Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

luga
17. aug 2011

@tigi , ak ti mozem z vlastnej skusenosti poradit, tak par dni volna po ET je dobre si zobrat - ja som tri dni len lezala - bolo mi strasne zle (horsie sko po OPU)

veracruz
17. aug 2011

@luga fakt? ja mam pocit, ze ma kde-tu pichlo, ale par dni som len lezala s vylozenymi nohami...

michelitta
17. aug 2011

@boncusik Drž sa Boncu,hlavne kľud a jak keby si ani nikde nebola 🙂 a zrazu zistíš jak Ti len bruško rastie 🙂

luga
17. aug 2011

@veracruz , ja neviem, preco som to tak zle znasala, ale fakt som sa ani hybat nemohla

boncusik
18. aug 2011

holky díky za podporu 🙂 len asi mám nábeh na OHSS 😖 lebo mám strašné brucho nafuknuté akokeby som bola už teraz v 6 mesiaci doktor ma na to upozornil tak dufam že sa to ustali, tekutiny pijem a ležím 😖

veracruz
18. aug 2011

@boncusik drzim palce, nech to neprepukne... vela vela pi, ale ved to vies...

tigi
18. aug 2011

@luga asi si zoberiem, ono to vychadza velmi zhruba na ten tyzden kde su 2 sviatky, tak mozno zeberiem cely tyzden a budem potrebovat len 3 dni dovolenky. uz jej moc nemam, nechcela som nosit priepustky, tak som brala poldnove dovolenky na lekarov a oddych by trochu bodol. 🙂

@boncusik drzim palce aby jedine co sa rozbehne bolo tehu. vela moc vodicky, nohy vylozit a predstavovat si ako babenka v brusku rastu - to je teraz tvoja najdolezitejsia uloha 😵

amiruska
18. aug 2011

Ahojte, tak som po odbere, všetko prebehlo ok, nič strašné to nie je. Máme 5 vajíčok. Dnes nám volal embryológ, zajtra ideme na vklad, ale máme iba 2 embryjká. Nevadí, len nech sa pekne usalašia u mňa v bruško a nech tam pobudnú 9 mesiacov. Od zajtra ostávam doma, vyložím si nohy a nechám sa obskakovať!
@boncusik Držím Ti palce!

boncusik
18. aug 2011

@amiruska aj ja držím pálce nech nám to vyjde 😀 😀 😀

tigi
18. aug 2011

@jozefinka9 drzim palce na zajtrajsi odber, nech vsetko dobre dopadne 🙂

@amiruska super, dve embyjka do bruska a uz len cakat na pozitivny vysledok, ktory verim ze bude. 😵 🙂

tinuska16
18. aug 2011

ahojte som tu nova včera som bola na odbere vybrali mi tri vajička dnes mi volal embriolok ale bohužial žiadne sa nechitilo je mi stoho velmi smutno

boncusik
18. aug 2011

@tinuska16 to je mi lúto ☹
a mali ste aj ICSI ? a nieje problém v mnaželových spermiách?

tinuska16
18. aug 2011

neviem či sme mali ICSi ja som sa bala informovat av izvedat manžel ma slabe spermie ale embriolog mi povedal že aj jedno vajičko sa nedalo vobec stich troch použit že bolo take slabucke atie dve tiež boli take neaka slabšie tak ja neviem teraz po menštruacii mam ist na kontrolu ale strasne by som sa tešila keby ste mi poradili čo bude nasledovat dalej

boncusik
19. aug 2011

@veracruz dík za radu budem sa jej snažit držať 😀
len keby to čakanie nebolo také dlhéééééééééé 😠

boncusik
19. aug 2011

@tinuska16 bude treba zistit príčinu apotom v dalšom cykle sa určite zadarí 😉

tigi
19. aug 2011

ahojte babule, dnes som dala poslednu injekciu gonalu a chcem sa spytat, zostalo aj vam v pere trocha z toho gonalu? ja som myslela ze sa to minie cele, tak sa teraz obavam ci sa nieco nestalo. 😕 mala som styri dni po 225 jednotiek.
inak mi dnes pri poslednej ktoru som si pichala sama zostalo zle. 😖 aspon ze uz to mam za sebou, ked ja tie ihly fakt nemusim 😅

luga
19. aug 2011

@tigi , ahoj, ja som pichala rovnaku davku a zostalo mi trochu gonalu v pere, takze asi si dobre pichala ...je ho tam viac, ako je napisane na krabicke
nooo, sa este velmi netes / do brucha ich este par dostanes ? ci to ti uz bude niekto iny pichat?

tigi
19. aug 2011

@luga tak to som rada, lebo som hned zacala rozmyslat ci som to dobre pichala, ale nastavenie som vzdy kontrolovala aby tam bolo tych 225.
no tie ostatne by mi mala pichat sestricka u mojho gynekologa s ktorou som sa dohodla, takze sice to budem citit, ale aspon sa nebudem uz musiet pozerat 😅

luga
19. aug 2011

@tigi 🙂 ...ale aj tak si to dobre zvladla 😉 ...zajtra ides na sono?

tigi
19. aug 2011

@luga 🙂 ano, idem. uz som aj zvolila volnejsie oblecenie okolo bruska, zacina to tlacit ked mam rifle, tak hadam je to dobre znamenie. 🙂

luga
19. aug 2011

@tigi , urcite ano 🙂 ...drzim palec

tigi
19. aug 2011

@luga dakujem. 🙂 ty cakas teraz na ms? absolvovala si ten pokus predtym tiez vo ferti?

luga
19. aug 2011

@tigi , hej, hej, za nejaky jeden a pol tyzdna by mala prist , v utorok si idem dat predpisat lieky
a ano, prvy pokus bol vo FC - pred polrokom ... takze uz som ich verny zakaznik 😀

tigi
19. aug 2011

@luga budem drzat palce aby bol tento uspesny 🙂 aj ti boli medzicasom doporucene este nejake vysetrenia?

jozefinka9
19. aug 2011

@tigi ďakujem moc; už to mám za sebou, máme 9 vajíčok, som zvedavá, koľko sa oplodní.

jozefinka9
19. aug 2011

@zabka1124 ahoj; ja som začala so stimuláciou na 2 DC pichaním Gonalu, ten som si pichala 5 dní, na šiesty som začala Merional, siedmy Merional+Cetrotide a dnes na 12 DC som mala odber vajíčok. Vklad bude do 5 dní, uvidíme zajtra.
Výsledky z vyšetrení nesmú byť staršie ako 3 mesiace (ak si chceš dať žiadosť do poisťovne), t.j. hormonálny profil, chlamýdie, manžel spermiogram + urologické vyšetrenie. Ak vám to schvália, potom si už len vybavíš predoperačné vyšetrenia - odber krvi a interné vyšetrenie, manžel takisto odber krvi.

luga
19. aug 2011

@tigi , dakujem, budem sa snazit 😉 ... po prvom neuspesnom ivf zvykne Dr. posielat na genetiku - takze mame za sebou tu a ja som sla z vlastnej iniciativy na laparku (mala som stale nejaku cystu mimo vajecnika a Dr. vravel, ze to moze byt rozsireny vajcovod - ten moze robit problem pri uhniezdeni ...ale nakoniec sa to nepotvrdilo - cystu mi vybrali, ale bola len pri vajcovode)

tigi
19. aug 2011

@jozefinka9 to je krasny pocet. juuuj, teraz maju velku spolocnu zuurku 😀 nech sa len krasne oplodnia a vyvijaju 😵 🙂

tinuska16
19. aug 2011

ahojte chcem sa spitat ci mi neviete nekdo poradit ako pridem nato akou metodov mi to robili v zmluve to nebude

luga
19. aug 2011

@tinuska16 , pokial viem, tak vo FC robia vsetkym metodou ICSI a ked sa dohodnete, tak aj PICSI ...podla mna je najlepsie sa Dr. rovno opytat

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre