Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

emka1
21. apr 2009

no budem musiet urcite zbehnut do roboty v piatok, potrebujem dorobit 2 DPHcky, v pondelok 27.4. je termin 😖

uvidim, kedy mi ukoncia PNku ...

a z preupstacej spravy som este zistila, ze v den ked ma prijimali do nemocky to bolo 3 den po ET som mala sliznicu maternice len 5mm, co je fakt malo na to, aby sa bublinky uchytili ... 😔 co vy na to, baby ?

bobjan
21. apr 2009

Emka, je to dosť málo 😖 aj mne zle rastie... sice dr. je toho názoru, že na jej výške nezáleží, ale na tom ako je pripravená..... ale ja tomu aj tak nejako neverím.... podľa mňa by nemala mať pod 7-8mm....
ja viem, že niekto ju má aj 12mm a neuchytí sa....ale proste nízka je nízka...

emka1
21. apr 2009

bobjan, mne nikto nikdy o vyske mojej sliznice nic nehovoril ... az teraz som to prvy krat videla, ze len 5 mm ... ale da sa na to uzivat Femigard a caj z alchemiky ... asi vyskusam 😅
radsej mat vyssiu sliznicu, ako pod 7-8 mm 😒

bobjan
21. apr 2009

emka, mne čaj nepomáha....pri prvom ivf som mala dlhý protokol, pichala som Puregon a v deň ET som mala 10mm sliznicu....pri minimálke som mala ako keby krátky protokol s Puregonom a v deň ET bola 7,2 a tak som dostala po ET pregnyl a o dva dni znova...na jej lepšie vyvinutie....

teraz mi dr. jej výšku neprezradil 😖

zabka827
21. apr 2009

ahojte kocky,

mala som sa prehodit sem, tak som tu. chcem sa vas opytat, ake mate skusenosti s ferticentrom, lekari, pristup, popr. uspesnost. chcem ist tam, povodne som bola nahlasena v inom, ale tam uz nechcem...

mimka30
21. apr 2009

Žienky moje až tak neskoro sa hlásim a hneď idem ľahnúť do postielky. Som rada, že ste na mňa mysleli, ale mne bolo predpoludním tak moc zle, ako aj minulé dni. 😔 😔 😔 Tlak sa mi znížil na také hodnoty, že sme mysleli, že ideme do nemocnice 😔
Zajtra popíšem viacej. Dnes nemám silu, ale myslím na vás všetky, aké ste zlaté a držíte mi palce 😔
Cmuk, cmuk, cmuk.

orchidey
21. apr 2009

Ahojte kocky, uz tu asi ziadna nejste, tak ked budete mat cas, prosim odpiste mi.
Idem na IVF do FC, chcela by som sa Vas spytat, kolkym z Vas sa to podarilo (asi blbo polozena otazka, ale myslim tym cca statistiku vo FC, na kolky krat Vam to vyslo?)...
Porovnavam GF a FC a ine centra a viem , ze vo FC maju nejaku `extra taktiku`, ktora vraj napomaha uchytenu embryjok, viete mi k tomu nieco povedat?
a aky mate celkovo dojem z FC? ste spokojne? co mi odporucite? dik moc

vierka
22. apr 2009

dobre ranko kocky 😀

Zabka a Orchidey - kolkym z nas sa to podarilo? 😀 no raz sa to podari kazdej... 😀 vacsinou je to skor tak, ze nie kazdej vijde prve IVF, ale potom je uz uspesnost lepsia a babam sa zadari, telo si zvykne na davky hormonov, na to ze je uspane a potom dalsie davky hormonov a potom sa mu uz lepsie v tomto smere dari 😀 myslim ze percentualne je tam tusim nejaka 40% uspesnost, ale to povedia v kazdom centre a kazdym dalsim IVF sa to percento hadam aj zvysuje...
vo FC je len jeden lekar - to je vyhoda, ze ta pokazde vidi ten isty lekar a nepozera ta vzdy ten ktory ma aktualne sluzbu... Je to taky lepsi pristup a nemusis sa otrcat vzdy pred inym lekarom... Sestricky su velmi mile, zazartuju, ked to potrebujes pohladia a povedia, ze to bude dobre 🙂 takze ja sa na personal stazovat rozhodne nemozem 🙂
a co sa tyka extra taktiky - vola sa to SPF (seminal plasma flushing - ci ako to je po anglicky 😅) a je to o tom, ze v den prvej kontroly odovzda tvoj partner vzorku, z ktorej spravia taky "extrakt", ktory ti po odbere vajicok vstreknu do maternice... ten extrakt vylucuje nejaky hormon a to napomaha maternici aby lepsie pripravila vystelku pre embryjka... a berte to tak, ze je to povedane tak laicky a od blondinky 😀 😀 😀

orchidey
22. apr 2009

Vieri si zlata, dik moc. Ja uz idem na 2ivfko, 1-som mala v GF a teda nic moc ,hmm 😒 ani IVF, ani KETka, nevysli, takze moja viera sa vytraca, co je skoda.
Som zvedava na FC, co pre mna maju pripavene a dufam, ze to bude uspesnejsie! Uz s tym pasujeme 2roky a stale nic. Vela som citala o FC, tak sa snazim verit, ze toto bude to prave orechove.

katka14
22. apr 2009

ahojte babenky,

orchideyka, FC môžem len odporučiť, hoci ani moje 1.IVF nevyšlo ale snad 2. pokus bude uspesnejsi. je to velmi pekne centrum, na urovni, doktor profik a velmi mile sestricky. neboj, všetko bude ok. len treba veriť 🙂

petkaerdal
22. apr 2009

dobre ranko kocky 😉

katka14
22. apr 2009

AHOJ PEťKA 🙂

veam
22. apr 2009

Ahojte babule....

petkaerdal
22. apr 2009

ako ma nate kocky dnes? vonku vyzera krasne 🙂

ja som mala zase prebdenu noc,ja sa uz asi nevyspim 😖

veam
22. apr 2009

Ahoj Petka...no dnes to ujde a ty si musis zvykat,ked uz budu baby na svete,tak sa uz vobec nevyspis 😀

petkaerdal
22. apr 2009

sa smej veam 😠 lenze ja nespim uz dobrych paaar dni,kazdy den sa mi podari,tak o 3 rano,ide ma slak trafit
a ked tu budu baby urcite budem potm chciet spat 😅

veam
22. apr 2009

Ale neboj petka potom budes spavat s babami 😀

petkaerdal
22. apr 2009

tebe dneska naskocila 13tt? ja mam 31tt 😝 pomaly sa posuvame 😉

veam
22. apr 2009

Hej naskocila 13,ale inak 11tt...no ide to pomaly ked sme doma

petkaerdal
22. apr 2009

tak sa nam to meni v ten isty den hihi 😀

co planujes dneska robit? sama si?

veam
22. apr 2009

To je sranda... 😀

Hej ja som sama doma skoro kazdy den,nic neplanujem,mozno len trochu upracem a to bude asi vsetko,budem odpocivat, a ty?

vierka
22. apr 2009

orchidey - nemas za co, chod pekne na vstupny pohovor a uvidis ako sa ti bude pozdavat to centrum... ja porovnavat nemozem, lebo som ani v inom nebola, bola som na prvom IVF vo FC aj na druhe tam idem a nechcem to nejako menit... 🙂

petka - no ja keby som mala taketo stavy, ze by som nemohla spavat, tak by som si dala asi pistol k posteli a vzdy keby som sa prebudila by som si ju prilozila ku spanku a povedala "bud to pojde po dobrom alebo po zlom"... ja proste spanok milujeeeeeeeeem, ja by som asi bez toho nedokazala zit 😀 ale asi budem musiet 😀

petkaerdal
22. apr 2009

podobne veam ,podobne...budim draheho,nech ide pokracovat v malovani,lebo to robi tak,ze kazdy den trosku...
poslem ho do obchodu a planujem dneska akurat nieco navarit a inak trcat na konikovi,ved co ine mozem 😒
poobede kuknem nejaky film,nudaaaa 😖

veam
22. apr 2009

Vierka no ty si nejaka drasticka 😀

veam
22. apr 2009

Petka este si si nezvykla na tu nudu za ten cas?

petkaerdal
22. apr 2009

Vierka,tvoj komicky prispevok ani neprekvapuje 😀 😀 😀 😀
to asi ty spis uz aj za mna,nielen sexujes 😠 😠 😠 😠 😠 saaak pride na psa mraz 😝

petkaerdal
22. apr 2009

veam zvykla,ja som sa nenudila,aj ked som bola doma,vzdy som si nieco nasla,ved aj doma je robota,ale bojim sa vies,aj kamosky by prisli,ale to je blbe,keby len lezim ....

ty budes doma cele tehu?

veam
22. apr 2009

Presne tak Petka ved aj Vierka bude raz tehu a ona sa potom dosmeje 😀

petkaerdal
22. apr 2009

no ona je teraz vtipalek strasny,potom sa budem ja vysmievat za vsetko 😀

veam
22. apr 2009

Petka no vyzera to tak ze budem doma cele tehu,ty si odkedy doma?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre