Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

vierka
9. mar 2009

daguska - ked nic necakas nema ta co sklamat... aj ked clovek asi v kutiku duse vzdy dufa...
na zajtra drzim moc palce u lekara, nech sa to konecne pohne dalej...

bobjan - tak som zase mudrejsia... ja na vyvolavacky chvalabohu nechodim, takze neviem ako to chodi, tak som si myslela, ze ked je na vyvolanie mrchy, tak nemoze byt zena tehu.. tak ale mylit sa je predsa blondinkovske 😀

bobjan
9. mar 2009

Vieruš, ani ja na ne nechodím, ale raz som to u dr. počula...tuším to hovorila sestrička nejakej kočke, čo jej ju dr. dal pichnúť...
Ona normálne tehu podporí. A viem, že aj niektoré CAR dávajú pichať agolutin kočkám normálne po ET.

Človek sa furt učí, celý život 😀 😎

brise
9. mar 2009

ahojte,
ja tiež ešte stále mrchu nikde, a to som 43 DC,

daguska
9. mar 2009

vierka: dík moc určite vám dám vedieť

bobjan
9. mar 2009

Brise, ahoj🙂

Tehu to nemôže byť??

babulka123
autor
9. mar 2009

brise.. najvyssi cas navstivit dr nemyslis???

chloe77
9. mar 2009

Bobjan
videla som ta v teme endom.. ja chodim sem vas citat lebo tiez chodim do ferticentra. mam tiez endometriozu a teraz pocas stimulky mi zistili dalsie lozisko na pravom vajecniku pred pol rokom mi operovali lavy uz 2.krat kde som mala lozisko a vidis vratilo sa to a celkom rychlo len zas na pravom cize liecba ako taka o nicom. teraz mam strach co bude ked tam mam tu endocystu. 😖
zajtra idem na kontorlny ultrazvuk pocas stimulky a spytam sa co a ako. je to moje prve IVF a snazime a liecime sa 5rokov papa drzim vsetkym palce 😉

bobjan
10. mar 2009

Ahoj Chloe,

ďakujem za príspevok. Mne na utz nikdy nič nezistili, len pri LSK.
Držím palce na kontrolný utz, nech sa ti to pekne vylieči a žiadna endocysta tam nebude.

Dúfam, že ti IVF výjde na prvý šup 😉 Drž sa!!!

vierka
10. mar 2009

ahojte babulky...
no ja som si k druhemu IVF objednala z netu Cayanske korenie (nieco ako chilli v tabletkach)... no tak som na to teda zvedava a hlavne na to ako to budem pit 😀

veam
10. mar 2009

ahojte...
Vierka to je co preboha?o tom som este nepocula 😒

vierka
10. mar 2009

veam - ahojcek... no niektore baby jedia chilli, zevraj to pomaha na lepsie prekrvenie tela a lepsiu vystelku maternice... no a existuju aj take tabletky, tak som si ich objednala a pred druhym IVF to vyskusam 😀

bobjan
10. mar 2009

Vierka, ja som to mala pri oboch IVF. Neboj, to zvládneš 😉

vierka
10. mar 2009

bobjan - vazne??? 😀 tak to by si mi mohla povedat v akych davkach si to uzivala a ci len do transferu alebo aj po 😅 dakujeeeeeeeeeeem 😀

bobjan
10. mar 2009

Vierka, jedla som to počas stimulky, 1-2 tablety denne a po ET jednu denne....
Najlepšie je to jesť medzi jedlom....ale ja som to jedla aj bez, zvykla som si na to....cítiš sa potom tak divnejšie, ako keď zješ niečo štipľavejšie....a stolica troška štipká 😉 😀 😀

Dúfam, že tebe to pomôže.

vierka
10. mar 2009

a to ti niekto poradil taketo davkovanie? alebo si to len tak odhadom? 😀
ja planujem to zo zaciatku skusit pri jedle a potom sa uvidi 😀 mozno zacnem uz par dni pred stimulkou 😀
no pokial budem mat take problemy ako pri prvom IVF zo stolicou, tak ma nebude stipat nic 😀 😀 😀

bobjan
10. mar 2009

Vierka, a po // sa už neužíva!!!!!!!!!!!!!!!!

Poradili mi to dievčatá z jednej diskusie, kam ešte chodievam 😉

bobjan
10. mar 2009

Vierka, objednala si to v Martine??

martinazpk
10. mar 2009

Ahojte, prosim Vas mozete mi povedat ci sa zmenil cennik u MUDr. Pintera, alebo je v Eurach taky isty ako predtym. Myslim pre samoplytkyne, dakujem.

vierka
10. mar 2009

bobjan - je to firma Sonopa Martin... takze asi je to to iste odkial si objednavala ty 😀
takze to teda staci zacat uzivat v ten prvy den cyklu a na druhy den zacnem stimulovat a po transfere len jednu denne, alebo kazdy druhy den uz potom?
tak to su zlate baby, ze nam takto posuvaju infosky 😉

martinka - no ja moc este ceny neviem co sa tyka celeho IVF... ale co sa tyka tej metody SPF tak tam sa cena nemenila, len je to preratane na eura a myslim, ze tak by to mohlo byt aj s celym platenim 🙂

cigaretka5
10. mar 2009

vierka a co e to spf a kolko to sotji?

vierka
10. mar 2009

cigaretka - to je specialna metoda, kedy precistenu vzorku s mangelovych spermii (taku tekutinu) ti vstreknu do maternice po dobere vajicok, ze ta vodicka stimuluje maternicu a ta potom tvori potom lepsu vystelku pre vajicko... stoji to 3300 sk 😀

bobjan
10. mar 2009

Vierka, po ET je to jedna denne do // a potom sa to postupne vysadzuje, každý 2. - 3. deň jednu a tak až nič...

No máme tam super partiu 😉 A radíme si vo všetko...

Martinka, neviem, aké mal ceny predtým, ale myslím, že hore asi nešli..

vierka
10. mar 2009

bobjan - no ja som ten zastanca nerobenia testov, tak potom si budem musiet asi spravit ked mi to potvrdia z krvy, aby som mala tie ciarky cierne na bielom... teda ruzove na bielom 😀
a aka je to temicka, ze by som isla okuknut zopar tahov ohladom IVF 😀

bobjan
10. mar 2009
vierka
10. mar 2009

jeeeeeej dakujem, doma precitam... teraz akosi som v praci a nestiham 😀
dakujem za info, si zlaticko 😀

bobjan
10. mar 2009

Vierka, pohodička, nemáš zač, aj na budúce 😉 😵

peggyyy
10. mar 2009

ahojte baby ako sa mávate?

peggyyy
10. mar 2009

takže hlásim zmenu...práve mi volal môj gynekológ, že na uzv mám dojsť vo štvrtok, lebo na piatok má nejakú pozvánku či čo...takže piatok trinásteho sa nekoná 😀

matkamatko
10. mar 2009

čaute kočky, dnes som si bola pre výslužku v igelitke... 😀 😝
manžel sa smial 😀 dr. povedal hned pri sone, že endo je tam naspäť a to som ešte len 6 mesiacov po laparke 😠 😒 ☹ ved tu svinu nejako poraziť musíme, nie???????

janula13
10. mar 2009

Babulky mam pre vas odkaz od Babulky123, nechali si ju dnes v nemocnici, tvrdlo jej brusko, tak papa lieky a davaju tam na nich pozor, drobcek je ok..nevie dokedy si ju tam nechaju..myslite na nu, vsetky vas zdravi...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre