Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

lukila
5. mar 2013

Ahojte kocky. Tiez som jednou z Vas co chodite do Ferti. Ale ja som na zaciatku. Pri prvej konzultácii mi brali krv aj ster. Vysledky vraj budu do 2 tyzdnov, co je presne dnes. VIete mi prosim povedat ci oni Vam za vysledky volali alebo si tam mam ja zavolat? Vsetkym drzim palceky 🙂 🙂 🙂 Sme na jednej lodi 🙂 🙂 🙂

leontinka27
5. mar 2013

@hencidlo dakujem za info v piatok idem na vklad.ja si fakt nepametam ci mi brali krv ale asi ano len neviem ci tam bol aj ten trobofast.a ty ako dufam ze to vyslo

leontinka27
5. mar 2013

@basena001 ja si to fakt nepametam ale snad mi to robili a dufam ze aj proti trobofas.lebo aj to moze byt mojich dvoch neuspechov.piatok idem na KET tak uvidim.a potom ked nic Brno dalsia moja cesta.dakujem

leontinka27
5. mar 2013

@lukila mysim ze volaju ale my nedockave sme volali moja otazka znie nevies ake vysetrenia ti urobia z krvi lebo ja si nepametam ci tam boli protilatky.ja som bola vo ferti prvy krat v roku 2010 a uz si nic nepametam

summer_103
5. mar 2013

@leontinka27 ahoj, ja som bola vo ferti prvy krat minuly rok a urcite mi z krvi zistovali protilatky proti spermiam a vajickam. Trofoblast doktor nespominal, len ze proti vajickam netvorim protilatky, ale mam hranicne proti spermiam.

willywoman
5. mar 2013

@cicussa21
@anta25 ahojte, tak nie velmi dobre spravy mam. Transfer nam odlozili o 2 mesiace, a namiesto toho som dostala antibiotika, lebo som tam mala zapal☹(((( mohol by sa tym transferovym katetrom preniest do maternice a to vy bol uz iny problem. Takze nakoniec z nasej trojky budem posledna ja, budeme vkladat az cca 1.5.
Ake budem vas obe dovtedy silno povzbudzovat!!!!
Drzkaje aa a piste vsetky nove spravy 🙂

anta25
6. mar 2013

@willywoman @cicussa21
...ahojte babenky, tak ja som uz skoncila... vsetko bolo zbytocne, oplodnili sa mi dve vajicka ale nie je vhodne ich vkladat, lebo nie su take ake by mali byt. 😢 Po menzese mam ist na kontrolu. Najhorsie je ze to bolo moje posledne IVF.
Willywoman 2 mesiace ubehnu ako voda,a ked sa das do poriadku, tak vsetko dobre dopadne!
Takze ja to NEDAM, ale vam dvom verim a vy to DATE urcite!!! Vela stastia!! 🙂

cicussa21
6. mar 2013

@willywoman
@anta25 ako baby, to ake spravy si tu najdem dnes?? neverim vlastnym ociam.. willywoman, ty kde mas zapal?
anta25 co znamena, ze nie su take, ake myju byt.. ake su? nie su zivotaschopne alebo..?
ja sa ospravedlnujem za tie otazky, ale normalne som zostala ako obarena..
ja som dnes bola na prvej kontrole..a islo to ako z rychlika, lebo som prisla skor a po mne tam uz niekoho mali, takze.. nejake folikuly tam mam..ale nepytajte sa ma kolko, lebo nikto mi nepovedal.. a ja som sa nestihla ani opytat.. mozem povedat, ze tri som videla urcite.. ale podla vsetkeho len na jednej strane.. a od zajtra mam pichat 3 merio a 1 cetri.. a vsobotu druha kontrola (ale neviem, ci i vtedy to pichat...) a v pondelok asi OPU..
baby, ja som z vas taka vykolajena teraz, ze sa normalne ani tesit nemozem 😢

anta25
6. mar 2013

@cicussa21 ...ja neviem, ale pravdepodobne sa nedelili.. ja som ostala taka zaskocena, ze som sa ani nebola schopna na nic opytat... V sobotu si nepichaj, injekcie zober so sebou a oni ti ich tam pichnu. 🙂
Daj potom vediet co je nove!!! Budem urcite sledovat ako pokracujes!!! 😉

cicussa21
6. mar 2013

@anta25 je mi to strasne luto... tesila som sa z teba.. uvidis, co ti povedia po kontrole... ale nevzdavaj to.. musi sa to podarit, ved jedno dietatko uz mas, tak to druhe proste si len berie cas..
prosim ta, mam este jednu otazku, v tych predoperacnych si mala i vytery z hrdla a rtg snimok? pytam sa, lebo moja lekark azostala zaskocena a kedze tam nebolo nic presne napisane, tak nevie, co vsetko tam ma byt 😢

anta25
6. mar 2013

@cicussa21 ...dakujem...musim sa teraz pozbierat, dat sa dokopy a porozmyslat nad Brnom...
Vytery z hrdla a rtg mi nerobili a nebolo ani treba, len ta krv a interne vysetrenie.

cicussa21
6. mar 2013

@anta25 dakujem..
ja by som tiez sla do Brna... nei ze by som nebola spokojna s FC.. nemam s cim porovnat, ale na Brno pocuvam same chvaly... i od nas jedna znama sla do Brna a teraz je tehotna.. a na SVK im povedali, ze sa musia zmierit s tym, ze babo nebudu mat.. alebo ze nemozu mat babo spolu.. sa im tam nieoc bilo a preto vzdy potratila... a teraz je tehotna.. a vraj je tam super pristup a i prijatelne ceny..

anta25
6. mar 2013

@cicussa21 ...ano pisu baby, ze tie ceny su okolo 1000 €, ved to by sa este dalo...prave som citala, ze robia soft IVF, ze sa neberie tolko hormonov...uvidime cas vsetko ukaze... 😉
A ty mas toto 1 ci 2 IVF?

cicussa21
6. mar 2013

@anta25 ano robia.. lebo aj jej robili soft.. a cudovali sa, ze preco ju tak precpavali hormonami, ked vobec nebolo treba.. len keby clovek vedel..
moj manzel je cech a ked si robil urologicke vysetrenie pred ziadostou do poistovne.. tak skoncil au v reprofit v brno a rozpraval sa s primarom a bol uplne "ocareny".. keby sme neboli sli do FC, tak urcite skoncime tam.. on ma zly spermiogram a tam mu povedali, ze urcite by najprv skusili IUI, ze oni v tom jeho spremose nevidia az taky problem.. ze nas radi uvidia, ked by sa nam nepodarilo... proste prisiel domov a bol uuplne "happy"
je to nase prve ivfko, preto sme nakonieco zostali vo FC, ze uvidime ako to dopadne a ked tak, tak brno..

willywoman
6. mar 2013

@anta25 Tak to co sa s nami tu deje??? Ziadna dobra sprava... :( vobec sa mi to nepaci. Akoze sa nevyvijali, opytaj sa na kontrole ci to nesposobila stimulka... Ako sa tvarí Pintik?
Ak vy som mala vyverpane pokusy, sla by som do heliosunv brne. Tam sa mi zdali dost pricetni. Som si aj pisala cez forum s tym lekarom, na www.neplodnost.org, poznas to? Ak nie preklikaj.
Mala som zapal v posve a na krcku, pocas pripravy este pred zacatim stimulky so bola na preventivke, zobral mi moj dr. Cytku a tam sa to ukazalo. Zavolala som mu v den vkladu a ked sme prisli k Pintovi, tak si este volali a moh dr mu hovori, ze je jeho povinnostou ho zastavit a neodporucat et. Dali mi 12-dnove antb., potom 12-dnove pribio... Mam mesiac co robit!
Nevydrzalu vsetky tri, iba dve a uz su z nich zmrzlinky. Este a musia dobte rozmrazit..
@cicussa ani mne netobili tie vytery na krore sa pytas, iba krv, ekg, interne.

anta25
7. mar 2013

@willywoman ...ahoj, ja som s doktorom ani nehovorila, ale rozmyslam, ze na tu kontrolu pojdem k mojmu gyn. a nebudem sa trepat do BA, myslis, ze by mi vedeli povedat preco sa to stalo?...ja si myslim, ze urcite nie...
Ten Helios je vraj velmi drahy (3500 - 5000 €) podla toho co potrebujes. Najlepsie sa mi pozdava ten Reprofit, ale neviem, je to moj nazor len z diskusii, ktore som citala tu na MK.
Este ze sa ten zapal zistil skor, este pred vkladom, ktovie ake by to malo nasledky.... vydrzis a v maji sa budes tesit z //...

leontinka27
7. mar 2013

@summer_103 dakujem asi ano robili protilatky..a akoze mas hranicne tie hodnoty????
Baby neviete ked idem zajtra na vklad na 11 30 mam si dat rano utrogestan????
Ako tak citam ako ste uz pisali same zle veci sa tu deju.....co toto ma byt.ide jar malo by sa nam darit.ale aj ja sa uz pripravujem na Brno ked sa to zasa nepodari.drzte sa vsetky...neviete co je s hencidlo???dufam ze to vyslo!!!!

anta25
7. mar 2013

@leontinka27 Ahoj, ano rano si daj urcite utrogestan do posvy, dr. ju potom pred samotnym transferom vyplachne a do dvoch hodin po transfere by si si mala vlozit zase, takze si utros zober so sebou. Drzim palce, nech sa fazulky dobre zahryzkaju!!! Uz by si mohla spustit tu tehu lavinu!!! 🙂

leontinka27
7. mar 2013

@anta25 dakujem za radu aj za povzbudenie.rada by som spustila ale to som si myslela aj prvy krat potom druhy krat ono sa to skoro podarilo len to zle dopadlo.hovorim si do tretice snad.a ked nie tak nic a uz len Brno.je mi luto ako si dopadla to je na nervy.pojdes do Brna?ja so bojim ze sa zle rozmrazia aj tak ich vlozia a budu vo mne zbudzovat zbytocne nadeje.ako viem ako sa rozmrazili?nijak.kamoske toto urobili pri vklade vedeli ze je emryo nanic a vlozili.mala 7 folikulov z toho 3 vajicka oplodnili sa dve prezilo jedno aj to nebolo nic moc a vlozili.takze s sk koncim

adulik76
7. mar 2013

niečo na povzbudenie 🙂

leontinka27
7. mar 2013

@anta25 este som ta chcela povzbudit ze kamoska bola 11 krat tehotna a vdaka brnu na 12 krat porodila.9 krat otehotnela prirodzene z toho dva krat mimomat.potom dostala tu tehotensku molu atd.potom bola raz vo ferti dva krat brno a na ten druhy krat sa to podarilo donosit do konca

leontinka27
7. mar 2013

@adulik76 jej blahozelam....konecne si po et alebo ket.snad si spustila tu lavinu

adulik76
7. mar 2013

@leontinka27 som 13-ty deň po ET 🙂 . A dúfam, že sa to tu už spustí 🙂

leontinka27
7. mar 2013

@adulik76 tak sa drzte a primame tehu virusi

tina2709
7. mar 2013

ahojte, ja som bola vcera vo ferti na KET, a poviem vam, ked som chodila do KE ku Hermanovi, tak to bolo hrozne, ten mi voeb nepovedal ze s plnym mechurom treba ist, ani ze aj po transpfere treba vela vody pit, neriesil ziadne kontrolne sono a uz vobec by som u neho nemohla cakat ze by mi vytlacil obrazok mojich transferovanych embrii, ako to bolo vo Ferti ... vo ferti som musela vela vody pit, stale mi robili sono ci jej je uz dost aby mohol transfer prebehnut a potom som vsetk videla cez kameru, dostala som obrazok, vsetko mi sami od seba vysvetlili, co v KE ani ked sa opytate nedostanete odpoved, a neplatila som ani korunu, teda ani cent, boli normlani, mili, perfektni, nedam za nic ze sme sa rozhodli po troch neeuspesnych oplodneniach konecne zmenit KE za Blavu.... a mimochodom v KE samotny transfer bolel neskutocne, ako keby mi hrubou ihlou priamo do maternice daval embrya, a v BA som ani nevedela ze uz su tam, som vobec nic necitila.... perfektne.... odporucam , su uzasni! nikdy viac KE Herman, sorry moja skusenost s nim bola hrozna, nechali sme tam za kazdy jeden ukon ktory mu mimochodom hradi poistovna zistovala som si to, neskutocne peniaze, uz by sme za to pomaly aj dom dostavali a nic, a teraz som zaplatila iba za najlacnejsie lieky pred odberom vajicok na stimulaciu cca 160,- eur a nic viac ani halier,

summer_103
7. mar 2013

@leontinka27 no ja mam hranicne tie protilatky, lebo nie su nejak extra zvysene, len sa pohybuju pri tej hranici od kedy sa uz rataju ako mierne zvysene. Neberiem ziadne lieky na to.

Inak baby ktore mate uz viac skusenosti s ivf, chcem sa spytat co si myslite o SPF (seminal plasma flushing) a ci ste to vyuzili. Ja zacinam pichat gonal buduci tyzden cca stvrtok podla toho kedy pride mrcha, takze este mam cas na rozhodovanie, tak zhanam infosky.

xlolax80
7. mar 2013

@adulik76 ahoj, gratulujem a pripajam sa! test pozitivny, o tyzden ultrazvuk 😉

anta25
7. mar 2013

@leontinka27 ..dakujem ... s tym rozmrazovanim je to take stresujuce, ale hadam mas dobrych bojovnickov a dobre to dopadne....a to ze vkladaju aj nekvalitne embryjka je fakt od tych embryologov a doktorov neeticke... 😠
ja som si pred tymto 3. IVF hovorila, ze je to posledne a koniec (ci by to vyslo alebo nie), nad tym Brnom som ani neuvazovala, ale za posledne obdobie ma Brno laka stale viac, lebo tam vidim nejaku sancu k tehu....teraz mam par mesiacov na to, aby som sa dala dokopy z hormonov a potom uvidime... 🙂
A ta tvoja kamoska bola v Reprofite alebo v inom Car?

leontinka27
7. mar 2013

@anta25 no ved uvidime ako to dopadne.ano bola v reprofite a na sk by uz nikdy nesla.povedala ze to sa neda porovnat.aj ja to tak urobim ked sa to nepodari dam pauzu a hor sa do Brna.vyskusam uvidim.tak sa drz

tina2709
8. mar 2013

@summer_103 ahoj, mne odporucala baba co robi embryologicku ale v Anglicku ze jedine overene urcite je to lepidlo na embrya, ine su len take marketingove tahy, takze na lepidlo by som tych 150,- dala tak to stoji v priemere vsade

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre