Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

zellva
20. máj 2015

@rsch ďakujem že si napísala. Som rada , že napísal aj niekto pozitívne na ferticent.

sabuska26
21. máj 2015

zellva jeeej ja som rada ze je tu niekto s kym mozem popisat 😉 😉 😉
my cakame este na schvalenie od poistovne a v juli by som uz chcela ist na ivf ak nam to schvalia 🙂 🙂 🙂
no aj ja dufam ze sa nam to podari.....a dufam ze na 1,pokus, neboj aj ja mam uplne take iste pocity ako ty...aj sa tesim no na druhej strane mam strasne pochybnosti a obavy 😒 😒 😒 😒 😒 kolko si daas vlozit???2ci 1no.....budem ti drzat palce nech ti to vyde zellvicka 😉 😉 😉 😉 😉 😉

zellva
21. máj 2015

@sabuska26 napisala som ti IP

sabuska26
21. máj 2015

zellva ano mam a som ti uz aj odpisala

pepca28
24. máj 2015

@sabuska26
@zellva baby co tu pisali su uz v skupinke..pridajte sa https://www.modrykonik.sk/group/7151/

katuska101
19. jún 2015

ahojte dievcata chcem sa opytat ci mate niektora skusenost s ferticentom pri diagnoze pco a inzulinova rezistencia. Chystam sa na umele oplodnenie a som rozhodnuta ist do ferticentu, no dost sa obavam ci mi aj to pomoze nakolko mam anovulacne cykli aj napriekt braniu clostilbegytu,neviem ci mi vobec budu vediet pomoct vo ferticente uz som z toho na nervy

sabuska26
26. aug 2015

@katuska101 ahoj aj ja mam tuto diagnozu a ktomu este diabetes a chodim do gyn-finu a uz ideme v oktobry na IVF.....ti si ako natom??

roxy80
27. aug 2015

@katuska101 urcite pomozu vo ferticente. Trochu neskor odpisujem ale sme v skupinke ferticent a my...tak sa pridaj 🙂

katuska101
27. aug 2015

@sabuska26 ja pojdm v septembri na prvu konzultaciu dufam ze do vianoc budem uz tehotna a tebe robili aj inseminacie?alebo idete hned na ivf

klbko11
18. okt 2015

Ahojte 🙂
rozhodla som sa pridať moju skúsenosť s Ferticentom, Dr. Pinterom a celým jeho tímom. Pre Ferticent sme sa rozhodli na odporúčanie Dr. Slezáka (operoval ma a poznal môj zdr. stav) a ani na chvíľu sme nezapochybovali s výberom centra hoci som veľa čítala o úspešnosti v Čechách. Keďže ČR je takmer raz tak veľká krajina ako Slovensko tak je prirodzené, že bude mať aj väčšie množstvo liečených párov, ale zázraky asi nerobia ...myslím, že máme rovnaké možnosti tu na Slovensku ako v zahraničí a taktiež odborníkov. Vo Ferticente sme boli od samého začiatku milo prekvapení s prístupom a profesionalitou. Celý tím je veľmi priateľský a ku každému pacientovi majú osobitný prístup. Hoci ešte výsledok po KET nevieme, (dozvieme sa zajtra z odberu), ale Ferticent môžem len a len odporúčať. a ak by to náhodou aj nevyšlo tak už teraz viem, že aj druhý pokus necháme na Dr. Pintera 🙂

baura1
4. dec 2015

@ada83 Petrova a pomohla ! vrelo odporucam

ada83
4. dec 2015

@baura1 ja chodim k reismulerovej este mam zaplatene do aprila rocnu starostlivost u nej a asi koncime s nimi zatial

roxy80
4. dec 2015

@klbko11 ahoj sme v skupinke ferticent a my sa pridaj 🙂 a ako dopadol ket?

roxy80
4. dec 2015

@klbko11 tu je odkaz

monso2107
5. feb 2016

Ahojte ja tiez chodim do Ferticent a zatial sa mi paci aj pristup narovinu mi povedia 8 rokov sa snazime a nic volali mi dnes ze mam nizke amh ale tak som zostala v soku ze neviem co a ako liecba prebieha alebo ci budem mat niekedy ten batostek

zsanulik
6. feb 2016

My sme boli vo Ferticente prvýkrát v septembri 2014, kde mi hneď povedal diagnózu dr.Pintér, a odporučil mi ísť okamžite na operáciu, nakoľko som mala vážnu diagnózu (o ktorej som nevedela 13 rokov a zavádzal ma po celý čas bývalý ex-lekár gynekológ, nakoľko som mu hovorievala, že je mi zle a opisovala som mu svoje problémy). Rýchlo som zmenila obvodného lekára gynekológa na novú lekárku. V októbri 2014 som bola operovaná v Bratislave na Kramároch. Všetko bolo o.k., a prvý vklad umelé som mala v máji 2015 vo Ferticente. Našlo sa mi jediné zdravé vajíčko, a vklad bol úspešný. Dcérka sa nám narodila teraz v januári 2016. Vo Ferticente boli na rovinu úprimný, lekár nám cakom pak vysvetlil veci, nakoľko "čas je veľkým nepriateľom". Prístup malého zdravotného personálu je milý a cenovo sú veľmi prístupný. 😉

zsanulik
6. feb 2016

@zsanulik A ešte chcem dodať, že "alfa omega" je základom všetkého psychika....

klbko11
19. mar 2016

@roxy80 ahoj, no chvalabozku bol úspešný a to prvy pokus...sme 27 tt a dufam, ze vsetko dobre dopadne. A vy ako?

zsanulik
22. mar 2016

@klbko11 Držím veľmi palce, aby všetko dobre dopadlo 🙂 My sa máme dobre a dcérka rastie až-až 😉

kittydemontparnasse
30. mar 2016

Ahojte.Prosim o radu. Bola som vo Ferticente na odbere jedineho zrelého vajicka 16.3.2016. Bohuzial vraj vajicko nebolo vhodne na oplodnenie formou IVF. V Zmluve o poskytovani zdravotnej starostlivosti formou asistovanej reprodukcie sa v bode III. Plnenie zmluvy pise:" Za situacie, ze sa neziskaju vajicka, resp. nedojde k oplodneniu vajicka spermiou v laboratórnych podmienkach, bude pacientke vratena uhrada za ukony k vykonaniu ktorých nedoslo..." V mojom pripade bol prvy pokus o IVF hradeny poistovnou, takze ani nemam narok na vratenie financnych nakladov ani mi o to nejde (doplatky v mojom pripade na injekcie a lieky boli cca 340€). ide mi skor o to, ze podla mna k prvému pokusu o asistovanu reprodukciu formou IVF ani nedoslo, kedze som mala jedine zrele vajicko a to nebolo vhodne na oplodnenie. Preco to vo Ferticente beru uz ako jeden prvy neuspesny pokus z troch hradenych poistovnou? Neviete mi to vysvetlit prosim? A preco musim teraz znovu podavat novu ziadost na poistovnu na druhy pokus a cakat 3 cykly aby som mohla skusit sancu druhy krat??? Mam 37 rokov a velmi nizke AMH a vysoke FSH. Kazdy mesiac cakania je pre mna ako rok pred 25 rokiom zivota.... nechcem tak dlho cakat na dalsi pokus....

roxy80
30. mar 2016

@kittydemontparnasse ahoj, ty si absolvovala pokus hradeny poistovnou lebo ten jeden pokys zahrna stimulaciu liekmi ktore polku hradi poistovna a polku ty, dalej poistovna preplaca v tom cykle odber vajicok v narkoze to znamena tento operacny ukon a to vsetko si absolvovala, tak preto sa to uz rata ako jeden cerpany pokus. Co sa tyka druhej otazky, tak na kazdy dalsi pokys sa dava ziadost odznova do poistovne. A co sa tyka cakania ma byt prestavka any sa telo spametalo a vycistilo od vysokych davok hormonov ktore si mala pri stimulke, to je obrovsky napor na telo a treba mu dat vydychnut.

kittydemontparnasse
30. mar 2016

@roxy80 Naco ma telo oddychovat od hormonov ked ma caka yase to iste odznova a mozno aj vo vyssich dávkach? Vôbec tomu nerozumiem. Mam svoje vajecniky stimulovat hormonálnymi injekciami, ktore mi maju pomoct v tvorbe vajicok a pritom musim od nich teraz oddychovat tri cykly? A co ak budem mat zase len jedno vajicko alebo dokonca ziadne zrele? Zase sa to bude povazovat za dlasi neuspesny pokus o IVF?

roxy80
30. mar 2016

@kittydemontparnasse lebo keby si nedala telu pokoj tak ti zblbne cely hormonalny system....vsak je to umely zasah do tela...ak sa chces zahrabat zo svojim zdravim tak ako chces ale medzi stimulaciami musi bt prestavka a ano ak by si mala znova len jedno a ziadne zrele tak to bude dalsi neuspesny pokus.

roxy80
30. mar 2016

Ma tam byt zahravat so zdravim

bocianoviny
5. apr 2016

Ahojte baby. Máme dobrá správy. Volajú sa project Najcennejší dAR a na rok 2016 sme v Občianskom združení Bocian dali dokopy pomôcky na otehotnenie a tiež exkluzívny cyklus umelého oplodnenia v celkovej cene viac ako 7000 EUR (a stále nám to rastie). Možno pomôžu práve vám, pretože šťastných párov, ktoré hľadáme bude päť. Budeme však potrebovať aj pomocnú ruku, tak ak máte záujem či už získať balíčky plodnosti a IVF cyklus zdarma alebo pomôcť šíriť info na Modrom koníku alebo fb, pošlite info buď ako odpoveď, alebo do Bocianieho fb, alebo na bocian@bocianoviny.sk.

bubu10
9. apr 2016

Ahojte. My vdaka Ferticentu mame nase vysnivane babatko, ktore lezi prave vedla v postielke. Po zisteni endometriozy som nevahala a isli sme do centra. Doktor mi narovinu povedal, co a ako, ake su sance a ze kvoli nepriechodnym vajcovodom mi ostava len IVF. Po stimulacii som dostala hyperstimulacny syndrom- nic prijemne, ale zvladla som. To bolo v januari a v marci mi vlozili dve embrya (z 10tich prezili len tieto) vobec som nedufala, ze to vyjde, ale jedno sa predsa uchytilo a v novembri sa nam narodila krasna dcerka. Takze nam sa podarilo umele na prvy krat a ak sa nestane zazrak, prideme si do Ferticentu aj pre surodenca 😁

bocianoviny
10. apr 2016

@bubu10 A podľa čoho ste si vybrali Ferticent? Odporučil ho lekár? A nakoľko je pre vás dôveryhodná informácia o tom, že z 10 embryí prežili dve? Myslím od 1 do 100 percent? A ako dlho trvala diagnostika endometriózy, pretože s tým bývajú problémy... Ďakujem za odpoveď. 🙂

bubu10
11. apr 2016

@bocianoviny kedze som nemohla otehotniet ani po roznych liekoch a sledovani ovulacie po dobu 3 mesiacov, isla som na laparaskopiu, kde mi to zistili..jeden vajcovod mi prefukli, ale aj moj doktor, aj dr.pinter sa zhodli, ze nemusi byt funkcny ked bol na silu rozlepeny..ferticent som si vybrala sama..a preco? Je to male centrum, a recenzie neboli zle..a fakt, clovek tam nebol len cislo, doktor nenarierá med okolo ust, povedal vzdy pravdu a nedava zbyrocne nadeje..mozno to prave niekomu vadi, ale v tejto situacii je dobre vediet, na com clovek je..to ze prezili len dve embrya...som rada ze aspon nejake, kedze pri endometrioze je vobec zazrak ze ich bolo tolko..aj z tych dvoch bolo to jedno menej kvalitne..som rada, ze som necakala na zazrak, ze otrhotniem prirodzene..

bubu10
11. apr 2016

@bubu10 inak otehotniet som sa snazila dva roky a vyslusala som vsetko mozne aj nemozne 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre