Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

vika34
17. jan 2010

močák musíš mať plný ,aby sa lepšie dostal do maternice
neviem ako sa to ráta,ja som pri 2 IVF vo FC MALA 12 folikov,ale 6 bolo prázdnych,takže bolo z toho iba 6 vajok,on to dopredu nevie ,či sú plné až po OPU
A načo je ten diphereline?
a máš si to už aj sdnes pichnúť?

lenca.b
17. jan 2010

ze mam hrozne vela vajicok a dr sa boji hyperstimulaku

marrad
17. jan 2010

aha, to je zase druha strana mince, veeeelmi Ti drzim palce....

lenca.b
17. jan 2010

ano vika dnes si to mam dat to je vlastne laicky povedane blokator LH a FSH malo by to zastavit produkciu vajecnikov

marrad
17. jan 2010

to si dostala v centre, alebo si bola v lekarni pre to?

lenca.b
17. jan 2010

pozicali mi v utorok na OPU pojdem vybrat naspet lekaren dnes nebola otvorena
vika a ak by sa to ratalo tak ako pises tak sa modlim nech mam aspon polovicu z toho co som videla prazdne a potom mozno este sanca bude

marrad
17. jan 2010

to so videla, na monitore, ano?

vika34
17. jan 2010

a máš to pichnúť aj v pondelok?A v utorok ráno OPU?

lenca.b
17. jan 2010

jasne ukazoval mi to a viem uz co kde mam kukat 🙂 proste same male dutinky ani to neratal nebolo treba boli ich tam hodne fakt hodne ale tak velkost mali vraj fajn

lenca.b
17. jan 2010

nie vika len dnes vecer a pondelok uz nic aj tak doma uz nice nemam 😀 ale asi mi to bude chybat to pichanie je sranda hehe sestricka mi isla dnes davat do brucha cetrotide a som jej povedala ze radsej sama hehe tak smiala jak som si to tam treskla 😀 strasna pohoda len toho stasticka aspon trochu keby sa mi konecne pritrafilo

marrad
17. jan 2010

kolko cetrotide si mala?

lenca.b
17. jan 2010

3ks

marrad
17. jan 2010

Budem na Teba mysliet a drzat Ti palciska......
Kedy si mala prvy den pichania?

vika34
17. jan 2010

ved to ,aby sa už pritrafilo,idem buvkať ,zatvarajú sa mi očká,tak večer

lenca.b
17. jan 2010

vikuska oddychuj nech aspon ty drzis stastnu stafetu v ruckach 🙂
marrad sobotu 9.1

silvia545
17. jan 2010

ahojte baby.
mozete mi poradit,bola som na 1 ivf v GF neuspesne,v aprili ma caka 2 ivf,ale rozmyslam ist do FC,mam ist tam alebo nie,poradte mi,ake mate skusenosti,pocula som ze vo FC je to lacnejsie ako v GF,su aj milsi,
na GF som pocula uz viac negativneho ako pozitivneho,
baby PROSIM poradte...

floskula
17. jan 2010

ahoj silvia. na to nie je vela co radit. je to len a len na tebe. ak mas pocit, ze potrebujes milsi pristup, osobnejsi, tak chod do FC. uz len to, ze o tom uvazujes, ti v podstate moze napovedat, ze asi chces zmenu. skratka chod na prvu konzultaciu, ta je aj tak zadarmo a potom sa rozhodnes.

floskula
17. jan 2010

vika34, nech ti to aj dalej tak pokracuje, super, ze mas aj mrazacikov, dokonca vsetky A-ckovu kvalitu, je to taka poistka, keby nieco. tak hlavne oddych a trpezlivost do odberu krvi. 😉

lenca.b, tiez ma akykolvek neuspech odradza, sklame, hned mam zlu naladu a som pesimista, ale skratka ak je ti sudene, ze budes mat odlozeny transfer, tak je mozne, ze to tak bude. nie je to tragedia, okrem toho tu bolo dost bab, co mali odlozeny transfer a potom po KET ostali tehotne. skus sa nenervacit, hoci ja sama som presny opak, ale mozno prave preto nechcem, aby si sa zle citila este aj ty. drz sa! 😉

drzim palce aj marrad a ostatnym babulam.

silvia545
17. jan 2010

ahoj floskula,ked som si precitala viac tem,kde pisu baby,ktore prestupili z GF do FC,A su spokojne,konecne sa im splnil sen a za nic by nemenili,tak aj ja zacinam uvazovat o FC,o GF som pocula ze im ide viac o peniaze ako o spokojnost pacientiek.

lenca.b
17. jan 2010

floskula dik moc 🙂 len ono sa to tak nejak neda vies pretoze nechapem koli comu vzdy uz ked som len na krocik od toho tak ma nieco vzdy odhodi na koniec radu ☹ este jasne si pamatam na september a zufalstvo potom oktober a dalsie a dalsie cakanie a potom prisiel januar a zas ma to posuva len a len dalej ze mozno zas niekedy v aprili a co ked nie? je to tazke verit a dufat hoci co ine cloveku ostava viem ze su baby ktore su na tom aj horsie co nemaju ani len tu nadej ale ja som len smutna z tej hrozne nespravodlivosti a potom rozmyslam ze co take zle som kedy spravila ze mne nemoze byt ani len trosicku stastia dopriate ved nechcem vyhrat jackpot v loterii chcem len jednu taku vec ktoru niektori maju zadarmo a ako samozrejmost hoci na druhej strane ked sa trapim tak to neprospieva situacii ale ono to zas snad raz bude dobre a viem ze niektore veci tak proste maju byt ale ked ja som ta neskutocne zvedava a vzdy chcem aspon odpoved ze PRECO to tak je?

floskula
17. jan 2010

lenca, uplne ta chapem, tiez si to niekedy presne tak hovorim, ale potom si poviem, ze kopec bab je na tom este ovela horsie v tomto snazeni, vsak su tu tie temy plne horsich osudov. ale nejako akoby to niekde bolo uz zapisane, kedy je ten vhodny cas konecne a nic s tym nezmozeme. kolega sa snazil o dieta 5 rokov a ked boli uz na prvom pohovore o adopcii, zrazu sa im zadarilo a maju dieta. predtym boli smutni, ze ved uz je cas, a stale nic. z odstupom casu hovoria, ze nakoniec to vidia tak, ze napriek cakaniu, to dieta prislo vo vhodnu dobu. tak fakt neviem, mozno ta doba este fakt nedosla, na niektore z nas, hoci pri mojom veku je to dost naliehave, ale tiez len cakam a cakam. ☹

siouxie
17. jan 2010

lenča, chápem ťa... ale fakt sú horšie prípady. Floskula má pravdu 😉 Viem, že na tom sa šľapať nedá, že iní sú na tom horšie, ale minimálne to aspoň môže človeka dostať do reality v tých najväčších stresoch.
Pozri na nás, ja som síce OPU mala, ale neoplodnili sa vajíčka, takže som zostala aj bez šance na KET. Takže...?
A okrem toho, po konzultácii výsledkov manželových všetrení s doktorom Kočím, ani veľa ďalšej nádeje na čokoľvek nemáme.
Napriek tomu to nevzdáme. Budeme skúšať. Doma a aj asistovane, keď príde čas.

siouxie
17. jan 2010

silvia545, aby si sa objektívne rozhodla, mala by si si prečítať postupne asi celú túto tému... Ja by som osobne FC nemenila za nič iné na Slovensku, jedine v Čechách. Ak chceš vedieť niečo konkrétne, pýtaj sa, takto mi nič nenapadá, iba to, čo napísala flos.

Inak, myslím, že sa mýliš, že ťa tu všetci ignorujú, táto téme je jednoducho čoraz menej navštevovaná a okrem toho, by to chcelo aj trošku trpezlivosti 😉 Tiež tu všetky FC-ťáčky určite nesedia celý deň...

lenca.b
17. jan 2010

siouxie ok mas pravdu mna to prejde viem to a urcite to nevzdam proste budem o to bojovat kym sa bude dat 🙂

lenca.b
17. jan 2010

silvia545 ako ti pisu babulky to sa musis rozhodnut sama moja otazka bola taka ista ze ktore centrum vybrat ale popozerala som temy ostatnych centier popytala sa bab zvazila vyhody a nevyhody kazdeho a vyslo mi z toho FC a som rada ze som si ho vybrala su tam milunky ludia a hlavne aj z toho financneho hladiska je lepsie 🙂

silvia545
17. jan 2010

siouxie ospravedlnujem sa,teraz som prisla a dakujem som rozhodnuta FC, este raz sa ospravedlnujem

awe
17. jan 2010

ahojte kocky,

silvia545 - tak ako ti pisu kocky, je v prvom rade na tebe, ako sa rozhodnes a ktore CAR si zvolis. Ja som napriklad od svojej gyneko. dostala odporucanie do ISCARE, ale predtym, ako som sa rozhodla som si precitala na nete rozne info o vsetkych troch CAR-och tu v BA a jednoznacne mi ci uz z hladiska ludskeho pristupu ako aj z financneho hladiska vysiel Ferticent. Ja som si tam toho presla uz dost a urcite by som nemenila. Ak tak mozno stoji este za zvazenie Reprofit v Brne, ale tam je to uz financne narocnejsie, ale robia ja minimalnu stimulaciu hormonmi, no proste je to naozaj na zvazeni, skus prestudovat viacero tem a potom sa rozhodni. Prva konzultacia v FC je nezavezna a bezplatna.

inak vas tu babulky vsetky pozdravujem a drzim palce vsetky, ktore teraz stimulujete, nech vam to vyjde 😉

vika34 - drziiim palce, nech su za 14 dni // 🙂

lenca.b
17. jan 2010

no posledna inekcia zmaknuta heheh 🙂

vika34
17. jan 2010

dakujem vám všetkým za podporu
lenca písala som ti čo mám všetko za sebou , nikdy som si nehovorila prečo práve ja potrácam ako na bežiacom páse,lebo by mi to aj tak nepomohlo,je to proste osud,keby som vedela čo ma ešte čaká ,viem si naplánovať ostatné,ale to by sme chceli asi všetci,hlavu hore,ved uvidíš čo povie doki v utorok,možno to ešte nie je úplne definitívne aj ked mi je stále čudné ,že si nepichala pregnyl,možno tá tvoja injekcia (neviem ako sa to volalo)je niečo podobné,fakt neviem,držím sebe aj tebe palčeky,drž sa,pá

lenca.b
18. jan 2010

ahojte babulky normalne uz stresujem zo zajtrajsku ...vika to nie je podobne tento pripravok nema s hcg nic spolocne prave koli OHSS preto mi nedavali pregnyl a zajtra ak sa veci budu mat aspon trochu pozitivne mi ho este dodatocne asi pichnu aby mohlo byt ET ale to jedine vtedy ak nebudem mat viac ako 15vajok

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre