Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

rebeca_1
16. feb 2010

Esther03 ahoj,
vzdy je lepsie ked ma problem muz so spermiami ako zena s kadecim moznym.
ICSI vsetko vyriesi, ved spermiu potrebujete len jednu jedinu..
Moj manzel mal len jediny raz zhorseny spermiogram a Profertil mu vtedy pomohol. Podla mna je dobry ale drahy. Moj manzel ho bral cele 3 mesiace. Ale vtedy sme chodili k lekarovi do Viedne.
Doktor vo Ferti nedoporucuje tabletky na zlepsenie spermiogramu. ICSI to naozaj vyriesi a je to preplacane poistovnou.
Iny postoj k tomu ma asi ked ste samoplatci...

rebeca_1
16. feb 2010

Bobjan ahoj,
jej ty si tu po akom dlhom case? Vitaj spat!
Ako sa mas? Co mas nove?
Ja ta poznam z tejto temicky, som tu od sameho zaciatku, len som neprispievala.
A boli sme spolu v septembri spolu na IVF. Sedeli sme spolu v cakarni, aj v lekarni sme sa stretli.
Len mne to vtedy dopadlo OHSS, bez ET. Az teraz v januari sme boli na KET, no neuspesnom.
Co planujes? Ides do toho tu vo Ferti? Alebo ides do toho Brna?

rebeca_1
16. feb 2010

Molly91 ahoj,
ano ja som bola dnes rano vo Ferti. A ako som dopadla? No celkom dobre. Som spokojna.
Urobil mi kontrolny UTZ a hned mi zobral aj krv na HP a nieco /asi vzorku/ na chlamydie. Vraj aby sme usetrili cas. Buduci tyzden budu vysledky, tak ideme hned vypisat ziadost na tretie IVF.
A povedal mi, ze je nejaka nova Belgicka technologia alebo nieco na zabranenie OHSS. Teraz s tym zacali len pracovat, neviem ci su to tablety ale co... Takze uz nebudem po odberoch hospitalizovana. Jeeej... Velmi som sa potesila.
Takze v utorok budem mat vysledky a v stredu ideme vypisat ziadost.
Tesim sa...
Molly91 ako to ze nemali volny termin? Ja som sa objednavala minuly tyzden a dali mi termin. Ale mna asi zobrali ptreto, ze som po kET a museli mi urobit kontrolny UTZ.
Tak uz to nejako vydrz ten mesiac! Neboj, preleti to..
A aj stred cylku bude, neboj!

slavkav
17. feb 2010

ahojte, pridavam sa k Vam do skupiny. Planujeme druhe babo a uz dlhsie sa nam nedari, tak sa chystame do FC. pred rokom som tam bola na prvej konzultacii, odporucili mi laparku, na tej som uz bola, tak akurat rozmyslam, kedy sa tam vyberieme. neviem, ci ma vyznam tam velmi chodit, ked este nemozem ist na ziadnu formu um. oplodnenia. ale obcas vam citam, tak sa k vam pomaly zapojim, nech si pozistujem infosky - kym sa tam k tomu dokopeme.
a chcem sa este opytat, kolko stoja lieky na napr. IVF, viem ze to zavisi podla toho, ake by mi dal, len priblizne interval, aby som vedela. IUI kolko stoji? a hlavne aby som vedela, kolko musim setrit 😀

bobjan
17. feb 2010

Sylusa, ďakujem.

Momentálne sa pripravujem na jar na soft do Brna. Čiže zatiaľ len domáca výroba, ktorá je asi o ničom, ale čo už....

Rebeca, nejak si ťa nepamätám ani odtiaľto, ani z lekárne....len čosi matne, my sme vychádzali a vy šli dnu, nie??
Plánujeme soft, ako som písala. Pokusy mám vyčerpané, takže u mňa to bude už len ČR...

Držím aj vám moc palce, všetkým 😉

nemko
17. feb 2010

na Ferticente je najlepsie to, ze ked ide k nim pacientka na tretie IVF na vsetko co doteraz nebolo maju uz liek, mam vo svojom okoli 3 zname, ktore nezavisle na sebe maju tu istu skusenost.Kazdu pred 3 IVF oblbli a aj tak tie kocky skoncili na IVF v Brne kde sa zazrakom podarilo na prvy pokus.

rebeca_1
17. feb 2010

Slavkav, ty sa chystas do Ferti ako samoplatca?
Ak pojdes cez poistovnu tak ta lieky budu stat cca 100 euro. Inak neplatis nic.
Doktor vo Ferti stimuluje len s merionalom. Aspon mne tak povedal.
IUI som ja mala pred siestimi rokmi v Gyn-five, neviem ti poradit ako to chodi vo Ferti. Vo Ferti som to nemala.
No budem na teba mysliet, urcite to vide a vo Ferti budes spokojna.

rebeca_1
17. feb 2010

Bobjan, viac krat sme sa stretli vo Ferti. Urcite si sa ma nevsimla a mozno prave preto, ze sme spolu nepisali tu v tejto temicke. Ja som si Vas vtedy len citala... Ale UTZ sme mali vzdy spolu ale ja som mala OPU o 2 dni neskor a potom som skoncila v nemocnici.
No tak to ti budem drzat palce v CR, hrozne vela babam sa to prave tam podarilo. Urcite to teraz pride, velmi ti to prajem!
My pojdeme na stvrte IVF asi do Viedne ale teraz nas este len caka tretie vo Ferti. Dufam, ze bude uspesne a nebudeme musiet vymyslat co dalej...

rebeca_1
17. feb 2010

Nemko, ako povies...
Samozrejme, moze to byt aj tym, ze nahanaju pacientky.
No ja tam idem na tretie IVF, lebo idem cez poistovnu.
A potom smer Rakusko alebo CR. No myslim, ze to uz nebude potrebne riesit a teraz sa uz dockame...
A tebe drzim palceky, nech sa CR podari!
Vidim v tvojom pase, ze miminko este asi nemas tak ti drzim palce!

nela00
17. feb 2010

ahojte babenky 🙂 prosím vás koľko stálo IUI vo FC? absolvovali ste všetky vyšetrenia vo FC alebo ste ich mali už robené u vášho doktora?

slavkav
17. feb 2010

Rebeca - dakujem za odpoved, idem cez poistovnu, mam Vszp. tak ked to je 100 eur, tak to nie je az tak vela. som si myslela ze viacej. tak to by sme mozno mohli vyskusat aj tento rok. dali ste mi chrobaka do hlavy. hm hm, ze by som sa tam objednala??? 🙂

slavkav
17. feb 2010

nela00 - ja som si vysetrenia musela robit u gyndosa svojho, ale to som tam bola pred nieco vyse rokom, tak mozno sa tam nieco zmenilo

nela00
17. feb 2010

slavi ja už mám robené všetky vyšetrenia u môjho doktora a on ma posiela hneď na IUI do centra. Len či je to vlastne tak možné bez ich vyšetrení? som z toho blbá

rebeca_1
17. feb 2010

Nela00, IUI som ja vo Ferti nikdy nemala, v tom ti neporadim.
A vysetrenie ti vzdy robi tvoj gynekolog, vo Ferti doktor robi len IUI alebo IVF. Ale on ti presne povie co budes potrebovat, ake vysetrenia.
Kedy planujes IUI?

rebeca_1
17. feb 2010

Slavkav, ked ides cez poistovnu tak doplatok je cca 100 euro. Ale tu su lieky k IVF, ty ides tusim len na IUI. A tam su asi ine lieky. Ja si to uz nepamatam presne. Ale urcite vela platit nebudes.

slavkav
17. feb 2010

a este sa opytam, priblizne ako casto sa pocas toho jedneho IVF chodi do FC na kontroly? aby som vedela, co ma priblizne caka ...

rebeca_1
17. feb 2010

Nela00, ved doktor ti vsetko povie. Aj tak tam pojdes najprv len na konzultacie a dohodnut sa co dalej.
Neboj, on ti vsetko vysvetli..

rebeca_1
17. feb 2010

Slavkav, najprv kontrolny UTZ tyzden pred menstruaciou. Potom asi 3 krat na UTZ, odbery, transfer a potom uz len vysledky. Takze behom piatich tyzdnov tam budes 7 krat.

slavkav
17. feb 2010

dakujem rebeca. no vsak ja uvidim, ci ma neposle este raz na laparku, lebo ja som ju mala pred rokom a neviem, ci to staci. no vsak uvidim, co povie dr

nela00
17. feb 2010

rebeca ved to, že tam musíš ísť na konzultácie, ale môj doktor mi povedal, že na 12dc mám ísť k nemu zmerať folíky (dal mi clostil 2x1) a potom do centra hneď na IUI 😅

bobjan
17. feb 2010

Rebeca, no tak to je pekné teda 😀 Keby si mala lepšiu foto, by som si možno spomenula...

...a ďakujem...a tebe veľa šťastia 😎

rebeca_1
17. feb 2010

Slavkav, podla mna ta uz na druhu laparoskopiu neposle. Poistovna potrebuje vysledok len raz. A ja som napriklad LSK pre Apollo nepotrebovala a pre Doveru uz ano. Preto som na nu isla az po siedmych rokoch snazenia.

rebeca_1
17. feb 2010

Nela00, to je nejake divne. Skus si radsej popredu zavolat do Ferti. Ved oni vo Ferti robia len na objednavky. Tam to nie je tak, ze prides hocikedy do centra na IUI. Podla mna to je blbost.

nela00
17. feb 2010

rebeca dik 😉

rebeca_1
17. feb 2010

Bobjan 🙂
Takato foto tu na MK staci, nebudem uz menit.
Do akeho centra do Brna ides? Tam ich je viac..

slavkav
17. feb 2010

rebeca - aha, tak to by bolo super. ty sa kedy chystas na tretie IVF?

siouxie
17. feb 2010

rebeca, ICSI nemusí všetko vyriešiť. Pri veľmi zlom spg ani ono nie je zárukou...

rebeca_1
17. feb 2010

Slavkav, buduci tyzden idem do Ferti vypisat ziadost a okolo 15.4. by som chcela zacat pichat hormony. No ale vsetko sa uvidi...

rebeca_1
17. feb 2010

Siouxie, jasne. Ked nie je vobec ziadna spermia tak ICSI to samozrejme nevyriesi.

siouxie
17. feb 2010

rebeca, tak som to teda noazja nemyslela... 😀 😀 ICSI by v tom prípade nebolo čím robiť, to je asi každému jasné. Ale ani nájdenie jedinej, prípadne viacerých spermií a ich použítie ICSI ti nezaručí, že vajíčko aj naozaj oplodní 😉. Žiaľ, nie je to až také ojedinelé 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre