Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

petkaerdal
27. máj 2009

ty mavas normalne ovulku Vierka? kde je teda u vas problem?

emka1
27. máj 2009

vierka - alchemilku pijem aj ja, a uzivam aj Femigard - teraz mrchujem 1-krat prirodzene po IVF, mrska mi prisla o 3 dni neskor, ale bola v limite, no a po tej alchemilke a Femigarde zo mna tecie, ako keby ma zarezali ... bolesti som nemala skoro ziadne, ale asi to ma ucinok na sliznicu maternice, ked mam teraz taku silnu "navstevu" 😕

vierka - aku ste mali diagnozu a po akom case sa vam zadarilo ? ... nie som v obraze a nechce sa mi citat zaciatok celej temy

petkaerdal
27. máj 2009

aj ja chcem vediet,po akom case to vyslo?
aj si to volala do Fc???
bolo uz aj srdiecko vidno?

sisab
27. máj 2009

Vierka, gratulujem z celeho srdca!!! 🙂 Je uzasne, ze zazraky sa este stale deju.
Krasne 🙂

emka1
27. máj 2009

petka - ja sa nebudem branit ani dvom bocianom, kludne posli oboch 😀 😀 😀
uz sa na nich veeeeelmiiii tesiiiim a som velmi netrpezliva 😅 😅
budem cakat na spravicky, kedy mam tie okna pootvarat 😀 😉 😉

petkaerdal
27. máj 2009

ok..ja ich coskoro vypustim 😀
len dufam,ze nie dnes,ked Vierka je tehula,este 5 dni aspon chcem pockat

Vierka je teraz zasypana otazkami,nestiha pisat 😀

emka1
27. máj 2009

vierka tu sposobila normalne revoluciu, moze si otvorit novu poradensku temu : "Naco IVF, ved to ide aj prirodzene, ked to ani necakas" 😀 😀

vierka
27. máj 2009

sisab - dakujem 😀 ja uz som ani na zazraky moc neverila, ale opat zacnem 😀

emka - tak asi chcete kupovat male auto... treba asi vacsie 😀 ja som bola psychicky hotova tento mesiac... hnusny mesiac, fakt...

No a co sa tyka diagnozi - ked nas liecil este moj gynekolog, tak bol hlavny problem v tom, ze moj maternicovy hlien neprepustal spermie tam kam mali ist a vsetky ich znicil... tak nas doki poslal do centra na IUI... lenze tam bol tak zly spermiogram, ktory sa dva krat opakoval, ze doki povedal ze to na IUI nie je, tak sme isli priamo na IVF... po roku prirodzeneho snazenia sme zacali chodit po lekaroch... prve IVF sme mali takmer pred dvojrocnym snazenim a teraz sme presne 2 roky aj 3 mesiace co sme sa snazili 😀
a srdiecko este nebolo vidno, doki povedal ze je este skoro, ze tak o tyzden... a uz urcite bude ked tam pojdem 10.6. 😀

a do FC som volala, sestricky boli uuuuuplne vytesene a take zlate, tak ma aj mrzelo, ze im beriem robotu... a my srdecne gratulovali a zelali vsetko dobre 😀 no bol to super telefonat...
ja som im volala hlavne kvoli injekciam, ze co teraz s nimi, lebo som ich uz z lekarne vybrala a si predstavte, ze poistovna mi normalne toto zarata ako plateni pokus aj ked sa ho vlastne ani nezucastnim.... ale kaslat na peniaze 😀

petkaerdal
27. máj 2009

no moze otvorit 😀
ale je tu vela dievcat,co sa im to takto podarilo

emka1
27. máj 2009

petka - uz mas pocit, ze ides do finale ??
no fakt som zvedava na ten Tvoj den "D", ze kedy to prepukne 😉 😉
zbalena uz si, tak uz Ti zostava na konci tehu len poriadne sa vyspat, lebo potom to uz tak lahko nepojde 😅

vierka
27. máj 2009

petka - vidis to a ja som sa taaaaak tesila na tie dvojicky a bude len jedno 😀

no zase az taku revoluciu nechcem, potom by museli vsetky centra pozatvarat a to radsej nie 😀

emka1
27. máj 2009

vierka - no my nemame diagnozu ziadnu, 2x sme mali slaby SPG, kvoli tomu sme isli na IVF, ale mangelovi sa zlepsil, takze mozno aj motyka vystreli a budeme na tom podobne 😀 😀
my uz sa snazime 2,5 roka, uz by ta motyka mohla vystrelit 😀

Auto sme uz vcera konecne kupili. Vybrali sme si velke kombicko, takze aj dva kociky sa do neho zmestia 😀
Doteraz sme mali len kufrove auticko, ale to nam nestacilo, kedze stale nieco prevazame a prevlacujeme .... 😅

vierka
27. máj 2009

emka - no tak vy mate velku sancu aj prirodzene 😀
sak ten moj mi hned povedal "no vidis ze to ide aj ked som fajcil"... lebo ja som mu hned zakazovala cigi po tak zlom spg, ale on sa nedal 😀
no tak to teda uz nie je dovod na stres ked mate pekne kombicko, treba asi najst nieco ine 😀

emka1
27. máj 2009

vierka - moj drahy sa tiez teraz nejako rozfajcil 😠 😠 😠 stale na neho zazeram, ked si zapali, ale co narobim ... viem, ze o chvilu ho to prejde a obmedzi to, obcas ma takeho fajciarske obdobia ...
bodaj by si mala pravdu, tiez by som chcela radsej prirodzene ... ako injekciami sa opat dopovat 😖

no veru, auto uz mame vyriesene, takze si budem musiet vyrobit nejaky novy dovod na stres 😀 😀 a mozno otehotniem

petkaerdal
27. máj 2009

emka,tak do finale uz pomalicky idem,ale nemam pocit,ze by som uz sla,ale neviem,co moj krcok na to..uvidime na dnesnej kontrole

vierka
27. máj 2009

petka - a dneska sa mas kedy hlasit u dokiho? 😀

emka - no nakoniec sa to medzi chlapmi rozkrikne a budu si namyslat ze to fajcenie naozaj zabera 😅

emka1
27. máj 2009

petka - drzim palce, nech kontrola dopadne OK ... snad sa uz dohodnete s dokim aj na nejakom dalsom postupe ... nech vies co mas cakat

babulka123
autor
27. máj 2009

vierka ty tajnostkarka.. hehehe jupi.. inak vo FC sa to zacina stavat pravidlom ... aj Veam sa to takto podarilo..

katka14
27. máj 2009

ahoj vierka, par dni som tu nebola.a som nejako mimo, mimo obraz. ved si uz len cakala na mrchu ... a toto. jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej, gratulujem, napis mi viac, nechce sa mi to tu hladat. 😀 😀 😀 😀 😀 aby som si z teba mohla vziat priklad. uzívala si ty nieco alebo tvoj drahy?

vierka
27. máj 2009

babulka - no bala som sa kym to minimalne doki nepotvrdi 😅 no ved vo FC budu takymto nasim postupom coskoro bez prace 😅 😀

katka - dakujeeeeeeem 😀 ano, cakala som na mrchu, injekcie doma v igelitke a tie dve ciarky na teste mi skoro oci vypalili 😀
mangel neuzival vobec nic - odmieta akekolvek vitaminy... ja som pila zaciatkom cyklu alchemilku (lebo ta mi zarucuje pravidelnost cyklu, lebo sa mi nechcelo cakat na mrchu a aj tak som cakala 😀 ) a po prevzati injekcii - tak 3 tyzdne som brala uz aj calibrum baby plan a tie chilli tabletky... ale tie som hned vysadila ako som videla pozitivny test 😀 😀 😀

uz mam aj album, tak mozte juknut 😀

drobec123
27. máj 2009

vierka ! toto je fakt krasny zazrak ! veeeelmi ti gratulujem a tesim sa z teba, najma ze sa to podarilo !!!
ja mam pocit ze do FC nas chodi vela takych co im vlastne nic nie je a aj tak sa nedari. aj ja som ten priklad, len teda mne FC pomohlo a zazrak sa konal ale pod prisnym dohladom Dr. 😀

takze si januarovka so mnou ?

loginka
27. máj 2009

no vierka, taky podraz!! 🙂 🙂 🙂
ze picham si od piatka - dobre si pamatam 🙂

velmi a zo srdca ti gratulujem, je to ozaj zazrak, feeeeeeeha
tak drzim pakce!!!

ja som inak dnes bola vo FC na prvej kontrole a vraj su foliky mensie, dufam ze zareagujem este dobre na stimulku
myslite ze nejako vyrazne vplyva fajcenie na foliky?
fajcujem tak 5 tenkych cigariet denne, ale uz postupne obmedzim, nech vonku prsi - aby sa mi nechcelo pofajcovat na teraske 😉

katka14
27. máj 2009

vierka, dakujem za infosky. tesím sa s tebou 😀

loginka
27. máj 2009

vierka nevideli sme sa?
ja som tam bola s manzelom

emka1
27. máj 2009

vierka - krasne testiky mas v albume 😉 😉 normalne Ti uprimne zaaaavidim 😉

vierka
27. máj 2009

baby, ste uuuuuuuzaaaaaasneeeee... zo srdiecka dakujem 😀

drobec - no my sme aj problem mali a cez to vsetko sa podarilo 😀
no a moj laicky vypocet vychadza na januar, ale este uvidim aky datum mi stanovi lekar 😀

loginka - vazne sa ospravedlnujem ze som klamala... viete ako som sa cely tyzden trapila tym ze vas klamem 😅
no podla mna foliki este pekne porastu, mne tie nerastli nejako rychlo, tak sme stimulovali o den dlhsie a v pohode 😉
a ja som bola dnes u mojho gynekologa, vo FC som nebola, len som im tam volala 😀

katika - nemas za co, rada poradim 😉

emka - no ved aj ty budes mat coskoro take 🙂

floskula
27. máj 2009

halo baby, co to tu citam!!! vierka, aj ja chcem prirodzeneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee! ja som uplne v poriadku z gynekol. stranky, len drahy mal horsi spermiogram, ale teraz nedavno si dal spravit dalsi a mal skoro normospermiogram. my akurat staviame domek, tak mame starosti vyse hlavy, som z toho uz nan nervy. keby to aj u nas tak zafungovalo, ako u vierky, to by bola bomba. len nesmiem zabudnut, ze aj "dziga-dziga" treba robit. 😀 😀 😀

loginka, aj mne pomaly rastli foliky a dotiahli sa krasne. len OPU som mala o 2 dni neskor ako vacsina bab. a ktosi sa tu pytal na mrazaciky, ja som jedna z mala tusim v tejto teme, co ma 3 kusky odlozene na august. 😔

vsetky vas este raz pozdravujem, asi tu nikto nie je prave.

emka, ak mas malo nervov, cast z nasich !stavebnych" ti mozem pozicat, poverim ta nejakymi vybavovackami, hned budes mat hlavu inde ako pri mimi. 😀 😀

emka1
27. máj 2009

ahooj flosky - dakujem za ponuku 😅 ... my sme pre 3 rokmi prerabali cely byt pocas leta a bol to des, tak si neviem a nechcem ani predstavit, co to bude, ked budeme stavat o par rokov barak, ktory mame v plane, pri tej stavbe asi zosediviem a zostarnem o 20 rokov 😀 😀

no veru, je nas asi viac, co by sme privitali prirodzene tehu ... ale vidno, ze aj zazraky sa deju a vsetko je tak ako ma byt. Ako sa hovori, vela krat je to hlavne o psychike, ktora nam brani prirodzene otehotniet, len keby som vedela, ako ju ovplyvnit, aby to vyslo, lebo ja si nemyslim, ze som tym otehotnenim az tak "postihnuta", ako niektore baby, ktore si donekonecna meraju teplotu, sleduju hlien a krcok ...

flosky - Ty mas aj mrazacikov ? takze 2.IVF Ta vlastne ani necaka, ved si v 8/2009 pojdes len pre svoje babatka a nejake neprijmne injekcie Ti vlastne vobec nehrozia .... 😉

veam
27. máj 2009

Ahojte....

Vierka co to tu citam?Stal sa zazrak moja?Nechce sa mi to citat,tak mi napis co sa ti to porobilo??? 😀 😀 😀

bittka13
27. máj 2009

Ahojte kocky,
tak najprv k awe neviem ci budes este tu ale uprimne ma to mrzi, velmi som sa tesila s tebou ☹

vierka no tak TO JE NOVINKA - srdecna gratulacia, je to len potvrdene ze priroda vybabre s nami a nie my s nou 😉

my pokracujeme v stimulke dnes je to uz 7 den, neviem ako to bolo u vas ale mna picha cely clovek 😒 a po tych injekciach do brucha sa citim trochu ako balon, doktor aj sestricky tvrdia ze je to dobre znamenie 😖 no uvidime zajtra na kontrole 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre