Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

wejbynka
17. dec 2012

@barunka28 hej hned v ten isty den okolo 14 volaju 🙂.....nooo asi treba, nakolko beru krvicku hned rano...ale skus sa radsej spytat v centre

wejbynka
17. dec 2012

@hadassah presne tuto dilemu mam aj ja a a tiez dufamze vsetko dopadne tak ako maa🙂....my tiez ideme v januaari 12.1 cakame na mrchu a zacneme papat estrofem, vy cca kedy?🙂

hadassah
18. dec 2012

@wejbynka mne mrcha vychádza na 7.1. a tuším vklad býva tak na 19-ty deň, to vychádza na 25.1.

wejbynka
18. dec 2012

@hadassah no to zalezi od vela veci🙂...podla toho ako narastie sliznica my sme mali na az 21:(....ale teraz dufam ze to bude skorej🙂takze ak budeme mat stastie mozno sa aj stretneme v ten isty den🙂

camelco
18. dec 2012

@wejbynka držím päste, aby vám to v januári vyšlo a ty si našla na teste tie vytúžené // 😉

my teraz neriešime vôbec nič, nechávame tomu voľný priebeh 😉

wejbynka
18. dec 2012

@camelco jeej moc dakujem vecc budem inforomovat ze co, ale fakt sklamana uz nechcem byt:(....mame vsetko porobene vsetky vysledky su super takze fakt nieje dovod a do druheho kola pojdem s cistou hlavou, preco ste si vy dali na chvilku pokoj?.....teda kvoli comu?ak to nieje tajne:D

camelco
19. dec 2012

@wejbynka jednoducho sme sa rozhodli, že to nebudeme riešiť ani siliť, uvidíme, čo nám prinesie budúcnosť

wejbynka
19. dec 2012

@camelco ahaaa , no tak drziiim prsty , aby ste to dotiahli do spravneho konca🙂.... my sme sa rozhodli ze toto je tiez asi posledny pokus vo FC potom ideme do brna🙂samozrejme ked sa nepodari, ale s tym niesme stotozneni🙂

camelco
19. dec 2012

@wejbynka určite vám to výjde 😉

adulik76
19. dec 2012

@camelco a koľko chceš ešte čakať???? roky letia strašne rýchlo, adi. Pozdravujem tvoju polovičku. Aj by sme mohli hodiť niekedy stretko, už sme sa dávno nevideli

naranca
19. dec 2012

ahojte dievcata,
Len vam chcem napisat moju skusenost. V 18 mi lekarka povedala , ze nikdy nebudem moct mat deti, poplakala som si a snazila sa zabudnut na jej ortiel. Ked som potom prekonala zilovu trombozu a mesiac si polezala v nemocnici, len sa mi potvrdilo, ze gynekologicka mala asi pravdu a dalsia zdravotna kompikacia tehotenstvu nepomoze. Ked sme sa s manzelom spoznali , povedali sme si, ze asi deti nie su mozne, lebo aj on mal zdravotne problemy. Napriek tomu sme skusili ET a az na tretikrat to vyslo. Mame krasne zdrave dievcatko. Ostali mi dve mrazene embria. Tie mi pred dvoma tyzdnami zaviedli a zajtra mam ist na krv. Neviem ako dopadnem, lebo nemam ziadne priznaky tehotenstva. Napriek tomu verim, ze to bude pozitivne a za 9 mesiacov pribudne k nasmu dievcatku surodenec.
Je to vsetko o tom , ze treba byt vytrvaly a verit svojmu cielu, aj ked to niekedy na zaciatku vyzera uplne beznadejne.

skrouceninka
20. dec 2012

@lienkalienocka ahojky tak co moja pripravena na januar jdeme opet do toho menstrulace mi vychazi na 7.1 tak drzim palecky a budu na tebe myslet ozvi se mi a jinak krasne vanoce a štastny novy rok at je pro nas všechny uz konečne ten pozitivni adka

lienkalienocka
20. dec 2012

@skrouceninka ahoj 🙂 dlho si tu nebola 😉 ja mam zajtra 28.den, no kedy pride netusim 🙂 takze ja mozem zacat az tak koncom januara a vo februari vklad. ked sme teda uz nieco nezarobili 😕 😅 a odkedy vlastne v januari pracuju? hned toho 7.1. ci este skor? robi sa sono pred ketom vsak? uz som aj zabudla 🙂
aj ja vam vsetkym prajem krasne sviatky a plodny novy rok koceny 😀

skrouceninka
21. dec 2012

@lienkalienocka ahoj no ve ferticente je to tak ze prvy den menzesu volas 10 dni beres estrofem a potom jdes na sono a pokud je vse vporadku tak beres jeste 5 dni utrogestan a pak uz je transfer meli by tam uz byt od 5,1 tak ti moc drzim palecky a dame si vedet jak dopadneme snad se uz usmeje štesti i na nas 🙂

lienkalienocka
21. dec 2012

@skrouceninka zle som to napisala 🙂 este pred mrchou nez zacnes brat tabletky, tak sa robi sono vsak? to potom si uz nejako pamatam 🙂 ty uz budes vediet aj pozitivny vysledok a ja tu budem este stresovat 😅 urcite to dobre dopadne, verim v to 🙂

skrouceninka
22. dec 2012

@lienkalienocka ano ja jdu vlastne 2.1 na injekci kvuli menzesu nic noveho a tam mi bude delat i sono no a pak uz jen 5 dni počkat na menzes a jde se opet bojovat to mas pravdu ale po tom potrate se ted bojim jeste vic ale verim ze se to ted podari vzdyt me s muzem se vse povedlo az na druhy pokus tak uz verim ze to vyjde neboj my to zvladnee myslim na tebe
😉

anonimka312
24. dec 2012

prosím vás neviete náhodou koľko platí samoplatca vo ferticente?????bola som v gyn five ale nikdy viac .Bola som tam samoplatca vyšlo ma to 2200eur .Síce som otehotnela ale žial bez plodu a tak som mala zamĺknutý potrat.No čo ma najviac tam šokovalo bol papier kde som výsledky os sona mala skôr napísané ako samotný ultrazvuk.ďalej ,čo ma šokovalo mala som 3 folikuly ,ale nemohli mi vajíčka zmraziť vraj sa neujali len to jedno ,čo mi vložili tak by som musela samozrejme ,všetko zas hradiť. O ferticente som počula viac kladných informácii a najme aj cenu .preto kto vie prosím poradte

mirm
26. dec 2012

@anonimka312 ahoj a 2200 e si platila za vsetko vratane liekov? dakujem za odpoved 🙂

anonimka312
27. dec 2012

áno už aj s liekmi

mirm
27. dec 2012

@anonimka312 ale to je dobra cena aspon na slovensku za ivf. Aspon podla toho ake mam info.

lienkalienocka
28. dec 2012

@skrouceninka aha tak, lebo ja s prichodom nemam problem, len teda si pockam tych 35 dni 🙂 mozno blbe prirovnanie, ale aj my ked chceme nieco kupit, tak vacsinou maju posledny kus 🙂 dufam ze teraz to platit nebude. vzdy ked som mohla ja otehotniet, tak otehotnel niekto z mojho okolia, tak teraz uz nema kto, dufam, ze sme na rade my 🙂 tak sa potom ozvi co a ako 🙂 drzim palce

hencidlo
31. dec 2012

Prajeme Vám, nech sa zažne láskou a nehou srdce každé, nech ste všetci doma spolu, nech nechýba nik u stola, nech prežijete všetký budúce dni v šťastí vospolok po celý rok.
Nech Silvestrovský prípitok Vám je na úžitok, nech sa smútky, trápenia na radosti premenia. Nech Vás bolesť nezraní, to je mojim želaním. Šťastný nový rok…Vám prajem dievčatá

renitri
3. jan 2013

Ahojte.. Pridavam sa k vam.. Tento mesiac sa objednavame do centra a chcela by som ist do FC, i ked moja gyn mi odporuca GF..

skrouceninka
4. jan 2013

@lienkalienocka to mas svatou pravdu akorat u me je ten fakt ze stale mi vypisuji kamaradky ktere uz deti maji a cekaji dalsi mam kolem sebe tolik tehulek ze je mi az do place ale verimm ze uz se konecne usmeje i na nas stesti muj muz se uz smeje od januara do oktobra je ted obdobi hada a pry kdo se v tento okruh narodi je dite štesteny tak se nam to musi povest at i my mame doma nejake to štistko :ň i ja ti držim palečky všem holkam a urcite se ti ozvu pak mi dej vedet i ty budu na tebe myslet tak holky vhuru do boje 🙂)
😀

summer_103
4. jan 2013

Ahojte, pred sviatkami som odovzdala vo Ferticente ziadost o IVF. Tie ktore ste tam uz boli, ako dlho trvalo kym vam poistovna schvalila ziadost? Mam VSZP. Na recepcii mi povedali, ze to trva aj 2-3 mesiace no to sa mi zda dost dlho. Ake mate skusenosti vy?

lienkalienocka
4. jan 2013

@skrouceninka ja som sice nebola v takej situacii ako ty, ale mavam tiez obdobia, ked iba vidim mamicku s kocikom a ako do neho muz nazera a chce sa mi revat jak o dusu. ale potom to zas prejde, nejako sa uchlacholim, ze bude dobre a pokracujeme. teraz ma drzi nadej ze na druhykrat sa to uz viacerym babam podarilo 😉 uz si sa objednavala do centra? a nevies nahodou, to sono pred ketom musim absolvovat u nich ci mozem aj u svojho gyn?

lienkalienocka
4. jan 2013

@summer_103 ahoj, ja mam sice doveru, ale trvalo to len par tyzdnov. no len teraz to mohli trosku zbrzdit sviatky 😉

skrouceninka
4. jan 2013

@lienkalienocka kazda zena citi tu bolest muj muz je taky takovy decka se na nej lepi on to same miluje kazde dite co se na nej jen usmeje taky me drzi jediny pocit i v te nemocnici co tam byli zenske se mnou a byli po umelem oplodneni mi rikali ze se jim to povedlo az na podruhe a nemusis jit na sono do centra ja chodim se vsim ke svemu gynekologovi chodim do banovec akorat minule mi vysla menstrulace blbe za dni byla sobota a musela jsem do centra pocitam ze zhruba za
dni pujdu

hadassah
7. jan 2013

@summer_103 žiadosť som mala schválenú tuším do 2 týždňov. Mám dôveru.

summer_103
7. jan 2013

@lienkalienocka @hadassah
Dakujem za odpovede, no vyzera to tak ze Dovera to schvaluje rychlejsie. Keby tu bol niekto kto ma vseobecnu, napiste kolko to trvalo u vas. Dakujem.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre