Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

pupendo5
7. aug 2012

@tigi ďakujem za odpoved!

tigi
8. aug 2012

@anta25 nam to vzdy trvalo styri tyzdne. mam vszp.

@lucia2505 to som nevedela ze sa to da vidiet aj na sone. ja mam nepriechodne obidva, zistene laparoskopicky. ja som sa na to pytala Pintera, ze ci ich bude treba odstranit, ale zatial mi to moc nedoporucil, pretoze vajickovody zasobuju vajecniky a nemusi byt potom vysledok reakcie taky dobry.

@cisielko aj ti to nejak vysvetlili? ako je mozne ze vajickovody sposobuju to krvacanie? :-/

anta25
8. aug 2012

@tigi ďakujem, aj ja mám vszp.

cisielko
8. aug 2012

@lucia2505 jáj moja, ja už čakám veľmi dlho, pred 3 rokmi som bola na a teraz konečne idem do 2 IVF. 🙂

@tigi ani nie, len ma už do predu upozornili, že to asi nevýde kedže je tam problém 😠

lucia2505
8. aug 2012

@tigi no to som počula tiež, že vajíčkovody vlastne prekrvujú vaječníky a že sa teda môže potom znížiť ich funkcia, niekde som to čítala...ale pravdupovediac ani môj lekár ani dr. v centre mi nikdy nič podobné nehovorili. Veľa báb funguje úplne v pohode bez vajcovodov, mám na mysli, že v pohode otehotnejú, tak ja neviem...môže byť, že po niekoľkých rokoch tie vaječníky začnú slabnúť, ale nemyslím si, že hneď a dovtedy už dúfam budem mať aspoň jedno bábo, tak už mi to bude jedno potom

jvo
13. aug 2012

ahojte neviete ako su na tom s poistovnami? rozmyslam nad zmenou zo vszp za doveru, kde su rychlejsi?

rot
14. aug 2012

@jvo keď som si dávala žiadosť na jar, tak som ju mala do 10 dní schválenú. Mám Dôveru, tam to zvyčajne trvalo dlhšie (cca 1 mesiac), dokonca v zime robil chvíľu nový revízny lekár veľké obštrukcie. Tak sa zopár ľudí naštvalo a podalo sťažnosť. Odvtedy to podľa všetkého v Dôvere fičí raketovou rýchlosťou. To je moja tohtoročná skúsenosť.

michelitta
15. aug 2012

Babenky Ferticentacky drzim Vam palce!!my sme boli 1.augusta na KETE a zatial mam doma toto 🙂 len hcgcko je male okolo 30U/l,kontrola v piatok ci stupa..velmi bojim,ale sa potichucky tesim 🙂) tak vam zelam vela stastia,stoji za to bojovat 😉

michelitta
15. aug 2012

Sorry, za taky velky picture 🙂

barbadossa
16. aug 2012

ahojte koceny chcem sa spytat co sa tyka rozmrazovania vajicok 300 eur sa plati za jedno rozmrazenie alebo jedno rozmrazene vajicko??

anta25
16. aug 2012

@michelitta ...gratulujem, a držím päste, aby HCG rástlo 🙂

lienkalienocka
16. aug 2012

@michelitta ahoj, gratulujem, ja idem tiez este tento mesiac asi na KET, aj ja chcem takeeeee 🙂
@barbadossa ahoj, akurat som si vcera na teba zmyslela, ze ako pokracujes a ty mi dnes vyrazis dych ze 300e za rozmrazenie? to fakt? cennik som nikdy nepozerala 🙂 ja vyzeram dnes na prvy den, este len dochadza do cielovej rovinky, tak sa vytesujem 🙂

lev1
16. aug 2012

@barbadossa 300 EUR je cena za vklad pri KET, nezalezi na pocte vajicok

barbadossa
16. aug 2012

@lev1 tak to si ma potesila diky:D

barbadossa
16. aug 2012

@lienkalienocka no to som vedela ze sa plati za rozmrazenie ale ty budes mat prvy vklad?? ak ano tak to mas gratis to nebudes platit aj ja som tak mala az teraz druhy krat ....... no vyzera to ze v septebri ideme na to uvidime ako sa mrche uraci :D a ty kedy?? 🙂

lienkalienocka
16. aug 2012

@barbadossa hej, teraz bude prvy, tak snad hned aj vyjde. ja uz len cakam na tu svinu mrchovatu a zacinam s estrofemom. myslela som ze uz dnes pride no panicke sa nechce. ale zajtra asi urcite dojde 🙂 nevies robia aj v nedelu? to mi bude vychadzat 10.den 🙂 tak to mas za "par" 😉

ana79
17. aug 2012

Ahojte kocky tak ja som po 2 neuspechoch vo FC rozhodla stastie vyskusat v Reprofite v Brne. Ideme tak ako samoplatci tak som zvedava prva konzultacia bola super, hned nam dali aj lieky a vsetko si mozem pichat sama...sestricka mi vysvetlila vsetko pobalili ihli do kufrika a je.no uvidime ,ze ako na to zaberiem bo stimulujem 8 dni len merionalom. tak vela stastia vsetkym cakatelkam.

barbadossa
17. aug 2012

@lienkalienocka no to jak zakon schvalnosti aj mne pride ked nepotrebujem a ked potrebujem tak meska 🙂 tak ti budem silno drzat palceky nech to vynde 😉 ja ta potom budem nasledovat 🙂

michelitta
17. aug 2012

@ana79 ahoj moja ja som na tom,tak isto,tiez asi dame Brno..ja som bola spokojna s prstupom,ale vysledok ziadny..a dam si spravit ten na zrazanlivost krvi..a mne hcg kleslo,takze radost prevelika po 4 pokuse opat zmizla..testy pozitivne,ale hcg v krvi ide dole..prajem vsetkym cakatelkam vela stastia! zda sa ze to neni take easy ako sme si to na zaciatku predstavovali 🙂

ana79
17. aug 2012

@michelitta no to mi je luto...suhlasim ,ze to nieje easy....aj ja mam stresy z toho...hlavne ked cakam na ms a nie a nie sa rozbehnut....inak nic take strasne to pichanie nie je. hoci nam zostal este jeden pokus hradeni poistovnou rozhodli sme sa ist ako samoplatci zase cakat na vsetko ci preplati nieco nasa poistovna ceskej no nemam na to naladu a uz nemusim vybavovat ani interne ani hp hned sa ide do toho tak snad ms sa rozhodne prist co najskor, nech to mam uz za sebou.

michelitta
17. aug 2012

@ana79 drzim ti palec! ja sa idem opit!🙂

leontinka27
17. aug 2012

@ana79 prosim ta ked mas este jeden pokus preco to nevyskusas cez poistovnu?ako to vlastne funguje?su baby ktorym to slovenske poistovne preplatili?mam otazocku kolko ta to ako samoplatcu bude stat?ja tiez uvazujem nad brnom bo ma nasral pinter.....boji sa uz teraz co bude o 2 mesice s poistovnami.....a taka otazka ako rychlo sa moze ist po diagnostickej laparke na ivf?kolko treba cakat???

ana79
17. aug 2012

@leontinka27 no lekarka v brne to odhadla ,ze tak 35 tis ceskych korun....ale moze to byt viac alebo menej uz co som doplacala na merionali bolo 275 eur...tak uvidime...na sk uz nechcem aspon teraz nie uvidime. a k tej laparke to neviem..? a pinter strasil aj nas ,ze poistovne a tak a vzdy to hradili...neviem ci to staci ale snad hej papa

leontinka27
17. aug 2012

@ana79 dakujem pekny dnik zelam pekny dnik

lienkalienocka
18. aug 2012

@barbadossa bodaj by si mala pravdu a zadarilo sa vsetkym. takze predsa to vyslo na tu nedelu. mala si hned na ten 10. den dost vysoku sliznicu? kolko dni potom si cakala na KET? ak mozem vediet 🙂

barbadossa
20. aug 2012

@lienkalienocka ja som brala 3x1 estrofem a nemala som na 10 den dost vysoku sliznicu tak potom mi zvysil davku 3x2 o tri dni som bola na kotrolu sliznice a potom bola dostacujuce a potom sa este 5 dni sa berie utrogetan takze do kopy som cakala 18 dni nebolo to az take strasne 🙂

lienkalienocka
20. aug 2012

@barbadossa fuha, tak som sa prepocitala. lebo ja som v robote uz povedala, ze nemozem robit to co robim o tyzden skor 😀 no ma asi zozeru. ale nech, aspon si trocha psychika oddychne. a bola si potom 2 tyzdne doma? uz si nepamatam 😉 a dakujem

barbadossa
21. aug 2012

@lienkalienocka no jasne oddychni si ved o treba 😉 no ja som bola doma po KETe tiez koli robote 🙂

lienkalienocka
21. aug 2012

@barbadossa ja planujem aspon 2 tyzdne, bude to taka dalsia dovca. a nech aj mne plati stat, nie iba ja jemu 😉 ja trubka som zabudla poobede zjest tabletku, ale dufam, ze to nema nejaky vplyv. mala som o 9 a teraz si supnem dalsiu 😒 a ty ako pokracujes?

barbadossa
23. aug 2012

@lienkalienocka no ja cakm na mrchu tak dufam ze pride vcas a potom tabletky 🙂 uz sa nemozem dockat 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre