GENET Nitra. Ako to prebieha? Platí sa za to?

zuzanka.j
8. feb 2008

ahojte. boli ste niektora na genetickom vys. v nitre v genet s.r.o? ako to prebieha, plati sa za to, treba vysetrit aj partnera? dakujem

fabiana
8. feb 2008

Ahoj! My sme boli. Prebieha to tak, že tebe a partnerovi dáva doktorka otázky typu, ako sa volá otec, mama, sú v príbuzenskom vzťahu, pýta sa na ich a na vaše zdravie, resp. choroby, odkiaľ pochádzate, skrátka takú analýzu. My sme neplatili nič, mali sme od doktorky odporúčanie a výsledky tripple testov. A ešte nás genetička poslala na uzv na gynekológiu v Nr. Je dobré, ak tam príde partner s tebou, ale myslím, že nie je nutné, aby tam bol, ak vieš čo-to o ich rodinnej anamnéze. Objednáva sa tam, ale my sme išli hneď a hneď nás aj zobrali. Doktorka aj sestrička sú fajn.

kotenko
8. feb 2008

Zuzanka, ja som tam tiez bola, teda ak myslite pani dr. barosovu (tak nejako sa pise, tusim). Je to skvela pani dr a aj sestricka je uplne v pohode, ja som tiez mala byt objednana, ale nakoniec som nemohla prist na stretnutie a tak mi pani sestricka kazala prist kedykolvek, bez oznamenia. a ako to tu pisala fabiana, tak nejak to u nej prebieha. ale tiez si myslim, ze je lepsie ist aj s partnerom, predsa, pyta sa na choroby aj trosku vzdialenej rodiny a to som si ja uz nepamatala...
My sme tam vsak boli az po narodeni dcerky, lebo ma geneticku poruchu...

zuzanka.j
autor
8. feb 2008

dakujem za odpovede, mam v tom jasnejsie. mam tiez odporucanie od gynekologa, dnes som ho dostala spolu s dalsimi odporucaniami na ine vysetrenia a tak nez som sa spametala a spomenula som si co vsetko sa mam este k tomu spytat, bola som uz v autobuse. teraz rozmyslam ci volat, alebo nevolat, uz je dost hodin... este raz dakujem

zuzanka.j
autor
8. feb 2008

uz som sa objednala 😉

tilly
11. feb 2008

doktorka je taká jemná blondínka, že? tiež má malú vnučku, 3,5 ročnú 😉

fabiana
12. feb 2008

Tak to ani netuším... 🙂 Pre mňa bolo dôležité, že bola milá, ľudská a podobala sa na Magdu Vášáryovú, podľa mňa, xi xi. 😉

majuska81
24. feb 2008

Baby, o Nitrianskej genetike len tolko, ze nám zobrali krv a sliny v JÚLY!!!!!! A az v decembri im doslo, ze to nejak zbabrali a nedá sa to vyhodnotit...Dovtedy nám telefonicky hovorili, ze sa máme ukludnit a cakat.....Teraz /marec/ nám dali dalsi termin, ale uz sa na nich vykasleme, lebo nemáme cas zase cakat rok....Inác sme boli u doktorky Barosovej, ktorá bola velmi milá a sympatická.....len vysledky sme nedostali.....Dúfam, ze u vás to dopadne kladnejsie... 😉

aknomis
4. aug 2009

ahojte. kolko toto vyšetrenie trvá a treba tam aj partnera ked viem čo to o ich "rodinnom zdraví"? A za ako dlho sú výsledky - pre výsledky treba osobne alebo stačí telefonicky? A čo dalej po tomto vyšetrení? Ešte niekam, alebo stačí s výsledkami k svojmu gynekologovi?

aknomis
4. aug 2009

a kde to tam v nemocnici asi je, neviete mi poradit?
a ešte toto vyšetrenie je založené iba na otázkach, alebo aj na nejako vyšetrení?

danu
4. aug 2009

aknomis • Dnes o 13:01
ahojte práve ma moj gynekolog poslal na genetické vyšetrenie do Genet Nitra.
Neviete
- kolko toto vyšetrenie trvá
- ako toto vyšetrenie prebieha, len otázky, alebo aj nejaké vyšetrenie
- treba tam aj partnera ked viem čo to o ich "rodinnom zdraví"?
- za ako dlho sú výsledky - pre výsledky treba osobne alebo stačí telefonicky?
- A čo dalej po tomto vyšetrení? Ešte niekam, alebo stačí s výsledkami k svojmu gynekologovi?
- a prosím Vás, kde to tam asi v tej nemocnici je?

didiana333 • 2d, 25tt • Dnes o 13:15
Ahoj aknomis...bola som tam sama,bez partnera(nemal čas) Pýtali sa na choroby v rodine a aj v rodine partnera...a také bežné otázky o zdraví...Mne odporučili odber plod.vody. Genet je v nemocnici na Špitalskej,ked vojdeš zo starej vrátnice,tak hned doprava a asi o 60m je sklený vchod na lavej strane....držím palce... 😀

aknomis • Dnes o 13:18
didiana333:
a prosím ta, toto vyšetrenie je k čomu dobré, ked sa iba pýtajú na choroby, ved to isté sa ma pýtal aj moj gynekolog, takže v Genete nič iné nepoviem.. Oni nerobia žiadne vyšetrenie? A kolko to asi trvalo? A výsledky sú hned, či ...?

didiana333 • 2d, 25tt • Dnes o 13:22
Vobec netuším,k čomu je dobré 😀 😀 😀 Boli to len otázky...ale ja som chcela ten odber pl.vody,tak som tam bola kvôli tomu. Hned napísala dr.papier že nemáme predpoklady na nejaké gen.ochorenie...a objednala ma hned na ten odber. V čakárni som čakala 20 min a vnútri som bola asi 15 min...

aknomis • Dnes o 13:24
didiana333:
no ja som ešte neni tehotná, len som pred 2 týždnami v 7týždni potratila - prvé tehotenstvo.

didiana333 • 2d, 25tt • Dnes o 13:34
To mi je ľúto...aj ja som to zažila,ale bolo to dávnejšie....Tebe budú možno robiť aj nejaké iné testy ako mne....ja som bola na ten odber pl vody kvôli veku...

cucuska • 1d • Dnes o 13:34
ahoj, no ja som tam bola po dvoch potratoch, môj gynekológ ma tam poslal pretože som prišla o dve mimi o pr´ve v 14tt a o druhé v 9 tt. No bola som tam aj s manzelom. Vo vnútri sme boli dlho, najprv sa pýtali mňa na choroby a na rodinu potom manžela. oom nám odobrali sliny a mne ešte aj krv. na výsledky som čakala dlho až dva mesiace, potom som si tam bola pre ne. robili nam testy na pohlavie, to znamená že či nepotrácam len dievčatká alebo len chlapcov, a na genetické poruchy. Našli u mňa len poruchu metabolizmu MTHFGR heterozygotnej formy a na tú mi predpísala viac kyseliny listovej a vytaminy skupiny B - pyridoxín. No a potom by som ti odporúčila isť do Martina na hematologckú kliniku do Fakultnej nemocnice, tam mi skúmali krv a tam vlastne prišli aj na to prečo s to stalo a malo to súvis aj s tou poruchou metabolizmu

aknomis • Dnes o 13:35
didiana333:
no dobre, ved ja tam pojdem, ide iba o to, že nebývam v NR a tak ked sú to len otázky, na ktoré som už odpovedala mojmu gynekologovi, tak sa mi to zdá zbytočné. ale babo chceme, tak urobím pre to všetko... len aby to dobre dopadlo...

cucuska • 1d • Dnes o 13:37
ano ja nabývam v NR som odtiaľ 40 km

didiana333 • 2d, 25tt • Dnes o 13:39
Do ip Ti pošlem tel číslo na tu lekárku...skus sa objednať a popýtať...

aknomis
4. aug 2009

cucuska:
a ty si bola v tom Genet Nitra, alebo niekde inde? a s partnerom si išla náhodne alebo na doporučenie? lebo mne zatial nepovedali či s partnerom alebo bez...

aknomis
4. aug 2009

didiana333:
dakujem za číslo, zajtra tam zavolám a objednám sa. som zvedavá čo mi povie, či treba aj partnera alebo nie..

danu
4. aug 2009

aknomis • Dnes o 20:07
Ahojte.
pred 2 týždnami som v prvom tehotenstve potratila v 7 týždni. Pred týždnom mi gynekolog bral krv a zistil mi nie dobré pečenové testy - dal mi nejaké lieky. a povedal, že mám íst do NR na genetické vyšetrenie.
neviete ako toto vyšetrenie prebieha? treba tam aj s partnerom alebo stačí iba ak pojdem sama? a to je založené iba na otázkach o zdraví mojej a partnerovej rodiny, alebo nám aj odoberú sliny, poprípade moč, krv?
vdaka za info..

aknomis
5. aug 2009

no dnes som tam volala, a doktorka Barošová sa pýtala na príčinu prečo k nej idem, tak som povedala, že kvoli potratu pri prvom tehu v 7 týždni a ona povedala, že to treba oboch partnerov... tak sme objednaný na pondelok.. som zvedavá ako to dopadne..

marikasa
28. sep 2009

ahojte,máte niekto číslo do GENET Nr?

marikasa
28. sep 2009

prosím IP správu,díky. 🙂

bzzmajka
28. sep 2009

pozri " genetika " alebo " genetické vyšetrenie " sme tam viacaré aj v Nitre čo sme boli aj v iných mestách... vela šťastia

viva13
1. nov 2010

Ahoj, je tu niekto kto bol teraz najbližšie u p. doktorky Barošovej? Mysme tam boli pred 4 rokmi, už si veľmi nespomínam, je k nej treba odporúčanie od lekára, ak áno od akého? Momentálne mám v rukách len papier z CAR zo spermiogramu, a tam máme že odporúčajú genetické vyšetrenie+CF. Čo je to to CF? Platí sa niečo? dakujem Scarlett

viva13
1. nov 2010

nájde sa tu niekto kto tu bol?

ajka2008
6. mar 2012

ahojte. ja som tam dnes volala. objednali ma na piatok. kedze mi vysli zvysene hodnoty v tripple teste na downov syndrom. neviem z coho pozostava to vysetrenie ale toho odberu plodovej vody sa bojim. bojim sa aby sa nieco nestalo babatku. boli ste tu niekto na tomto vysetreni?

alexaba
14. jan 2013

ahojte, zajtra ideme na geneticke vyšetrenie, treba ísť na lačno? sme objednaný až pred obedom. Dakujem

6zmysel
28. jan 2013

Tiež sa chystám na vyšetrenie k pani Barošovej.Vraj treba so sebou priniesť vyšetrenia od tvojho gynekologa-testy,odporúčanie netreba.Sama som sa od gynekologa vyžiadala na aminocintézu.Chcem mať 100perc. istotu.

andy03
4. mar 2013

cavte baby j som dnes od nej akurat prisla..po 4!!!!!!!!!!!!!!! mesiacoch mame konecne vysledky!!!!!!juchuuuuuuu a to mi hovorila ze za mesiac budu 😝 som si pripadala ako cvicena opicka ktora jej kazdy tyzden volala 😠 😠 😠
na vystrenie normalne lahke ranajky a brala mi 3 ampulky krvy..mangelovi 2 ampulky..
nastastie nam nic nezistili ze tie dva potraty predtym boli nahoda.. ☹ ☹ ☹ ☹ tak asi tak...

danuska2568
22. apr 2013

ahojte bol niekto na genetickom vysetreni v Nitre ako to vsetko prebieha lebo tam mam ist aj ja a mam z toho mensi strach ze ako to tam prebieha dakujem

juliana30
22. apr 2013

Dievčatá idem tiež do Genetu dr.Barošovej, viete mi povedať presne,kde je v nemocnici jej ambulancia?Ďakujem 🙂

tzeleny
18. máj 2013

ahojte, mna by zaujimalo, ci sa vysetruje krv partnera, lebo viacere zienky spominali, ze onoho casu boli aj s manzelmi a im obom brali krv... ako to je?

leamax
18. máj 2013

@juliana30 ked ides od hora, kde je parkovisko, tak uplne na konci arealu, kde je aj endokrinologia, v poslednej budove nalavo 😉
@tzeleny samozrejme, ze aj manzelovi beru krv, neni to nic hrozne. plus ppohovor, treba si pospominat na vsetky zavazne choroby vsetkych pribuznych 😉

juliana30
18. máj 2013

@leamax ďakujem,už to máme za sebou,ale tam to už nieje, je to presťahované 🙂

leamax
18. máj 2013

@juliana30 aha, tak na druhej strane aj dobre, ze som ti to neskoro napisala - by si asi na mna nadavala, ze to nemozes najst 😀 😀 😀 tak drzim prsty, nech su dobre vysledky

juliana30
19. máj 2013

@leamax ďakujem, to nieee 😀, nenadávala by som určite , som rada,že si chcela pomocť 🙂.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre