Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

petra2505
15. sep 2009

Babulky caute, hlasim ze mam bolest brucha ako na menzes takze co nevidiet je to tu a mozeme zacat pichat 😉

awe
15. sep 2009

caute kocky 🙂

peta - ty si cislo, tak zajtra hned napis, lebo uz ja som netrpezliva, bolesti ako na mrchu mali aj baby, co potom zistili, ze su tehu 😉 vsak Vierka?

riskus - my sme boli s muzikom na prechadzke v meste, lebo bolo celkom pekne, cestou sme sa este zastavili na kavicku a teraz robim taku obedoveceru, takze kym sa mi pecie rybka v rure, tak jednym ockom kukam sem, medzi vas 😉

bobjan - ako sa mas? co bambulky? 😉

vierka - mas pravdu, praca slachti cloveka 😀

petra2505
15. sep 2009

Baby rano idem na vec alebo mozno hned k lekarovi lebo uz aj ja neviem co si mam o tom vsetkom mysliet 😉 takto sa moje telo zo mna smeje 😉 to brucho ma bolelo ked sme sa vratili z vyletu a potom sme isli prec a znova zacalo boliet ked mi tlacil bez.pas na podbrusko ked som doma tak mi nie je nic ziadny naznak na prichod mrchy, toto je teda ozaj hra osudu, dnes som 36 DC a mrcha nikde, prvy raz v zivote.

evicka293
15. sep 2009

ahojte babulky

pisem tu prvykrat a chcem vas poprosit ci mi mozte poradit ak budete vediet.Z prveho manzelstva mam 2 syncekov otehotnela som obidva razy prirodzene na prvykrat tehotenstva bezproblemove aj porody,teraz mam priatela snazime sa rok a nic,on bol s prvou priatelkou niekolkokrat na umelom oplodneni mal zly spermiogram-zly pohyb spermii pri ivf im to vyslo ale problem bol aj u nej a potratila v prvom mesiaci,zaujalo ma ako tu pisete o FC a chcem vediet ci musim ist ku gynekologovy alebo mozem zavolat hned do FC a objednat sa tam na konzultaciu.dakujem vopred.

vierka
16. sep 2009

dobre ranko kocky 😀

petra - tak som zvedava na dnes, ze ake bude teda to rozuzlenie 😀

awe - jednoznacne s tebou v oboch pripadoch len a len suhlasim 😀

matuska - takto nas napinat do pondelka 😕 😀 vidis to, keby si isla do FC tak mame vysledky v ten isty den ako je odber 😀 ale verim, ze v pondelok to bude super cislo 😀

rikuska - uz som sa zlakla, ze ides napisat, ze by som nudu zabijala alkoholom 😀 😀 😀
ved to, korunky este treba - buduci tyzden ma prist nabytok do detskej izby 😀

petra2505
16. sep 2009

Kocky test negativny 😉

vierka
16. sep 2009

petra - tak to ma mrzi, ale verim, ze o par dni pride mrcha a potom bude ten test urcite pozitivny po IVF 😉

petra2505
16. sep 2009

Kocky nechapem co to ma cele znamenat, prvy raz v zivote za 20 rokov co mam menstruaciu som 37 den cyklu bez menzesu 😨 No nechapem, test negativny a pre nas zahada ako hrom 😀 Po akom case test uz urcite ukaze vysledok alebo kedy ste testovali vy?

vierka
16. sep 2009

petra - mozno je to naozaj len tym, ze si pred IVF a ze sa na to tesis, tak ti to podvedome chce trochu telo skomplikovat 😅
ja som prvy krat testovala az po tyzdni meskania, takze neviem ci by to ukazalo skor... ale sestre napriklad v den ked mala dostat mrchu este neukazalo, az po par dnoch potom 😅 a niektore baby po IVF mali este rano v den krvneho testu test negativny, ale tehu boli... takze je to podla mna individualne...

petra2505
16. sep 2009

ja budem mat tyzden meskania az v piatok tak pockam, neverim, ze som chora a meska mi to z dovodu nejakej choroby, podvedome na IVF poslednych desat dni nemyslim, z dovodu darceka co mi pripravil priatel(len ho nemozem zverejnovat 😀 ), posledych desat dni som mala kralovskych takze po psychickej stranke som ozaj v neuveritelnej pohode 😀
v pondelok skocim k lekarovi na hcg a uvidime co dalej.

vierka
16. sep 2009

petra - ved to je len super, ze si v pohode a ze sa na to tesis... ale co tu boli baby, tak im to meskalo len preto, ze sa tesili ze konecne bude IVF a stimulka a babo v brusku a tak... aj ked na to nemyslis, tak to mozno niekde v skrytu duse je 😉

petra2505
16. sep 2009

vierka ja som bola pripravena na moznost, ze to aj vyjst nemusi, nejdem do toho s tym, ze ano teraz ma oplodnia a bude babo....to nie, nie som na to uplne naviazana, vnimam to ako moznost,ze je tam sanca, ale nie ze ideme si dat vyrobit babo a je po probleme 🙂 mozno sa zdam niekomu divna, ale vnimam to realne tak ako to je proste bud alebo 😉
ved uvidime, aj teraz vobec nestresujem, to mi to aj smiesne a zahadne, ale nelietam pre testy ako zmyslov zbavena a tak lebo zase je tam to bud (som tehotna) alebo (sa moje telo zblaznilo v nevhodny cas) 😀

katka14
16. sep 2009

ahojte babenky, matuska presne viem o com hovoris. rano som bola na krv, a vysledok? vraj telefonicky mozno zajtra, ale papier asi az v pondelok. ale na rozdiel od teba, ja viem ze bude negativny a ze je to len formalita pre mna a tym uplne uzavrety dalsi pokus. mangel ide dnes k urologovi do TN a sme uz objednani aj na genetiku - ale termin je az koncom oktobra. na nas vlasny popud. mangel mal dost sly SPG pri ET. takze tak. inak som to uz nejako rozdychala,tesim sa s vami, tebe to testiky krasne ukazali,to je jasne tehu. gratulujem 🙂
bobjan, a ty ako sa citis?
petka, mne meskala prvy krat v zivote mrcha ta dalsia po prvom IVF a ked som mala kupeny test a chcela som nasledovne rano testnut, po noci plnej ukrutnych bolesti prisla. asi 5 dni po termine, ale za to si to vybrala tou bolestou. ale verim ze coskoro zacnete stimulkovat 🙂

vierka
16. sep 2009

petra - ja som to tiez myslela stylom, ze to hned nemusi vijs, ale proste je to sanca byt blizsie k babatko a to cloveka tak tesi... a predsa len budes mat babo v brusku, ved aj ja som mala, sice len chvilu ale mala... myslela som to skor tak, ze to clovek berie ako krok blizsie k tomu vytuzenemu uzlicku lasky 🙂

katka - tak to ma mrzi mojka, ze to bude negativne... dajte si spravit tu genetiku, odpocinte si a uvidite co potom dalej...

petra2505
16. sep 2009

Kocky mam menzes a rano zaciname pichat 😀

sylvusa
16. sep 2009

baby ahojte, dneska som si bola pre výsledky, v moči mám veľa babktérií a sediment leukocyty nad 30 a moč chem-leukoc 3+ , čo to znamená ?, poslal ma svojmu gyn., zajra idem do FC na ultrazvuk , som zvedavá, čo mi povie Pinter, baby ja sa zbáznim keď mi to ani tento mesiac nevyjde, baby som na nervy, preboha čo mi to neni súdené alebo ja neviem

bubulka722
16. sep 2009

Ahojte babulky!!!
Chcem sa spýtať ktorým z vás pri IVF robili aj SPF(Seminal Plasma Flushing). Stále mám pochybnosti, či to môže celé IVF nejako ovplyvniť. Za odpovede vopred díkes. Ináč nebolo by zlé urobiť na to aj nejakú štatistiku.

awe
16. sep 2009

ahojte kocky 😉

babulka - my sme si to dali, aby sme si to nahodou neskor nevycitali, zial, nemali sme ET, takze to bolo zbytocne ☹ neviem, ak to ma cele vyjst, SPF to neovplyvni - moj nazor 😉 zvysi sance? neviem...

bobjan - ako babulky? ako sa citis?

peta - supeeer 😵 tak zajtra prva vcelicka.

vierka
17. sep 2009

ahojte kocky 😀

petra - tak to je super, drzim dnes palce na prvu vcelicku 😀

sylvusa - neviem co by to mohlo znamenat, neskusala si si to vygooglit???
a dneska drzim palce, potom daj vediet ako si dopadla...

bubulka - my sme si to davali a IVF nam nevyslo... ale to ze nevide zalezi od velmi vela veci, nie len od toho ci mas SPF, alebo nemas... ale brala som to skor tak, ze spravim vsetko pre to aby to vyslo, tak sme si dali aj SPF - aby som si neskor nevycitala, ze keby som si to dala, tak to mohlo vijst... a pri tom vsetkom co clovek okolo toho plati je tych 100 eur navyse uplne v pohode 😉

bobjan - no akoooooooooooooooo??? 😀

bobjan
17. sep 2009

Ahote🙂

Bubulka, my sme to tiež mali teraz druhý krát a brali sme to tak, že urobíme preto všetko, aby sme si to nevyčítali, že no mohli sme to dať, možno by to vyšlo...to ale človek nikdy nevie...

Sylvusa, to je teda smola...nemáš niekoho známeho u dr.? Ale myslím, že ak máš dobrú dr. alebo sestričku, mala by ti to pekne vysvetliť. Daj vedieť ako si dopadla, o.k.??

Awe, Vierka, cítim sa normálne, nič...rozmýšľam, že sa dám zajtra vypísať od pondelka do práce....

petra2505
17. sep 2009

Dobre ranko kocky, dnes som prekonala prvy raz v zivote samu seba a ten Gonal som si pichla sama 😀 Som na seba strasne hrda, maminka bola strasne prekvapena, ze som to zvladla lebo ona mi to mala poobede pichnut, ale mam to za sebou.Kym som sa k tomu odhodlala trvalo desat minut a zapotila som sa,ale islo to perfektne.Takze dnes som odstartovala o 8.40 svoj velky boj 😉

vierka
17. sep 2009

bobjan - tak to je super, ze sa citis dobre... ved uvidis ako s pracou... ja by som to asi doma tych 14 dni nevydrzala... ale je to na tebe, ty si minule vydrzala tusim 😉

petra - no supeeeeeeer, tak ty si samopichacka (aj ked to vyznie asi trochu perverzne 😝 )... tak to je super a mas byt na co hrda, takze len tak dalej a pekne stimuluj 😉

petra2505
17. sep 2009

Vierka dakujem, ja odpadavm (a to doslova)ked vidim injekcie alebo len ihlu, ale zvladla som to 😉
Baby teraz vas chcem poprosit o par rad (ste skusenejsie):
- mozem pichat stale do rovnakej strany alebo to musim menit?
- odkedy mam na sebe badat zmeny?
- odkedy mam vela pit aby som sa vyhla komplikaciam?
- uz nemam nosit tesne veci (ako rifle a take co mam v tom dost scvrknuty moj "brusisko") este ze mam faldik dnes som mala kam pichnut 😀

bobjan
17. sep 2009

Vierka, minule som bola doma 3 týždne, už od prvej návštevy v CAR na 6.deň stimulky 😀
Viem, že keď nič necítim, tak to nevyšlo, mám taký pocit... 😢
Ale čo, život ide ďalej....

Petra, gratulujem k injekcii, ktorú si úspešne zládla 😉

- ja som strany striedala, mne to tak tuším vraveli v CAR pri 1.IVF...
- bruško som cítila od takej asi štvrtej injekcie..
- piť môžeš nacvičovať aj teraz pomaly, ale dr. by ti na utz povedal, že to vyzerá na OHSS, tak vtedy už treba
- tesnejšie nohavica odhoď od toho 6. dňa stimulky

VEĽA ŠŤASTIA

petra2505
17. sep 2009

dakujem bobjan, dufam, ze to zvladnem.

sylvusa
17. sep 2009

ahojte moje drahé kočeny, dneska som bola vo FC, doktor ma pozrel, nemám žiadne cysty, všetko je ok, tak som sa opýtala, či tam mám vajíčka a či mám dobrú sliznicu, a či všetko je ok, on sa zamračil a strho mi odpovedal, že cez ultrazvuk to nezbadá, a teda potom cez čo????????? pýtam, sa, ja som toho chlapa ešte nevidela usmiateho, no des, dneska bol čudný, bola ste tam niektorá o pod deviatej do deviatej,
na výsledky sa ani nepozrel, sestrička povedala, že im to nevadí,
tak som potom hneď letela do Trnavy, a išla som na interné, doktor mi povedal, že neviem neviem, či vám to budú robiť, keď máte zvýšené leukocyty - to je zápal, alebo hnis na tri krížiky - nie je to dobré, ale mohla som to chytiť pri kúpaní, v bazéne, nemala som suché plavky, tak zajtra musím ísť zase na moč, a idem hneď gyn., ten mi zoberie výter, a potom sa uvidí, či to mám gyn. problémy, a keď mi dá vaginálne tapbletky tak mi budú na prd, lebo na budúci týždeň čakám menzes,a výsledky budú hotové až na budúci týžeeň
ale ja keď dostanem menzes, tak začínam pichať, až potom uvidí lekár moje výsledky z interného lebo nejdem do FC, takže dúfam, že potom mi to nestopne,
baby ja mám takú smolu, mne sa to asi nepodarí, už je toho moc,

petra2505
17. sep 2009

ylvusa hlavu hore, radsej sa daj dokopy ako by si mala mat nejaky zapal alebo nieco nepreliecene, IVF by vyslo a nieco by malo vplyv na plod, musis mysliet aj na to, ze by to vyslo a kazda chce mat predsa zdrave babo.
Inak aj ja mam od zaciatku smolu a este sa k tomu vsetkemu pridala dnes u nas hadka takze mame tichu domacnost, no uplne fajn "pohoda"

sasko25579
17. sep 2009

BABY
mozem sa vas opytat nieco?ja som bola vo ferticente dali sme si ziadost na poistovnu a cakame.vsetci co chodia do iných centier/iscare, heliosatd/ robia geneticke testy.nas s manzelom nikam neposlai.ako to prebieha vo ferticente?Tam nerobia gen, testy?alebo az ked to schvali poistovna?DAKUJEM ☹ ☹ ☹

bubulka722
17. sep 2009

Sasko, to buď rada, že nemusíš na genetiku, nás tam doki z FC poslal bez zaváhania. Na vyšetrenie sme čakali 2 mesiace a ďalšie 2 čakáme na výsledky. Poslal nás tam kvôli veľmi zlým hodnotám SPG. Ver, on vie čo robí. Inak na genetiku mysím častejšie posielajú kočky, ktorým nevyšlo 1. IVF, alebo majú zlú rodinnú anamnézu.

sasko25579
17. sep 2009

bubulka

dakujem trosku si ma ukludnila.my, teda muz ma teiz zle vysledky na spermiog.kolko chodiss do ferticentu?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre