Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

wejbynka
1. máj 2012

@lienkalienocka tak ja s nicim zlym ani nepocitam som az moc pozitivne naladena takze zle spravy vobec neocakavam🙂.....vies co vsetko toto sa budem pytat az na kontrole teraz som sa este nepytala...ale tiez ma to urcite zaujima ze kedy a co 🙂....noo tak toto su v celku zaujimave otazky🙂..asi si ich napisem aby som na to nezabudla lebo keby si mi nepovedala asi by som sa na to ani neopytala.....len viem ze chceme urcite dve vkladat...ale tak ja budem tehu koncom maja a potom o dva mesiacen na to budes aj ty🙂...heh velmi nam drzim palce🙂

barbadossa
2. máj 2012

@wejbynka ahoj ja beriem kyselinu listovu tiez uz ale rok ale samozrejme to by som nebola ja keby obcas nezabudnem zobrat 😀 ale neberiem v kuse teraz prestavkujem ale za chvilu zacnem 😉 a chcem sa spytat ked pojdem tyzden pred mrchou na sono a potom aky je postup az do KET co sa este berie a robí??

dorotka_
2. máj 2012

@barbadossa na jednej strane sa tesim ale na druhej sa obavam aby to co mi namerali u nas u dr. bolo naozaj dobre a nieze mi pinter povie, ze to merali zle a nic z toho nebude, to potom by som ho fakt donutila ku vkladu 😀 co aj ked by neboli podmienky vhodne niekedy aj motyka vystreli 😀 ale verim ze to bude vsetko ok a piatok uz budem doma s nasimi bubacikmi doma 😉

dorotka_
2. máj 2012

@wejbynka tak ja som mala tu druhu kontrolu 30.4. teraz pondelok, a niekde som uz popisala chaos v merani tej mojej sliznice lebo moj teda zastupujuci mojho dr. mi to pocital nejak ze 10/2 a to je 5mm to bolo ten piatok a pondelok to bolo 11/2 co je 5,5mm a teda je nizka kedze treba 8mm, ale ked som pinterovi vravela ze ci sa to tak pocita tak sa ma spytal ci mam v karte napisane 10/2 a ze ked ano tak to staci, takze som z toho merania jelen a radsej som mala nan ist do FC, no ale na tento piatok nam dal termin na vklad medzi 11:30 - 12:00 tak uvidim ako to teda je, drz mi palce nech ta sliznica je naozaj ok 😀 a ten vklad sa aj uskutocni ked tam uz kvoli nemu pojdeme 😉

lienkalienocka
2. máj 2012

@wejbynka ja si tiez vzdycky doma pripravim otazky. potom dr. nieco povie co som necakala a uz sa zabudnem spytat. potom ked vyjdem von, tak ma vsetko napadne. alebo ja kyvem hlavou ze ano vsetko jasne, aj ke nie je ( asi u mna automatika 🙂) a muz sa pyta 🙂 este ze chodi so mnou 😀 tak potom daj echo ze co a ako sa robi 😉 paci sa mi, ze za tri mes po tebe budem aj ja 😀 este medzitym aj dorotka a barbadossa. musime to rozbehnut 😀

lienkalienocka
2. máj 2012

@barbadossa vies si predstavit ze by si v takom teple rodila? asi si vyratam aby sa to narodilo najneskor do 20 stupnov 😅

evickav
2. máj 2012

dnes som bola na HCG a máme ho 250, to zodpovedá 15 dňu po vklade,,, sliznica je 2 cm vysoká, takže je všetko v priadku,,, za týždeň idem znova na sono a už by mal byť vidno aj drobček 😲 🙂
asi by som mala zavolať Pinterovi a sa mu poďakovať, že nám odporučil repromedu,,, on nás tam síce poslal na darcovské vajíčka, ale príroda to chcela inak a my sme moc šťastní 🙂

wejbynka
2. máj 2012

@barbadossa vies co , ked tam prides pred mrchou on ta len kuk ci je vsetko ok tak ako ma byt....potom ti da taky paprier kde budas mat napisany presny postup, kedy a ako mas brat estrofem....ja mam ze na 1. az 5. den mam brat jeden rano a jeden vecer a potom od 6. do 10. cyklu jednu rano jednu poobede a jednu vecer na ten 10. den je kontrola a podla vysky sliznice sa urci den vkladu🙂.....ale uz ziadne injekcie🙂

wejbynka
2. máj 2012

@dorotka_ jeeej na paradickaaa,a to je uplnee super jasne ze je vsetko tak ako ma neboj sa, krasneee bude vklad, vsetko bude tak ako ma a po 2 tyzdne nam uz napises ze si pekne krasne tehu🙂...budem na teba velmi mysliet🙂

wejbynka
2. máj 2012

@lienkalienocka ale ved jasneeee, evickav to zacala dalia bude dorotka po nej ja a potom ostatneeeee🙂..tento rok je maximalneee plodny takze inak to fakt nevidim🙂))

wejbynka
2. máj 2012

@evickav velmi sa s tebou tesim, som vazne moc rada ze vam to vyslo a bdete konecne rodinka ako ma byt🙂...drzim vaaam palceky aby se boli zdravi🙂

lienkalienocka
2. máj 2012

@wejbynka a vidis? na nu som aj zabudla 😉 joj, nerobte mi chute, lebo doteraz som sa celkom dobre drzala, ze som na to velmi nemyslela 😉

dorotka_
2. máj 2012

@evickav je to super ze to vyslo, urcite sa tesis na sono musi to byt uzasne ked tam uz uvidis drobceka 😀

dorotka_
2. máj 2012

@wejbynka dakujem ja tiez verim ze vklad bude a v podstate musi byt lebo ja som sa rozhodla ze teraz v maji som uz tehotna 😀 a pekne jedna za druhou budeme tehotne to bude krasa

dorotka_
2. máj 2012

@wejbynka no ved uz aj tebe sa to krati 8.5. kontrola a potom sup na vklad 😉

barbadossa
2. máj 2012

@dorotka_ no to je najhorsie jeden a druhy tak ...... ale neboj bude dobre za chvilu mas piatok 😉

barbadossa
2. máj 2012

@lienkalienocka noo sestra rodila minuly rok v lete hovorila ze tam skoro zblaznila 😉 a este k tym pripraveným otazkam ja som na tom tak isto tiez si spomeniem az vonku 🙂 esteze ste tu baby aspon sa mam koho spytat 😀

barbadossa
2. máj 2012

@wejbynka no aspon to ze uz nie injekcie 🙂 no mne koli dialke kazal ist k svojej a ze mu mam potom od nej zavolat..... tak to je riadny misung raz tak raz onak dufam ze to nepopletiem ja taka popleta 😀 a ty kedy ides na kontrolne sono?

wejbynka
2. máj 2012

@dorotka_ taaak toto su konecne slova:(...ze si sa uz rozhodla byt tehu a hotovo a ja tiez🙂....heh proste budeme krasne pupkate a hotofka🙂....silno budem na teba mysliet potom napis ze ako ste dopadli a potom sem pre istotu nechod dlhsiu dobu🙂....hej hej viem odpocitavam dni kazdy den🙂....heh doma nachystany kalendar a skrkam dni:D:D.....

wejbynka
2. máj 2012

@barbadossa na ko.ntrolne sono myslis pred mrchou ci pred vkladom?....ja som uz aj domrchovala:D:D....uz len dopapat estrofem a 8.5 idem na sono a potom uz len pinto povie kedy otehotniem🙂....boooze ako sa tesime si ani nevies predstavit🙂

lienkalienocka
2. máj 2012

@barbadossa je mi to blbe vytiahnut papier a na nich otazky 😉 ved to, ze niektore zazili uz nieco skor a vedia odpovedat 🙂

basena001
3. máj 2012

basena001 ahojte, dostala som sa sem úplnou náhodou a kedze riesim obdobné problémy v rovnakom centre, rada by som sa k vám pridala a hned aj s prvou otázkou🙂 neviete, kedy je vo FC mozné po neúspesnom KET-e absolvovat dalsie? ked som volala s dr., bola som dost mimo z neg. výsledku a nie cekom som ho vnímala a volat mu uz nechcem, má aj bez mojich telefonátov toho isto dost.

wejbynka
3. máj 2012

@basena001 ahooooj po druhej mrchee kludne uz mozes ist do toho, DR.Pinter caka dva mesiace a potom mozes absolvovat dalsie IVF🙂dopredu drzim palceee🙂...a kde si hodila pred tym?

basena001
4. máj 2012

@wejbynka ahoj, chodim do FC, bolo to moje prvé IVF. 2 mrchy? a to sa ráta aj tá po neúspesnom KET-e? Ja mám este nieco zmrazené, tak chcem íst do dalsieho KET-u, nie do 2. IVF. I ked uz sa nan viac-menej pripravujem, lebo zmrazené sú uz len morule po PK a tie napr. v Cechách uz ani nemrazia, lebo pravdepodobnost, ze sa chytia je vraj véééélmi nízka - ale obcas aj motyka vystrelí🙂 Takze popri KET-e uz asi zacneme aj pripravovat ziadost na dalsie IVF. A aj tebe véééélmi drzím palce a vlastne vsetkým, co sme tu a aj tým, ktoré sa nepridali, ale trápi ich rovnaký problém. Nikdy by som neverila, ze mat bábo je také zlozité a uz vobec by som neverila, ze ma raz tak silno drapne túzba po drobcovi, ktorý mi bude v puberte pílit nervy🙂 A nech píli, len nech je

barbadossa
4. máj 2012

@wejbynka tak to uz za chvilu ides sa nemozes dockat 😀 tak to ti verim ze sa tesite my sa uz tiez nemozme dockat 😉 nech uz je juuuuun 🙂 a dufam ze uz v lete budem PN 😀

barbadossa
4. máj 2012

@lienkalienocka treba na ruku napisat ako tahak 😀 ked som u svojej doktorky a hovori ako mam uzivat lieky tak jej poviem nech mi to radsej napise 🙂

wejbynka
4. máj 2012

@basena001 nie nie ta sa nerata takze by to mali byt akoze tri no.....ale taje dve tie nornalnee🙂....no pri kete je to to iste ako keby ste isli do ivka🙂.....takze neviem a vy si chcete preniest tie zmrazene do ferti ci uz ich tam mate??🙂.Tak toto si presne vystihla, ale vies ako to je ked proste velmi chces a vies ze sa onn dokazes postarat tak naschval sa nedaaa....ale taky co si ho nevazia a daju ho po porode do hniezda tak takym aj 2x za rok:((
dakujemeeee moc potrebujem teraz vela vela pozitivnej energieee lebo uz sa nam to velmi blizi🙂

wejbynka
4. máj 2012

@barbadossa jasne ved uz tu bude za rohom , uz sa aj vy dockate aj my sme cakali dost dlho ale koniec koncov to ubehlo dost rychlo:🙂...takze ani sa nenazdas a bude tu tvoj den D🙂

kvetinkatn
4. máj 2012

@basena001 Ahoj, idem ťa povzbudiť, ja mám z FC prvé dieťa (2 roky) z KET a teraz som v 25 týždni po druhom KET tiež v FC.🙂 Sa všetci zhodli, že som porušila všetky štatistiky 🙂 Mali sme zamrazené dve dávky po dve a obidve vyšli. Tiež sme rozmýšľali nad druhým IVF ale nakoniec som rada, že sme sa znovu dali na KET zo zásob.
Dokonca pri druhom som čakala dvojičky, ale v 9 týždni sa druhé prestalo vyvíjať tak čakáme jedno bábo.
Držím palce 🙂

larati
4. máj 2012

ahojte, davaju vo FC aj kratky protokol na ivf? ci skor len tie dlhe?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre