Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

stanka04
10. máj 2010

Dik,Silvi,ja uz mam len posledne dva dni stimulky,tak sa tesim,aj folikov mame celkom slusne 😎 Tak drzim palce,nech vam to rychlo ubehne a s uspesnym koncom 😉

silvia545
11. máj 2010

ahojte kocky 😉
stanka tak uz to budes mat za chvilu za sebou 😉 tesim sa a drzim ti palce,,aby si nam napisala len tie naj naj spravicky 😉

marrad
11. máj 2010

toje uzasne ako vo FC do radu sa stimuluje tym istym liekom, no otras......

nemko
11. máj 2010

mas pravdu marrad, vo FC sa stimuluje aj bez kontroly krvi...tam kazda kocka ma presne ten isty protokol prip.dost podobny😉

siouxie
11. máj 2010

dievčence, ale veď vás sa to už netýka, nie? 🙂 😎

katkaajurko
11. máj 2010

fakt ma kazdy rovnaky liek? a kolko je druhov? je to problem?

stanka04
11. máj 2010

Podla mna vsetky su priblizne rovnakeho zlozenia.A ze ma niekto dobru skusenost prave s tymito...Doky vie,co robi,s osobnej skusenosti. Mam 16 krasnych folikov,hrozil mi OHSS,doky slubil,ze da na mna pozor a nemam ho.Pristup uzasny celkovo.
Siouxie ma pravdu,nech sem pise ten,koho sa to tyka 😉

katkaajurko
11. máj 2010

a to ze maju vsetky rovnaky protokol - to nevadi? nemalo by to byt individualnejsie.. ja tomu zatial moc nerozumiem-ale tu sa fakt nekontroluje krv? a inde ano? ci ? 😅

fuuha 16 folikulov? a co urobil aby si OHSS nedostala?

siouxie
11. máj 2010

stanka, osobne si myslím, že je zase na druhej strane naozaj vhodné, aby každá z nás vedela o problematike čo najviac, zisťovala si, čítala... Rôznych fám a nedovysvetlených vecí v tejto téme už bolo viac ako dosť, netvrdím, že sa žiadna nezakladala na pravde, ale väčšina bola ovplyvnená prudkými emóciami, rôznymi úrovňami porozumenia problému a pod. Mám na to celé vytvorený vlastný názor, nemyslím si, že by bol práve čiernobiely, ale vyjadrenia typu kočiek vyššie sú naozaj iba málo prínosné...

nemko
11. máj 2010

😀 😀 😀 😀 😀 😀 no comment 😀 😀 😀 😀 😀

siouxie
11. máj 2010

nemko, teší ma, že si taká rozradostnená... 🙂

nemko
11. máj 2010

mam na to dovod 😀 😀

siouxie
11. máj 2010

nepochybujem 😀
asi by bolo ale vhodnejšie aj dokončiť a nielen niečo načať. Ja som sa o podobnú debatu pokúšala s viacerými z vás (ktoré ste naštvané z FC odišli), ale nikdy som sa relevantné argumenty nedozvedela.
Alebo, ak ich nemám, nechodiť rýpať, rozbabrať a nechať tak... 😉 🙂

nemko
11. máj 2010

dobre si to vystihla - s viacerými z vás (ktoré ste naštvané z FC odišli), ale nikdy som sa relevantné argumenty nedozvedela - VIACERE ODISLI

siouxie
11. máj 2010

a zase... 😀 😀
veď ja to viem a nepopieram... 🙂

nemko
11. máj 2010

vies, je dost smutne, ze viacere z nas opustili toto vychyrene centrum a myslim, ze je viac coho opustili ako pribudli, ale aby si nebola pohorsena, ze sem niekto chodi rypat (teda aspon mne je dost smiesne, ak sa za rypanie povazuje to ked niekto napise svoj nazor a skusenost) tak bude lepsie, ak tuto debatu nebudeme dalej rozvijat.
pekny zvysok dna a hlavne pozitivnych momentov vo FC....

siouxie
11. máj 2010

nemko, ty si nenapísala žiadne skúsenosti, iba si niečo začala a nedokončila 😉 a to nové kočky určite mätie. preto som ťa vyzvala na debatu, z ktorej utekáš... 🙂

nemko
11. máj 2010

su kocky z ktorymi si dodnes pisem cez IP 😀 😀 😀

siouxie
11. máj 2010

a vôbec si nemyslím, že by to bolo nejako extra smutné, rovnako, ako mnohé vyskúšali a opustili iné centrá...
Naozaj nechcem, aby sa tu FC nejako zbytočne adorovalo, ale ani démonizovalo. Ja určite nie som z tých, ktoré by išli do toho po hlave 😉 ale ani si nemyslím, že sa nejakou načatou pol vetou dokáže niektorá z nových kočiek dozvedieť niečo osožné, to musíš uznať.

marrad
11. máj 2010

ja som tu rozpisala svoje skusenosti precitaj si ako ma mudr vypoklonkoval z centra v januari.....
a este na jesen toho tu bolo habadej......

nemko
11. máj 2010

siouxie a ty si co Matka Tereza FC alebo co? kazda nova kocka co chce vediet o co ide mi pise IP a ja kazdej jednej odpisem 🙂

katkaajurko
11. máj 2010

napriklad-ja som sem nechodila a tomuto o com sa bavite vobec nerozumiem... co konkretne je tam zle a inde dobre? fakt by mi konkretne priklady pomohli...

to ze predpisuju drahsi liek nez lacnejsi-mne osobne nevadi-pretoze je to tak u vacsiny lekarov a to uz som vzdala-proti takemuto bojovat..

ale co ine? nesnazia sa dostatocne? neurobia kvalitne IUI alebo IVF? 😨 😨 😨 😨 😨

siouxie
11. máj 2010

nemko 😅 čítaj pozorne moje príspevky, stále sa snažím upozorňovať na to, že sa nebránim konštruktívnym argumentom a kritike FC 😉 Vôbec sa ich nezastávam, ale trvám na tom, aby sa veci vysvetlili a dopovedali. A to, že ich píšeš v IP fajn, ale vyjadruješ sa k nim (resp. tou pol vetou) aj tu. preto som ťa požiadala o vysvetlenie aj tu.
Okrem toho, tie IP sme si vymenili svojho času aj my dve,však? 😉

marrad
11. máj 2010

to ze tie iste lieky nezaberu rovnako kazdej babe,
v inom centre podla veku a vysledkov hormonalneho prpfilu predpisuju lieky....
a maju individualnejsi pristup
a riesia tvoej problemy komplexne zaujima ich aj ked meska mrcha a riesia to oni z FC ta posle ku vseobecnej gyn
a ked mas malo folikpv tak ta dalej neriesia a neurobia ti dalsie IVF asi preto lebo nemaju co mrazit.
a zmluvy maju tak pisane ze by som sa nedivila, keby deti mojho muza pobehovali kdesi po viedni...
a ked ides na IUI tak ti nepichnu pregnyl ani nestimuluju pred IUI, aby nahodou nebolo uspesne potom by nemali IVF.
ALe su mili az na doctora ten je neprimarane odmerany.....

katkaajurko
11. máj 2010

tak nic konkretne 😨

nemko
11. máj 2010

siouxie moja mila vies, ja tohto casu cakam na poz vysledok toho o co sa snazime a ani ty ani nikto iny mi nestoji zato aby som sa tu pozastavovala a rozladila niecim co mi je uz ozaj uplne jedno.Ja som nasla CAR kde mi venuju max starostlivost, pocas stimulacie mi zobrali asi 5 krat krv, netlacili ma do IUI ani IVF, ponukli mi ovela prijemnejsiu alternativu,posunula som sa o obrovsky krok vpred a dnes len lutujem, ze som vo FC stracala cas a peniaze za IVF.Tak aj Tebe zelam aby si coskoro nasla to o co sa snazis a nemusela sa hrat na Matku Terezu a rypat tu silou mocou do niecoho, co uz tohto casu nie je ozaj podstatne.Prajem Ti aby si nasla svoje stastie a pokoj v dusi - to ostatne snad pride samo 😀 😀

bubulka722
11. máj 2010

Siou, nehas čo ťa nepáli! 😀 My dve presne vieme čo bolo tým myslené... Niekedy mi to tu pripadá ako slepačiareň, pretože si máloktorá o problematike niečo prečíta. Domienky v týchto veciach nie sú ani prinajmenšom na mieste. Ak sa niekomu FC nepáči, tak aký má problém? Na Slovensku je ich dosť a má si z čoho vybrať. Ľutujem fakt ľudí z FC, ktorí si z času na čas (v rátane Pintera) prečítajú čo sa tu premieľa. Hodila som s nimi reč a boli by ste prekvapené aké majú na toto tu názory. Boli v celku v obraze.

katkaajurko
11. máj 2010

ake zmluvy? ake deti po viedni?

oni nestimuluju pred IUI? 😨

siouxie
11. máj 2010

marrad, k tým folikulom - ja som mala 3, z toho 2 vajička a budú ma riešiť ďalej, ak k nim pôjdem... tak isto ako napr. riešili awe (dovolím si ju spomenúť, aby nešlo len o fiktívne kočky) a možno aj ďalšie iné, ktoré mali pri prvom ivf málo folikulov.
k tým HP sa neviem vyjadriť, lebo to čo sa dáva roviť pre poisťovňu nie je HP, ale tri odbery na hormóny v rovnaký čas v mesiaci, z toho sa profil nedá spraviť.

marrad
11. máj 2010

vidis mna neriesia..... ale som stastna lebo by som netusila akoto funguje v inom centre....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre