po ET par dni doma? co ti odporucil dr.?

lolka
25. máj 2009

pytala som sa dokiho, ci mozem ist zajtra do roboty a povedal, ze jasne. ze ma aj pacientky, ktore idu po ET rovno do prace - workoholicky 😒 ze ved, keby som bola prirodzene tehu, tak o tom este neviem a chovam sa v podstate klasicky ako som zvyknuta. netreba vobec lezat, ved nie si chora. kedze ja mam sedave zamestnanie, tak neni problem, co som aj rada. doma by som sa len pozorovala a myslela ci som albo nie som tehu. robotku mam dobru a cas mi tak utecie, ze ani neviem ako.

drobec123
25. máj 2009

baby a co je to Crinone ? ja som nic take nebrala .....
tildus, co sa tyka tej narkozy to sa fakt neda porovnat. toto je len take jemne uspanie z ktoreho si dopoludnia otapena (ako keby ta zobudili o pol noci) ale poobede ani nevies ze si rano na niecom takom bola.

podla poctu vajicok ta vsak moze popichavat vo vajecnikoch - ale to nie je nic dramaticke. my sme po OPU mali vecer navstevu, takze som okolo nich lietala, chystala a starala sa. a pila vinko 🙂 ked som sa na to dokiho pytala ci mozem tak sa zasmial ze a ved preco by ste nemohli, tehotna budete az o par dni ! 😀

drobec123
25. máj 2009

lolka, inac gratulujem ti ! ja som ostala po ET 3 dni doma, emryologicka mi aj povedala ze ten treti den je kriticky, tak som si aspon oddychla, aj ked v podstate som pracovala len z polohy lezmo 🙂
a k tomu co si napisala, ja som do CARu chodila straaaasne rada, mne tam bolo vzdy prijemne veselo.

lolka
25. máj 2009

drobec, Crinone su vlastne take amplulky s cremom, ktore sa aplikuju 1x denne do posvy. je to namiesto Utrogestanu a centrum dostalo 40 krabic pre pacientky, lebo je to novinka a len sa to dostava do lekarni. oni to davaju zdarma, na predpis je to zevraj drahe, neviem, poistovna to nehradi.
ja som tiez este pila alkohol a aj som pocas stimulky zurovala, ale od dnes to skoncilo. 😀

awe
25. máj 2009

ach jo, kocky, ako vam uz zavidim, ale v dobrom 😉
drobec - aj ja planujem byt po ET domka, mal by byt bud v stredu alebo vo stvrtok, tak si predlzim vikendik 😉
lolka - aj ja mam ten crinone, ale doki mi naordinoval od dnes vecer 3xdenne 2 utrose a crinon prvy krat priniest na ET...ty ho teraz beries?alebo este aj utros?

lolka
25. máj 2009

awe, utros som brala do dnes rana, na obed bol ET a po nom uz len Crinone.
sisab, inak teraz prave citam neziaduce ucinky Crinonu a je tam aj spinenie....tak akurat to mozes mat.

vierka
25. máj 2009

lolka - takze nemas prvenstvo v pocikani??? ved ja som hned vedela, ze to zvladnes 😀 gratulujem ku krasnym blastulkam a nech sa u maminky pekne vyvijaju dalej 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre