Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

marrad
14. jan 2010

ok, dik za rady....
inak niektore baby tu pisu, ze treba mliecne vyrobky alebo mlieko.....

rebeca_1
14. jan 2010

To ja nelubim, maximalne syry, to je asi tak vsetko.
Ale myslim si, ze to je individualne.
A ty sa chystas na IVF?

marrad
14. jan 2010

ano
uz mam doma lieky len cakam na mrchu /dnes zajtra by mala dojst/ a zacinam stimulovat....

lenca.b
14. jan 2010

jaaaj rebeca to si teda mala riadnu pataliu a hned po prvej davke merionalu ti tak hrozne bolo?

rebeca_1
14. jan 2010

Nie po prvej Lenca, ja som zacala s hyperstimulaciou az po odberoch, dokonca 2 dni po odberoch mi bolo fajn. Mala som PK a transfer som mala mat az na 6 den ale to som uz bola hospitalizovana.
Hej, bolo to silne a neprajem to ziadnej z Vas.
Moc Vam drzim palceky!

lenca.b
14. jan 2010

a pocas stimulky si vobec nepila vodicku?

rebeca_1
14. jan 2010

Pocas stimulky ano ale potom prisiel zlom a vobec som ju nevedela prijat a ziadnu tekutinu, nielen vodicku.

marrad
14. jan 2010

ja tu len zeram ako chapete tomu vsetkemu....

co je hyperstimulacia, preco si zacala po odberoch s nou, ved uz si mala odobrate vajicka, nie?

aku stumulaciu mam ja ked zacne 2DC pichat gonal /podobne nieco ako lenca/
dik za odpovede

floskula
14. jan 2010

marrad, hyperstimulacia nie je druh stimulacie na IVF, je to komplikacia IVF, ktora vznika pri stimulacii hormonmi. na telo je toho privela a predukuje vela folikulov, tie praskaju a brusna dutina sa plni vodou, ktora sa nevstrebava atd. daj si do vyhladavaca "Hyperstimulacny syndrom" a najdes viac.

lenca.b
14. jan 2010

rebeca a kolko si jej do seba dostala? a mala si predpoklad aj pred tym OPU ze mas nabeh na OHSS? marra hyperstimulak je neziaduci ucinok ktory vznika prave zo stimulacie

marrad
14. jan 2010

floskula

aha diky.....

marrad
14. jan 2010

diky babenky......
jemine normalne sa bojim.....

rebeca_1
14. jan 2010

No ja som mala len 6 vajicok a ziadne mi nepopraskali, takze neviem...
Pri stimulke som pila normalne, uplne normalne, ja som prestala pit 2 dni po OPU.
Doktor mi o tom nepovedal, ze mam nabeh na OHSS, vobec.
Ale teraz ked som tam bola tak mi uz povedal, ze v pripade dalsieho IVF sa to moze zopakovat. Pred piatimi rokmi v Gyn-five som takyto roblem nemala. Vsetko preslo hladko..

floskula
14. jan 2010

baby, netreba sa toho bat do odpadnutia, dolezite je nacitat si o tom co najviac a pri akejkolvek pochybnosti zajst bud do centra, kde sa doktor na vas pozre ultrazvukom, alebo na pohotovost. proste nebojujte so sebou, ked vam bude zle. akonahle sa vam bude nebezpecne zvacsovat obdov pasu a tazsie sa vam bude dychat, budete sice vela pit ale malo cikat, tak utekajte k lekarovi. proste radsej zbytocne ako neskoro. hlavne si kontrolujte, ci ked vela pijete, ci aj dostatocne cikate.

lenca.b
14. jan 2010

aha hmm mozno asi treba trochu dlhsie pit tekutiny nech sa to len pekne vyplavi vsetko z tela von noo akurat lustrujem anglicke stranky na prevenciu pred tymto zlom 🙂 tak som zvedava akii pokrokovi su vo svete 🙂

lenca.b
14. jan 2010

floskula hehehe no tak to ja rozmyslam nad tym ze sa na wc rovno prestahujem hehehe 😀 😀 😀 😀 😀 😀

marrad
14. jan 2010

lenca potom to tu co nastudujes zhrne v reci rodnej aj pre nas starsie a pokrocile......
Celkovo ten lekar malo rozprava......ste si vsimli?

floskula
14. jan 2010

marrad, preto si priprav otazky, ked ta nieco zaujima a spytaj sa ty sama, ked on je malovravny.

marrad
14. jan 2010

asi to tak budem musiet urobit....

lenca.b
14. jan 2010

no pre mna z toho je neprijatelne len to ze sa mi posunie ET 😠 a to ma bude stvat najviac nic ine pretoze ja ak to aj mat budem nenecham si to prejst do takeho stadia ze by mi to nieco vaznejsie napachalo horomony su svina vec to uz som sa niekolkoraz poucila

vika34
14. jan 2010

AHOJTE,JA MáM teraz v nedelu transfer,mám prísť na 9
Lenca a ty máš prísť na koľkú?
Musím aj ja teda začať viac piť,lebo ja som mala OPU v utorok a tiež už do seba nelejem vodu.
Dnes ma už až tak veľmi vaječníky nebolia,ale ešte to stále nie je ono.
Mala som merional a cetroine a mala som 12 vajíčok.

lenca.b
14. jan 2010

ja tiez na 9.00 🙂

marrad
15. jan 2010

ahojte babku kde ste co noveho?

rebeca_1
15. jan 2010

Ahoj marrad,
ja mam dnes nove nieco...
Bola som vo Ferti a uz mam termin KET.
20.1.2010 o 11,30 hod.
Tesim sa, velmi...

A ty co mas nove?

lenca.b
15. jan 2010

ahojteeeeeeeeeeee
marrad uz pichas 🙂

marrad
15. jan 2010

super,
drzim palce.....

ja som tiez dnes bola vo ferti
ukazali mi ako si mama pichat gonal.....
no zatial stale cakam na mrchu....

lenca.b
15. jan 2010

este ju nemas? takze to zacnes najskor pichat nedelu co

marrad
15. jan 2010

no ano, ak ju zajtra dostanem
no je mi to divne, pretoze som brala duphaston a mrcha nikde.... aj tak meska....

rebeca_1
15. jan 2010

Gonal je na co?
To nepoznam.
Ja som v septembri pichala merional a cetrotide.
Predtym menopur a duphaston.
S gonalom nemam skusenosti ale asi je to to iste, nie?
To mas asi injekcie na stimulku...

Drzim palce, nech pride menstruacia coskoro a uz mozes konecne pichat.

marrad
15. jan 2010

inak ked v nedelu tak pojdem si do centra pichnut, dne mi tety sestricky vraveli, ze tam budu od 9:00 do 11:00

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre