Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

bobjan
6. aug 2009

Miskad, takže sa ide aj Gonalom??? No to je super, to je pohodlnejšie omnoho...no uvidíme

vierka
7. aug 2009

dobre ranko babulky 😀

bobjan - tak si podpisala ziadost, tak cakam s tebou kedy ju schvalia, ale verim, ze coskoro... a mozno aj tebe daju nejake nove lieciky 😉

bambi - to interne v pohode stihas, ked ti zoberu v pondelok krv, v stredu mas vysledky... a v pondelok sa mozes ist hned objednat na to interne (s vymennym listkom od vseobecnej) na nejaku stredu, stvrtok a mas to hotovo... ja som sa objednala na konkretny den aj hodinu, radsej som si zaplatila 10 eur a zobrali ma bez problemov 😉

tildus
7. aug 2009

dobre ranko,
takze to vyzera tak, ze aj vo FC zacali pouzivat aj iné lieky - nielen merional pretoze na nete som nasla toto:
Gonadotropíny: tieto látky priamo vplývajú na vaječníky a stimulujú zrenie viacerých folikulov. ich zložky - FSH (hormón na stimuláciu folikulov - follicle stimulating hormone), LH (luteinizačný hormón - luteinizing Hormone) a hCG (ľudský choriový gonadotropín - human Chorionic Gonadotrophin). Vo všeobecnosti vyvoláva FSH vývoj vajíčok, LH a hCG zohrávajú úlohu pri stimulácii ovulácie.
Gonadotropíny sa rozdeľujú do troch skupín. Do prvej skupiny patria gonadotropíny, ktoré obsahujú ľudský menopauzálny gonadotropín (hMG), Tieto medikamenty sa vyrábajú z moču žien počas menopauzy a obsahujú tak FSH ako aj LH. Používané hMG preparáty sa nazývajú Humegon alebo Menogon.

Do druhej skupiny patria preparáty obsahujúce hlavne FSH. Ide o medikamenty na báze FSH, pripravené najmodernejšími špeciálnymi metódami čistenia. Z týchto liekov sú dostupné Metrodin HP a Fostimon.

Tretia skupina medikamentov sa nazýva rekombinanty.Pripravujú sa použitím pokrokových bio-technologických metód a obsahujú iba FSH. Rekombinanty FSH obsahujú preparáty Puregon a Gonal-F.
Takze uz cca viem co su tie rekombinanty - au do brucha to neboli?
Bobjan, mozno, ze to nebude klasicky dlhy protokol - len zacinaju gonalom, aby sa dobre zalozili vajicka a bolo ich viach a potom merionalom, aby pekne dalej rastli. Vsak uvidime, hlavne nech tie lieky maju dobry ucinok a vystimuluju kvalitne vajicka 🙂

bobjan
7. aug 2009

ahojky🙂

Tidusť, ja mám teda na bruchu špek a vôbec ma to tam nebolí 😀
Do svalu je to horšie, to mi pichá manža do zadku 😖
Ja som pri 1.IVF mala teda len rekombinanty 😅 som ani nevedela 😉 ďakkujeeemeee 😉

Vieruška, ďakujem, že so mnou čakáš 😉 Ešte musím odfaxovať profily a pre lieky a šupitom pichačkovať 😵 😵 😵

gulicka55
7. aug 2009

Ahojte babulky,

som tu nova, ale citala som, co ste pisali, nakolko to caka aj mna. Idem na 1.IVF.
Vcera som si bola pre lieky, dostala som: Gonal, Merional, Cetrotide, Pregnyl a Utrogestan. Doplacala som 170 eur, to pisem preto, aby ste vedeli ake davaju teraz lieky.

Dnes som dostala ms, tak od zajtra idem do toho.

Miskad, pises, ze vpich s perom vobec neboli? Zajtra to zistim.

Drzim vsetkym palce!!!!!!!!

vierka
7. aug 2009

bobjan - ja tu budem hltat vsetky tovje infosky, lebo tak ti to cela prajeeeeeeem 🙂

bobjan
7. aug 2009

Gulicka 170EUR? Pfúúúúú, tak to musím teda šetriť kurnik šopa....ďakujeme a držím ti mooooc palce, nech ti to výjde na prvý šup 😉

Vierka, ďakuem moooooc....už by to mohlo výjsť.... 😔

miskad
7. aug 2009

gulicka55-neboj je to fakt super trošku to pichne keď prepichuješ kožu ale potom nič necítiš a ani neostane žiadna bodka nič ako keby si nič nepichala 🙂 Tiež mám rovnaké lieky ako ty tak držkám nám palčeky nech to vyde

bobjan-je to fakt pohodlné keby sa dali tak pichať všetky lieky to by bolo super 😉

vladia26
7. aug 2009

Ahojte, po dlhom otálaní, som sa rozhodla napisat... Poradili mi, ze mi to urcite pomoze, tak idem do toho 😀 Caka nas prve IVF, pravdepodobne v septebri... Mam nepravidelnu tak neviem ci to vobec v septembri stihneme 😒 ?

tildus
7. aug 2009

gulicka, dakujeme za info - takze uz pridali aj gonal - to je ten rekombinant - tak aspon budem v obraze- no a su o 70 EUR drahsi, ako v juni - to ten gonal....A môzem sa spytat kolko gonalu ti predpisal? Tak som asi mala pravdu - na konferencii sa dohodol iny postup...

bobjan uz aj ja mam speky, tak to asi nebude boliet 😀 v podstate ani cetrotide nebolelo, ked mi ho pichali do brucha, len to bol taky hnusny pocit... ale do zadku to bolo fakt hnusne, au, bolel ma zadok este dalsich 5 minut - ale zasa nie vzdy
😅
vladia, ked nestihas september, oktober to isti a na jesen prichadzaju dusicky na zem(podla liecitelov) vo väcsom mnozstve takze by sa to malo urcite podarit 🙂

gulicka55
7. aug 2009

Pero Gonal 900 si mam pichat prve 3 dni po 300 jednotiek, to je asi podla hmotnosti.

Miskad ma nizsiu davku, ale picha Gonal 4 dni.

Mozno ine budete platit menej, ale ja som platila 170.

miskad
7. aug 2009

gulicka55- je to podla hmotnosti ja mám 66kg pichám si 225 jednotiek a potom idem na ultrazvuk a uvidíme čo nás čaká ďalej 🙂
Povedali ti koľko merionalu si máš potom priniesť 😉

lienka2
7. aug 2009

nehovorim ze 170 eur nie je vela, ale ja som iba za gonal 5 baleni a cetrotide dala 330 eur, teda vlastne manzel dal 😅 a u lekara som za vykony nechala dalsich 375 eur, takze vo vasom car je to este stale lacne..

ina7
7. aug 2009

vitam nove tvaricky a zelam vela uspechov. 🙂

dievcata neviete ako teraz prebieha KET vo ferti. planujeme si ist asi v oktobri po zmrzlinky.

inak som sa vcera dobre pobavila na sankovani. aj my hovorime, ze ktovie ci budu mat deticky radi zimne sporty alebo naopak neznasat chlad. 😉 😀

barbareta
7. aug 2009

ahojte 🙂 chcem sa spýtať či je tu niektora snažilka čo posiela ziadost na scvalenie ale 7jula. do spol. zdrav. poist. !? či jej už prišla odpoved ja ju čakam kazdym dnom...a nieak som nedočkava. Inak i ja budem mat Gonal.

matuska111
8. aug 2009

ahojte 😉
všetkých vás moc pozdravujem.....vcera som bola vo FC pre recepty a nechala som v lekarni 98 eur (merional, cetrotide,pregnyl a utrogestan) - cakam ma 1. IVF + ICSI a mám z toho také zmiešané pocity po tom ako som čítala tieto príspevky (ja som totiž presvedčená, že to vyjde na 1. pokus 😀 )
lekar mi ponukol SPF a myslim ze ked si to nedam, budem si to vycitat - takze ani nerozmyslam....
len teraz mi moj gynekolog este lieci nejake plesne, tak dufam do zahajenia budem OK. ( myslite ze kvoli tomu sa to moze posunut?)
s manzelom sa snazime uz viac ako 2 roky ( mame zly spermiogram )
mam jednu otazku - ak sa nam to podari - teda v septembri ked budem tehotna 😎 davaju zeny po IVF na rizikové tehotenstvo? nerada by som nieo riskovala, pretoze denne dochadzam cca 35 km za pracou?
prajem esze pekny vikend ... papa

riska
8. aug 2009

matuska, ja si myslim, že ak nebudeš mať v tehotenstve žiadne problémy, nie je dôvod na rizikove 😉
kolko stoji to SPF? a o kolko sa tam zvyšuje úspešnosť?

petra2505
8. aug 2009

Babule neviete ako dlho trva schvalenie v Dovere?

bambibam
9. aug 2009

Ahoj dievčatá , no ja som sa kade tade túlala a tu ako čítam všetci sme boli pre liečiky, tak ja ak všetko pôjde tak ako má okolo 15 začínam.
😀

Matuska111 mne predpísali presne tie isté lieky,tak dúfam a verím že to bude na prví šup. No neviem či by som už uvažovala o rizikovom ale určite pár dni volna nezaškodí a potom všetko závisí od toho ako sa budeš cítiť.

matuska111
9. aug 2009

cawes riska, za SPF budem doplacat 100 éčiek a mne doktor povedal ze uspesnost sa zvysuje o 10% ale teraz rozmyslam , ci som dobre rozumela, lebo niektore kocky v starsich prispevkoch hovoria o 40%....tak teraz neviem....ja by som radsej brala tych 40 % 😉

bambibam ja by som mala tiez zacat okolo 15. a uz sa meviem dockat, mas 1.IVF ?

myslite ze tie plesne co mam bz mi to mohli pokazit?

bambibam
9. aug 2009

matuska111 ja mrchu očakávam 15 -16 a potom im mám do centra volať a na druhý den začať pichať,a čo sa týka tých percent každý vraví ináč,nám to lekár doporučil takže to berieme tak ,že je to na niečo dobré ked to doporučuje - hádam on vie viac o tejto problematike a rozumie tomu , mi budeme šťastný ked sa to podarí
🙂
ja mám tiež 1.IVFčko a dúfam ,že ho prežijem úspešne. A čo sa týka tých plesní,myslím že pokial sú liečené tak to nijako neovplyvní ,ja mám tiež nízky tlak a nejaké drobné zdrav.problémy a idem do toho. 😀 😎

petra2505
9. aug 2009

Dievcata prajem pekny vecer, prosim Vas neviete ako dlho trva momentalne schvalenie ziadosti o ivf v Dovere?

matuska111
9. aug 2009

bambibam....takze nam to vychadza skoro narovnako (teda ak vystartujeme toho 15. 😉 )
budem rada ked to budeme prezivat spolocne :o)

petra 2505 - ja mam sice VsZP ale tak to trvalo cca mesiac kym mi volali z FC - tak neviem ako dovera (mozno nejak podobne)

petra2505
9. aug 2009

Ja potrebujem vediet priamo Doveru, ale aj tak dakujem 😉

sylvusa
9. aug 2009

ahojte, všetkým Vám závidím, už každá máte lieky, ja idem teraz v piatok na ultrazvuk, počítam, že teraz mi dajú recepty, a potom čakám menzes a budem si aj ja pichať, martuska111 - mám taký istý problém ako ty, počítam, že mi dá lekár také isté lieky aj ja si dám SPF , môj muž má patológiu 10 % a pohyblivosť 10% a tvoj muž ? ja som nezasmestnaná a tiež by som chcela ísť na rizikové, chcem využiť PN , myslím, že všetko je to na lekárovi , keď na to pozrám, a želám sebe aj Vám aby nám to na prvý pokus vyšlo, bude násť dosť tehotných,

sylvusa
9. aug 2009

ešte sa spýtam, je to veľmi ťažké pichať si sama, dávajú k tomu aj pero, svokra má cukrovku a mala jedno nové vystavačné pero, tak mi ho dala, ale neviem, či to bude pasovať na tie lieky, čo mi lekár predpíše

sylvusa
9. aug 2009

martuska111 a koľko si platila za lieky? za SPF doplácaš ešte naviac 100 EUR? tak to mám chápať? niektoré baby vraveli, alebo som to číítala na nete, že za SPF sa nedopláca? či áno

petra2505
9. aug 2009

baby pri akej diagnoze je dobre to SPF?ja mam nepriechodne vajcovody

matuska111
9. aug 2009

sylvusa - za lieky som platila 98 eur a este za SPF budem doplacat 100 eur...
ja som k injekciam ziadne pero nedostala, takze si to budem davat chodit pichat k obvodnemu, pretoze gynekologa mam v inom meste ako byvam a potom rychlo sup sup do prace ( cca 70 km denne) - a to je aj dovod preco by som chcela od zaciatku zostat doma a vyuzit PN ( platim si dobrovolne nemocenske , takze prevych 6 mesiacov budem mat paradnu matersku 😉 )
....a verim ze sa to podari na prvy sup !!!! a hotovo...inu alternativu ani neberiem 😀

neviete mi povedat ci to predoperacne vysetrenie treba spravit tesne pred zakrokom alebo si mozem urobit uz teraz (odber mi vychadz tak cca o 2 tyzdne)

bambibam
9. aug 2009

matuska111 no ja už idem zajtra vybavovať, mne moja lekárka povedala že ked budem mať termín na internom ona mi zobere potom krv a som zvedavá čo všetko to bude obnášať aj ja pretože už mam niekedy pocit ,že je to ako začarovaný kruh. 🙂

matuska tak to si budeme možno kývať medzi dvermi.
😵
baby ináč sme sa s mužom bavili 100 euráčov tam -100 zas tam 200 tam a nakoniec nejakých 400 . Škoda že nie ešte slovenských 400. To by sme sa nafukovali 😀 😀 😀

petra2505 možno ked do poisťovne zavoláš tak ti povedia ako dlho to trvá . A na SPF ti poviem tolko lekár ti to doporučí asi aj sám ,ved ked to pomáha hoc len o pár % stojí to za to.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre