Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

maticap.
6. dec 2010

@silvia545 Ahoj, no vyzera to, ze rovnaky ako Ty 😵 . Mojho mm stale bolelo tri tyzdne hrdlo, kym sa odhodlal ist k lekarovi pre antibiotika a ja som to priebezne od neho chytala a dostavala sa z toho. Tak som si nasadila bioparox (neviem, ci to poznas:lokalne antibiotikum). Uz to bolo lepsie: hrdlo nebolelo, iba som citila nosove dutiny a huhnala som o 106. A vcera sa to zvrhlo uplne:upchaty nos, asi aj zapaleny nosohltan... ale bez teploty.
Dr. povedal, ze pri teplotach sa transfer nemoze robit. A rozhodnutie by malo byt podla zajtrajsieho vysledku od embryologa: ak bude dobry stav, tak by sme mohli mrazit, ak ich bude malo, tak dr. povedal, ze vkladat. Ale rozhodnutie je samozrejme na nas... tak babo rad! 😎

luga
6. dec 2010

@maticap. , ahoj, ja by som vkladala 😅 ... ved zmrazene embrya maju tak ci tak horsiu zivotnost (ci nie?) a ked nie je teplota a len horne dychacie cesty zapalene, nevidela by som problem 😒 ... ale jasne, je to na vas
furt sa musi vsetko komplikovat 😠

silvia545
6. dec 2010

@maticap. bioparox som mala aj ja,,a ako pises aj mne sa trochu ulavilo ale potom sa to vratilo 😒 aj pri 1 ivf som mala zdravotne problemy aj pri 2,,to uz ako naschval sa namna vsetko lepilo 😠 teploty tiez nemam,,len ta nadcha ma stve,,aj ja ledva dycham,,horsie je to vecer a rano uz ani nehovorím,,ani vysiakat sa nemozem,,co mam uplne ucpany nos,,ani naparovanie nepomaha 😉 ja by som tiez vkladala,,lebo je vacsia sanca pri ET ako pri KET 😉 🙂 tak drzím palce aby ste sa spravne rozhodli 🙂

maticap.
6. dec 2010

@luga @silvia545 - babulky, ste zlate, dakujem vam. 🙂 Asi to nechame na zajtrajsie rano a na vysledok od embryologa. Co sa tyka toho smrkania, tak to som na tom este dobre: mne len steka, ale upchaty nos nemam.

luga
7. dec 2010

@maticap. , som zvedava na spravicky od teba 🙂

maticap.
7. dec 2010

@luga @silvia545 Ahojte dievcata, podavam rychle hlasenie, lebo moj mm ma nechce pustit k PC - podla neho mam lezat, liecit sa a tehotniet 😀 a nie vysedavat pri monitore - vsak ved dobre, dobre...
Mno, ranna sprava od embryologa bola trocha zdrvujuca: z 5 drobcov prezil jeden.... Tak som zacala rovno bulit jak zelva.. no co vam budem hovorit. 😖 No a kto by mal srdce nechat toho naseho posledneho akcneho hrdinu sameho v cudzej zemi? Nikto a ja uz vobec nie. Posluchla som "volanie krvi" a vase rady a vyrazili sme pre neho. Dokonca mame aj fotku zo sona. Akurat sa s mm nevieme dohodnut, ktora z tych dvoch bodiek je nasa blastocysta 😵. Inak, bojovnik je pozostatok zo spontanne sa oplodnenych embryi.
@silvia545 Silivia, prosim Ta, nevies, ci sa moze v "potecionalnom tehotenstve" uzivat paralen alebo acylpyrin? Nemam teplotu, len preventivne sa pytam. A inak sa citim podstatne lepsie ako vcera, len ked zakaslem, tak ma az priedusky zabolia...
Este raz dakujem za podporu a idem zalahnut, skor ako sa vrati mm z obchodu 😉.

silvia545
7. dec 2010

@maticap. jeeej tesím sa s tebou tak drobcek je uz u mamicky 🙂 pekne si ho opatruj,,prihovaraj sa mu,,hladkaj si brusko,,aby vedelo,,ze si ho veeelmi prajete 😉 🙂 aj mne vkladali len jedno,,a ten nas bojovnícek sa nam uchytil,,bojoval statocne 🙂 paralen neodporucuju,,skor medipirin,,by si si mohla dat,,a na ten kasel urob si cibulovy caj s medom,,mozes ho pit kolko chces,,lebo na kasel nic brat nemozes,,mne to zabralo za 2 dni a bolo po kasli 😉 inak zajtra idem k nosnemu na vysetrenie kvoli tej nadche,,tak som zvedava,,co povie,,dufam,ze mi uz nieco daju,,co by som mohla brat,,lebo sa uz asi zblaznim 😲 a ked nie,,tak tam asi priskrtím dr 😀 😀 drzím prsteky a pekne lezkaj a nic nerob,,nenamahaj sa 😉 🙂

luga
7. dec 2010

@maticap. , juuuj, tak to je teda hrozne - ze jeden drobec iba - skoda, aj ja by som bulila 😒 .... kazdopadne verim, ze to u teba dopadne ako silvii a budete sa tesiiiiit - tfuj, tfuj, tfuj ... a manzel ma pravdu, pekne v pokoji tehotnej 😵

maticap.
8. dec 2010

@silvia545 @luga Ahojte babulky, dakujem za podporu. Nakoniec mi vcera vecer vyliezla zvysena teplota na 37,2 st. .... 😨 A mne bolo cudne, ze som tak z nicoho nic zaspala.... Kamaratka - lekarka mi doporucila paralen, tak som si ho dala, k tomu zazvorovy caj a vecer som uz bola bez teploty. Manzel vcera v lekarni pytal nieco na kasel pre tehotne 😵 , a ked sa ho lekarnicka opytala, ze ako dlho som tehotna, tak dokazal bez smiechu zareagovat so slovami: velmi vcasne 😀 😀 😀 .
Dnes som bez teploty, soplikujem, ale nie je to najhorsie, no zislo mi to na priedusky a ked zakaslem, tak to znie ako od stareho tuberaka... ach jaj. Ja chcem byt zdrava a tehotnaaa!!!! 🙂 😀 😵

luga
8. dec 2010

@maticap. , nemas zac a verim, ze tehotna uz si a zdrava budes co nevidiet 😉

maticap.
8. dec 2010

@luga Takze v podstate plan plnim na 50%: tehotna som a zdrava budem co nevidiet 😀 !

topanka
10. dec 2010

ahojte.chcem sa spytat ci sa nieco platí na prvom stretnutí a este kolko si mam nachystat co to bude stat vsetko dokopy.diky

veverka74
11. dec 2010

@topanka ahoj - my sme boli v centre prvy raz teraz v stredu. Mne robili vysetrenie sondou,priatelovi sperm. - vysledky sme mali asi za polhodinu... Potom nam lekar povedal ako natom sme - neplatili sme vobec nic...

maticap.
11. dec 2010

@topanka ahoj, na prvej konzultacii neplatis nic. my sme isli cez poistovnu a za lieky sme doplacali cca 190 euro + 38 euro. A to bolo vsetko co sme zaplatili. A inak - som poistena vo Vseobecnej zdravot. poistovni. 😉

topanka
11. dec 2010

@veverka74 prosím ta kde sa mam prihlasit a ako mam pokracovat poradís mi prosím ta odpís mi dakujem

topanka
11. dec 2010

@maticap. dakujem za informacie inac ja o tom nemam ani predstavu chcem tam ist co najskor a fakt dakujem vsetkym co mi napísali lebo ja som myslela ze to sa platí hrba penazí a to zas nemam.

silvia545
12. dec 2010

@topanka ahoj 😉 zavolas do FC,,tam ta sestricky objednaju podla ms,,inak este sa platí za mrazenie ak budete mat co mrazit,,to je 200 eur,,potom za SPF 150eur a este je tam jedna nova metoda,to neviem co stojí,,ale to dr odporuca vtedy,ked je zly spermiogram 😉

veverka74
12. dec 2010

@topanka ahoj - presne tak ako napisala silvia545 - asi by si mala mat najskor nejake odporucanie od ob.gynekologa a potom sa uz len telefonicky objednat... neboj sa nicoho - tiez som mala z toho obavy,ale sestry aj lekar boli mili a v pohode ... takze sup-sup - ber telefon a co najskor sa objednaj 🙂

topanka
13. dec 2010

@veverka74 dakujem vam baby ste mile no to som nevedela ze musím mat ete aj odporrucanie no tak asi az po novom roku pojdem nato . díky moc vsetkym

maticap.
15. dec 2010

Ahojte, asi je to v haji... od soboty ma pobolievalo podbrusko, k tomu zacali krize a vcera sa mi objavilo spinenie. Myslim, ze to nas posledny akcny hrdina vzdal. A ja s nim. 😔

maticap.
15. dec 2010

Ahojte, asi je to v haji... od soboty ma pobolievalo podbrusko, k tomu zacali krize a vcera sa mi objavilo spinenie. Myslim, ze to nas posledny akcny hrdina vzdal. A ja s nim. 😔

luga
15. dec 2010

@maticap. , ahoj, este to nevzdavajte - nadej stale je ... drzim palce nadalej 🙂

maticap.
15. dec 2010

@luga ahoj, myslim, ze nadej uz nie je. Rano som volala do Ferticentu, ze ci cakat na 14. den po ET alebo ist na krv. Sestricka povedala, ze mam ist hned na krv. Vysledok: hcg 0,1 U/l. Tak som volala spat do Ferti, ze teda ako dalej. To uz si ma zobral na paskal dr., ze som bola prilis skoro na krvi a ze sa im stalo, ze takto skoro to vyslo negativne a po par dnoch pozitivne. Argument, ze ma tam vyslala jeho sestricka ma nenechal dopovedat. Takze mam ist znova na krv, aj keby som spinila. Moj nazor/pocit je, ze to vyjde aj po par dnoch negativne. Ale urobim mu radost, a na krv pojdem. Nech si ma co zalozit do karty ... 😠

luga
15. dec 2010

@maticap. 😒 ...skoda, ze mas taky pocit - vacsinou neklame , je mi to luto ....

maticap.
15. dec 2010

@luga ☹ ved to ...

maticap.
15. dec 2010

Ehm, v pripade, ze som sa vyjadrila prilis hrubo (vid 10,22 hod.), sa vsetkym zucastnenym a aj nezucastnenym ospravedlnujem. 😔

veverka74
21. dec 2010

ahojte dievcata - vo viacerych temach som citala rozne ceny za ivf/isci... Asi to zalezi aj od centra - asi kazde ma svoj cennik ... Mohli by ste mi priblizne napisat,kolko vas to vyslo vo Ferti - kolko a zaco ste platili,ak ste mali ziadost schvalenu vo VZP? S priatelom sme sa rozhodli,ze to skusime - tak chcem mat aspon priblizne info... dakujem

verca3334
22. dec 2010

@veverka74 silvia o tom pisala 12.decembra, a aj dalsie baby, ked sa pozries vyssie. nezalezi v akej ZP si, vo FC maju rovnaky cennik pre vsetky pacientky, ktore idu cez poistovnu. tzn, ze za ukony ktore preplaca poistovna neplatis nic. platis iba za to, co je navyse, ak sa pre to rozhodnete.

tina4931
22. dec 2010

ahojte, veru aj mna by zaujímali tie ceny, hlavne pri metód. ak je zlý spermiogram. A to som nevedela, že pri úhradách nie je rozdiel medzi poisťovňami. Lebo už som aj ľutovala, že som v Dôvere, lebo Dr. povedal, že majú prísnejšie kritériá.

verca3334
22. dec 2010

Dievcata inak ja celkovo nechapem, ked uz ste tam boli a viete na com ste, preco ste sa nepytali na cennik. ved to je uplne normalna vec, pripravit sa na to, kolko to bude stat.

mirm
22. dec 2010

@tina4931 ahoj
ja som v dovere, tento rok sme boli vo ferticentre na ivf a v dovere som mala schvalenu ziadost do 2 tyzdnov. Musela som mat len hormonalny profil, test na chlamidie a spermiogram o tomto aspon viem, ale kedze to bolo moje druhe ivf tak genetiku a laparku som mala hotovu (to neviem ci je potrebne)
My sme platili za lieky a este sme si nieco davali nieco vyberat zo spermii a potom pri odbere mi to davali na krcok, ale to bol nadstandart do 270 eur. Co je uplne v pohode, ked porovnam ze v iscare sme platili 1000 eur.
A manzel mal zly spermiogram, takze polku oplodnili normalne a polku isci

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre