Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

bubulka722
19. feb 2010

Ahojte bambulky!
No osobne sa vôbec nedivím čo sa to tu popísalo. Ja som mala dosť dlhý rozhovor s revíznym lekárom z VZP, už som to tu pred časom spomínala. Povedal mi, že Gonal a Merional je v princípe jedno a to isté, len je veľký rozdiel v cene a povedal mi, že ako pacient sa mám právo rozhodnúť akú kategóriu liekov chcem. Gonal je drahý len kvôli ľahkej aplikácii. Vybrať lieky si môže pacient v ktorejkoľvek lekárni v SK, ceny v jednotlivých lekárňach môžu byť dosť odlišné. Sú to drahé lieky, takže každá lekáreň má jednoznačný záujem predať ich a dokážu ich bez problémov zohnať do 24 hodín. Každé CAR má zazmluvnenú lekáreň, ktorej posúvejú kšeft. Je to v ich záujme. Toto mi povedal lekár z poisťovne, takže nie su to výmysly.
Čo sa týka CAR, na tie mám ja osobne dosť vyhradený názor, presne do detailov o tom vie svoje Siouxie. Nikdy nečakajte od CAR žiadne riešenia problémov (teda okrem Heliosu). Doktori ma na tomto srdečnom Slovensku dosť sklamali a od nikoho popravde nič nečakám. Akémukoľvek doktorovi dnes vôbec nejde o dobro pacienta, len o body a ... Česť výnimkám, ale je ich strááášne málo!

lutasa
19. feb 2010

bobjan, presne tak som sa k tomu postavila, uz mam za sebou odbery na stitnu zlazu, objednala som sa do prahy na imuno.. lebo nechcem len tak skusat a potom zistim, ze som si minula vsetky platene pokusy a budem zbytocne platit za nieco, co sa dalo vyriesit predtym. len som trochu sklamana, ze si musime ziadat vysetrenia same a nie aby na tom zalezalo lekarovi.. a aj napriek tomu, ze boli len 3 vajicka, vsetky 3 sa podarilo oplodnit a dokonca sa aj emryjko uchytilo, verim, ze tehotenstvo v mojom pripade nebude neralne a mozno len tomu este treba trochu pomoct. suhlasim s tebou, ze sestricky su tam fantasticke, tie vzdy vedia povzbudit ! 🙂

vika34
19. feb 2010

AHOJTE,ja som pri 2 IVF mala s merionalom 6 vajok a teraz 12,takže je to asi individuálne
po 1 IVF s puregonom som mala až 21 vajok,takže som reagovala v podstate vždy relatívne dobre.
Ja som vyberala lieky tiež v tej ich lekárni,lebo to je blízko a dokonca ked mali inventúru a ja som potrebovala dokúpiť Pinťo mi to vybavil a vpustili na dnu,lebo v iných lekátnach to nmusia najprv pbjednať
Misi ja si tiež myslím,že to nie je tvoj problém,nech si to vybaví lekáreň,jedine ,že ti na tom nejako špeciálne záleží

lutasa A vieš určite ,že tie hnačky si mala práve s merionalu?Lebo neviem o to m,že by sa dalo stimulovať s FC iba s gonalom/ono by sa to aj dosť predražilo/
puregon ma vyšiel na veľké prachy
Môžem ti zodpovedne povedať,že po prvom /v tvojom prípade iba biochemickom/tehotenstve sa o príčinu nebude zaujímať nik,na kompletné hematologické vyšetrenie posielajú až po 2-3 potrate/mám to za sebou/

TéMA posmutnela,lebo sa nám akosi nedarí/teda aspoň mne/mám síce ešte na 3 razy na KET,ale musím začať šetriť 😀

siouxie
19. feb 2010

bubul, ahoj 🙂 . Už som sa bála, kde si... 😉 😀

vika34
19. feb 2010

pokiaľ viem a na internrte sú jasne stanovené ceny ,lekárne nemôžu pítať doplatok iný ako je stanovené,takže by všade mali predávať za rovnaké ceny a ja som to aj kontrolovala a súhlasilo to

rebeca_1
19. feb 2010

Bobjan, ano vtedy tam byvalo ozaj vela ludi. Ale teraz je tam uplne prazdno. Dnes ked mi volala sestricka, povedala mi ze mi da termin hocikedy okrem pondelka. A v pondelok maju preto vela, lebo posuvaju klientky z vikendov.

Mne tam nikto neublizil, preto tam chodim uplne v pohode. Vobec nemam problem. A to, ze doktor nerad odpoveda na otazky a nedoporucuje vysetrenia, na to som si uz zvykla...
Ja ho potrebujem len na IVF, na nic ine a to mi hadam znovu urobi...

A za 8 rokov snazenia a behania po doktoroch uz pomaly s nim nemam o com rozpravat. Je to stale ta ista pesnicka. Uz mozem gynekologiu vyucovat pomaly aj na vysokej skole. Prezila som si toho na operackach a v nemocniciach naozaj dost...

bobjan
19. feb 2010

rebeca presne tak ako ja....
ja som tam tiež išla len IVF, takže mi to až tak moc nevadilo..ale neviem si predstaviť, že by som tam šla ako nováčik a bolo by to takéto...to by mi fakt teda dosť vadilo...

siouxie
19. feb 2010

rebeca, myslím, že tu ale nie je celkom reč o tom. Kašľať na drísty, ja tiež nepotrebujem počúvať kraviny, len chcem, aby to, čo sa zaviažu,že na mne "vykonajú" aj bolo spravené. A hlavne mne.

lutasa
19. feb 2010

Vika34, ci to bolo z merionalu na 100% neviem, ale kedze po jeho vysadeni to prestalo a trvalo to presne rovnako dlho ako dlho som brala merional, tak som usudila, ze je to z toho 😉 tusim aj v pribalovom letaku to bolo uvedene ako 1 z neziaducich ucinkov. suhlasim s tebou, ze vysledok stimulacie je individualny a tiez nechcem tvrdit, ze v inom centre by bol vysledok iny. zhoda nahod. mozno by to v druhom kole dopadlo uplne inak a mala by som pozitivny vysledok. len ked vidim, ze to nikoho nezaujima (okrem endrokrinologicky, u ktorej som bola teraz prvy krat), tak ma to mrzi. ale nevadi, vsak my sa predsa len tak nevzdame a vyskusame vsetky moznosti, vsak ? 😉

bobjan
19. feb 2010

siouxie, tak to by ma nenapadlo o tom pochybovať....ale možno mám zalepené oči... 😲

slavkav
19. feb 2010

dievcata ja vas tu tak citam, to fakt sa stava, ze povedia, ze spravia nieco a oni to realne nespravia? uff. tak teraz neviem, ze co

vika34
19. feb 2010

bubulka ano myslím si ,že máš právo si vybrať lieky ale ked ideš prvý raz na IVF nevieš o tom dokopy nič a nevieš ani ako budeš reagovať,takže moc nemôžeš vyberať
mňa sa ani v GF nepítal Harbulák aké lieky chcem a šupol tie najdrahšie/asi vedel prečo/

Vo FC pri poslednom IVF mi DAL TIEž GONAL ,MERIONAL A JA SOM POVEdaLA,žE S TýM NESúHLASíM,žE CHcem stimulovať iba merionalom a bez akých koľvek problémov zavolal do poisťovne a po jedno telefonate to zmenil

nestretla som sa ani v GF ani v ISCARE ,že by dobrovolne lekári niečo rozprávali,takže som to ani tu načakala
jediný kto mal záujem mi niečo vysvetliť bola embriologička s GF,ale tá je už teraz na materskej 😀

vika34
19. feb 2010

siouxe čo si myslela tým ,že chceš aby urobili to čo sa zaviažu?čo neurobili?

rebeca_1
19. feb 2010

Slavkav, mne sa to vo Ferti nikdy nestalo. Na com sme sa dohodli, to urobili. Akurat kvoli OHSS a hospaitalizacii sme ET posunuli na januar 10.

rebeca_1
19. feb 2010

Vika34, mne tiez v GF Harbulak supol Menopur a doplacali sme za prve iVF 40 000,- a to sme isli cez Apollo.

Bobjan, aj mne by vadilo pri prvej navsteve ticho. To by som sa otocila na opatku...

vika34
19. feb 2010

😀 mňa to prvé bez PIGD/TO STáLO +44 000/stálo ešte viac,preto som, utekala do FC,naivne som si myslela ,že to všetko bude hned na prvý šup a nebolo ☹ a minuly sa peniažky

rebeca_1
19. feb 2010

Vika34, a teraz budes ako pokracovat? Co mas v plane?

bubulka722
19. feb 2010

Siou, nechodím sem už moc často, vetrám hlavu. Reagujem len keď musím.
Vika34, ide o to či patria do kategorizovaných liekov alebo nie.
Kočky myslím, že začiatočníčkam takýto prístup každopádne nepridá, ale je množstvo ľahko dostupných informácii a každý má možnosť zorientovať sa v problematike. Viem, že je to náročné, ale od doktorov sa toho moc čakať nedá. Bohužiaľ!

anikka
19. feb 2010

Ahojte, dufam ze nevadi ked sa vam votriem do temy. Ja mozem porovnavat len 2 centra - GF a F. Na zaciatku som z kazdeho centra aj lekara mala dobry pocit (naivita zaciatocnika) ale tiez som si postupne zacala uvedomovat ze ma to nadsenie z nich opusta. Ja mam uz taky nazor na lekarov ze oni maju nalinkovany postup a nebudu pri kazdej z nas individualne hladat kde je problem. A hlavne nemaju cas a chut nam nieco vysvetlovat. Ak pokus nevyjde, nevadi ved si zaplatime dalsi. Som z toho uz strasne unavena a zufala. Ak mi tento pokus nevyjde tak urcite si dam sama spravit nejake vysetrenia ale nepojdem slepo do dalsieho pokusu.

vika34
19. feb 2010

bubulka myslím,že práve túto tému sme mi dve už v nejakej téme preberali,celé je to jeden veľký nekontrolovateľný biznis 😒

rebeca mám ešte na 3 KET /každý stojí 300 EUR/takže šetrím,po pravde Ketom veľmi neverím,ale mne už nič iné neostáva
ja som zostala VEľMI ZASKOčENá Už LEN TýM,žE SOM VôBEC NEOTEHOTNELA,LEBO DOMA MI TO TRVALO cca 1 rok a bola som v tom,ale potom prišlo mimomaternicové a potom som už doma neotehotnela/rok 2006/
u mňa dve // čiarky vôbec neznamenajú aj dobrý výsledok,už som ich na teste videla 7 krát

kamilla23
19. feb 2010

ahojte ja sem neprispievam iba vas citam
tiez chodim do FC par veci by som tam urcite zmenila hlavne dr. ladovu tvar
tiez ma teraz prekvapila jedna vec a musim povedat , ze ma to sklamalo
vyskytol sa u mna zdravotny problem za ktory nemozem a kedze uz mam doma lieky a nepouzila som ich tak sa to pocita ako vycerpany pokus

vika34
19. feb 2010

kamilla skús ísť do tvojej poisťovne,niekde som čítala ,že sa s tým dá niečo urobiť,viem že žiadosť platí pol roka

rebeca_1
19. feb 2010

Vika34, ja som sa v septembri zosypala, ked mi v nemocnici povedali, ze 3 krasne blastocysty idu kvoli OHSS do zimy. To bolo najhorsie..
A KETu som ani ja neverila, preto som ani nejako specialne necakala na pozitivny vysledok.
Ale mam kamaratku tu z konika a ona otehotnela v novembri z KETu. Takze vsetko je mozne a drzim ti hrozne moc palceky!
Ja viem, ze 300 euro je 300 euro ale co clovek neda za miminko?
My sme dali uz do babatka 300 000 sk za celych 8 rokov a este ho nemame.

Baby nevzdavajme sa a dalej vsetky bojujme, radsej pomenme lekarov, centra ale bojujme!
Musim to byt prekrasne mat miminko... 🙂
A kazda jedna z nas si ho urcite zasluzime.. 🙂

rebeca_1
19. feb 2010

Kamilla23, vycerpany IVF cyklus sa odratava az po transfery, nie po OPU. Alebo potom presne ako pise Vika34.
Pol roka ti ziadost plati a doktor dostava peniazky aj tak az po ET alebo po KET.
Vobec sa nemusis bat, ze ti ziadost prepadne, teda IVF myslim. Ale radsej si zavolaj do poistovne!

vika34
19. feb 2010

rebeca a koľkom si mala vajok?
ja som ten 1 raz mala 21 a o OHSS nikto v gf ani necekol a našťastie mi teda ani nič nebolo

Ja viem,že je veľa kočiek čo majú bábo z Ketu,ale priznám sa je to až neuveritelné,že zamrazia bunky a potom je z toho živý človiečik

Nás to nevyšlo až toľko asi tak na polovicu a ešte sa nevzdávame

bubulka722
19. feb 2010

Rebeca opravujem, vyčerpaný IVF cyklus je akonáhle si vyberieš lieky. Predtým to bolo transferom, teraz je to už inak. Kami pokecaj s revíznym gynekológom v poisťovni, určite sa s tým bude dať niečo robiť. Inak pokiaľ by si nestíhala IVF do pol roka od chválenia žiadosti dá sa veľmi jednoducho predĺžiť o ďalší 1/2 rok len podpísaním ďalšieho čestného prehlásenia a z CAR to telefonicky s poisťovňou vybavia.

rebeca_1
19. feb 2010

Vika34, v Gyn-five som mala 3 vajicka, 3 nam oplodnili a 3 embryjka aj vkladali.
Vo Ferti som mala 6 vajicok /OHSS/, 4 oplodnene sa krasne vyvijali a v nemocnici sme sa dozvedeli, ze 3 krasne blystocysty idu prave mrazit. Hrozne ma to vtedy bolelo, plakala som vtedy tyzden vkuse.
Cize 6 vajicok a OHSS, ja viem je to divne.
Ja o takej krasnej urodicke mozem len snivat. 15-20 vajicok. To ja nikdy nevyprodukujem.. 🙂

anikka
19. feb 2010

rebeca, mna na to od zaciatku pripravovali ze to bude KET, takze ked mi Dr oznamil ze to vyzera na OHSS uz ma to ani nezarazilo, je mi to sice luto lebo sanca je mensia, ale nejaka nam hadam este zostava

rebeca_1
19. feb 2010

Babulka722, moze byt. Ja som bola na IVF v septembri 09 a vtedy mi tak Pinter povedal. Vraj musi prist az k ET alebo ku KET.

rebeca_1
19. feb 2010

Anikka, urcite. Budem drzat silno palceky! 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre