Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

lenca.b
12. mar 2010

jasne ja som nad tym ani nespekulovala nemam dobre skusenosti s lekarnami ☹ vzdy len klamuuu takze som neriesila nejakych par euro ktore by som mozno niekde inde usetrila ...hoci tazko pretoze cenu som si nasla cez net tych pripravkov a vyslo to zhruba tolko isto 🙂

bubulka722
12. mar 2010

Lenci kedy sa chystáš na KET a koľko máte mrazáčikov?

lenca.b
12. mar 2010

noooo to je dobra otazka ze kedy netusim 🙂 a nejako ma to aj preslo taaa tuzba po babetku a mrazacikov mame 8

siouxie
12. mar 2010

bubul, k tej lekárni - ja som bola tam v tej ich, lebo ju poznám a dosť často som tam chodila 🙂.

A k tomu Gonalu, je to ako písala bubulka, ide iba o drahšie "prevedenie" a jednoduchšiu aplikáciu...

esther03
12. mar 2010

siouxie, uz mi dr. koci odpisal 🙂, no podla neho brat tamoplex nebola dobra volba, i vysledy spg su malo zrozumitelne (no asi je rozdiel ci ich robi centrum alebo androlog, neviem...), hormonalny profil vraj spraveny nedostatocne a vraj by manzela potrebovali vidiet a spravit mu usg, hmmm

siouxie
12. mar 2010

no... esther to je výzva... Neboli by ste prví, ktorí by za ním išli do Prahy, hmm.... Na to by skočila okamžite, len u nás takéto riešenie nevidel 😔 .

esther03
12. mar 2010

siouxie, normal rozmyslam, ze si spravime vylet 🙂, taku nadej mi dodal 🙂 Skoda, ze u vas to neslo 😒

siouxie
12. mar 2010

esther, nechcem ťa prehovárať, ale na tvojom mieste, ak nemáte nejaké iné prekážky, určite sa tam objednám (on má dosť plno, možno to bude chvíľu trvať). Nie je síce zaručené, že na sto pro pomôže, ale minimálne sa aspoň pokúsi a čo ak áno?

A inak, kto dával robiť manželovi HP? Štefančík? 🙄 Hm... Takto to začína vyzerať, že ste stále na začiatku, ale aspoň je nádej, že sa s tým možno dá niečo robiť. Držím ti palce v rozhodovaní 😉 🙂 .

esther03
12. mar 2010

siouxie, vyskusame este kociho, ak by to mohlo ist prirodzene, vyskusam vsetky dostupne moznosti 🙂 Ano, HP robil Stefancik, ako mne sa on zdal dobry, len nejako to nezabralo....

siouxie
12. mar 2010

esther, myslím, že správny prístup 😉
čo sa týka Štefančíka, podľa všetkého neurobil všetko ako mal (osobne by som určite viac dôverovala slovm Kočího...).
ak vás netlačí čas, ivf počká, a ideálne by bolo, keby nebolo nutné. 😵

esther03
12. mar 2010

siouxie, sme objednani ku dr. Kocimu 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂. Bol velmi mily a rychly 😉 Uz tu chvilu to ivf pocka 😉

siouxie
12. mar 2010

jéééj, ether, sa teším ako malé decko aj za teba 😀 😀 😀 fakt! 😵 Verím, že to bude mať význam a že vám pomôže. Normálne som rada, inak by si sa možno zbytočne rýchlo hrnula do ivf. 🙂

Na kedy vás objednal? teda približne stačí... 🙂

esther03
12. mar 2010

siouxie, ja som taka rada, ze to nevidi ako uplne zabite 🙂 , normal mam dnes dobru naladu, vcera depky "nahovado" 😀 . Objednal nas na zaciatok aprila, cize o dva tyzdne 😉 . Vsetko v maily perfektne vysvetlil, este i to ako sa k nemu dostaneme a co mozeme robit, kym budeme cakat na vysledky 😉. Vies, ja sa toho ivf strasne bojim, kedysi davno som mala hormonalne problemy, a konecne som sa dala do poriadku a teraz by sa mi to rozbilo s tou stimulkou a tak. Inak si zlata, nebyt teba, uz fachcime na ivf 😉. Mas u mna kafe 😀

siouxie
12. mar 2010

esther 😀 😀 . Obrovskú radosť si mi urobila, fakt! Ja som to už radila viacerým, vlastne do mňa to zase nahučala Bubulka, aj keď som o Kočím už predtým čítala. Len som sa nevedela rozkývať. Spravil na mňa veľký dojem už cez mail, a tá rýchlosť a ochota 😕 😅 😵

No ale je to náhoda - v grafoch som vás čítala dosť pravidelne a zaujala ma tá vaša debata s tojou, majou a spol. Len som úplne náhodne včera vystihla, keď si písala o ferti...

Veľa párov sa zbytočne dostane k ivf, nespravia ani polovicu toho, čo si spravila ty. Ale potvrdzuje sa, že vždy je lepšie mať dg potvrdenú od viacerých lekárov, vidíš, nakoniec Kočí zistil, že hp je nekompletný a liečba teda asi nezodpovedala stavu 😠.

Budem vám veľmi držať palce, myslím, že ste v dobrých rukách 🙂. Vidíš, ako sa to dokáže zo dňa na deň zmeniť 😵 . Včera depka, dnes nádej. Som rada, že som ti mohla trochu pomôcť... 🙂

esther03
12. mar 2010

Siouxie, aj na mna spravil velky dojem, super jednanie, polopatisticke vysvetlenie vsetkeho co som sa pytala a presne, neuveritelna rychlost 😉. Proste super. Zacinam opät verit, ze to pojde prirodzene 🙂 🙂 🙂. Niekedy sa stavaju take nahody, ze rozmyslam, ci to je naozaj len nahoda 😉. Dam ti vediet, ako sme u neho dopadli 🙂 🙂 🙂

siouxie
12. mar 2010

😉 😵 budem rada.

bubulka722
13. mar 2010

Ahojte kočky!!!
Tak to som fakt veľmi rada esther, že si sa ubrala týmto smerom. Je mi zle keď vidím ako to funguje na Slovensku a ako všetci lekári tlačia pár i bez najzákladnejších vyšetrení do IVF. Je tu veľa kočiek, ktorým nevyšli 2-3 IVF-ká a potom im naši milí lekári oznámili, že by bolo treba hľadať príčinu, ísť na laparku, robiť aj mm horm. profil, hľadať možnú infekciu a pod. Ja sa skrátka už na Slovensku ničomu nečudujem, aj lekárska veda sa stáva len krutým biznisom. Je smutné, že musíme chodiť na repr. imunológiu do Čiech a hľadať tam odborníkov, ktorí by nám mohli pomôcť a popritom sa na Slovensku zakladajú centrá asist. reprodukcie jedno za druhým.
Nechcela som vás týmto určite negatívne naladiť, len som znova trochu uletela.
Esther 😉 držím ti palce, urobila si veľmi správnu vec!
Siouxie, je super že šíriš osvetu!!! 🙂

cigaretka5
13. mar 2010

Ester necitam tvoj pribeh od zaciatku, ale z toho co som precitala som snad pochopila spravne ze manzel slabsie spermije a uz vas lekari hnali na IVF. Boli sme ten isty pripad , dokonca sme absolvovali jednu stimulku vo FC, s transferom ale nakoniec bez pozitivneho vysledku. Potom manzel zacal hladat pricinu, zasiel k andrologovi ( jeho diagnozu evidenntne spravne urcil STefancik) a po par mesiacoch , som uz chcela ist na vyvolavacku a miesto toho mi doktorka oznamila ze spermijky sa nastartovali a jedna bola uspesna, teraz som v 21 tt a vyslo to prirodzene. Tak ti prajem aby ste aj vy boli ten pripad ako my. Nam okrem stefancika velmi silne pomohla psychika aj ked je to klise a vsade sa to pise, kym sa neodputas od toho ze jediny zmysel je teraz otehotniet tak to neslo. Ja som sa tvarila ze som s tym v poho, ale dostat sa do fakt poho trvalo dva roky a potom zrazu bac //. Drzim vam tu vsetkym palce, chodim sem len obcas a vzdy potesia // ktorejkolvek z vas

esther03
13. mar 2010

bubulka mas pravdu, rozhodla som sa, ze ak mm prezrie este jeden odbonrik- nezavisly, tak sa nic nestane. Rozhodli sme sa teda riesit pricinu nie nasledok. A keby bolo ivf naozaj nutne par mesiacov este pocka. Stale vsak verim, ze to pojde prirodzene 🙂. Nam Stefancik asi urcil spravne diagnozu, ale efekt liecby nebol ziadny. Tak sme zvedavi na zaver u dr. Kociho 😉
cigaretka, ano mm mal malo spermiji a zo zlou morfo. Ja na stefancika nemozem povedat zle slovo, len bohuzial nam liecba nezabrala. Ozi, co Vam predpisal? Drzim palce v tehulkovani 🙂

tina4931
14. mar 2010

Rebeca ďakujem.
Ja tu ešte ani veľa veciam nerozumiem....o čom píšete, lebo ma to asi ešte len všetko čaká. Ani v tom nemám jasno, že či sa bude vlastne starať už len car, alebo aj obvodný gyn. lebo ten mi kázal zatiaľ len priniesť výsledky spg. a potom - až by to bolo ok, tak budem chodievať k nemu najskôr na ultrazvuk a potom nejaké stimul.lieky spomínal. Tak neviem. A samozrejme o laparosk.tiež hovoril, aj keď som ju pred 3 rokmi mala v poriadku. Platí sa vo FC za úvodné stretnutie, resp. vyšetrenie a spg.? My chceme ísť až v apríli, už ako manželia. Pripadajú mi tie liečby veľmi zdĺhavé, aj z toho, čo tu píšete.....Tiež už mám svoj vek a to ma tak zneisťuje.

siouxie
14. mar 2010

tina, za pohovor sa neplatí, platí sa až za niektoré veci týkajúce sa umelého oplodnenia (napr. pri ivf za lieky a ďalšie veci). Skús si postupne prelúskať tému dozadu, prípadne aj iné, ktoré sa vás týkajú, veľmi ti to pomôže zorientovať sa. a samozrejme, pýtaj sa, keď niečo nebude jasné...

babulka123
autor
14. mar 2010

cigaretka.. gratulujeeeeeem velmi , ja si pamatam este ked si chodila na stimulku.. paraaada velmi sa tesim ..

rebeca_1
15. mar 2010

Ahojte,

Veracruz ako pokracujes? Uz mas po OPU alebo este sa len chystas? Ako si zvladla stimulku?
Dufam, ze je vsetko v poriadku..

martineluska
15. mar 2010

ahoj rebeka ti máš už schvalenu žiadost? 😕

rebeca_1
15. mar 2010

Ahoj Martineluska, este nie. 25.3. bude 30 dni od podania.
A ty? Ty si tusim tiez dovera, ze?

martineluska
15. mar 2010

ja som všeobecná a tiež ešte nič ,ale este mám podanú len 13 dní tak dufam že do konca mesiaca dojde aj moja 🙂

rebeca_1
15. mar 2010

Ten mesiac to zvycajne trva. Malokomu schvalia za 2 tyzdne. Ale brala by som keby to uz bolo.
Prave mi skoncila menstruacia, mohla by som sa rovno objednat na UTZ.
Myslim, ze do konca mesiaca to budes mat.
Tesis sa na IVF ci pojdes do toho s obavami?

martineluska
15. mar 2010

pri prvých dvoch ifkach som mala schvalené do dvoch tyždnov 🙂 ja sa teším som nejak naladená na ten apríl -máj aj ked sa bojím výsledku 😅

rebeca_1
15. mar 2010

Ja sa skor bojim OHSS. Vysledok je v rukach Bozich, co uz narobime. Ale ja by som uz taaak chcela miminko, hrozne moc.
A neskusis tam zavolat, mozno by si to urychlila.

veracruz
16. mar 2010

rebeca, stimulka bola v pohode, uz mam po opu... uvidime, ci sa nam oplodni viac ako minule... a ty si mala ohss na druhykrat? vies, cim to mohlo byt? ja sa snazim vela pit, aj ked uz mi to nejde dolu krkom🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre