Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

silvia545
28. mar 2012

@amiruska si veľmi zlatá 🙂 nech sa tvoje slová naplnia a každá sa dočkáme vytúžených // 😉 dakujeme za vírusíky 😉 prajem ti,nech to dotiahneš do samého a šťastného konca a nech je dieťatko živučké a zdravučké 🙂 😉

kristina81
28. mar 2012

@silvia545 vsetky budu prave. 😉 Inak toto teraz nerozumiem.Mne daval stimulovat 12 dni lebo nie tak rastli ako mali a nakoniec som mala vise 10 folikul.Tebe tak preco nedava este dopichovat?Ak dobre sledujem tak ty si dnes mala 7dmi den.Nie?

silvia545
28. mar 2012

@kristina81 som 8 den stimulky,,nedal mi dopichovať,lebo tieto mi rýchlo narástli a nemože riskovať aby mi nepraskli,ked tie ostatné nemajú spravnu veľkosť a už nedorastú 😉

kristina81
28. mar 2012

@silvia545 aha.tak dnes vecer posledna a v piatok uz budes potom.No ty si si nepichala neake zrychlovadlo? 😀

silvia545
28. mar 2012

@kristina81 😀 😀 😀 dobre som sa zasmiala 😀 😀 😀
dnes večer posledná dávka 😉 a ešte ET,ten by som mala mať v pondelok 🙂 už sa ho neviem dočkať 😉

kristina81
28. mar 2012

@silvia545 drzim silno palce.Budeme tehotne s tyzdnovym rozdielom. 😉

amiruska
28. mar 2012

@kristina81 U nás problém bol u partnera /zlý spermiogram/. Po ET som bola 1 týždeň doma, to som si dávala pod zadok vankúš a ležala som hore nohami, ale potom som si povedala, že keď bábenko chce zostať, tak zostane a už som sa vrátila aj do roboty, síce som sa šetrila. V každom prípade mysli pozitívne a rozprávaj sa s embryjkom, že u Teba je na najlepšom mieste, ja som nášho malého tiež povzbudzovala a nakoniec nám už do pôrodu chýba necelých 7 týždňov. My ženy sme silné a pre vytúžené bábo spravíme všetko, tak netreba sa vzdávať, treba bojovať.
A pre nové bojovníčky odkazujem, že vo Ferti sme boli max. spokojní, a 2. bábo si "objednáme" tiež u nich.

kristina81
28. mar 2012

@amiruska Dufam,ze taketo stastie budeme mat vsetky.A kolko embryok vam vkladali?Ja radej vydrzim do krvi doma lebo u nas v robote je blazinec a ja tam musim aj dvihat tazsie veci.Aspon si oddychnem. 🙂 A este otazocka.Citila si neako ze sa vam to podarilo? 🙂

amiruska
28. mar 2012

@kristina81 My sme mali len 2 embryjká, tak nám neostali žiadny mrazáčikovia, lebo sme sa rozhodli pre vklad obidvoch, síce jedno už na tretí deň po oplodnení bolo 5 bunkové, spermiológ nám povedal, že to je dobré, lebo na 3. deň zvyknú byť max 4 bunkové. Či som cítila, že sa nám to podarí, neviem, strašne som to chcela a dúfala som, že áno, lepšie povedané som bola rozhodnutá, že u mňa aspoň to jedno bábo ostane a nepripúšťala som si neúspech. Fakt pomáha myslieť pozitívne, ja tomu verím dodnes. Už od 20teho týždňa mi hrozí predčasný pôrod a napriek tomu, že som si nedávala extra pozor, chodila aj do roboty,napriek prísnym zákazom, to dotiahnem až do úplného konca. Takže si myslím, že dosť veľa zariadi myseľ a mozog, keď si budeš nahovárať, že sa to podarí, tak to ináč ani dopadnúť nemôže. Jednoducho sa to podarí!

ana79
28. mar 2012

@silvia545 no super....aspon nieco ....no mozno sa objavia az ine....schovane....drzime palce v piatok....tak pekne oddychuj....

kristina81
28. mar 2012

@amiruska nam na piaty den prezili tiez len dve a mam ich obidve v brusku. 🙂 Snazim sa mysliet pozitivne a musi sa to podarit aj nam.Mozno len tolkoto pomoci nam k tomu chybalo aby som ostala tehotna. 🙂 U nas je vsetko vporiadku.Ale teraz uz oddychujes aj ty,nie?

amiruska
28. mar 2012

@kristina81 Pevne verím, že ostaneš tehotná, lebo už je načase, aby tu boli šťastné ferticentácke mamičky, to aj ostatným žienkam dodá silu. Ja tiež som nezabudla, koľko mi dávali sily baby na tejto stránke, tak sem zvyknem zavítať aj ja a trošku povzbudiť mojim príbehom ostatných. Tak len oddychuj, nič nerieš a hlavne žiadny stres, lebo to je najhorší nepriateľ. Tento týždeň som nastúpila na materskú, tak som už aj ja doma, síce na 1-2 hodinky chodím aj do roboty, som ekonómka v rodinnom podniku, tak tú robotu v pohode zvládam, nechcem ju odovzdávať nejakej začiatočníčke, takže aj po pôrode by som chcela všetko zvládnuť. Drž sa a ležkaj!!!

kristina81
28. mar 2012

@amiruska Taketo pribehy ako aj tvoj nas veru povzbudi.Takze dakujem pekne.A ty si to babatko zachvilku uz budes uzivat.Jak ti zavidim. 😉 Kym nemas fyzicky narocnu robotu tak si mysliz ze s tym si neublizis.Ale este pred porodom oddychuj aj ty lebo potom uz nebudes mat kedy. 🙂

silvia545
28. mar 2012

@kristina81 dakujeem 😉 a ktovie,možno aj porodíme naraz 😀

silvia545
28. mar 2012

@ana79 bodaj by si mala pravdu a boli tam nejaké zapatrošené 😀 dakujeem za palčeky 🙂 😉

kristina81
28. mar 2012

@silvia545 😀 😀

summer_103
28. mar 2012

Ahojte, aj ja sa chystam do tohto centra. Moj gynekolog mi odporucil Gyn-Fiv, ale na zaklade referencii v roznych diskusiach som sa rozhodla pre Ferticent. Dufam, ze som spravila dobre 🙂
O dva tyzdne nas caka prva konzultacia, povedali mi, ze zahrna aj gyn. vysetrenie a tiez partnerov spg. Prosim nejake info, ako to tam prebieha, ci beru pacientky nacas podla objednania ako dlho to moze cele aj s vyhodnotenim spg trvat?

ana79
28. mar 2012

ahojte kocky chcem sa spytat tie co ste po ET vydrzite netestovat 14 dni....a cakat na krvicku?

lienkalienocka
28. mar 2012

@silvia545 ja si tiez hovorim, ze sa to podari.a potom ze preco by sa malo prave mne podarit na prvy krat? tak tu myslienku hned zazeniem inou, ako uz nakupujem vecicky 😀 no, bola som vcera v centre, ze ked mate mykozu tak to odlozime o mesiac! a ze ako si mozem dovolit kupovat lieky sama? tak som zasla k mojmu gyn, ten nasadil atb a mozem vraj ist na ivf povedal. pockam do pondelka, ked dostanem skor odlozime to a ked nie tak sa na to hrniem 😀 no tebe uz bude hej zachvilu 😉
@ana79 drzim palce 😉

lienkalienocka
28. mar 2012

@summer_103 ahoj, ja som tam nikdy dlho necakala a beru nacas. vstupne vysetrenie tak hodku a pol s vysledkami sme mali. ja som zatial spokojna 😉

silvia545
28. mar 2012

@lienkalienocka každý dr.povie inak 😉 tieto sa kludne možu brať aj v tehu,nie sú škodlivé pre dieťatko 😉 ja tiež mám všelijaké myšlienky,ale ked sa mi zatúla nejaká zlá,tak hned sa otrepem,že čo mi to chodí po hlave a hned myslím na niečo pekné 🙂 teraz zas tiež rozmyšlam aké budú folíky,,ale hlavne aby bolo aspon to jedno pravé 😉 zatiaľ ich mám 3 a jedno menšie,,dúfam,že ešte do piatku niečo porastie 🙂
hej mi bude,ked budem mať po ET a vložené aspon jedno moje slniečko 🙂

kristina81
28. mar 2012

@silvia545 ty si uz dvakrat po ET.Je normalne,ze od dnes mam niekedy krce niekedy pichanie v podbrusku?

silvia545
29. mar 2012

@kristina81 áno,,to je normálne,,je to dobré znamenie 🙂 embryjká sa uhniezdujú 🙂 ked sa uhniezdujú,tak popicháva v podbrušku,,si na dobrej ceste,,tak si ich pekne stráž 😉 ja som ešte chodila v kuse na wc cikať,,som sa čudovala,kde sa to vo mne berie 😀 aj nohy ma už z toho chodenia boleli 😀
ja som si už včera pichla o 9 večer poslednú injekciu a zajtra idem na to 😉 ach už aby som mala po tom,,hlavne po ET,potom už budem kľudnejšia 🙂 🙂

luga
29. mar 2012

@silvia545 , velmi drzim palce na zajtra 😵 - aj ostatne dni 😉

silvia545
29. mar 2012

@luga dakujeeem ti,,veeľmi 🙂 toto čakanie na OPU,,ako to dopadne,,ako sa oplodnia a budú deliť,je pre mna horšie ako čakanie po ET 😖 myslím si,že ked tak rychlo mi vybehli folíky,len 8 dní som stimulovala,,tak dúfam,že budú dobré a bude v nich niečo 😉 aj ked ich je menej,,ale mne stačí úplne jedno jedniné to pravé k tehu 🙂 😉

kristina81
29. mar 2012

@silvia545 Dakujem.Dufam,ze to bolo uhniezdovanie.Vsetky cakania v ivf su strasne.Vkuse sa za nie strachujes ci to dobre dopadne.Ale po et som uz aj ja kludnejsie.Len to cakanie na vysledok.Priatel sa ma kazdy den opyta:no citis uz nieco? 😀 😀 Jasne uz kopu. 😀 😀

kristina81
29. mar 2012

@silvia545 Jaj zajtra drzim palce aby boli vajka.A ked budes mat vsetky tri tak kolko si das vlozit? 🙂

st2
29. mar 2012

@silvia545 sa vam tu trochu zamiesam zase, vas stale citam, a mna caka zajtra opu tak uz stresujem 😀

silvia545
29. mar 2012

@kristina81 😀 ach tí chlapi 😀 😀 no to by bolo super,keby boli 3 🙂 ale dala by som si vložiť 2 🙂

silvia545
29. mar 2012

@st2 😀 tak budeme do zajtra stresovať spolu 😉 kolko máš folíkov, 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre