Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

henika40
4. aug 2010

@katarinka13 neda sa tomu zabranit, doki to nerozoznal vcas? bola si aj hospitalizovana? asi aj ja budem mat nabeh, na closthil som az moc reagovala.. to si pamatam ☹

katarinka13
5. aug 2010

@darla27
prvy krat som mala 16...druhy krat 17...na chladku ma cakaju 3x2 deticky...na 14 den ides na krv...a dufajme ze budes mat dobre spravy...
@henika40
druhy krat som uz bola aj v nemocnici...zacalo ma dusit...po 5 dnoch uz bolo lepsie...ale deti isli do chladku...teraz cakam na koniec augusta aby mi ich vratili
pred par rokmi som aj ja brala clostil...vzdy som mala okolo 4 vajicok...a potom nic s toho

darla27
5. aug 2010

Kde sa oplati vybrat lieky na stimulku? Ci je to jedno? Nie su rozdiely doplatkov v lekarnach?
No ja dufam, ze ked som som nemala pri dlhom protokole hyperstimulak s 21 vajkami,
tak pri kratkom protokole by som ho snad chytit nemala. Teda pri mojej smole je mozne vsetko. 😒
Uz sa tesim az zacnem, teda az na tie ihly. 😖 😀

henika40
5. aug 2010

@katarinka13 od kolkateho dna je mozne rozoznat priznaky OHSS??
6 deticiek je pekna urodicka.. 🙂

@darla27 doki doporuci vybrat lieky v lekarni, ktora je blizko centra..

gani
6. aug 2010

Ahojte dievčence, viete mi povedat ako je to teraz vo FC? Po schvaleni žiadosti z poistovne je nejaky poradovnik na IVF? a kolko sa teraz platí? Ja som tam bola v 2006 na IVF a bola som tam nadmieru spokojna a stimulka sET a cestou ma vyšla 8000sk a bez nejakej čakacej doby len čo som čakala na schvalenie poistovne.Len kamoška je čerstvo po laparke s dg. nepriechodne vajičkovody a čaka ju navšteva CAR, jej dr, ju sice objednala do ISCARU ale ešte zavžuje FC.Kedže nam sa to po obidva razy podarilo na prví krat . Len jej neviem teraz povedat ako je to tam teraz a o iscare vobec nič neviem. A kedže ona si všetko tak strašne berie(zo všetkych možnosti si vie vsugerovat len tie najhoršie)radšj si tieto stranky nechce moc čitat..čo je pravdaže pre nu skoda....

katarinka13
6. aug 2010

@henika40
uroda pekna...len aby sa chytili...ja mam vraj take vajecniky-podla dokiho to bude len horsie...tie priznaky len tak pridu...ani neviem od kolkateho dna...asi tak 10 den ...ked je tam cela armada...a len rastu...a rastu....potom to uz aj boli...no ale co by som ja neurobila po 12 rokoch

katarinka13
6. aug 2010

@gani
ja som mala ziadost schvalenu do 2 tyzdnov...potom dalsi menzes a ides nato...neviem o ziadnom poradovniku
ked mas dobre skusenosti ...tak porad aj kamoske...ja som citala len tu prispevky...nemala som v okoli nikoho kto by mi mohol poradit...a musi mysliet kamoska pozitivne....vsak aj tebe sa to podarilo...a nam sa to podari tiez

inca
6. aug 2010

@gani Ahojky, v ISCARE sme boli na vstupnom pohovore ked sme sa rozhodovali do akeho CAR pojdeme 😒 Už nikdy viac, velmi zlá komunikácia, na nás priveľmi pridrahí a evidentne ťa berú ako ďalší kus na páse a samozrejme do pokladničky 😠 . Tak sme sa ihned stočili na päte až sme zakotvili v FC kde sme nad mieru spokojní. Ako to tu chodí čo sa týka IVF ti zatial neviem povedat, pretože ja idem tiež len tento mesiac spisovat žiadosť po prvý kát do poisťovne, takže tiež som tu nováčik 😉 Ale snaď niektorá s kočiek sa ozve čo bude mať info s pvej ruky 😉

gani
6. aug 2010

Dakujem vam kočky, ja som jej zatial vravela že nech ide na vstupny pohovor do oboch centier a nech si vyberie. nerada by som ju nejak presviečala aby šla do FC, ja viem že mne sa to tam podarilo už dva razy na prvy krat ale zas musim povedať že staršia sestra bola pred 10 rokmi v iscare vtedy tuším prve a neviem či aj jedine CAR a tiež po IVF na prvy krat....no doba sa meni aj dr sa menia
Všetkym tu vam prajem rovnake uspechy,nech sa to podari každej

ashley622
6. aug 2010

@gani áno tiež si myslím,že by mala ísť hoci aj do troch centrier na vstupný pohovor... ten je bezplatný a vyberie si podľa toho kt.centrum sa jej bude najviac pozdávať... Mne tiež FC nikto neporadil a vybrala som sa tam len na základe toho,čo som čítala na nete... a aj keď FC na mňa neurobil super dojem,ostala som tam 😀 Žiadny poradovník dr. nespomínal,takže asi nie je a platiť by sa malo len za lieky...

henika40
6. aug 2010

@katarinka13 boli to aj bez OHSS, nie? alebo, ked to boli, uz je to OHSS? ked som stimulovala ana IVI.. islo ma niekedy roztrhnut..
.. az 12 rokov, to je dlha doba.. noboj, musis verit, ze tieto deticky maju zubky a poriadne sa zahryznu 😀

katarinka13
6. aug 2010

@henika40 😀

vika34
9. aug 2010

@darla27
ahoj,tak už si ferticáčka?
kedy začínaš s ihlami?
ja beriem druhý mesiac clostil a ked s toho nič nebude idem na Ket,ale rátam,že až tak v oktobri
pá a drž sa

katarinka13
11. aug 2010

tak ako baby...ziadna nereaguje...nikto si nepicha?...vsak nemam co citat

ashley622
12. aug 2010

@katarinka13 😀 no veru trochu ticho.... ja už mám doma všetky injekcie, ale čakám kedy dôjde MS ... a začínam 😉

henika40
12. aug 2010

baby, prosim, tie, ktore ste uz boli na IVF vo ferti, kolkaty den ste boli na odbre???
moje foliky su akesi krpate.. 😒

henika40
12. aug 2010

@katarinka13 ja si veru picham, ale dotial nic neviem, ani pocet, ani kedy bude odber.. dost to stresuje 😖

katarinka13
12. aug 2010

@henika40
len nestresuj...doki ti vcas povie...ked ti povie ze vecer injekcia...a zajtra nic...tak vies ze pozajtra je odber...musia narast...ked ti nestacia injekcie co mas doma...dopise dalsie...a ked ides na uvz...tak tam ich mozes vidiet ako rastu

katarinka13
12. aug 2010

@ashley622
aj ja uz viem cca.kedy idem na KET...bude to prvy septembrový tyzden

henika40
12. aug 2010

@katarinka13 hej, hej.. bude to tak.. a uz mam doma dalsie, len stale ta neistota.. neviem kolko, neviem, kedy.. neviem, ci budu v poriadku.. ci sa spoja.. ci sa pricucnu.. je to narocne, ale co by sme nepodstupili pre krasne mimino 🙂

vika34
13. aug 2010

@henika40
ahoj ja som bola raz na 13DC a raz na 14 DC
a tiež mi nestačili injekcie ,tak potom dopiísal presne toľko koľko som minula,takže mi nič neostalo

mirm
13. aug 2010

ahojte 🙂)

ja len pre informociu pre tie, kt. si davaju ziadost. Ja som Bola odniest do poistovne ziadost 2.8 a dnes som volala a povedali mi, ze na vykon som mala schvalenu uz 4.8 a na lieky 10.8 🙂 mam Doveru 🙂
takze hor sa do boja 🙂

henika40
13. aug 2010

.. keby som isla na odber v pondelok, to budem mat 14. DC (13.den od stimulacie), to nie je zasa az tak neskoro 😉.. dufam, ze mi ich uz zajtra zrata..
na krv sa chodi 14. den, to sa ide do centra, ci ku gyndosovi?
inak injekcie su v pohode.. na zaciatku som mala divne stavy.. byvala som podrazdena az zla 😅, teraz sa to zlepsilo, akurat tie tlaky, niekedy je to citit viac, inokedy vobec.. nuz a este to OHSS, citala som, ze nastupuje pri konci liecby.. 😖
Vika, Ty sa chystas na KET ako Katarinka? uz mas aj termin? to si tiez musite pichat nejake injeckie?

henika40
13. aug 2010

.. keby som isla na odber v pondelok, to budem mat 14. DC (13.den od stimulacie), to nie je zasa az tak neskoro 😉.. dufam, ze mi ich uz zajtra zrata..
na krv sa chodi 14. den, to sa ide do centra, ci ku gyndosovi?
inak injekcie su v pohode.. na zaciatku som mala divne stavy.. byvala som podrazdena az zla 😅, teraz sa to zlepsilo, akurat tie tlaky, niekedy je to citit viac, inokedy vobec.. nuz a este to OHSS, citala som, ze nastupuje pri konci liecby.. 😖
Vika, Ty sa chystas na KET ako Katarinka? uz mas aj termin? to si tiez musite pichat nejake injeckie?

maticap.
16. aug 2010

Ahojte, tak sa k vam dievcata pridavam (ak mozem 😉 ).
Vo stvrtok sme boli s mm na prvej konzultacii vo Ferticente. Vsetko bolo OK, okrem mna...bolo mi po tom strasne smutno, pretoze mi doslo, ze toto je uz posledna moznost a potom co, keby to nevyslo? Aj sme spisali ziadost o IVF, lenze este nemame vysledky z kultivacie chlamydii (kt. uz mali byt hotove, no zial este nie su...), takze teraz cakame na chlamydie a potom na schvalenie ziadosti. Kolko to asi teraz trva? Som vo VsZP...a v podstate sme zdravi, akurat netehotniem.
No a pri vysetreni pan doktor zistil, ze mam na pravom vajecniku 4 cm cystu... ktora dufam teraz pri MS praskne (alebo uz praskla 😨 ). A pri vysetreni spg sa zistilo, ze mm spermie nejdu dopredu, ale do stran... asi potrebuju kompas alebo co 😀 .

mirm
16. aug 2010

@maticap.
ahoj
aj moj manzel ma ten isty problem, resp. v druhem centre kde sme boli na ivf ma dobry sper. Zavisi to asi od viacerych veci...
Ja mam doveru a mala som schvalenu ziadost do 2 tyzdnov. Ale papier som este nedostala od nich, volala som si tam

katarinka13
16. aug 2010

@henika40
ked sa chystam na KET tak netreba injekcie pichat...od prveho dna ms beriem tabletky estrofem a potom aj utrogestan...na desiati den u gynekologa kontrola vysky endometria...a zatelefonovat dokimu...a on povie kedy mam den D

henika40
16. aug 2010

@katarinka13 bez tej stimulky a odberu to znie omnoho lepsie 🙂
este mozem otazocku, ako dlho treba pauzovat pred KET pri OHSS? 2 ci az 3 mesiace? a ked je transfer neuspesny, aka dlha je pauza?
dnes boli na odbere 4 babenky..
@maticap mam skusenosti iba cez union poistovnu, ziadost bola schvalena do 2 tyzdnov

katarinka13
18. aug 2010

@henika40
pauza vzdy 3 mesiace

henika40
18. aug 2010

to je dost, dakujem za info

tina4931
18. aug 2010

@maticap. to som zvedavá aj ja, ako dlho to v Dôvere trvá? Ja som ale ešte stále nebola na IUI, lebo minule som podla obvodného gyn. nemala ovuláciu. Tak som zvedavá budúci týždeň a keď zase nie, tak neviem......keďže vo FC žiadna stimulácia ☹ To sa bude ťahať asi donekonečna kým ju podstúpim 3x, ale čo už. Možno by mi fakt stačili hormóny

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre