Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

sue13
3. aug 2011

ICSI sme nemali a teda Ti moc gratulujem 😉 je normalne ze sa stale sledujes, ved je to velka vec 😵 brusko pobolievat bude, je to normalne 🙂 kolko si si dala vlozit???

tina4931
4. aug 2011

@sue13 Ja som si dala vložiť jednu blastocystu a 3 nám zmrazili. Ale to hlavne kvôli zdravot. problémom, inak by sme si asi dali vložiť dve naraz. Mne kvôli ICSI odporučili amnio, ale počkám na testy. Dcérka aká je na fotke zlatučká 🙂

7bambulik9
4. aug 2011

Baby neviete čo všetko zahŕňa predoperačné? Krv /HIV,../, EKG a?

sue13
4. aug 2011

No dakujem pekne za pochvalu 😵 je to rodinny maznacik, prve vnucatko a vytuzene 😵 Tak moc drzim palce aby vsetko dopadlo perfektne a tehotenstvo prebiehalo v pohodicke 😉

tina4931
4. aug 2011

@sue13 Ďakujem, dúfajme 🙂 Ale šťastná budem až budem mimi držať zdravé v náručí

amiruska
6. aug 2011

Ahojte, tak dnes som dostala menzes, takže od zajtra si pichám gonal! Dúfam , že to vyjde na prvýkrát. Gonal by sa mal pichať ráno do deviatej, takto mi povedal doktor. Prosím informácie o odbere vajíčok, ako prebieha anestéza, koľko to zhruba trvá a tak! Ďakujem. Je super, že si tu jedna druhej pomáhate.

boncusik
6. aug 2011

ahojte holky,
ja si pichám injekcie od stredy takže som dnes 4.den stimulácie 🙂
amiruska odber vajíčok je v anesteze -taká náladovka asi hodinová po anesteze býva niekomu zle niekomu nie, býva po odbrere bolestivé brucho takže treba spon den ležat, transfer embríí je na 3-5 den podla toho či je PK a potom už len čakat a čakat 😨

boncusik
6. aug 2011

bambulik intrené zahrnu odber kvi, vyšetrenie a EKG

amiruska
6. aug 2011

@boncusik Ďakujem! Držím Ti palce! Ja každej žene - snažilke by som dopriala to šťastie otehotnieť hneď na prvýkrát! Ale vidím, že Ty už jedno dieťatko máš doma! Takže to celé podstupuješ už druhýkrát!

7bambulik9
6. aug 2011

@boncusik ĎAKUJEM, vyšetrenie u obvodnej hej?

boncusik
6. aug 2011

@7bambulik9 u obvodneho čast odberov a ostatné + EKG u internistu 😉

lenca.b
7. aug 2011

tina4931 taaaak pekne pokracujes a co si si nezmenila status 😉 ja uz som sa lakla ked som nevidela tt v pase 😲 ...babulky vo ferticente drzim vam palce nech sa dockate vytuzeneho babetka ...

jozefinka9
7. aug 2011

Ahojte,
mohla by som sa k vám pridať? V téme, kde som začala chodiť, nikoho nie je 😒

7bambulik9
8. aug 2011

@jozefinka9 Ahoj....pridať sa môže každá 😀 😀 😀

tigi
8. aug 2011

ahojte 🙂 jeeej, vidim ze su tu uz babulky ktore stimuluju. super, moc drzim palce. 🙂 a dakujem za radu ohladom pichania gonalu babulam ktore odpovedali. 🙂

@amiruska vidim ze ti ms prisla v sobotu, volala si potom na ten sluzobny mobil? u mna to tiez vyzera na prichod ms prave cez vikend.

@boncusik to znamena ze uz dnes by si mala mat prvu kontrolu, drzim palce. alebo mozno uz vcera si mala, ja mam kontrolu na piaty den. daj vediet ako sa ti dari. 🙂

@jozefinka9 ahoj 🙂 budes aj ty stimulovat tento mesiac? vitaj 😉

jozefinka9
8. aug 2011

@tigi ahoj, áno, už očakávam menzes dnes a zajtra a potom začínam, uff, dúfam, že to zvládnem, bojím sa.
@7bambulik9 ďakujem 🙂

tigi
8. aug 2011

@jozefinka9 ja sa tiez troska bojim, ale este mam tyzden tak si stale hovorim, ze este je to daleko kym to zacne 😀 nejako to zvladneme. myslim ze uz ked sa to rozbehne, pojde to velmi rychlo a ani sa nenazdame a budeme cakat uz len na vysledok. 🙂 tiez zacinas gonalom?

jozefinka9
8. aug 2011

@tigi áno, s Gonalom. Keď som zbadala všetky tie ihly, tak mi nebolo všetko jedno, však už si ani nepamätám ako si ten Gonal pichnúť, študovala som návod, no sodoma-gomora.

tigi
8. aug 2011

@jozefinka9 😀 vies ze ani ja si to moc nepamatam? 😀 teda ten zaklad ano, ale spekulujem skor nad detailami a ci su to fakt detaily alebo vazne veci a mam sa na ne radsej opytat ked budem volat ten prvy DC. ja som ho este neodbalila, mam ho supnuty v chladnicke, ale asi to mrknem. ozaj, tebe bude tie dalsie injekcie pichat sestricka? ja sa chcem zajtra spytat u svojej obvodnej ci by nebola ochotna, ale rozmyslam ako cez vikend...

babulka123
autor
8. aug 2011

@sue13 ty aj zijes... ??? ja si ta pamatam este z "nasej" ery .. heheh
my sme uz oslavili tiez 2 rocky a mozem povedat ze ferticent robi naaadherne sikovne deticky..
sice troska hyperaktivne aspon v nasom pripade ale sikovne.. sme bez plienok, keca o 106, tancuje, skace.. mame cca 12.5 kg a 94 cm { vyska 3 r. dietata.. } je to nas pokladik

jozefinka9
8. aug 2011

@tigi tak to neviem, pretože u môjho Dr. som sa s ochotou nestretla, odmietli mi to pichať a moja gynekologička ordinuje len poobede a pichať sa majú ráno ☹

jozefinka9
8. aug 2011

@babulka123 vy sa idete pokúsiť o druhé?? hneď vám vyšlo ivf?

babulka123
autor
8. aug 2011

@jozefinka9 no nam vyslo 2 IVF na prvom som bola v GF ale otial som zdrhla.. heheh
a s fertikom sa to neda ani len porovnat.. do ineho ako do FC by somuz asi nikdy nesla.. aj ked sme si hovorili ze keby to nevyslo tak znova len do FC uz len kvoli pristupu aky tam mali .. neberu ta ako cislo ale ako cloveka co bolo pre mna dost podstatne..
a druhe.. my nie.. jedine ze by sa nejakym strasnym zazrakom zadarilo normalne.. ale manzel uz druhe nechce a pravdu povediac uz aj ja som skor nalomena na to ze Ninka bude sama..
ssnazime sa so sestrou deti vychovavat ako surodencov { ma o 4 mes. starsieho syna} takze oni si zatial vystacia..

sue13
8. aug 2011

@babulka123 ahoooj, jasne aj ja si ta pamatam a mame sa rovnako ako vy 🙂)) Karinka je sikulka, vlastne je rovnaka ako tvoja Ninka len o 3 kg tazsia 🙂)) tiez sme bez plienky, rozprava, spieva, recituje 😀 😀 😀
Takze druhe nechcete???? My zase mame opacny problem. Moj muz chce velmi druhe, ale uz zacinam byt nalomena aj ja 😵

amiruska
8. aug 2011

@tigi Áno, volala som na mobil. Zdvihol to MUDr. Pintér!
Pichanie Gonalu zvládam hravo. Je to veľmi jednoduché a pri tom tak som sa bála! Neznášam injekcie, ale kvôli bábätku spravím hocičo! Trošku ma pobolieva bruško. V piatok ideme na kontrolu. Dúfam, že všetko pôjde tak ako má! Všetkým držím palce!

jozefinka9
8. aug 2011

@babulka123 aha, ja len preto, že si tu v téme a teda nemám šancu to prečítať od začiatku 🙂
No mne dorazila mrcha práve, zajtra začííínam 😕

jozefinka9
8. aug 2011

@amiruska už si picháš? Ja mám zajtra začať a bojím, bojím..

babulka123
autor
8. aug 2011

@jozefinka9 ja vas vsetky sledujem a moc moc drzim palce.. vies obcas si zaspominam ake to bolo ..
v kazdom pripade vam vsetkym velmi veeelmi drzim palce a verte ze vo FC ste v dobrych rukach..

@sue13 super super.. takze znova FC.. ?? ja by som draheho uz na to nenahovorila, ale nevadi ... Ninka mi da zabrat ako keby som mala 3jicky.. hehehhe

tina4931
8. aug 2011

@lenca.b Ahoj, tak našťastie aj ty pokračuješ dobre 🙂 Ja ešte mám akosi strach si to tam zadať. Ešte mi Dr. nepovedal termín, tak až budem vedieť naisto. Tento týždeň idem na kontrolu tak uvidím. Ale podľa mojich výpočtov to vychádza niekedy na koniec februára.

lenca.b
8. aug 2011

tina4931 no tak ja uz som za najhorsim mam plne funkcnu placentu aj dobreho tvaru tak snad uz bude len a len dobre sice ma este strasia triple testy ale tak to hadam bude dobre teraz stredu idem na 3D sono tak sa tesim mozno mi povedia aj co to bude juj ja sa tak tesim ....ked tak citam babulky ostatne tak si spominam na tu dobu pichania aj ja sice uz je to dost davno ale aj ta nadej ze sa to podari bola neskutocna a ta ma hnala dopredu...babulky drzte sa stoji to za to hlavne vela vodicky treba pit ...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre