Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

petkaerdal
8. apr 2009

dik mimka,dufam,ze spravicky budem mat len dobre 😉 😉

dam vediet..pa zatial

brise
8. apr 2009

ahojte,
ja som dnes dostala mrchu, je to možné???? ved som len 20 DC.
síce som rada čím skôr si to ´odmakám´tým skôr bude KET.
bud mi cyklus trvá 53 dní alebo 20, ach jaj je to možné. síce v priemere je to 35 dní takže celkom OK.
mám niekto skúsenosť???

petkaerdal
8. apr 2009

ahojte,
krcok zatvoreny a dlzka 34mm dr. sa vyjadril,ze v nemocke nevedia merat,ja to nechapem...musim si este zistit,kolko som ho mala v nemocke na zaciatku,zeby kazde sono meralo inak???
no dolezite je,zeje zatvorenyyyyy

som anemicka,cize zvysujem zelezo,cukor nemam,asi tiez maju ine merania

a dole mam nejake plesne ci co,dostala som zase cipky a nejake tabletky pre pokojnu maternicu

baby mali 1430g

som rada,ale aj tak budem len oddychovat radsej,lebo predsa sa uz skratil...a odtial som sla rovno na zmrzku

katka14
8. apr 2009

ahoj peťka, tak vidíš, všetko dobre dopadlo. pekne oddychuj, aj tak su tu sviatky. 🙂

petkaerdal
8. apr 2009

ahoj katka,no ale mam oddychovat aj tak,pretoze je skrateny,ale nastastie zatvoreny a dufam,ze aj dlho bude 😉

mimka30
8. apr 2009

Peťka som rada, že je všetko v poriadku. Len pekne oddychuj.

Z tej plesne si nič nerob, to má skoro každá ktorá je tehulka, to je normálne v tehotenstve.

petkaerdal
8. apr 2009

ahoj mimka,no hlavne je,ze je zatvoreny 😉 som rada 😉

z tej plesne si ani nic nerobim,len nechapem z coho to mozem mat,lebo hygienu mam fakt prisnu

co porabas? kamoska uz odisla?

mimka30
8. apr 2009

Tá pleseň v tehotenstve sa vyskytuje často, takže si z toho nič nerob. Aj keď dodržuješ hygienu- teraz si tehuľka, takže tá pleseň je fakt častá u tehotných. Aj švagriná to mala, aj kámoška.

Kámoška už odišla. Pozerala som telenovelu, lebo Cigánske srdce sa skončilo, tak som dnes prešla na tú novú. Pozeráš aj ty? 😀

petkaerdal
8. apr 2009

nepozeram,nebavi ma to moc,ale urcite neskor budem,lebo to mam vzdy pustene a potom sa to nejak na mna lalepi samo...inak mi to pripada presne,ako ako sa volala ta zberacka? Paloma tusim..

a z coho su tie plesne nevies?
sama si doma?
ja ano drahy odisiel k otcovi na skok

mimka30
8. apr 2009

Moja neviem z čoho je tá pleseň v tehotenstve. Moja mamina robila 38 rokov na gyn-pôr. oddelení a hovorila, že skoro každá to mala. Teda nie každá, ale skoro. Lebo aj švagriná bola z toho hotová a mamina hovorila, že je to bežné. Možno aj to ph sa mení a tak.
Ale to je normálka, ako aj grckanie a podobne. 😉

Môj mangel už prišiel domov, ale čistí si elektróny na auto, lebo treba dať prehodiť letné pneumatiky. 😉
A tvoj? Bol s tebou u lekára?

petkaerdal
8. apr 2009

no tak potom to beriem tak,ze je to normalka a ze to nemam zo zlej hygieny 😉 😉

moj siel k otcovi pre nejaku vrtacku ci co,ale aj troska posedi,lebo otec je sam,svokra je prec na mesiac,tak nech mu trosku ujde cas...bol so mnou ,ano,vzdy chodi,neviem si predstavit ist metrom 😅 skoro som vonku odpadla,uz sa mi zle chodi,uz len s autom vsade a je to aj pohodlnejsie 😉 😉

mamina vie o IVF mimka? moji nevedeli nikto,ani segra,ked som bola

mimka30
8. apr 2009

Áno vie. Ona mi pri prvom pichala injekcie, lenže to som mala akurát dovolenku a boli sme u nich. Inak bývajú ďaleko. Aj teraz vie že sa chystáme, len nevedela kedy. Teraz nevie, že si už pichám injekcie, lebo by si robila starosti a bola netrpezlivá, ako do dopadne. Veď to poznáš 🙂

V robote to vie šéfka, aj šéf, kolegovci niečo tušia, ale nepýtali sa. Ale každý si domyslí. My sa už snažíme 8 rokov, takže všetci už určite vedia, že s tým máme problémy.

petkaerdal
8. apr 2009

prave preto,ze to poznam mimka,sa pytam,ja som to len pri celkom prvom povedala a aj to bola chyba myslim,zle sa mi potom oznamovalo,ze nic..potom som uz nikdy nepovedala nikomu ,sama som sa vysporiadala s tym a hotovo,nemala som rada take moc velke lutovanie...a potom aspon super prekvapoko,aj tak inak mama ani nevie,ze to mam z ivf a ani sa nepytala...

a preco ste tak dlho cakali mimka? ze 8 rokov 😕 ja som sla cca po pol roku do centra

mimka30
8. apr 2009

My sme najprv nechceli, najprv byt, jedno z druhým. Veď to poznáš. A to sme nevedeli, že sa nemusíme obávať, že ostanem tehu 😒 Potom asi po 2 rokoch sme už chceli a nedarilo sa, tak sme čakali skúšali. Potom prišli 2 IUI. Zase nič. Potom laparka, odstraňovali mi zrasty, potom cysta, potom kúpele a zase nič. Až prešlo 8 rokov 😒
A zistili sme, že za ten čas sme už dávno mohli absolvovať ivf. Stále sme verili, že sa to podarí aj bez ivf.
To sme brali ivf ako poslednú možnosť a vidíš 😒

petkaerdal
8. apr 2009

ten cas ale dobre rychlo leti vsak? nam to trvalo cez nejake 3 roky,takmer 4..ale my sme zacali hned,lebo ja som vedela,citila,ze to nepojde,nechranili sme sa a chcela som babo,aj keby sme sa nahodou rozisli....ale sme spolu ,ale aj tak to dlho trvalo,ved to vies zase aj sama,ako trva cely kolkotc okolo toho ivf 😔

my sme na byt a take veci kaslali,ja som chcela,lebo som sa uz na to citila,hodiny mi bili o 106...a prv ludia tiez nemali a vychovali ,tak sme si povedali,ze aj kvoli tomu,ze je problem nebudeme stracat cas...

mimka30
8. apr 2009

Tak to ste urobili dobre. Ja som práve naopak stále dúfala, že môžem otehotnieť. My sme brali hypotéku na byt a keď som nastúpila do Rakúska nemohla som hneď otehotnieť, lebo som ešte čakala aj na prac.povolenie.

Ale teraz už viem, že urobím všetko pre to nech sme tehu. Len keby to fakt tak dlho netrvalo. Zajtra ide mangel do centra kvôli SPF, volali, nech príde, lebo uzv mám v sobotu a kvôli sviatkom to nebudú robiť, tak ide zajtra.

petkaerdal
8. apr 2009

poznam velaaa ludi,co to robia sposobom,ako ty..a potom hups,ved ja mam35 rokov a nemam rodinu...moja segra je na tom podobne,nie teda ona,ale jej drahy..cely zivot sa nahanal,najskor vyska,potom praca,setrenie na byt a teraz ma mala rok a on 34 rokov,segra ma 26...a pre vek uz druhe ani nechcu a ani nebudu mat...nechce mat dieta,ako dedko svagor
je to smutne,ze to tak je,ale je to zlou fin.situaciou na SK...ja som mala troska stastie v tomto,ja som tak nejak extra neriesila najskor peniazky a bytik..aj ked teraz momentalne svoj uz nemam,lebo tu ceny vies ake su...ale usetirme hadam aj porpi detoch a kupime...ja som bola inak trochu,ako maniak,moj povedal,ja som nic ine nevidela cele 3 roky len ivf a ivf a dokola a zase...ale asi to bolo aj dobre,nevedela by som cakat,ako niekto ze rok a potom ide na dalsie...pretoze niekto nema take stastie,ze to vyjde na prvy sup

mimka30
8. apr 2009

No veď to. Ja už 31, stará baba 😀 Ale nevzdávam sa. Som zvedavá, čo to so mnou spraví, teda tie Merionaly. Či mi to aj pomôže, alebo budem len prehormónovaná. 😒 😠

petkaerdal
8. apr 2009

ale ved 31 je tak akurat,ale najvyssi sac podla mna...ja som zacala tusim ,ako 23 rocna a za par dni mam 27,ale my sme boli tazsi pripad...dlho nam to trvalo 😔

no na teba som teda aj ja zvedava,nepoznam ziadnu kocku,co pichala davku ,ako pre kona 😀 ,som zvedava,co to s tebou spravi fakt 😀 ,hadam nebudes mat 100 vajok 😀

mimka30
8. apr 2009

Peťka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Tak dlho som sa nezasmiala, ale teraz sa rehocem 😀 😀 😀 😀
Nakoniec budem aj darkyňou pre FC 😀 😀 😀 😀

petkaerdal
8. apr 2009

mimka,to budes mat potom tolko deti,ze azzzzz 😀 mozes aj cele slovensko zasobit vajkami 😀

ale nie vazne teraz,len aby si ich nemala az tak vela,ze ti stopnu cyklus..aj to sa moze stat...ale hadam to nie,dufam,ze to pojde,ako ma...
ja som mala 2x stop cyklus,slo ma porazit...vsetko sa potom len velmi natahuje 😠

mimka30
8. apr 2009

A to čo znamená Peťka, že ti stopli cyklus???

petkaerdal
8. apr 2009

no skoncila som stimulku hned tym dnom,ako videl ,ze to ide do OHSS,mala som velmi vela folikov,moje vajecniky pripominali strapec hrozna a znamenalo to,ze zase 3 mesiace pauza a od znova s inou davkou...ako pokusny kralik,kym dosli na to,aka davka mi sedi...

mimka30
8. apr 2009

To fakt Peťka? Nestraš ma. 😒

petkaerdal
8. apr 2009

mimka,strasit ta nechcem mojko,ale aj to sa moze stat,ja som zvedava,co s tebou urobi ta davka...ale samozrejme prajem,aby sa take nieco nestalo 😉

bobjan
9. apr 2009

Ahojky🙂

Peti, som rada, že si dobre dopadla 😉 Len tak ďalej🙂 oddychuj a opatruj sa 😎

vierka
9. apr 2009

dobre ranko kocky 😀

petka - tak to je super, ze si tatko skvele dopadla a tvoje babulky pekne rastu 😀 len pekne odpocivaj dalej, nech len je ten krcok taky aky je a nech sa s nim nic nedeje... takze nohy na stol a mangelovi metlu do ruky 😀

petkaerdal
9. apr 2009

ahojte kocky,dobre ranko 😉

dneska u nas slnecno nevyzera 😖

dakujem,som rada,ze sme takto dopadli,ze nie horsie

ako sa mate?

vierka
9. apr 2009

petka - ty zase nestras s tym pocasim u nas je krasne slnecno a chcem ist do mesta, tak dufam, ze nezmoknem 😀
dnes super, ved je piatok 😀

veam
9. apr 2009

ahojte...Petka no super,som velmi rada ze ti to dobre dopadlo

Inak baby dakujem za pochvalu mien.

Petka a inak vy mate tiez velmi pekne mena vybrate.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre