Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

katka14
19. aug 2009

dobre ranko babenky, takže som bola odovzdat krv na predoperacne, a nakolko sa mi pomaly ale isto rozbieha mrcha, od zajtra stimulkujem 🙂 to bude velka sranda pichnut si ten gonal. musim si to vecer nacvicit. este pockam či sa na 100 % mrcha rozbehne a volam do FC.

vierka
19. aug 2009

petra - no na tom doporuceni je pisana diagnoza, ale sestricka na internom nemusi vediet... ale ja ked som bola na internom, tak sestricka bola pri doktorke a vypisovala moju spravu podla toho co jej doktorka hovorila... takze vedela kvoli comu...
no ale interniska bola zlata... bola som tam prvy krat a ked som prisla druhy krat kvoli druhemu, tak mi povedala ked som odchadzala, ze uz ma tam kvoli tomu nechce vidiet 😵 a oni neuvidi 😀

katka - tak to je super, ze sa mrcha uz rozbieha, tak to drzim palce a pichackovat sa ti bude urcite dobre 😉

bobjan
19. aug 2009

Katka, super. Ti závidím 😉 Mne ešte ani nevolali ☹ Neboj, gonal je super 😉

Inak ahojte 😀

katka14
19. aug 2009

dakujem za povzbudenie. pekny den 🙂

bobjan
19. aug 2009

babky, nemáte fax. číslo do FC?

bambibam
19. aug 2009

pošlem ti ho do IP

bobjan
19. aug 2009

Ď 😉

bambibam
19. aug 2009

no ja už mám 1 pich za sebou,a príšerne ma bolia kríže,neviem či je to tým že mi meškali alebo niečím iným.

vierka
19. aug 2009

bambi - tak ty uz stimulujes??? no super 😉

bambibam
19. aug 2009

no konečne musela som sa poriadne prejsť a potom večer to prišlo ako blesk do rána som myslela že mi brucho od bolesti roztrhá ale už sa mi zdá že to trochu ustúpilo ,len kríže ☹ 😒 A som aj rada , 🙂 začína možno nový a iný začiatok 🙂

vierka ked motyka vystrelí tak sa zagulatím. 😲

v kútiku duše očakávam čo bude ,a snažím sa veriť.

katka14
19. aug 2009

bambibam, ako si zváladla GONAL?

bambibam
19. aug 2009

katka to je super už sme dve len ja o deň skôr ,kto ešte stimulkuje /alebo je napichaná/ ? 😀

bambibam
19. aug 2009

kati ja mám Merional a pichla mi to sestrička v nemocnici. Len som ostala prekvapená ked si vypítala inj a vôbec to nemiešala predomnou

katka14
19. aug 2009

jaaj, ale nechapem prečo doki dáva niekomu len merional a niekomu na začiatok aj GONAL.

bambibam
19. aug 2009

neviem asi preto že je to moje 1.IVF a na druhé dá gonal. A ani netuším poriadne aký je medzi nimi rozdiel. 😕
podla mna má určite nejakú svoju štatistiku a postup zaužívaný.

bobjan
19. aug 2009

Asi je to tak ako píše Bambi. Na 1. IVF dáva asi len klasiku a potom pridáva Gonal...
Bambi Gonal obsahuje iba FSH a Merional aj FSH aj LH🙂

vierka
19. aug 2009

asi je to tak, ze kto pomalsie, alebo horsie reaguje na merional, tak skusi potom nieco ine 😉

bambibam
19. aug 2009

bobjan dík ,tak nad tým som nikdy neuvažovala , dúfam že výsledný efekt bude rovnaký a ty ako nič nepridáš sa?

katka14
19. aug 2009

no tak pevne verím, že budem reagovat čo najlepšie. 🙂

bambibam
19. aug 2009

no po pravde teším sa až na urtroš , to sa vyspím. 😀 😀 😀

bobjan
19. aug 2009

Bambi, ja nemám ešte schválenú žiadosť ☹

bobjan
19. aug 2009

bambi spánok po utroši je super, len to vytekanie 😠

sylvusa
19. aug 2009

ahojte, vierka, ja som chcela SPF, tak preto kázal, aby manžel prišiel na šiesty deň, tým pádom už nemusí odovzdávať svoj drahý materiál, takže to bude manžel so mnou, keď mi budú vkladať už oplodnené spermie, keď vravíš stimulka trvá 10 ať 12 dní, to stíham
a ešte sa spýtam, tie odborné názvy kultivácia - napíš mi tu ľudovo - , to vlastne sa kultivujú už tie oplodnené spermie, a potom sa tie bunkuy delia, lebo jedna baba si to dala predlžiť tú kultiváciu, to prečo,
asi som to zle napísala,
a čo znamená transfer vajíčok,
odober je - keď ti odoberú vajíčka v narokóze
dík

bambibam
19. aug 2009

jak to? čo tam majú dovolenku? no to som prekvapená,vôbec to nieje dobrá správa,ved to potom ani do stimulky nestihneš. 😖
jáááj to bude ,dúfam že sa ešte pri ňom aj nafúknem a budem jasná. 😀 😀

vierka
19. aug 2009

sylvusa - tak asi im bude stacit ten jeden material aj na to SPF aj na oplodnenie vajicok, ked si im teda povedala, ze v den odberu vajicok nebude mangel s tebou... aby ich mali cim oplodnit potom....
kultivacia - to je bunkovatenie ambryji... proste spoji sa vajicko a spermia a necha sa kultivovat - cize delit na bunky... dlhsia kultivaciu ma vyhodu v tom, ze taka dolezita informacie prechadza zo spermie do vajicka az okolo 3 dna spojenia - pri kratkej kultivacii uz mas vtedy to embryjo v sebe, cize nemusi sa potom uz vyvijat dalej.. ale pri predlzenej kultivacii to pozoruju dlhsie a vidia, ze sa deli pekne dalej, take co su chybne sa proste vyvijat nebudu a tym, ze to sleduju, tak preziju len tie najlepsie kusy ambryjok... tym padom je vacsia sanca na tehu, aj ked je velka sanca aj bez tej kultivacie predlzenej...
a transfer embryjok je, ked ti tie uz embryjka (spojene vajicko a spermia a je z toho uz niekolko buniek) vlozia spat do maternice a potom ides za 14 dni na krvny test, ci si tehu 😉

bobjan
19. aug 2009

Bambi, neviem, ale dr. to tam mal dať min. týždeň, tak hádam....čoskoro... 😔
dnes som 21.DC...tak ešte by sa to dalo s odretými ušami stihnúť aj bud.týždeň, len aby ma hneď objednali na lieky a interné do OPU by som stihla na chlp....

bobjan
19. aug 2009

ale ak budú zas potrebovať mužové výsledky na prenostné choroby, tak to nebude asi dovtedy.. 😒

vierka
19. aug 2009

bobjan - podla mna by ste to mohli stihnut... ved tie vysledky krvi mangela staci podla mna az ku odberu vajicok... ale mne povedal v maji ked som si bola po lieky, ze tie prenosne choroby platia rok, takze to by nemali chciet nove 😉

bobjan
19. aug 2009

Vierka, no to si manža vydýchne teda 🙂 Keď bol minule, tak mal hrču na pol ruky a 2 dni ju neohol... 😠

vierka
19. aug 2009

ved ten moj si tiez vydychol, lebo oni maju taku sprostu sestricku, ze pomaly ofrfle, ked tam clovek pride a ma robit nieco co ma v naplni prace.... takze podla mna by to mohlo vijst 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre