Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

veam
16. mar 2009

aj tak idem uz zajtra k doktorovi a dufam ze ma necha na pn

vierka
16. mar 2009

zajtra budem na teba strasne moc mysliet, nech su len same dobre spravicky 😀

daguska
16. mar 2009

vierka: čo mám robiť, ešte stále nič, včera ma večer tak boleli prsia a mna nikdy nebolievaju prsia ani pred mrchou a včera som bola normal v šoku, takže dúfam, že už príde ked ma takto týra a to cez vík oslavujem narodky takze ked zacnem pichat nemozem ani piť že?

daguska
16. mar 2009

veam: držím palcčeky

vierka
16. mar 2009

daguska - ja som pila ked som pichala, ved to su len hormony... potom po transfere som prestala pit 😀 teraz asi vyzeram ako preliecena alkoholicka 😀
a ten doki ti uz vlastne pichol tu vyvolavacku? ci este ani tu nemas v sebe??? 😕

brise
16. mar 2009

daguska ja už tomu nechápem, další spoločný príznak, mna tiež včera začali brutálne bolieť prsia a takisto
to nemávam.

vierka
16. mar 2009

brise - ani ty este mrchu nikde??? 😕

brise
16. mar 2009

vierka nie, a dnes som 50 DC, už som z toho mimo.
a prsia ani sa ich nemôžem dotknúť.

vierka
16. mar 2009

brise - a aj si bola u lekara, alebo mas v sebe vyvolavacku, alebo co?

vierka
16. mar 2009

a test si skusala?

babulka123
autor
16. mar 2009

brise a skusala si znova test??? vies ako dopadla ZUUL z grafov, mala ist na laparku, mrcha nikde, aj vyvolavacku jej dali lebo mala test negativny.. no a ked sa rozhodli ze jej spravia lapraku aj bez mrchy tak jej pre istotu zobrali krv na HCG a ta uz bola pozitivna..

brise
16. mar 2009

vierka s utorok som bola, a pichol mi vyvolavačku, síce sono mi nerobil ani krv mi nebral.
ved načo ked som už po jednom IVF, asi by to bola náhoda, dalšie vyšetrenia mi spraví ako do 10 dní nedostanem.
Ale vždy som do 5 dní dostala a teraz, hnusoba jedna kašle na mna.

vierka
16. mar 2009

babulka - ahojcek... a ty sa mas ako??? je uz lepsie? uz ste domka??? 😀 myslela som na teba...

brise - no stava sa ze aj ked maju baby po IVF, tak sa im podari potom otehotniet aj prirodzene... tak preco by sa nemohlo tebe podarit 😉
cize ked do stvrtku nedostanes mas ist k nemu??? tak to by som skusila este vydrzat a uvidis 🙂

babulka123
autor
16. mar 2009

dnes ma pustaju tak sa tesim

vierka
16. mar 2009

babulka - tak to sa velmi tesim, ze je uz vsetko v poriadocku a ze vas dnes pustaju domenko 🙂

katka14
16. mar 2009

ahojte kolegynky snažilky, zajtra si idem do FC pre stimulky, mam z toho trošku strach. z toho celeho procesu. su potom nejake vedl.učinky, nebude mi nejako zle. ostali ste doma, na pn? ako často treba potom chodit do FC na kontroly? ja som trosku dost mimo BA, teda nie je to len take jednoduche cestovat hore dole. a kto vam pichal injekcie? lebo u mojej gynekologičky robia len 3 dni v tyzdni. prosim o par teplych slov.dakujem

brise
16. mar 2009

áno po 10 dnoch mám isť k nemu, a test som si robila v sobotu a negat. som si povedala že posledný.
už si viac robiť nebudem.
babulka je viem že zuuuul tak dopadla ale ani teploty tomu nenasvečujú žeby som bola tehu, síce meriam si tak všeliak, min týždem bola 37,0 36,9 37,0 a potom 36,8 už som myslele že klesá a nič a cez výkend som už nemerala.
už sa nechcem sledovať počkám do piatku a uvidím.

bobjan
16. mar 2009

Ahojte🙂

Babulka, som rada, že idete domov a všetko je o.k., držkaj sa🙂

Katka, ja som zo Žiliny a bola som na PN. Chodí sa tam pre injekcie, potom na 6.deň pichania a potom som bola ešte 2x, potom bol OPU a o 5 dní ET.
Injekcie mi pichal manžel 😉

babulka123
autor
16. mar 2009

brise preco by to malo byt jednoduche ked nemusi ze???

katka... hlavne sa nicoho neboj, zle ti nebude, max ta bude troska boliet brusko, vajecniky, lebo budu pracovat na plne obratky, ja som bola pn, lebo mam blbu robotu takze to je hooodne individualne. a inekcie vobec nebolia, ani troska, a mozes chodit aj do FC, mne ich pichala kamoska, alebo ked ona nemohla tak bud vo FC alebo normalne obvodna lekarka, teda jej sestricka..

bobjan
16. mar 2009

Brise, držím palce, nech je to tehu🙂)

vierka
16. mar 2009

brise - tak potom pockaj a uvidis, ved piatok je tu coskoro a verim, ze ked to nebude tehu, tak ze zacnes uz coskoro stimulovat aj ty 😉

katka - ahojcek... tu mas jedno teple slovo - radiator 😀 aj ked si myslim, ze v tomto zjarnievani su skor uz studene ako teple 😀 ale nie, teraz k veci...
stimulky sa nemas coho bat, je to v pohode, sem tam bude pobolievat brusko, ale ine vedlajsie ucinky babenky tusim ani nesleduju 😉 no ja som chodila do prace prve dni stimulky bez problemov, potom som ostala doma, aby vajka nepopraskali a po transfere som bola par dni doma a potom opat do prace... prva kontrola vo FC je na 6 den stimulky, a potom podla potreby asi kazdy druhy den (ja som bola 6 den, potom 9 a potom 11 som mala odber a 13 transfer... a potom az o 14 dni krvny test)... no mne pichala injekcie dohovorena sestricka, ale baby si to tu pichali aj sami, alebo pichal mangel... alebo u vseobecneho lekara keby bola ochotna sestricka, tak by ti mohla aj ta... 🙂

katka14
16. mar 2009

ďakujem vam veľmi pekne za povzbudive slova, my sme sa snažili s manžeom viac ako 2 roky prirodzene, bola som aj na laparoskopii a rentgone maternice, našli mi malu endo, ale manžel bol vraj okey. aky bol nas velky sok, ked nedavno vo FC mal manzel nie az take dobre vysledky a supol nas doktor hned na IVF. bol som riadne v soku, a nie len ja ale i manžel. tak dufam že nam toto pomôže.

vierka
16. mar 2009

katka - aj my mame presne teraz dva roky snazenia... aj nam sa to stalo, ze v polke roka, mangel este normalny spermiogram a na konci roku ked sme prisli do centra kvoli IUI nam povedali ze spermiogram je na umele oplodnenie a o IUI sa s nami ani nebavili... takze aj my sme boli sokovany... ale proste toto su veci, co sa mozu zo dna na den menit...

katka14
16. mar 2009

vierka, a ako pokračujete? ako sa vam darí s otehotnením?

vierka
16. mar 2009

katka - no po neuspesnom IVF mame teraz 3 mesacnu pauzu od lekarov a od liekov, takze pauzujeme a ked pojde vsetko oki, tak v maji sa na to vrhneme opat 😀

matkamatko
16. mar 2009

ahojte kočky, ako sa máte? ja som dnes 4. den stimulky, v stredu je kontrola... 😝

chcem vas poprosit o radu- možem si merional jeden den pichať o 6:30 a druhý den o 8:30, vadí to?

bobjan
16. mar 2009

Matka, ahoj 😉

Ja myslím, že to nevadí. Držím palce na kontrolu 🙂

vierka
16. mar 2009

matka - to nevadi, ja som cez pracovne dni pichala o 7.00 a cez vikend o 9.00. Drzim palce na kontrolu, potom sa ohlas ako si dopadla.

matkamatko
16. mar 2009

Bobjan, Vierka dakujem vám za odpovede, vy ste moja opora, v stredu sa ozvem ako sme dopadli....

matkamatko
16. mar 2009

baby robia v FC aj ten asistovaný hatching? ak áno, mali ste to, to si môžem sama povedať, že to chcem?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre