Gyncare MUDr. Herman alebo SPLN MUDr. Hredzák? Ku komu ísť?

nathalinocka
4. nov 2007

ahojte snazilky ktore navstevujete jedno z tychto centier.
S manzelom sme sa rozhodli ze by sme nieco take mali podstupit.nevieme sa rozhodnut ktore z tych dvoch, myslim si ze obydve centra su dobre ale ked uz mam ist nech biem kde. prosim vas ak niektora ma skusenosti rada si ich precitam.

silviaso
28. jún 2013

Ahoj Katy mne povedala moja gynekologička , že mi odporuča Doc. Toporcerovu lebo má najvyšiu uspešnosť a kontaktujem sa ďalšími dvoma kamaratkami , ktorým sa podarilo 2 IVF. Oproti Dr. Hredzákovi viac komunikuje s pacientkou , všetko mi vysvetlí .... 🙂 🙂 🙂

katy2
28. jún 2013

@silviaso to s tou komunikaciou beriem.... je mila, usmievava, ochotna odpovedat na otazky.... ale s tou najvyssou uspesnostou je to totalny BLUD.... Urcite ma aj ona nejake uspechy ale kym bola na Rastislavke, ta uspesnost bola MIZIVA..... Viem to priamo od ludi z poistovne, ktori prijimaju ziadosti o IVF na schvelenie..... Mna to zatial nepresvedcilo a som velmi rada, ze uz sluzby SPLNu nepotrebujem.....
Ale samozrejme vsetkym drzim palce a sama sa necham prekvapit pozitivnymi spravami 🙂

erika1986
28. jún 2013

žienky odporučaj hermana chodili sme ku hredzakovi a robotu odfalkol absolutne nekomunikuje s pacientkou vobec zhrabne peniazea cau a pa dr herman je super robotu spravi 100 percentne my sme boli na ivf pri nom a hned naprvy krát mame krásnu a zdravu dcerku praca splnena dôkladne dava si zálezat je velmi komunikativny srandovny poradi pomoze vysvetli a tak velmi spravny clovek mozem len odprucit nebudete banovat drzim vam place

anusi
2. júl 2013

Ahoj ked si chodila do Splnu , aku metodu ti dsali hned prvu, IUi, IFI, IVF- oplodnenie v skumavke, ja som dnes bola pri Dr, Hermanovi v Gzncare hned mi dal na IVF neviem preco, vraj sa mi nepodarí normalne ani inou metodou v splne su iny

anusi
2. júl 2013

@katy2
@katy2 🙂 Ahoj ked si chodila do Splnu , aku metodu ti dsali hned prvu, IUi, IFI, IVF- oplodnenie v skumavke, ja som dnes bola pri Dr, Hermanovi v Gzncare hned mi dal na IVF neviem preco, vraj sa mi nepodarí normalne ani inou metodou v splne su iny

anusi
2. júl 2013

je tu niekto cerstvýýýýýýýýýýýýýýýý kto chodí do gincare k Dr. hermanovi

katy2
2. júl 2013

@anusi ja som bola 3x na IVF + ICSI.... 1.IVF bolo bez transferu, lebo sa zistila nepriechodnost krcka maternice a dalsie 2 IVF boli uspesne hned na 1.pokus - prve tehu dokonca dvojicky - ale nasledne sme mali syndrom miznuceho dvojcata.... 3.IVF som bola dokonca ako sampoplatca a dr. mi vysiel max. v ustrety, co sa tyka liekov, vyberali sme cenovo najdostupnejsie.... Vela sme komunikovali mailom.....
Som max. spokojna....

anusi
2. júl 2013

mne dal dnes ziadost do ruk a mam sa rozhodnut vies bojim sa ju poslat v podstate, neviem kolko to bude vsetko stat, nie kvoli peniazom ale kvoli tak vseobecne vsetkemu vies neviem ako mam u poslat porad

zulla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katy2
3. júl 2013

@zulla predpokladam, ze pises o sucasnej situacii..... Otras.... A vobec, ako moze sestra (ak je to sestra) na recepcii davat podpisovat take chulostive veci.... 😕 Predtam sme vsetko konzultovali s doktorom a u neho medzi 6 ocami sme sa bavili o nasich problemoch (dr., ja a mm) Vsetko sme podpisovali u neho po predchadzajucom prestudovani doma, pripadne konzultacii....
Ale zmena je zivot... mnohe si to nevedia vynachvalit..... Hlavne, ze sa pani Dr. usmieva.....

katy2
3. júl 2013

@anusi je to na tebe, ako sa rozhodnes... IUI je velmi malo uspesne.... Mozno za pokus stoji ist parkrat na IUI a potom na IVF.... Poslal ta dr. na nejake vysetrenia? Podla coho zistil, ze jedine IVF?

zulla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bettypo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katy2
4. júl 2013

@bettypo a tebe lezia v zaludku opacne nazory ako mas ty? snad mam pravo prispievat kam chcem... toto nie je uzavreta tema... a mimochodom do tejto temy prispievam uz velmi dlho, este nebola ani dr. T. v SPLNe..... A informacie o jej odbornosti mam priamo od kompetentnych.... Ale to sa ti snad spovedat nemusim... prepac....

bettypo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
foryou25
4. júl 2013

@katy2 nie vzdy ide o uspesnost, vela zien oceni aj to, ak ich lekar pochopi vypocuje , poradi, a nie len rychlo rychlo peniaze buch buch a dalsia v poradi, doktrova ludskost bola na bode mrazu, takze aj ked mal mozno uspesnost asi mu nepomohla aby tam ostal
@bettypo no neoficialne zdroje hovoria ze to boli tlaky z hora, proste dorbkal zdravie viacerym zenam a to urcite nemohlo ostat bez nasledkov , ja som tiez uvazovala ze podam na neho nejaku staznost za to ako ma dokatoval, ale obisla by som len z dlhym nosom, kedze sa pred ivf podpisuju papiere kde je on perfektne kryty...

katy2
4. júl 2013

@bettypo lekar sa urcite nestrati 😉 kazde nove CAR je dobre a vitane 😉

@foryou25 viem, ake si mala problemy s OHSS 😔 to je ale vedlajsi ucinok ci mozna a realna komplikacie pri IVF... a ano, podpisuju sa papiere pred kazdym zakrokom... my sme tie papiere mali doma, v pokoji sme to prestudovali a takmer hodinu sme s doktorom konzultovali a odpovedal nam na vsetky otazky.... Ano, bol svojsky, mozno posobil odmerane, ale mne sa ani raz nestalo, zeby mi neodpovedal, neporadil, jednoducho sme vzdy jednali na rovinu a to dokonca v pohode aj mailom.... Ja som s nim bola spokojna, velmi mi pomohol, vysiel mi v ustrety, ked ma tlacil cas pri IVF (vek)... Niektore injekcie a uzv som absolvovala na jeho odporucanie u mojho gyn. pocas dovolenky v SPLNe, len aby som to stihla.... A mnoho, mnoho inych veci....

zulla
4. júl 2013

@foryou25 ano, ludskst lekara je velmi dolezity faktor, ktory vplyva na psychiku pacienta,
Problemom tohto zariadenia v sucasnosti je podla mna v kombinacii obycajnych pacientov s pacientami, ktorych problemom je taka citliva tema ako neplodnost. Prichadzaju tu nielen samotne zeny ale aj ich partneri. A este vacsim problemom je podavanie informacii vo vestibule sestrickou nie v sukromi lekarom. z tohto dovodu do tohto centra urcite viac krat nepojdeme. nemam najmensi zaujem verejne na chodbe riesit svoje intimne problemy a vypocut si ktora pacientka ake lieky ma alebo nema uzivat po zakroku, ktory tam pred chvilou absolvovala. toto je absolutne neprijatelny postup podla mna pre kazdy par. Takymto pristupom pridu o pacientov CARu a CARu neostane nic.

foryou25
4. júl 2013

@katy2 no ano, ale takych ku ktorym sa spraval odmerane je viac, ja ked som sa ho nieco opytala tak sa vzdy akoby rozculil a odpovedal velmi podrazdene, pytala som sa ho aj na mozny Ohss, tak sa zasmial ze to ma len male percento zien, ktore ma polycysticke vajecniky a podobne, ja som bola absolutne v poriadku, co sa taky cyklu, keby mi aspon urobil pred transferom jeden hlupy ultrazvuk vedel by ze transfer robit nesmie, nasledky z ohss mam aj teraz, za par dni to uz bude rok, po transfere...

bettypo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bettypo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zulla
4. júl 2013

@bettypo ano viem o akom lekarovi hovoris, absolvovala som tam jeden zakrok. ja neviem preco na tom vychode neexistuje jedno cjedine entrum, ktore by malo nejaku uroven. to musi cely vychod cestovat napriklad do martina alebo do brna, aby dostal adekvatnu starostlivost za svoje nemale peniaze??? to si tu vsetci lekari skutocne myslia, ze ich pacienti su nejaki burani???
bohuzial som absolvovala pohovory v oboch centrach v martine a to sa skutocne neda podovnat s kosicami. menom si ta tam na chodbe nikto ani nedovoli oslovit a pristup lekarov jsa rovna pristupu k zakaznikovi, nie ako k poulicnemu predajcovi. na Hrivnaka boli kontrovernzne reakcie a preto som sa celkom potesila ze v SPLNE je nova lekarka...mozno pride konecne pozitivna zmena. ale toto tu skutocne nevedie k lepsiemu!

bettypo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
antonia2077
7. júl 2013

ahojte tak nám to nevyšlo 26.6 sme boli na vklad a dnes testík a nič iba jedna čiarka ☹ ☹ ☹ no uvidíme ako bude ďalej neviem či sa oplatí ísť zajtra do Ke ☹

sudabe
7. júl 2013

@antonia2077 Ahoj nevzdavavaj to hned a nä krv mas ist kedy? testy nie su 100 percentne. drzim palce

kukulik30
7. júl 2013

ak mozem , prispejem, ani jedno centrum neodporucam...teda v Splne je teraz nova lekarka, neviem aka je, nemam s nou skusenost , ale s dr Hermanom a dr Hredzakom som mala a teda katastrofa...
aj napriek tomu , ze som u oboch otehotnela, ale ani to ma nepresvedci, ze su to profesionali, nebudem ich za to ospevovat..to je druha vec ...ale podstatne je, aky ma pristup, ako berie cloveka- pacienta, ako sa k nemu spravaju...ako komunikuju...ako sa snazia riesit problem, navrhnut ine alternativy, v oboch centrach ma o tom nepresvedcili.... ☹

Po prechode zo Splnu, som tiez chvalila Hermana, odporucala ho, co zial uz lutujem, hanbim sa 😖
bola som svedkom neprijemnych telefonatov s pacientkami a poznamok k nim, ci uz v telefone, alebo aj po zlozeni...jednaj s nimi ako s handrami...to je postoj lekara??? kde je nejak ucta k pacientke...hlavne , ze zhrabnu peniaze a mozno sa obcas aj zadari...a zeny nech su spokojne ...hmm
je pravda, ze sme dostali aspon spravu , ale uz mam troska pochybnosti, ci tie udaje boli pravdive...
a dalsia vec, ze ked som bola naposledy na KET, tak pan doktor mi " zabudol " povedat,a to som uz stimulovala a brala estrogeny, ze uz nemam ziadne mrazaciky ...ano...prisla som a pan doktor pozrel do papierov a vravi: " ale ved vy uz nic nemate !! " som myslela, ze zle pocujem....liekmi som si rozhadzala cely cyklus, pretoze som ich mala nahle vysadit , este dalsie 2 mesiace som krvcala mimo cyklu , kym sa mi to upravila este mi povedal, ze pani zlata, ved minule sme davali 2 , na co som ostala druhy krat ako obarena, lebo pri vklade mi vravel, ze vkladal jedno...tak co mi vlastne vkladal ??? to bola posledna kvapka, nikomu toto centrum neodporucim!
ma tam strasny chaos!!!

V splne tak isto lekar absolutne neriesil, ci reagujem na lieky , absolutne sa nestaral, ako som na tom , a pritom som mala kazdy raz OHSS ( ved naco by mi znizil lieky ), prvy krat som bola s tazkym stupnom aj v nemocnici...druhy krat som to ako tak zvladla s bolestami doma , kedze som uz vedela, co ma caka ...
to , ze z neho treba tahat odpovede na otazky je dalsia vec, tiez to nestaci, nie kazdy je v IVF zbehly a ma internet , kde na strankach viac napisu ine zeny ako povie sam lekar
lekar vobec nerozpraval o postupe, liekoch , neziaducich ucinkoch, co treba robit aj je zena prestimulovana..ani ked som prisla do nemocnice u nas v meste , nemala som ziadnu spravu, sami lekari boli prekvapeni, ze z centra nemam nic,s taky silnym OHSS nemali skusenost
toto je spravny postoj lekara v sukromnom centre???
pytam sa ci toto zenam staci??? preco mam ja tahat z lekara info...nemal by on sam pacienta informovat
ultrazvuky 3 sekundove...to akoze za 3 senkundy vidi, aku mam sliznicu a v akom stave su vajecniky ...ved to je smiesne !!!
pri plateni inam dal iba prijmovy doklad , kde vobec nebolo rozpisane , za co platime, jednotlive polozky a sumy ....len povedal vyslednu sumu........peniaze sme mu polozili na stol, a tie si len rukou zosunul do suflika ...zaujimave!!!
takto pracoval p. doktor

som sklamana, ze na vychode nie je centrum, ktore by malo urovne , skusenosti a hlavne ten spravny pristup k pacientkam
je smutne, ze zeny musia cestovat tolke km niekde do Brna, ale zial ,to sa neda porovnat...

drzim palce !!!

lapri
7. júl 2013

@kukulik30 ..... s tým sonom si to presne vystihla, viac ako tie 3 sekundy to netrvalo

lubanka
7. júl 2013

@kukulik30 nepoznám dr. Hermana, ale čo sa týka dr. Hredzáka... absolútne súhlasím!!!! úplne trefne si ho vystihla... a tiež sa mi u neho podarilo otehu... to ako to neskôr dopadlo, to už je o inom... tiež som 1IVF mala neskutočne silné OHSS, žiadna správa nič... ja som ani nevedela, že sa mi môže niečo stať a že to treba ísť do nemocky... s ťažkosťami s dýchaním, zápchou a nenormálnymi bolesťami som plakala doma... neskôr som sa dozvedela, že som mohla aj zomrieť 😕 😕 keď som došla k nemu na ultz, tak sestrička mi len povedala "ale veď to ste mali utekať do nemocnice, veď ešte doteraz máte brucho jak balón" ... no ale to mi trebalo aj povedať, že keby niečo, tak okamžite utekať 😠 😠 😠 😠 po druhý krát mi už automaticky vypísal papiere do nemocky, lebo povedal, že očakávajme repete... 😖 lenže tiež som už vedela, čo môže nastať a tak som sa priam "zalievala vodou" a jedla na kilá slané... tak som to ako-tak ustála a zvládla lepšie ako po prvý krať...
jednoducho absolútne súhlasím so všetkým, čo si napísala na marko dr. Hredzáka 😒 mám v Splne mrazáčikov, tak si po nich chodím, momentálne už k novej dr., ale nedávam tomu veľké šance na úspech... aj keď rada by som bola zaskočená pozitívnym výsledkom. Posledné IVF plánujem zabsolvovať buď v Martine alebo Brne, lebo žiaľ ako si písala, východ nemá absolútne "normálne" centrum... hlavne, že platíme "ťažké" prachy za nekvalitné služby... 😖 😠

antonia2077
7. júl 2013

@sudabe zajtra mám odber tsak uvidíme ako to dopadne ozvem sa 😔

anusi
8. júl 2013

@katy2 vies on mi robil 3 vstupne vysetrenia, no a na 4 z nich mi povedal ze si vytváram protilatky proti spermiam

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre