Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

mimka30
20. apr 2009

Bobjan- tie moje vajká tiež nie sú super kvalitka 😒
Katka- ďakujem, ešte sa neteším, uvidíme, čo zavolá zajtra teta embryologička. A ty sa kedy chystáš na ďalšie.
Emka- vy ste mali všetko v skúmavke? Bez icsi?

bobjan
20. apr 2009

Katka, ahoj🙂

Verím, že v CAR vedia čo robia a tak by som ich robotu nespochybňovala. Neviem, ale nikto nikdy nevie, či je sliznica v daný deň cyklu pripravená a najlepšia.
Dalo by sa to zistiť, len, keby ti urobili z nej pod narkózou vzorku a potom ju tam "prilepili" naspäť, čo nejde....

bobjan
20. apr 2009

emka, dali sme si z krvi....máme ju o.k., práve preto sa v tom tápam, lebo neviem ako ďalej.....či ísť do darovaných vajíčok, embryí.., alebo skúšať.....ja neeeeeeeeeevieeeeeeeeem..................

vierka
20. apr 2009

emka - tak urcite si treba povedat, ze robis pre svoje telo najlepsie ked tam pre istotu este zostanes - radsej to pekne vsetko odsledovat ako mat potom problemy 😉
ja som mala vajka pekne prirodzene oplodnene, embryologicka pochvalila, ze sa velmi pekne oplodnili a ze keby som mala aj ostatne zrele, ze by sa pekne oplodnili aj tie 🙂

no ja sa na tu vyzsiu davku asi opytam, ked ja ani neviem kolko som mala celkovy pocet folikulov, ze kolko ich bolo prazdnych...

katka - a na kolky den ti robili vklad?

mimka30
20. apr 2009

Bobjan, aj ja som rozmýšlala o darovaných. Uvidíme teraz koľko sa oplodní. Ale urobíme maximum, aby sme mali bábenko. Ale to aj ty a každá z nás, však? 😉

katka14
20. apr 2009

ahoj bobjan, ja verím že v centre vedia čo robia, to nespochybnujem. len som z toho celeho nešťastná. dalsi pokus v auguste ... ja som teraz zasa o niečo viac zmetená. ☹

emka1
20. apr 2009

mimka, my sme mali 7 oplodnenych prirodzene a 6 cez ICSI, ale zostali nam z toho len 3 embrijka, z toho mi 2 vlozili (8bunkove) a to tretie sa prestalo vyvijat, takze ho nemrazili. Len neviem, ktore 3 to boli, co to boli tie z ICSI alebo 3 oplodnene prirodzene, alebo kombinacia ? snad sa to dozviem ....

nabuduce budem chciet vsetky cez ICSI, dufam, ze budem mat opat peknu urodicku vajok.

katka - podla mna Ti museli vlozit embrijka co najskor, aby zvysili pravdepodobnost uchytenia, lebo ak si ich mala tak malo, nechcu rizkovat, ze Ti Tvoje embryjka v laboratornych podmienkach nepreziju .... preto vkladaju co najskor.

mimka30
20. apr 2009

Emka tie 8-bunkové sú dobré? Také som mala myslím aj ja pri prvom transfére. 😒

katka14
20. apr 2009

vierka, na 17. den DC. ja tomu nerozumiem, len moja doktorka mi povedala ževraj do bolo zavčasu.

bobjan
20. apr 2009

Katka, jasnačka... ja ti verím, že ti vŕta v hlave, ale nezostáva nám nič iné... 😖
v auguste tu bude riadna vlna s //, takže hlávku hore a ideme do toho 😉

emka1
20. apr 2009

mimka, 8bunkove su fajn, len neviem, preco sa vo mne neuchytili ☹ ....
mozno keby sme mali blastocysty, to su o den starsie embyjka, bolo by to este lepsie, lenze mali sme len 3 embryjka a PK robia az nad 4 embryjka

bobjan
20. apr 2009

Katka, a koľko dňové máš cykly?

mimka30
20. apr 2009

No aj my sme mali 8-bunkové a nič 😒

katka14
20. apr 2009

bobjan, kedy som mala normalne a v poslednej dobe 24

bobjan
20. apr 2009

24 a ET bol na 17.deň? to myslím, že teda vôbec nie je skoro, nie??

bobjan
20. apr 2009

mne pri prvom ET vkladali na 15.DC a boli to 3-dňové embryjká a druhý ET bol na 18.DC a po PK...cykly mávam 30-33 dňové, niekedy aj 35 dní....

katka14
20. apr 2009

ja neviem, ja tomu nerozumiem, nie som doktor. ale moja doktorka mi to tak vysvetlila, ale ja mam furt nejako problemy s tou blbou sliznicou. možno to aj preto tak dopadlo. ☹

emka1
20. apr 2009

bobjan - ked mate genetiku OK, tak to fakt treba skusat dalej 😉 urcite to raz vyjde !!! 😉 😉

emka1
20. apr 2009

mne vkladali 8 bunkove na 16 DC ... odber som mala na 13 DC

bobjan
20. apr 2009

nejako mi blbne koň....tak teda znova...

Emka, vieš niekedy sa v tom dosť rýpem a som skeptická....ale budeme bojovať, ešte....ďakujem Ti 😵

Katka, ja viem, že ti to teraz vŕta hlavou....keby sme tak vedeli odpoveď na všetky naše otázky, však? Budeme si držať palce a v auguste tu bude riadny nával s //, tak si aj mi uchmatneme 😎

bobjan
20. apr 2009

jéééžiš, mi malo byť s Y 😨

petkaerdal
20. apr 2009

boze vy tu toho popisete,ked som tu neni,ani citat nestiham 😖

mimka a nech mi teraz nikto netvrdi,ze pri pco je vela prazdnych 😠 vidis,da sa to,mala si tusim stastie,ako ja naposledy,proste ti vajecniky isli naplno,aby si im dala potom na dlhooooooooooo pokoj 😀 😀 😀

a nenamietali,ked si chcela icsi? alebo sami navrhli?

boli ta brusko???

bobjan
20. apr 2009

Mimka, neboj, ty budeš mať teraz // a veeeeeľa súrodencov v mraziačiku 😎

emka1
20. apr 2009

bobjan - urcite to vyjde 😉 ... koniec leta bude plodny 😉

petkaerdal
20. apr 2009

aj ja tomu verim,ze bude mat //,k tomu dvojicky a vela v mrazaku....to tak byva 😀 😀 😀

vierka
20. apr 2009

no ja som mala jedno 4 bunkove vlozene na 13 DC 😀

vierka
20. apr 2009

pardooooon - 14-ty... zabudla som ratat ten prvy den cyklu co som este nepichala 😅 😀

bobjan
20. apr 2009

peti, a keby že má človek veľa v mraziaku a potom už neplánuje súrodencov, čo s nimi robia? Vyhodia?

bobjan
20. apr 2009

to by ma tera zaujímalo....nedajú sa darovať? asi nie čo?....

emka1
20. apr 2009

mimka, Ty mas PCO ?

ozaj baby a nepojdeme mi skor do prechodu, ked si teraz takto vyzmykame stimulkami vajecniky ??? 😕 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre