Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

tildus
25. máj 2009

dakujem babulky za infosky, ste zlaté - drzim vam palce 🙂 A urcite sa este ozvem, aby som nabrala infosky. Este raz diky 🙂

lolka
25. máj 2009

tildus, nemas zac 😉
vierka, ale poviem ti, ze som mala na male, hlavne posledne minuty 😀 😀 dufam, ze sa ti dvaja snehuliaci poriadne zakusnu v brusku 😉

awe
25. máj 2009

tildus, na to je tato stranka, aby sme si pomahali, aj ja som sa tu od kociek vela dozvedela a to som ich vlastne len citala 🙂
lolka, zahryznu sa a uz sa nepustia, uvidis 😉
kolko 😉 tekutin si vypila pred ET? ja si to neviem ani predstavit, ved aj popijem vela tekutin za den, hlavne teraz ale po kazdom druhom pohari uz idem cikat 😅
vieri, to ja asi budem prva, co to tam nevydrzi 😀

awe
25. máj 2009

inak sa snazim teraz citat aj prvvu temu Ferticent a hlavne pribehy kociek, co boli na tom tak ako ja, ze mali malo vajok, bez PK a zadarilo sa im, pokusam sa pozitivne namotivovat na zajtrajsi telefonat od tety embryologicky 🙂 mne by stacilo aj jedno embryjko, ktore bude silne, baby, drzteee palceee 😅

lolka
25. máj 2009

awe, budeme siiiiiiiilno drzat palceky, neboj, aspon jeden bojovnik urcite bude 😉
odporuca sa vypit 1,5 l tekutiny - ja som tolko aj vypila. ja cez den vela nepijem, tak uz len dostat tu tekutinu do tela mi dalo zabrat 😅

awe
25. máj 2009

dakujeeem lolka 😉
o kolkej asi zvyknu volat z FC koli embryjkam? cca okolo deviatej?

lolka
25. máj 2009

ano, mne volali o 8.30 hod.

vierka
25. máj 2009

awe - mne pomohlo ked som si dala tak hodinu pred odberom plnu salku kavy s mliekom a mala som total plny mechur... tento trik s kavou mi poradila kamoska a vazne zabral - nemusela som sa zbytocne nalievat litrami vody 😉
a urcite ani ty nebudes mat prvenstvo 😉 🙂

lolka - inak to som mala aj ja, ale este dobre, ze mna prelozili a odviezli na izbu, lebo lezat v polohe V na koze by bolo asi horsie 😀

awe
25. máj 2009

dakujem za tip Vieri 😉

vierka
25. máj 2009

awe - nemas za co 🙂

lolka
25. máj 2009

vierka, tak ja som mala aj kavu aj veeeela vody 😀

gilly
25. máj 2009

ahojte,
dnes som si vybrala lieky na stimulku, ktoru by som mala zacat buduci tyzden.
Chcela by som sa Vas opytat na metodu SPF - davate si, alebo nie? ja som taka nerozhodna...
a este ako je to s rozhodovanim o icsi a PK?

lolka
25. máj 2009

gilly, my sme si SPF dali, povedali sme si, ze uz ked do toho ideme, tak vyuzijeme vsetko co moze pomoct. a myslim, ze to ani nie je take drahe. dufam, ze to pomoze 😅
pri ICSI je rozhodujuci spermiogram, ked ho mate dobry a problem je skor v tebe, tak si ho nemusite davat. u nas v nom bol problem, z 10 vajok oplodnili 5 klasicky IVF - neoplodnilo sa ani jedno a z 5 pomocou ICSI sa oplodnili vsetky, ale do 5 dna vydrzali len 2 blastocysty. embryologicka mi vravela, ze statisticky to vychadza tak, ze z 5oplodnenych ICSI dorastu na ET 2. 😅

gilly
25. máj 2009

ale to nam poradia v centre, vsak? nemusis sa ja nejako sama rozhodnut ze co a ako? lebo ja som z toho taka zmatena vobec neviem co je spravnejsie...
a za to icsi a predlzenu kultivaciu sa vo FC nejako doplaca?

vierka
25. máj 2009

gilly - presne ako pise lolka, preco si nzevisit SPF sancu, nie je to az take drahe a aj mi ked sme do toho isli, tak sme si povedali, ze proste skusime pre to vsetko, tak preco nie...
keby si nechcela to SPF tak za IVF neplatis vobec nic v centre, len doplatok za lieky, nejakych 100 eur - to je vsetko 😉

gilly
25. máj 2009

no hej v porovnani s inymi centrami co som pocula, je to fakt minimalna ciastka ktora sa doplaca.
tak aj my si to teda dame 🙂
ja mam v hlave po dnesnej navsteve taky zmatok a tolko info, ze sa radsej tri krat pytam 🙂

awe
25. máj 2009

glly vitaj 😉 😉
my sme mali OPU dnes, tiez sme si dali SPF, ako pisu kocky je to nevelka suma a ak to ma zvysit sance, preco nie 😉 vsetko ostatne mas v sandarde - nedoplacas za to, ani za PK, ani za icsi...iba za mrazenie, ak by ste si dali.

gilly
25. máj 2009

baby a este jedna vec ma napadla, doktor nic nespominal, ze PN po odbere ci transfere...je ta PN potrebna alebo nie? ja sa totiz neviem rozhodnut, ci to uz nejako vopred riesit v praci, alebo sa uvidi ako to cele budem znasat...ale vacsina bab asi je PN, ci? ja mam v podstate taku pracu ze len sedim a cumim do PC tak neviem ci je nutne ostat doma...

vierka
25. máj 2009

gilly - ja som po prvom transfere zostala doma dva dni, potom bol vikend a sla som normalne do prace... niektore kocky su doma az do odberu krvy a nepomoze, ine idu hned do prace a pomoze... je to velmi individualne ale dneska to tu uz nekto pisal, ze ked zena prirodzene otehotnie ani nevie ze je tehotna a robi normalne veci dalej ako aj robila...
je to na tebe ako sa rozhodnes, nie je to nutne byt doma a ja som isla do prace, aspon som sa tam zbavila myslienok ci to vide, tiez mam taku pracu len za compom 😉

ina7
25. máj 2009

ahojte,
tak som sa dnes konecne dockala. 😀 1. injekcia merionalu uz pekne posobi. mala som dost dlhu cakaciu pauzu po schvaleni ziadosti v poistovni - moja pecen trochu strajkovala, ale teraz by to mala zvladnut, povedala pani doktorka.
neviete nejake tipy ako predist hyperstimulacnemu syndromu? zdalo sa mi, ze tu kedysi prebehli nejake babske recepty. dost mi to hrozi a bojim sa ze budeme musiet mrazit embryjka a cakat na transfer este par mesiacov. diky.

loginka
26. máj 2009

ahojte!
ina7 vitaj medzi "pichackami" 🙂

ja som bola PN od odberu vajicok do transferu plus nejake 3 dni vratane vikendu
po odbere by som teda hned do roboty nesla, den po som ja prelezala
po tranfere uz mozes normalne, ak teda nemas nejaku fyzicky narocnu robotu - zdvihanie tazkych veci a pod.

loginka
26. máj 2009

baby , myslite, ze su nejake fyzicke obmedzenia pri pichani?
ja sa dnes chystam na moju oblubenu zumbu - latino aerobick a je to riadny zaberak
vlastne ked som mala prve IVF som pri stimulke jazdila na koni, tak hadam to nebude vadit 🙂

vierka
26. máj 2009

loginka - ja som pocas pichackovania vysadila aerobik... nebudem sa zbytocne namahat a praskat vajka... 😉

loginka
26. máj 2009

myslis, ze sa to moze stat?

tildus
26. máj 2009

ahojte,
tak vcera som sa rozhodla - nebudeme cakat do augusta ideme do toho v juni - vo stvrtok idem pre receptiky a idem vybavovat interne predoperacne vysetrenia. gilly - pravdepodobne budeme stimulovat spolu - ja by som mala tiez zacat buduci tyzden, ale este uvidime, co povie doky a kedy sa "madam" uraci - dufam, ze tentoraz nebude meskat 😉 Baby, tusim sa tu niekde spominala, kde sa da vybavit interne vysetrenie za kratky cas - tusim niekde okolo FC? Viete mi poradit - idem si troska prelistovat aj vzadu.
Awe drzim silno palce 😉

loginka
26. máj 2009

tildus, super, ved naco cakat?

vierka
26. máj 2009

loginka - co ja viem, ja to radsej riskovat nebudem... hlavne nie tie posledne dni stimulky kedy su uz vajka celkom velke a citlive 🙂

tildus - tak to je super, ze nebudete cakat... urcite vsetko pekne postihas a myslim, ze to interne by si mohla v pohode vybavit aj v mieste bydliska a s internistkou pod ktoru patris... ja som zaplatila 10 eur za presne objecnanie na cas a hodinu a to ma objednala este v tom tyzdni... ked ti da vseobecny lekar doporucenie pre internistu nech ti na neho napise aj planovany termin operacie - nech ti da nejaky termin do tyzdna a na internom ti to tym padom musia vybavit v tom tyzdni - mne to tak doki spravil 😉

petkaerdal
26. máj 2009

ahojte baby

jasne,ze mozu foliky popraskat,ked ich tam je moc,hlavne ku koncu stimulky

Vierus,zajtra ides na uzv? drzim palce,nech je vela folikov
aj ja mam zajtra kontrolu,tak drz palce

vierka
26. máj 2009

petulka - ahojcek mojenko....jasne ze budem na teba a princeznicky velmi mysliet, urcite dopadne kontrola dobre, potom hned napis ako si dopadla 🙂
a ja verim, ze ta zajtra nesklamem a ze tiez budem mat super vysledky, ako aj ty budes mat 😀

awe
26. máj 2009

ahojte kocky 😉
tak po dnesno telefonate mame oplodnene jedno vajko z troch a na dve sa este caka 😕 podla toho bude transfer, zajtra mi daju vediet kedy, ak ostane len to jedno, pripadne sa oplodni aj druhe tak bude ET zajtra na obed, ak by sa umudrilo aj tretie, tak vo stvrtok 🙂
ale poviem vam, budem vdacna aj za jedno, len nech je silne...vcera som sa velmi bala, ze sa neoplodni ani jedno, dnes ma o to viac potesil telefonat od embryologicky 🙂 tak nam drzte palce 😅

vieri, na zajtra drzim palce, daj potom vediet, o kolkej mas kontrolu? Mozno sa uvidime, ak pojdem na ET zajtra 😉

petka - klobuk dole pred tebou, ja len tak sem tam nakuknem, ci mas este tt pri mene alebo uz 2d 🙂 drim palce 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre