Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

lienkalienocka
4. okt 2012

@skrouceninka tak ja som vydrzala lezat nejake 2 dni. dobre, cize viem, ze treba lezat dlhsie 😉 dnes som bola na endokrinologii a dr. hovorila ze dobre, ze som prisla lebo mam zvacsenu stitku a ta mi brani ovulacii a vytvaraju sa mi protilatky proti samej sebe a ze som pripravena tak jedine na zimny spanok. som sa hanbila jak pes a myslela som ze zalezem do mysacej dierky ked mi povedala ze som tucna 🙄 sice to viem uz davno, len pocut to je dost zahanbujuce 😔 ale tiez ma povzbudila, ze ma z toho dostane a mozno aj spontanne otehotniem. tak mam hned krajsi den 🙂 zatial sa nevzdavam, len si chcem uzit vianoce so vsetkym tym pecenim a nahananim darcekov 🙂

dorotka_
5. okt 2012

ahojte baby, vsetkym Vam silno drzim palceky a sup sup sa ku mne pridat nech sa to tu tehotniet a do Vianoc co najviac pozitivnych vysledkov 🙂

skrouceninka
6. okt 2012

@lienkalienocka to je dobre a po jak dlouhe dobe ti vlastne povedeli ze to muzes zkusit znova

lienkalienocka
6. okt 2012

@skrouceninka na treti cyklus sa moze znova zacat brat estrofem. cize mne to vychadza koniec novembra, zaciatok decembra. podla madam 🙂 ale uvidim ako sa budeme citit, mozno to odlozim po novom roku ci na jar 😉

skrouceninka
7. okt 2012

@lienkalienocka no ptala jsem se zlaticko proto ze jsem o obe nase bambulky v patek prisla jsem z toho uplne v prdeli protoze vsechny vysledky byli vporadku prislo to z niceho nic vratila jsem se vcera z nemocnice zitra si jdu pro nove instrukce nevim jestli nam to povoli v decembru nebo az v januaru jsem v soku nebo nechapu proc

lienkalienocka
7. okt 2012

@skrouceninka prepac, som nevedela. je mi to luto ☹ to ti asi teraz nikto nepovie ze preco sa to stalo, ze? je to smutne, mozno bude trvat dlhsie kym to spracujes, ale verim, ze sa to podari znova. prajem vela sil a hlavne sa nevzdavaj 😉 a to si zacala krvacat alebo?

skrouceninka
7. okt 2012

@lienkalienocka jeste v patek jsme byli na kontrole rano v 8 hcg mi stouplo na 1100 doktor byl nadseny udelal nam i fotecku vse bylo vporadku dojeli jsme domu a uz pri snidani jsem si pripadala ze jsem se pocurala a kdyz jsem vstala byla jsem az na zidlu cela odkrve zavola jsem muze a ten me hned vezl do nemocnice strasne jsem krvacela tam mi udelali sono a uz jen oznamili ze bohuzel jsou pryc lezela jsem tam 24 hodin napojena na kapacku a krev a pak me pustili bohuzel rekl doktor ze pri prvnim pokuse se to stat muze ze je to samovolne krvaceni nicim nezavinene ze proste telo to na prvni pokus neprijalo nebo nebylo pripravene ze ted by se to mohlo na vice procent podarit ale nase dvojcatka nam to uz nevrati nejhorsi je ze mame ty fotecky a ze vime ze bylo vse vporadku byla jsem nejstastnejsi zena na svete kdyz jsem odchazela v patek rano od doktora a za 2 hodiny jsem uz byla napojena na pristroje je to nefer ☹

lienkalienocka
7. okt 2012

@skrouceninka ja ani neviem co napisat... je mi to hrozne luto. zivot je fakt niekedy strasne nespravodlivy a hlavne v nespravnych chvilach a veciach. mozno to vyznie blbo, ale asi to tak fakt malo byt. je lepsie ked odidu skorej ako ked by mali nastat nejake komplikacie aj u teba. urcite ti poslu nove bublinky ked budes pripravena 😉

skrouceninka
7. okt 2012

@lienkalienocka ty jsi strasne zlata dekuji ja ani muz se z toho asi nikdy nevzpamatujeme mame posledni 2 embryjka ale rozhodli jsme se je rozdelit a ted zkusime jen jedno aby jsme meli jeste jedno kdyby se to nedej boze zopakovalo je to tezke nejhorsi je ze se budeme ted stehovat do noveho domu co jsme koupili a pokazde kdyz uvidim ty dvere do pokojicku nam bude smutno ale mas pravdu asi to tak muselo byt nezbyva nic jineho nez opet bojovat dekuji za krasne slova a za tvou podporu verim ze se nam to podari a nakonec se obe budeme radovat za ´to nase male stesti

lienkalienocka
7. okt 2012

@skrouceninka mozno to tak teraz citis, ale postupom casu to bude lepsie lahsie alebo ako to nazvat. nikto nechce aby ste zabudli. raz uz si ich mala v brusku a bol to urcite krasny pocit 🙂 ktory sa znova zopakuje 😉 neboj sa, za tymi dverami sa raz budu hrat deti 😉 teraz sa kludne vyplac, ale hlavu hore. ja som sice ani bublinky nemala, no tiez som bola velmi skepticka, ze uz nikdy nepojdem na KET. a teraz? teraz by som sla aj hned zajtra 😉 vies co? pockam na teba a pojdeme spolu na dalsi KET, ok? ja aj tak budem brat lieky na stitku, tak sa nemam kam ponahlat 😉 ved od toho sme tu, nech sa podrzime. a som rada, ze si sa so mnou podelila o svoj smutok 😉

skrouceninka
7. okt 2012

@lienkalienocka dekuji zlaticko plati pujdeme spolu a spolu se nam to podari a spolu se budeme i radovat jsem moc rada ze te tu mam 😉

lienkalienocka
7. okt 2012

@skrouceninka aj ja dakujem. sa mi zda ze ti aspon o trolililinku lepsie 😉

barunka28
8. okt 2012

Ahojte,prosím vás o radu..kvôli hroziacemu OHSS mi vykonali iba odber vajicok a transfer sa odlozil.Doteraz som užívala duphaston,aby dom vôbec mala menzes.Teraz mi lekar povedal,že hneď po odbre budem mat menzes,co som už aj mala a dalsi menzes mám mať tiež bez liekov,až ten treti môžem uzivat duphaston.Teraz ale neviem ci bez Duphastonu ten menzes dostanem..či ešte reagujú vo mne tie hormony..nechcem aby mi prisiel až po mesiaci meskania,neviem sa dockat transferu,kt.budem absolvovať až po 3 menzese.No a dalsia vec je,ze doktor ma v decembri dovolenku :( ,co sa asi tiež kvoli tomu presunie.Ak by mi menzes dorazil,absolvujem transfer este v novembri..

lubenka96
8. okt 2012

Ahojte chystam sa ist na ivf,ake centrum odporucate?myslim ze ten ferticent je fajn ci ?

hadassah
8. okt 2012

@barunka28 ahoj, no ja som tiež na tom rovnako. V septembri som mala odložený transfer kvôli OHSS, teraz som odmenštruovala, tento cyklus bude bez liekov a v tom ďalšom cykle by som chcela ísť na KET, to vychádza v druhej polovici novembra. Tak ja neviem, či som dobre porozumela, čo mi doktor povedal, či mám čakať až po treťom menzese? 😕 Nejako sa neviem dorátať 😀

wejbynka
8. okt 2012

cafte zienky....len oznamujem ze v novembri ideme na to znova....ideme si po nasich mraziacikov..🙂

barunka28
8. okt 2012

@hadassah ;) no ja som tiez z toho nejak zmätená 🙂 hnedpi odbere som dostala na 7 deň menzes,to mi doktor povedal pri kontrolre,ze to nemam brat ako menzes,teraz mam odmenstruovat bez liekov a na dalsi cykus s liekmy a to uz mam prist k nemu počas toho..a ty tak isto nemáš menzes bez tabletiek?

hadassah
8. okt 2012

@barunka28 no tak to je tak ako som si aj myslela. Menzes mávam normálne bez liekov, len mám kratšiu luteálnu fázu, cca 12 dní. Ja som dostala menzes na 11. deň po odbere, ale to zvyčajne aj normálne dostanem po ovulácii v priemere na 12-ty deň. Čiže teraz budem celý cyklus bez liekov, potom zase menzes a po ňom už budem brať lieky a v tom cykle by som mohla ísť na KET. Mne doktor povedal, že pred tým ďalším menzesom mám ísť k svojej dokyne, nech kukne sonom, či sú vaječíky zmenšené, či tam nie je cysta a ak to bude ok, tak začnem brať lieky a pôjdem na vklad. Samozrejme, ak sa embrijkám podarí správne rozmraziť. Verím, že to zvládnu.

hadassah
8. okt 2012

Dievčatá, aké lieky doktor predpisuje, keď sa budem pripravovať na KET?

tigi
9. okt 2012

@hadassah tiez by ma to zaujmalo. nas caka nase prve ketko cca v polke novembra.

hadassah
9. okt 2012

@tigi no vyzerá to, že do konca novembra na KET pôjdeme viaceré 🙂 . Hoci mne doktor povedal, že zvyčajne si to ženy chcú nechať až na január, aby si nekazili Vianoce, keby to nevyšlo, alebo keby to skončilo po pár týždňoch 😖
Ale mne je to fuk, keď to nemá vyjsť, tak mi je jedno, či pred vianocami, alebo po nich. Ja sa na vianoce neupínam, ako na úžasné sviatky, ktoré si nenechám ničím pokaziť. Zvyčajne som rada, keď je už po vianočnom humbuku a cirkuse a dni sa dostanú do normálu.

lienkalienocka
9. okt 2012

@hadassah
@tigi ahojte, aj my asi pojdeme este do konca roka na KET ak si to nerozmyslim 😀 berie sa estrofem 3x1 na 10.den je kontrola endometria a potom sa urci den vkladu. aspon sme tak my mali, mala som dost vysoku sliznicu, netrebalo zvysovat davku

tigi
9. okt 2012

@hadassah o to viac pozitivnych sprav tu bude 🙂 aj ked je moznost rozhodnut sa ci az v januari (kvoli vianociam), alebo na jar(vsetko sa prebudza, vraj je to pozitivnejsie) tak ja sa rozhodujem na zaklade toho, ako to citim. a ak to citim ze november je pre mna ten spravny, tak mi je jedno vsetko ostatne. 🙂

@lienkalienocka dakujem 🙂 aspon ze sa nemusia pichat uz injekcie(ak tomu rozumiem dobre, ze sa to berie formou liekov). tentokrat som akasi kludnejsia (mame za sebou uz jedno neuspesne ivfko), aj ked clovek nikdy nevie co pride. uvidime teda co si tentokrat pre nas "osud" pripravil. 🙂

lienkalienocka
9. okt 2012

@tigi mne osobne nejako injekcie neprekazali ;) hej, su to tabletky. ja som mala odlozeny vklad kvoli OHSS a prvy ket nevysiel. druhy uz musi vyjst vsetkym 🙂

fertilitycoaching
9. okt 2012

Kedže mi tu má chodiť reklama, ktorá nechodí, rozhodla som sa osobne vás pozvať na skupinový fertility koucing, ktorý sa bude konat 17.11. v Modre. Podrobne informacie najdete na stranke fertilitycoaching v sekcii NOVINKY.
Teším sa na vás všetky.

Želám pekný večer.

barunka28
10. okt 2012

Prosím vás neviete ako je to s dovolenkou vo Ferticente? Od kedy ju majú v decembri a dokedy?

tigi
10. okt 2012

@lienkalienocka tiez mam odlozeny vklad kvoli OHSSku. ja injekcie moc nemusim, aj ked zvladla som si ich pichat sama, ale som rada ze teraz nebudem musiet. 🙂

@barunka28 neviem presne do kedy, mne povedali ze bude KETko ked dostanem ms do 10.decembra. potom by to bolo az v januari. presne datumy ale neviem.

@fertilitycoaching Aj ja sa na vas tesim Marcelka. Vidime sa v Modre. 😵 IB

barunka28
10. okt 2012

@tigi dakujem,dufam,ze tiez dovtedy dostanem ms 😎

fertilitycoaching
11. okt 2012

@tigi velmi sa tesim, zatial nemam Vasu prihlasku 🙂

mimave
11. okt 2012

dievcata neviem ako to tu chodi, a nepoznam ani vsetky skratky co si tu pisete, pretoze som ich nastastie nepotrebovala poznat, babatko mam normalnou cestou, ale chcela by som trosku pomoct a darovat vajicka, pocula som ze ak pridem s niekym co je v poradi bude uprednostneny. ak je to tak, no a niektora budete mat zaujem, ozvite sa mi do spravy. pekny den

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre