Gyncare MUDr. Herman alebo SPLN MUDr. Hredzák? Ku komu ísť?

nathalinocka
4. nov 2007

ahojte snazilky ktore navstevujete jedno z tychto centier.
S manzelom sme sa rozhodli ze by sme nieco take mali podstupit.nevieme sa rozhodnut ktore z tych dvoch, myslim si ze obydve centra su dobre ale ked uz mam ist nech biem kde. prosim vas ak niektora ma skusenosti rada si ich precitam.

lutko
15. feb 2013

@pillabea Prečo by som sa mala ja pýtať lekára o postupe.Je to jeho povinnosť za čo má zaplatené a išla som tam prvý krát tak mal všetko pekne vysvetliť a nie aby som ja z neho ťahala ako z chlpatej deky...Ja som jemu zaplatila nemalé peniaze tak som aj chcela aby sa správal ako normálny lekár a nie ako bezočivec...

lutko
15. feb 2013

@nathalinocka Ku Hredzákovi nechodte...Iba zhrabne peniaze a je mu jedno či budeš,alebo nebudeš tehotná.Jemu sa jedná iba o peniaze.Chodila som tam a nič...Neurobil žiadne vyšetrenia nezisťoval či je na chybe manžel,alebo ja skrátka nič...

pillabea
20. feb 2013

@lutko my vieme kde máme chybu, dva roky sme pobehali všade, aby sa to zistilo a už s tými výsledkami sme šli za ním... no teraz nás čaké KET, čakám až dostanem krámy... nie som inak moc nadšená, pretože som práve písala s kočkou, s ktorou sme boli na IVF a tá z 3 rozmrazených znova nič... :( tak už tam idem len s malou dušičkou, a aj to len kvôli tomu, že tam máme ešte naše 2 embrijká... čo keď...........
inak ...by som ho taktiež nedoporučovala

andiekens
20. feb 2013

@lutko @pillabea baby, ale v kosiciach mate este jednu moznost okrem nich dvoch a to doc.Toporcerovu v starej nemocnici, vrelo odporucam 🙂 🙂

pillabea
20. feb 2013

@andiekens dobre vedieť, vďaka!!!!

sudabe
20. feb 2013

kočky a jaké máte skusenosti s dr. hermanom?

mercinkax
10. mar 2013

@sudabe Boli sme pri ňom, a je veľmi milý.

sudabe
11. mar 2013

@mercinkax ahoj ale malá si aj ivf? alebo niečo? ja chodím k němu ako je milí ja len či je aj dobrý odborník? díky

mercinkax
11. mar 2013

@sudabe Ahoj, nie bola som pri nemu len raz, zatiaľ. Ideme opäť v piatok na konzultáciu ohľadom IVF tak uvidím čo bude. No myslím si, že bude odborník...nakoľko dvaja odborníci náš úplne odpísali, a tento urobil pravý opak.
A ty si natom ako? Si pred IVF alebo?

valuska12345
20. mar 2013

Ahojte baby, mam na vas jednu mensiu otazku? moja sestra prave vysla z nemocnice kde sa dostala vdaka dr.Hredzakovi kvoli nekompletnym informaciam...bola na odber vajicok a ten magor do nej natrepal tolko hormonu, ze bola na hranici zivota a smrti...ako tak ju po 2 mesiacoch z nemocnice pustili v stave takom ako je...ale problem je v tom, ze ak sme pisali staznosti o nekompletnych informaciach na urady pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou, tak po ich preskumani, si dr.Hredzak upravil vsetky papiere a vysetrenia tak aby bola skodna dokonca moja sestra....preto som sa rozhodla to zmedializovat a preto sa chcem opytat ci sa medzi vami nachadza niekto kto ma rovnake skusenosti s tymto lekarom a chcel by s tym nieco aj urobit.....

sudabe
20. mar 2013

@valuska12345 ahoj ja s ním nemám skusenosti ale som pocula že už tak dopadlo vela bab tak spojete sa a nech pika za to co spravil držím palce a sestra sa dúfam vyzdravi.

lackaplacka1
21. mar 2013

ahojte babenky žiadnej babe neodporučam mudr.Hredzaka!!!!!!!!!Davajte si pozor na podpisanie zmluvy ktoru Vám daju podpisať.Podpišete tam ,že viete čo je to hyperstimulačný syndrom !!!!!Pán doktor podľa tej zmluvy môže obchodovať s vašimi embriami.Hyperstimulačný symdrom môže byť pre Vás aj smrtelny a mudr.hredzak to vôbec nikomu nevysvetli.po odbere vajičok sme sa stretli dve baby v nemocnici v ťažkom stave,kde nám lekári povedali,že keby sme prišli o deň neskôr tak zomrieme.Pán doktor s nami od toho času nekomunikuje.Odobral mi 36 vajičok tak si predstavte aký je to pre neho biznis a nás to stalo skoro život.Ja sa už pomaly uzdravujem,ale ta druha baba je ešte stale v zlom stave,pretože jej mudr.Hredzak urobil ešte aj oplodnenie,čo nemal urobiť.Čaka dvojičky,váži 35 kíl,bude v nemocnici až do pôrodu,pokiaľ sa ho dožije a už jej 6 krát dávali krv.naozaj dávajte si veľký pozor na mudr.hredzáka.

lapri
22. mar 2013

@lackaplacka1 ja mám podobnú skúsenosť, len s tým, že mne odobral "len" 29 vajíčok. Nejaké bolesti po odbere ho vôbec nezaujímali, som rada, že som odtiaľ preč. Nevrátila by som sa k nemu za žiadnych okolností.

pillabea
22. mar 2013

@lackaplacka1 my sme po 1 ivf a teraz som bola na ket-e, mala som len 10 vajíčok, z nich sa 4 oplodnili. ak by to nevyšlo, tiež by som už k nemu nešla. z hormónov mi bolo zle, moja gynekologička sa pozerala takými očami, že čo za konské dávky mám... neviem aké dávky sú vhodné a ona sa tiež do toho nerozumela... že sme nemali nič vysvetlené a všetko len na papieri si dostala, prečítaj a podpíš... tak to ma štvalo, no ja som spýtala ak som niečo nerozumela. nejakú odpoveď som sa aj dozvedela, no nie taký má byť podľa mňa vzťah lekár-pacient, veď sa nie malé veci dejú s mojim telom... takže tiež neodporúčam! zaslúžime si pozornosť a vysvetlenie...

eliska556
25. mar 2013

Baby, čitala som si to tunak čo tu pišete a neviem, nám Hredzi pomohol. My sme s magelom boli na všetky vyšetrenia, najpr boli na 1 ivf, potom na ket-e a všetko nám vysvetlil, ja som sa pýtala, slušne. Teraz sme po 2 ivf a čakáme pekného chlapčeka a vďaka nemu sme šťastný. Všetci sme nejakí, keď niekto menej hovorí, nemusí byť zlí dochtor. lackaplacka1 aj ja som mala hyperstimulačy syndrom, na gynde mi povedali že sa to môže stať a že tie lieky to robia, ale to nikto nemôže vedieť. Teraz sa teším.

lackaplacka1
25. mar 2013

@eliska556 aj keď si mala hyperstimulačný syndrom,nemusela si mať tu najťažšiu formu.Ja sa na neho nehnevam,že som mala hyperstimulačný syndrom,ale to že nám neboli vysvetlené príznaky tohoto syndromu a ja som tri dni ležala doma v bolestiach a som nevedela že ide o hypestimulačný syndrom.Možno keby som išla hneď do nemocnici,tak by som nemala tak poškodenu pečeň ,obličky ,žaludok a pľuca a nemusela by som byť liečená warfarinom.Mam problemy s krvou a teraz nemôžem ani byť tehotná a o 6 mesiacov sa uvidí ,či vôbec niekedy budem môcť byť.Z ostatným sa budem pravdepodobne rok liečiť.Behám vkuse po lekároch a beriem vkuse lieky.Všade na internete čítam,že sa ma odobrať maximum 18 vajíčok a on mne odobral 36.Bola som 2 krat na kontrolný ultrazvuk a už tam videl ,čo sa deje.Podľa mňa to už nie je lekár krorý chce pomôcť,ale ktorý si z ľudskeho tela urobil obchod!!!!!!! 😠

pillabea
25. mar 2013

@eliska556 tiež netvrdím, že je zlý lekár, len ten jeho prístup sa mi nepáči... teda ťažko sa naň zvyká
ak idem k svojej gynekologičke a som zdravá, idem len na preventívku, tak tam strávim min 20 minút, všetko vysvetlí, všetko ukáže, všetko popíše... ja som bola zvyknutá na toto a toto mi je normálne, teda čakám viac ako keď mi niekto vsunie papiere do rúk, že toto si prečítajte, všetko máte napísané... a teraz pri KET-e je odpoveď však už ten kolobeh poznáte... ja proste očakávam viac pozornosti

eliska556
26. mar 2013

U nás to bolo tak, že nám lekár dal na domov prečítať papiere. Doma sme všetko čítali aj sme na internete pozerali a potom som sa spítala. Všetko mi vysvetlil čo som sa pítala. Rozpráva málo, to hej, aj iné baby vraveli, ale s tými čo som sa rozprávala, tak boli aj u Hermana a vraveli že ani Herman nehovorí veľa. A Hredzák má super sestričku, ta ti povi všetko. Lackaplacka1 ja nerozumiem do tzych ich veci, ale keby obchodoval niekto s mojimi vajíčkami, tak by som to čítala a podpisovala, ale ja si viacej krat prečítam, aby som nejaku blbosť nepodpisala. Aj teraz mam po 2 ivf zmrazené nejaké.

katy2
26. mar 2013

@eliska556 aj nam dal papiere domov skor, ako sme ich podpisali.... vyslovene nam vravel, nech si to prestudujeme... ked sme prisli zasa, dalo sa uplne v pohode opytat....
ja som spokojna... a s tym obchodovanim je blbost.... chodila som tam x rokov, mali sme xy zakrokov a pokusov a vzdy pocty sedeli s tym, co nam oznamili... a v pohode sme komunikovali aj mailom a vzdy bol max. ochotny poradit a vysvetlit veci..... aj informovat ako sa to vyvija.....

iiffkkaa
26. mar 2013

ahojte... mam 24 rokov, v january my vyoperovali endometrioznu cistu, pri operacii zistili, že mam ložiska endometriozy a nepriechodne vojcovody. Dve mesiace sme to skušali, ale bohužial mam zas cistu. Normalne by som mala podstupit hormonalnu liedžbu, ale lekar čo ma operoval my doporučil otehotniet. Takže teraz nas čaka tiež IVF. Môj lekar my odporučil Hermana, už som s nim aj volala. Čakam na menštruaciu a potom sa objednam. Chcela by som vediet, že ako dlho trvaju vyšetrenia kym dôjde už k samotnemu umelemu oplodneniu. Ďakujem

pillabea
26. mar 2013

@iiffkkaa my sme SPLNe, no boli sme 1x v apríli sa mi zdá (pred tým sme už mali pochodeného urológa, genetiku.... spústa kopa papierov) všetko sme brali (kópie) a odovzdali dokimu. žiadosť sme mali odsúhlasenú koncom júla, ivf som mala robené koncom októbra, takže ak je všetko ok tak do polroka sa to dá....

lackaplacka1
26. mar 2013

Dnes som bola na Vyžšom uzemnom celku na odbore socialnych veci a zdravotnictvom.Babenky neviem,či viete čo ste podpisovali v zmluve u Mudr.Hredzaka.Je tam 12 bodov a zaujímavych.Je tam aj o tych embriach.Vy si platite za ich zamrazenie a uchovanie ,len na rok.Ak po roku nepridete a nezaplatite za dalsi rok,tak za vzdavate svojich embrii v prospech pana doktora.Čo myslite že bude s nimi robiť?Pozerať sa na nich???Mne odobral už spomynaných 36 vajičok a oplodnene mám 13 kusov.tak neviem ,ako počty sedia

katy2
26. mar 2013

@lackaplacka1 v zmluve sa pise o platbe za zmrazene embrya na 1 rok, ale v podstate ich maju aj dlhsie... mam osobnu skusennost... bolo to viac rokov a nedoplacali sme dokonca nic...
co sa tyka poctov... pocet vajicok este ani zdaleka nie je pocet embryi.... hlavne pri velkom pocte vajicok je ta kvalita slabsia a oplodni sa ich ovela menej... mozes byt vdacna za tych 13 ks.... a este, nerataj, ze ked ich budu rozmrzvat, tak ich bude stale tolko.... tam tiez nepreziju vsetky... ale to je uz riziko IVF....

bettypo
26. mar 2013

musím súhlasiť s katy2. Ale zase z vlastnej skúsenosti viem, že keď je reálne riziko OHSS dá sa to riešiť a nie ísť do rizika a ešte aj vkladať. Žienky ktoré tu písali nič také nespomínali. Ale možno má Dr. aj pacientky u ktorých zastavil stimuláciu, naordinoval lieky, postupoval inak ako pri normálnej stimulke. Bolo by fajn keby sa niekto taký ozval

klarkad31
27. mar 2013

@lackaplacka1 Mám dievčatko zo SPLN-u. Chystám sa opäť do SPLN - u, lebo by sme chceli mať ešte jedno dieťa. Ja som mala 10 vajíčok a 4 embryá. Bohu vďaka za nich. Tak ako píše katy2. Boli sme aj u Hermana, takže mám s čím porovnať. Čo sa týka papierov, viem čo som podpisovala a myslím že to bolo jasne napísané. Každý je sám za seba zodpovedný čo podpisuje, u Teba je asi problém niekde inde. A čo sa týka toho uchovávania embryí. Keď sa mi narodila dcérka, zaplatili sme si odber pupočníkovej krvi. Za jej uskladnenie si platíme každý rok. Nie je to nič nenormálne, záleží mi na tom tak si to platím. Rovnako je to aj s emryami. A keď už o tých embryách píšeš, pýtala si sa dokiho na to? Niekedy je ľahko obviňovať, ale z tvojich príspoevkov je jasné, že máš neúplné informácie a zavádzaš tu kde koho.

iiffkkaa
27. mar 2013

@pillabea dakujem.....no myslela som, ze do troch mesiacov sa to da......no prekvapila si ma, ze to az tak dlho trva.....baby a neviete nahodou nieco o doc.Toporcerovu v starej nemocnici ? ja sa rozhodujem, ze kam vlastne pojdem......dik

klarkad31
27. mar 2013

@iiffkkaa To je u každého individuálne. Netrvá to tak dlho u každého.

iiffkkaa
27. mar 2013

@klarkad31 a u Teba to ako dlho trvalo ?

klarkad31
27. mar 2013

@iiffkkaa dva mesiace.

iiffkkaa
27. mar 2013

@klarkad31 tak to je celkom dobre.....a ku komu chodis ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre