Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

vierka
10. aug 2009

dobre ranko baby 😀

ako tak citam, tak tu sa to uz poriadne rozbieha a pomaly uz kazda mate nafasovane injekcijky... tak drzim palce 😵

petka - to SPF je, ze ti vstreknu taky vytazok zo spermii priamo do maternice po odbere vajicok, takze je jedno ze mas nepriechodne vajickovody, SPF sa tyka priamo maternice... takze pokial nemas problemy priamo s nou, tak by to nemal byt problem 😉

sylvusa
10. aug 2009

ešte sa spýtam, už Vám povedali, že kedy si máte dať spraviť predoperačné vyšetrenie?

vierka
10. aug 2009

sylvusa - to ti da doki papier ked ides na utz asi tak tyzden pore zacatim stimulky, tam je napisane, co vsetko potrebujes, takze ti to staci zacat vybavovat vtedy... ja som hned na druhy den isla s tym papierom na krv a o take tri dni aj s vysledkami na interne a ked som isla na prvu kontrolu pocas stimulky som papier z interneho priniesla...

bambibam
10. aug 2009

No sylvuš ja mám dostať mrchu koncom týždna a internistka ma objednala až na 17 a povedala ,že to je v pohode a že to nevadí pokial mi pichajú inj. a na krv idem zajtra. 😉

vierka
10. aug 2009

hlavne aby si odovzdala moc este pred mrchou a aj tu krv... interne aj ked ti spravia ked uz budes stimulovat bude v pohode 🙂

bambibam
10. aug 2009

jasné že áno však zajtra je len 11steho a do 17 výsledok bude 🙂

sylvusa
10. aug 2009

teraz keď idem na ultrazvuk, tak čo vlastne doki bude robiť,

sylvusa
10. aug 2009

a dájú mi už aj recepty na injekcie

bambibam
10. aug 2009

asi ťa skontroluje a predpíše recepty 😀 😀 😀 a ideš snami - budeš mama 😀

petra2505
10. aug 2009

Babulky dakujem vam za odpovede, vo stvrtok posielam ziadost do poistovne a dufam, ze v septembri pojdeme na vec 😉 A samozrejme, ze vam vsetkym prajem len to naj naj a same dobre spravy.

gulicka55
10. aug 2009

Ahojte babulky,
zajtra idem na predoperacne a vraj mi na internom zoberu aj krv a nemusim ist k obvodnej a doobeda budem mat aj vysledky.
Miskad, mam si priniest 4 davky Merionalu a, ked pojdem na kontrolu. Ako si dopadla na ultrazvuku?
Sylvusa, ja som sa bola objednat na predoperacne, ked dom isla z FC a mala som iste, ze zacnem pichat.

sylvusa
10. aug 2009

bambibam, ty si koľko platila za injekcie?

bambibam
10. aug 2009

sylvusa mne to vyšlo 100 euráčikov + - pár drobných ,viac mi robí starosti tá cesta do Ba ,nerada cestujem ale čo pre svoje deti neurobím 😀 😀 😀

baby neviem či to majú všetky alebo len ja mám také zvláštne pocity strachu a radosti ,dúfam že za mesiac vám napíšem ,že všetko je ok.

sylvusa
10. aug 2009

ja sa tiež teším, aj bojím, pozerám detské veci, kočíky aké sú nové, sú zľavy na handry, ani ma to nebaví pozerať, veď za chvíľu budem tehuľka, ale keď nie, tak to bude depka , mám výhodu tú, že som nezamestnaná a nemusím mať stresy, či ma zamestnávateľ uvoľní, ešte sa spýtam na SPF to si musím priplatiť, ale asi keď má muž zlé výsledky tak asi áno

matuska111
10. aug 2009

cawes baby,
takze dnes som bola u svojho obvodneho lekara.....zobral mi krvičky za vedro aj som sa vycikala do skumafky a este mi aj sturil protitetanovku ( takze lavou rukou nemozem ani pohnut - co je to trosku blbe ked musim denne soferovat 😖 ) a zajtra idem na interne a rontgen pluc.....aspon mi po dlhej dobe spravia kompletne vysetrenie (to by som mala ist na interne s vysledkami krvi?)

a k pocitom strachu a radosti sa pridavam....momentalne pocity radosti trosku vyhravaju, ale nechcem si ani predstavit do akeho stavu sa dostanem ked sa to naaaaaaaaaahodou nepodari 😅

v praci som nikomu nic nepovedala....takze s uvolnovanim mam trosku problem, s cestovanim do BA bez problemov, pretoze milujem soferovanie....na tie najdolezitejsie dva tyzdne mam nahlasenu dofcu :o)))) a potom PN 😵

marrad
10. aug 2009

Ozaj ako to je vlastne s obdobim pocas IVF....... popiste prosim, kedz treba volno a kolko.......
ja viem len ze treti den mrsky yacnem stimilovat....... a dalej?

floskula
10. aug 2009

marrad, volno potrebujes na den, ked ti budu odoberat vajicka - oocyty, lebo v ten den budes v narkoze, takze do prace by si asi potom nesla. teda ja som nesla, este sa mi motala hlava po narkoze. ale mozno ti to vyjde na vikend. 😉 no a potom na den transferu je lepsie mat volno, to je sice bez narkozy, ale zrovna sa potom netreba nejako namahat. ja som ostala doma aj den po transfere. neviem, aku mas pracu. baby, ktore sa namahaju, ostali doma uplne, tie ktore maju normalnu pracu pri PC ostali doma po trasnfere najviac 2 dni. netreba to s PN prehanat. ak sa to embryo uchyti, tak pocas prvych 3 dni. pocas tych je uz vsetko rozhodnute. netreba to nejako prilis prezivat, ale ani podcenovat. ale to prve ivf vaccina preziva dost uzkostlivo, kazde pichnutie, kazdu malickost. ja uz by som teraz pri druhom pokuse bola viac, ovela viac pokojna. dufam, ze budes v klude a aj ostatne babule, ktore to teraz caka. vsetkym drzim palce. 😉

marrad
10. aug 2009

tak ja pracujem pri PC, ale kedze som yivnostnik, tak si mozem urobit volno ked budem potrebovat, takze to je v pohode.
Inak ked to vzjde na vikend pises to aj cez vikedn robia vo FC?

sylvusa
10. aug 2009

baby aká má byť normálna morf., jena holka na kolonke neplodnosť u muže písala, že jej muž mal 3, 5 a že to je v norme, ja som niekde čítala, že má byť 35 % , tak neviem, ešte sa spýtam, pre lieky si kde pôjdem, tam niekde je lekáreň, a ešte jedna otázka koľko asi krát budem chodiť do centra, ked si začnem pichať prvú injekciu - myslím, že v priebehu pichania asi dvakrát - na kontrolu, potom na odber a vkladanie, to vychádza asi 5 krát

marrad
10. aug 2009

baby ja ked Vas tu citam tak polovici nerozumiem..... sladka nevedomost, netusim co ma caka...

floskula
10. aug 2009

ano, robia cez vikend, ked to tak vyjde, nemozu odlozit , resp. zastavit rast vasich folikulov. 😉

marrad
10. aug 2009

super 😉

sylvusa
10. aug 2009

takže teraz keď idem do centra, tak dajú mi recept a potom prídem až keď si budem pichať, prídem na kotrolu ako to všetko tam ..... vyzerá

floskula
10. aug 2009

sylvusa, ked vyjdes von z Ferticentu, popros setricku, ukaze ti, kde je ta lekaren, dovidiet to priamo od centra. tam nemas kde zabludit. o morfologii moc neviem, to ale nemusis riesit, ked idete na IVF. 😉 do centra pojdes asi tolko krat, ako si napisala. to sa dohodnete s lekarom. on musi kontrolovat, ci tie folikuly su dostatocne velke.

marrad
10. aug 2009

floskula, to treba v konkretnej lekarni vzberat injekcie?

sylvusa
10. aug 2009

baby, a keď tie folikuly budú malé, potom čo?

marrad
10. aug 2009

a doplnim Sylvusu, alebo ked nebudu?

floskula
10. aug 2009

marrad, ta lekaren je vybavena tymi injekciami, lebo to tak dohodol doktor z ferticentu. v inej lekarni by ich mozno museli objednat, rozumies.

floskula
10. aug 2009

sylvusa, ty nie si zrovna optimistka, co? 😀 aj ja som mala male folikuly, no tak predlzili stimulaciu injekciami o dalsie dva dni a oni krasne dorastli. niektora baba stimuluje 11 dni, ina 13 dni, podla velkosti folikov. ale vzdy dorastu a su ukazkove. hlavne sa nestresuj, clovece.

floskula
10. aug 2009

marrad, nejake foliky byt musia. to sa este nestalo, ze po takej konskej davke hormonov nejake babe nenarastol ani jeden. mozno mali najmenej 3 kusy, ale nieco ti narastie urcite, to sa neboj. 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre