Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

veracruz
12. mar 2010

mne dr. nedal na vyber, ci chcem merional alebo gonal... gonal je sice drahsi, ale je omnoho pohodlnejsi na pripravu a aplikaciu a mala som len 187,5iu a merional 225iu... takze mozno je ucinnejsi...

esther, je to okolo 160€ za injekcie, 150€ ak chces SPF... no a potom este utrogestan, ten sa uziva do 12tt...

esther03
12. mar 2010

veracruz, aha, tak to nie je vela 🙂 a SPF je na co dobre?

slavkav
12. mar 2010

ahojte, mna tiez Dr po prvej konzultacii poslal na LPK, kedze som nemala nic, co by nam mohlo branit, jedno dieta uz mame, manzelov spg kus horsi, ale v pohode na prirodzene oteho. a co zistili na LPK? endometriozu ... dovtedy som o nej ani netusila ...

my sme boli predcerom na druhej konzultacii, potrebujem este 2x HP (jeden uz mam) a kedze mam za sebou 2x MA, tak musime s manzelom absolvovat aj genetiku. a potom, ked to vsetko budem mat, ideme vypisat ziadost.

esther03
12. mar 2010

slavkav a kay ste mali spg. Bo ja si myslim tiez, ze som v poho, ale mm ma zly spg. Dik za info

slavkav
12. mar 2010

esther03 - no nas spg je dost zaujimavy 🙂

najprv bol mm v GF - tak vysiel katastrofalny - hned nas nahanali na IVF
potom druhy robili v FC - tam povedali, ze uplne v pohode
tak siel este k tretiemu dr - nezavislemu - k urologovi - tam mu vyslo, ze kus horsi, ale v pohode na prirodzene otehotnenie. odporucil mu brat profertil, ten bral, aj som teda bola tehu, ale odislo to. tak neviem. ale asi hlavnejsi problem bude u mna ako u mm.

a presne v com mal horsi - uff, tak to si uz nespominam, bolo to dost davno, ale tusim ich mal menej a nejake vyssie percento bolo patologickych tusim.

esther03
12. mar 2010

slavkav, aha, no moj mal teraz posledne u urologa len 2mil zivych, predtym 3 mil a v GF 6 mil, a z toho 70% patologickych, takze stale sa to zhorsuje a to bral i ten profertil. Tak neviem ci vo FC mi bude chciet dr. robit i tu laparku ako tebe. Inak i nas v GF tlacili do IVF 😉

slavkav
12. mar 2010

esther03 - ja si tie presne cisla uz fakt nepamatam ... ale tam som si stale hovorila, ze vsak staci 1 schopna a tie tam boli podla mna.

a tvoja LPK? to nie je nic hrozne, ak by ta aj poslal. ja som bola na jednodnovej chirurgii na sliaci - vrelo odporucam. v BA sa za takyto ukon plati niekolko tisic, ja som tam platila 500 sk. a velka spokojnost aj s lekarmi. zial, vysledok bol aky bol, oni za to nemozu 😉

slavkav
12. mar 2010

a mozno ta neposle ... neviem, podla coho to posiela. ja som poistena v VsZP.

lebo napr. mam aj kamaratku, ktorej sa tiez nedari druhe, tak aj ona bola vo FC, tiez ju poslal na laparku a jej v podstate nic nenasli .. vsetko ok. a stale druhe nemaju ... oni niekedy planuju IUI

veracruz
12. mar 2010

moj manzel tiez uzival profertil, ale teda nezaznamenali sme absolutnu zmenu...

esther03
12. mar 2010

slavkav, dakujem, keby bola treba laparka, tak skusim ten sliac 😉
veracruz, ani u nas nepomohol, naopak bolo zhorsenie spg.... netvrdim, ze za to moze profertil, len, ze nam nepomohol ☹

slavkav
12. mar 2010

a hlavne, nech sme uz vsetky tehu 🙂

esther03
12. mar 2010

🙂 presne tak

siouxie
12. mar 2010

esther, ja som za lieky platila necelých 180 eur (v novembri). Za SPF nakoniec nič, lebo nebol transfer.

esther03
12. mar 2010

ahoooj siouxie, tak neviem ci som ti vravela, spg len 2 mil zivych a z toho 70% zla morfa, tak ideme pindovi 😉 A co je vlastne to spf? Hladam info aby som nic nezanedbala 😉. Inak tych 180 eur sa da, lebo co som pozerala ine centra, tak to su ake palky a cez poistovnu 😨

veracruz
12. mar 2010

SPF . Metodika vyvinutá nemeckou univerzitou, ktorá výrazne zvyšuje úspešnost IVF cyklov. Ide o aplikáciu laboratórne spracovaného ejakulátu manžela/partnera do kŕčka maternice, čím dochádza k zvýšeniu stimulácie receptorov , ktoré sú zodpovedné za kvalitu prípravy výstelky maternice- endometria.

siouxie
12. mar 2010

esther, písala 😉 A ja som ti odpísala, aby si to ešte konzultovala aj s Kočím 🙂, pre istotu.
Celé ivf+icsi vlastne vyjde iba toľko, koľko ťa stoja lieky + prípadne SPF. No a potom sa platí za mrazenie, ak je čo mraziť.

esther03
12. mar 2010

Jaaaaj, som ja mantak 😀 doktorovi Kocimu som pisala, pockam co mi odpovie 😉. Moze sa stat, ze by v dovere ziadost neschvalili?

siouxie
12. mar 2010

hmmm, takú otázku si aj kladiem 😀 Prvú mi schválili, teraz to mám o čosi komplikovanejšie, tak som zvedavá. Ale v podstate, ak platíš poistné (alebo zamestnávateľ), nemal by bť problém. 🙂

esther03
12. mar 2010

No veru, toho sa bojim, mala som zamestnavatela, ktory mi narobil v zdravotnom paseku...., Tak to davam papierovo do poriadku. Ziadost sa dava vzdy na zenu alebo na par? Lebo mm je v tomto o.k.

siouxie
12. mar 2010

esther, iba žena si dáva žiadosť 😉

esther03
12. mar 2010

Dik moc 🙂

siouxie
12. mar 2010

neďakuj stále 😀 nemáš za čo ďakovať 🙂 Ako dlho sa už vlastne snažíte?

esther03
12. mar 2010

heh, mam 😀 ziadny dr. s nami moc nekomunikuje, tak z teba taham infosky 😉 , My sa snazime vyse roka, ale uz mi to lezie na mozog, nakukam do kocikov, ked je dieta v telke, tak mm mi to automaticky prepne 😀 😀. A vy ako dlho?

siouxie
12. mar 2010

na to je mk, aby sme si odovzdali rady a skúsenosti 🙂. Pred rokom som tiež do toho veľmi nevidela, čítala som tu pár tém dosť dávno a aj tak som sa pýtala a dievčatá mi poradili 😉.

My? veľmi dávno... V podstate nejakých 6 a viac rokov, aj keď intenzívne asi vyše dva.

lenca.b
12. mar 2010

ahojte babulky podla mna ten gonal je len koli tomu ze sa lahucko aplikuje 🙂 inak to je asi to iste okrem toho ze je ovela drahsi ako merional 🙂 ale ten nie je tak lahke pichat preto aby ste mali pokoj na dusi a mohli pichat doma tak davaju gonal nakolko merional by ste si nemali pichat same 😉

slavkav
12. mar 2010

a aky je cenovy rozdiel medzi gonalom a tym druhym?

lenca.b
12. mar 2010

no za gonal som platila zhruba 113 euro a za zvysok liekov cca 50 ...tak neviem no 🙂

veracruz
12. mar 2010

ano, gonal je 113 a merional 26...

lenca.b
12. mar 2010

no hej lenze mozno by to nakoniec vyslo asi rovnako lebo tych merionalov bolo treba aspon mne 3 ampule 🙂

bubulka722
12. mar 2010

Babulky kde ste si brali injekcie na IVF??? V lekárni ktorú odporúča dr. Pinter?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre