Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

christie
6. apr 2010

ahojte kocky
no bola som az o 11:30, tak inokedy bubulka sa uvidime 🙂
Z tych 7 vajicok, co sme mali 5 embrijok, napokon 2 (v zatrovke mal doktor napisane krasne, vraj ucebnicove) sme implantovali. A teraz 14 dni, co budem nervozna, lebo na krv mam ist az o dva tyzdne. tak dufam, ze sa zadari a obaja krpcovia sa uchytia.
Bubulka, drzim ti palceky, mna tiez vzdy bolelo brucho, ked som mala vela folikulov (este pred umelym som chodila k gynekologovi a skusali sme to s Clostyrbegitom a Pregnylom) - vzdy som mala vajicok a ja jaj, ale vtedy nic. Tak dufam, ze medicina pomoze a aj ty sa drz

evitam
7. apr 2010

Bubulka, miláčik môj jediný, držkaj sa mi. Veľmi sa o teba bojím a stále na teba myslím. Si môj veľký poklad a nič na svete sa ti nemôže stať. Ja to jednoducho NEDOVOLÍM, a basta! Včera som bola večer na Skype a teba nikde. Asi si už hajkala. Nechcela som ťa budiť telefónom... Maj sa mi krásne, bojuj a opatruj sa, sestrička...

evitam
7. apr 2010

from bubulka 722;
kopírované zo stránky neplodnosť:

Po OPU sa u mňa rozbehol OHSS. Chýbal však hlavný príznak a to zväčšovanie obvodu pásu a tak som rozpoznala OHSS pomerne neskoro. Pre tie, ktoré sú na pochybách, poznajte ďalšie príznaky OHSS. Snáď to niektorej z Vás pomôže rozpoznať OHSS včas.

Príznaky OHSS, teda ovariálneho hyperstimulačného syndrómu sú:
zväčšovanie obvodu pása
pocit plnosti brucha
pocit plynatosti brucha, avšak plyny nikde
pocit kolikovej bolesti čriev avšak hnačka nikde
obmedzenie/až úplná strata močenia v priebehu dňa
pocit tlaku od bránice na pľúca
rýchlejšie dýchanie aj keď žena trebárs len hodiny leží pri televízii
problém zohnúť sa v páse
problém chodiť vystretá - žena chodí v predklone
v krvnom obraze zvýšený počet leukocytov
v krvnom obraze znaky vyššej zrážanlivosti krvi.

OHSS sa môže dramaticky zhoršiť v priebehu 24 hodín a môže skončiť trvalým poškodením orgánov alebo smrťou ženy. Ak máte pri stimulácii IVF alebo po OPU tieto príznaky, obráťte sa urýchlene na lekára alebo nemocnicu. OHSS sa utlmuje infúziami HAES, fyziologickým roztokom a injekciami proti zrážanlivosti krvi /Fraxiparín/, ktoré sa pichajú do brucha. OHSS sa vždy stratí, keď žena dostane menštruáciu. OHSS sa zhoršuje, ak žena otehotnie.

siouxie
7. apr 2010

bubul, drž sa! 😔

bubulka722
7. apr 2010

Ďakujem babulky, ste strašne zlaté. Dnes som celý deň behala po doktoroch, predoperačné je vybavené a zajtra idem do FC na verdikt, čo bude ďalej. Brucho je v pohode, len občas ma nepríjemne pichá pri vaječníkoch. Včera to bol brutál pravdepodobne kvôli prvej dávke Merionalu. Dnes k tomu pribudol aj Cetrotide, najprv mi bolo totálne pod psa, potom som to predýchala a fungovala normálne. Na OHSS to nevyzerá, pretože komplet krv. obraz je o.k. aj s leukocytmi a hepatálkami, takže dúfam, že to bol len plabný poplach. Uvidíme zajtra, ozvem sa.
Evička, miláčik, ďakujem!!! Čo by som robila, keby som ťa nemala? Včera som bola rada, že dýcham a na PC nebolo ani pomyslenie. Nebojkaj ja som zlá zelina, ktorá nevyhynie!

stanka04
7. apr 2010

Ahojte kocky,
aj ja som Ferticentacka uz 🙂 Vcera nam prislo schvalenie z poistovne na IVF,po 6tich tyzdnoch (Dôvera),keby neboli sviatky,uz sme mohli pichat,takze zase sa nam to predlzi. Dnes mi aj volali z FC,ale neskoro som si to vsimla,tak az zajtra tam volam.
Inak sme tam boli 2x a pocit som z nich mala dobry,pred rokom v KE bol doktor este menej zhovorcivy,nakoniec sme tam IVF neabsolvovali.Tym,co ste uz dalej,ako my,velmi drzim palce,citam vas uz riadne dlho 😎 No a ja mam momentalne najvacsi strach z pichania,to som zvedava,ako to pojde,mam nastastie kratky protokol...Pekny vecer!

darla27
7. apr 2010

Bubulka velmi ti drzim palce, neboj nebude ziadny hyperstimulak a ty sa budes onedlho vytesovat z dvoch paliciek. 😉
Baby zaujima ma, tie co uz mate IVF vo FC za sebou, kolko vas to vyslo a co sa vsetko plati.
To davaju len kratky protokol? Preco?

siouxie
8. apr 2010

ahoj, darla, väčšinu ti už napísala dievčatá v GF 😉 . Môžem iba potrvrdiť, že sa platí zhruba 180-200 eur za lieky a potom už iba mrazenie a KET (ak teda na tie veci príde). ICSI sa neplatí, môžeš si už doplatiť (nemusíš) len metódu SPF (popis majú na stránke). Ak si prečítaš túto tému hlbšie, dozvieš sa viac, aktuálne kvôli cenám si prejdi pár strán dozazadu, rozoberalo sa to tu. A krátky "protokol" ti vysvetlila Laritka, ale určite tu o tom ešte nájdeš pár riadkov... 🙂 .

bubulka722
8. apr 2010

Ahojte kočky! Tak som spať z FC. Vajká vyzerajú ideálne, je ich dosť, ale všetko je zatiaľ v poriadku a zatiaľ to na OHSS nevyzerá. V sobotu idem znova na kontrolu a v pondelok pravdepodobne odber. Zajtra možno pichám poslednú dávku 😀
Darli ďakujem, ako pokračuješ???
Siou a ty ako, čakáš schválenie???

christie
8. apr 2010

bubu, vsetko bude v poriadku, nestresuj sa zbytocne. vajicok budes mat a na rozdavanie 🙂

siouxie
8. apr 2010

bubulka, uf som si vydýchla! to je super 😀 vyzeralo to dosť hrozivo z tých správ o tebe, ale teším sa, že je všetko v poriadku. Drž sa aj naďalej a hlavne daj vedieť, čo a ako... Teším sa! 😵

ja čakám, čakám... 😀

bobjan
8. apr 2010

Bubulka, držím palce a neboj všetko bude o.k.. 😉

darla27
8. apr 2010

Bubulka ja uz nepokracujem nijako, nevyslo to. Zaujimalo by ma, kolko musi byt prestavka medzi stimulaciami na IVF.
V podstate som sa rozhodla ze ak na dalsie, tak do FC, pretoze je neporovnatelne lacnejsi nez GF, aj ked sa mi zda,
ze uz boli vo FC aj lepsie casy ako sa tak pozeram, uspesnost tiez nic moc.
Dakujem vsetkym co mi napisali kolko ich to stalo, je to neuveritelne ze vo FC sa neplati ani PK ani ISCI
a to ma spoplatnene kazde CAR v Cechach aj na Slovensku. 😅

bobjan
8. apr 2010

Darla, prestávka by mala byť 3 cykly.

Držím palce 😵

bubulka722
8. apr 2010

ĎAKUJEM!!! Veľmi si vážim vašej podpory! No dnes to bolo fakt fajn, konečne som dostala info čo a ako ďalej. Doki bol dnes na nepoznanie, všetko mi povedal, ukázal na monitore, vysvetlil. Mám konečne z FC fakt super pocit.
Darli a prečo to nevyšlo, dlho si sa neozvala, tak ani neviem čo sa stalo. Mojka, nestrácaj nádej, určite to nevzdávaj!!! Aj ja sa veľmi bojím neúspechu. Myslím, že môžeme byť radi, že FC tu nie je len na zdieranie nešťastných ľudí. Je to veľká pomoc tým, ktorí nie sú zahojení.
Bobjan, volala som p. Kopáčovej, v utorok idem ku nej na prípravu materinice na ET.
Siou, si zlatá! Onedlho budem ja držať palce tebe! 😉
Christie, cítiš ako potencionálna tehulka? Verím, že áno!

siouxie
8. apr 2010

darla, prestávka musí byť minimálne tri cykly. Inak, podľa tejto témy by som asi neposudzovala úspešnosť FC, aj keď môže byť pravda, že teraz tie čísla nie sú vysoké. Ale je to fakt ťažko usudzovať podľa MK... 🙂

bubul 😵

bobjan
9. apr 2010

Bubulka, čítala som to, dúfam, že to pomôže 😉 Je to dobré, že máš z FC dobrý pocit, je to dôležité a pomáha to pri pozitívnom myslení 😉

Darla vo FC dávajú len krátky protokol, zrejme sa im viac osvedčil. Držím ti palce 😉

christie
9. apr 2010

Bubulka, ano, verim tomu, a dufam, ze to to nebude plany poplach 🙂 pozitivne myslenie pomaha, hladkam si brusko, rozpravam sa s krpacami, tak dufam, ze tam su 🙂

darla27
10. apr 2010

Siouxie to je parada ze uz po 3 cykloch mozem ist na dalsi pokus.
Baby este ma zaujima, ako sa robi vo FC? Myslim ci davaju terminy konzultacie aj na poobede a tak.Dokedy robia?
Bubulka neviem preco to nevyslo, z 21 vajicok som behom dvoch tyzdnov prisla na nulu a nemam ani mrazacikov a nakolko nekradnem a nez by som nasetrila dalsich 1000 € na dalsie IVF idem radsej skusit inde, nech nemusim cakat..
Ty ides bylinkarke na napravu maternice? 😕 Hm..to som nebola, ale poctivo som robila 4 mesiace vsetky procedury co mi kazala, aj napriek tomu sa nepodarilo ani pomocou IVF.
Bobjan, bodol by mi taky zazrak ako tebe.. 😵 🙂

siouxie
10. apr 2010

darli, aj ja som bola najprv nadšená, ale osobne si myslím, že tá pauzička pokojne môže byť o mesiac a viac dlhšia ako tie tri cykly (teda pokiaľ sú normállne 28-35 dňové).
A odporúčam ti teraz tak o mesiac, mesiac aj niečo ísť na sono prsníkov, prípadne ak máš možnosť porob si aj iné vyšetrenia (trebárs v rámci preventívky). Tie hormóny dokážu porobiť všeličo... To je môj osobný názor (pred ďalším cyklom ivf).

siouxie
10. apr 2010

ešte mi napadlo, k tej tvojej otázke, v FC sa na konzultácie zvyčajne objednáva v termínoch od cca 8-8.30 asi do poludnia. Je tam jeden lekár a skoro ráno robia zvyčajne OPU a potom okolo poludnia transfery, tak to majú takto zorganziované. Ale možno sa dá dohodnúť. Najlepšie bude, ak zavoláš a opýtaš sa.

esther03
10. apr 2010

ahoj siouxie 🙂 chcem sa ta spytat, ci vam pri tych roznych vysetreniach robil niekto imunologicke vysetrenie mm. Nevies nahadou kde sa to robi? Kto by tam mal mm poslat? Chcela by som mu to dat spravit predtym, kym pojdeme ku kocimu 😉. Este otazocka, preco treba ist po hormonalke na sono prsnikov ako odporucas darle? Moze to narobit problemy?

siouxie
10. apr 2010

ahoj, ester 😉 . na imunológii sme neboli, problém s tým má skoro každý v dnešnej dobe, aspoň podľa toho, čo som čítala.
Najprv som o tom uvažovala, ale chodí sa väčšinou do Brna a Prahy (u nás nikto nerobí úplne kompletné vyšetrenia) a zvyčajne zistené problémy riešia anopyrinom a hlavne Prednisonom. Ten by som do seba nepchalav žiandom prípade, takže je to pre mňa bezpredmetné.
Prednison je kortikosteroid a berie sa na zníženie imunity (aby tá imunitná odpoveď organizmu v tomto prílade na spermie bola čo najnižšia), ale má naozaj veľa nežiaducich účinkov a výsledok je aj tak neistý.
Takže - rozhodla som sa neísť, myslím, že aj v rámci všetkýc tých vitamínov sa spravilo maximum, čo sa dalo.
Ak by ste sa rozhodli ísť, skús dať sem do vyhľadávača imunológia, alebo podobne, rozoberalo sa to tu v mnohých témach (myslím, že aj v tejto). Čo si pamätám, treba tam zavolať a objednať sa, keďže sa najčastejšie chodí do Čiech, papier asi nepotrebuješ. Tie zariadenia by si mala nájsť v debatách tu na fóre.

Čo sa týka toho sona, určite je to dobré aspoň pre vlastný pocit. Tie hormóny sú fakt pecka. Ja som nemala absolútne žiadny problém, ale aj tak som išla (lebo som si posunula preventívku a tak mi to vyšlo). Neľutujem, natrafila som na super lekárku a keď som jej povedala, čo som absolvovala, vyšetrovala ma naozaj podrobne a poctivo, A odporučila mi prísť nie o dva roky, ale o rok, vzhľadom na ďalšie plánované pecky hormónov 😒 .
Aj v témach tu som čítala zopár prípadov báb, ktoré napr. už aj porodili, na niekoľký pokus ivf otehotneli a našli im nejaké cysty (napr. aj v prsiach).
Či to má priamu súvislosť asi nikto na sto percent nepotvrdí, ale je to naozaj asi veľmi pravdepodobné. Tak radšej prevencia..

esther03
10. apr 2010

siouxie tak potom to mozno aj dr. koci moze odporucit, podla toho aky nam vyjde spg, no uvidime, tak sa na to radsej spytam jeho 🙂, uz som zvedava co nam povie. Ale kortikosteroidy su hnus, to by som tiez nerada davala do mm alebo seba. Na to sono som sa pytala preto lebo mam v rodine geneticku predispoziciu na rakovinu prsnikov, tak sa velmi bojim tych horomonov. Kde si bola na sone? Ja som chodievala na heydukovu, ale teraz neviem ci ma vezmu, bo som zmenila gyndosku.

bubulka722
10. apr 2010

Siou, máš úplnú pravdu. Reprodukčnú imuno robia len v Brne alebo v Prahe. Na Slovensku sme sto rokov za opicami a nikoho táto častá príčina napr. aj pri idiopatickej neplodnosti nezaujíma. Preplatenie úkonu sa dá vybaviť cez zdr. poisťovňu. V Košiciach robia len pár vyšetrení na imuno, takže určite nalepšie do Čiech.
Ja som po dnešnej kontrole hotová. Dnes mi pichli ešte naposledy Merional a Cetrotide a domov som si odniesla dávku Dipherenline. Teraz o 21:00 si to idem dať pichnúť. Doktora som sa pýtala či ET nebude keď mi dal Dipheren. Povedal, že bude ale musia mi dať najprv toto pretože keby mi teraz pichli Pregnyl, skončila by som s OHSS na kapačkách. Pregnyl mi vraj pichnú po OPU. Je to nejaká novinka od októbra. Som nadopovaná jak pokusná myš a ak toto nevyjde do ďalšieho kola ma tak ľahko nikto nedostane. Tiež sa chystám na komplet prehladku, pretože viem čo je to za svinstvo. Som veľmi zvedavá ako to celé dopadne. Je mi totálne pod psa, všetko ma bolí.

siouxie
10. apr 2010

vidíš, bubul, na to dôležité som zabudla - a síce, že je to síce naťahovačka, ale že je možnosť preplatiť imuno v poisťovni...
Inak, podľa toho, som čítala, tak väčšina prípadov idiopatickej (nevysvetlenej) neplodnosti sa neskôr ukáže ako imunologický problém. Druhá vec je, že som presvedčená, že do menšej, či väčšej miery už máme tento problém takmer celá populácia (životné prostredie, alergie, neprimerané reakcie organizmu...) a okrem toho vlastne sa to liečiť veľmi nedá, iba sa umelo znižuje imunita (ďakujem pekne 😖 ). Stačia hormóny pri ivf, bohato...

Bubul, drž sa, dievča. Ja som nič necítila a nebolo dobre, tebe je na prd, to je znamenie, že to tam pracuje a o to ide. Koľko si mala folikulov? Napríklad mne ten Dipherenline nedali, iba Pregnyl. Ale u mňa ohss nehrozil, naopak, folikulov a následne vajíčok bolo málo, takže preto.
Tak by si mala mať v pondelok ráno OPU? 😵 Vydrž, dobre sa vyspi, len sa vyvaľuj, oddychuj, nevar 🙂 . Zajtrajšok ubehne a v pondelok ráno na teba budem veľmi intenzívne myslieť 😵 😵

esther03
10. apr 2010

bubulka, velmi velmi drzim palce 🙂 , Ani nevies, ako s vami citim 😉. Ja sa ivf zatial uspesne vyhybam, uvidim co nam povie dr. koci, mozno ta imuno, stale totiz hladam pricinu preco je spg mm taky na prd, ale ak to inak nepojde vzhladom k veku by sme vypisali ziadost vo FC. Na Sk sa hned kazdy posiela do centra a niekedy je pricina preco sa nedari uplne banalna. Bubulka, este raz, nech ti to vsetko dobre dopadne 😵 😵

siouxie
10. apr 2010

esther, prepáč, som si ťa nevšimla pred bubulkou 🙂 .

Ak máte predispozíciu, neváhala by som po ivf ani chvíľu a v ďalšom cykle by som nabehla na sono. Treba im všetko povedať (anamnézu aj ivf). Ja som bola v probiose, za dvacku, ale neľutujem ani cent. Výborná doktorka, žena na svojom mieste. Źiaľ, neviem meno, ale rádiológov tam asi nie je veľa.

Na imuno sa pýtaj aj Kočího, je super, že idete za ním. Som zvedavá, ako to dopadne, verím, že spraví pre vás, čo bude v jeho silách 😵

siouxie
10. apr 2010

esther, ešte detail - v imunológii nehľadaj príčinu zlého spg... To môže byť "len" ďalšia príčina toho, že sa nedarí. Imuno má zmysel riešiť halvne, ak sú ostatné veci v poriadku, v prípade zlého spg je to síce komplikácia navyše, ale priamo spermatogenézu neovplyvňuje. Teda minimálne v prípade imunol. reakcie u ženy. Preto som to aj ja nakoniec vylúčila, lebo náš problém by to aj tak nevyriešilo. (okrem toho mm svojho času prednison bral, kvôli iným veciam a nikdy viac, iba v prípade ohrozenia života).

esther03
10. apr 2010

siouxie, aha, som myslela, ze za imuno sa moze skryvat aj zly spg, ze by si mm tvoril proti spermijkam obrannu reakciu. Tak to ani v nasom pripade by problem nevyriesilo, u nas je zly spg (navyse stale sa zhorsujuci), ja som o.k. Stale mi vsak zostava koci ako posledna nadej 😉 Ak by ma nezobrali na sono na heyducke, tak potom skusim ten probios. Inak aj Pindo mi povedal na vstupnom pohovore, ze mam dat spravit genetiku na tu predispoziciu, tak to nechcem zanedbat. A nebol pindo kedysi v probiose?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre