Gyncare MUDr. Herman alebo SPLN MUDr. Hredzák? Ku komu ísť?

nathalinocka
4. nov 2007

ahojte snazilky ktore navstevujete jedno z tychto centier.
S manzelom sme sa rozhodli ze by sme nieco take mali podstupit.nevieme sa rozhodnut ktore z tych dvoch, myslim si ze obydve centra su dobre ale ked uz mam ist nech biem kde. prosim vas ak niektora ma skusenosti rada si ich precitam.

bique
21. jan 2012

@nurili my mame z prveho IVF este 14 mrazacikov, tak dufam, ze sa vsetko podari...prenos mam naplanovany na 26.1. 😀 uz sa velmi velmi tesim, dufam, ze to vyjde na 1x....ET sa podaril na prvy krat a chytili sa obidve, ktore vlozili...Hredzi hovoril, ze mame dost a kvalitnych embrijok, ja som uplne v poriadku, len nemam vajickovody, takze u nas je iba tato mechanicka prekazka...nemam problem ani s krvou, ani so stitnou zlazou, muz mal trosku horsi spgm, ale nebolo to nic hrozne...po stimulke mi odobrali 24 vajok, z toho sa 16 oplodnilo 😀 Hredzi oci pucil 😀 😀 😀 vkladat davame teraz iba 1 embrijko, 2 sa bojim, lebo doki, co mi robil reviziu maternice po predcasnom porode povedal, ze mohla byt pricina v tom, ze moja maternica jednoducho dva plody naraz nezvladne kapacitne 😠 tak sa bojim...ale mame ich este dost, tak hadam sa podari..teda podari sa 😀 ine ani nepripustam 😀 a ty len mysli pozitivne, to robi vela 😅 bude vsetko o.k., uvidis 😀 vy ste kolko vkladali? cakate iba jedno?

bique
21. jan 2012

@nurili nam po 1 IVF vlozili 2, obidve sa chytili, ale v 25TT mi zacala z nicoho nic v noci odtekat voda a po tyzdni lezania som predcasne spontanne porodila 2 chlapcekov...po 3 dnoch nam vsak odisli ☹ po spontannom porode sa ich nepodarilo zachranit...takze radsej chod k lekarovi s kazdou blbostou, ktora sa ti nezda...radsej 100x zbytocne ako raz neskoro...ale co ma byt aj tak bude, takze treba mysliet iba pozitivne a nestresovat sa 😉 my teraz ideme na prvy KET z prveho IVF

antonia2077
21. jan 2012

@bique ahoj aj my sme mali 24 z toho 16 nám oplodnili a 14 dali zmraziť, mám na teba otázočku keď ideš na Ket tak ti rozmrazia 2 alebo 1 embrijko? Môžme si to vybrať, alebo to určí lekár. Ja som po IVF, bohužiaľ v 4tt sa to prestalo vyvíjať a teraz čakáme kedy budeme môcť ísť na KET. budem veľmi rada ak mi odpovieš a držíme palce nech ti to výjde 🙂

katy2
21. jan 2012

@antonia2077 vacsinou sa mrazia po troch, teda sa aj tri rozmrazia.... ale vzdy to nejake embryjka nepreziju.... 😔

bique
21. jan 2012

@antonia2077 mne to vysvetloval tak, ze mrazia do spicky 2-3 embrijka, tu spicku musia celu rozmrazit a sleduju, ktore s nich sa dalej vyvijaju a su schopne prezit...nie vsetky ale preziju ☹ potom je uz na vas,kolko chcete preniest...my sme sa teraz rozhodli pre jedno...tak aj ja vam drzim vsetkych 20 😉 ...tentoraz to urcite vyjde 😕

nurili
21. jan 2012

@bique no u nas je to nejak tak podobne. Ja nemam vajcovody a manzel poslabsi spermiogram ale na ICSI postacujuci. Ja som mala 26 vajok cize som bola tiez z urodicky spokojna. Vkladali mi 2 a jedno sa uchytilo. Este mame 12 zmrzlinky. Tak je riziko ze predsa mas vacsiu sancu z dvoch vajok aspon jedno aby sa uchytilo. No a nam sa to podarilo i ked este nie je vyhrate ale verim v stastny koniec. Manzel ma opatruje ako princeznu. Spolocne varime a perieme a on je na upratovanie. Velmi mi pomaha. Tak uvidime ci to pomoze. 🤐 Ked ma sem tam zaboli ci pichne tak som v pohotovosti. Obdivujem zeny ako to zvladli tych nekonecnych 9 mesiacov. Klubuk dole mamicky. 🙂 No a tie zasoby co mame v mrazaciku tak postacia na 3 KETka. Tak...... 😉

bique
21. jan 2012

@nurili jeeej, tak to mas super manzela 😀 moj je tiez taky..tiez pomahal, upratoval, varil a chodil do prace 😀 ja verim, ze sa chyti aj to jedno...ak by nie, tak na dalsie dame zase 2, ale ja sa velmi bojim dvojicky ☹ a je to strasne narocne, nech mi nikto nehovori, kto aj dvojky vynosil do terminu a uz zabudol, ake to bolo tazke, ale bolo 😖 ale aj krasne...ja som v tom, ze to vyjde aj s jednym...tak hadam ano

nurili
22. jan 2012

@bique no jasne ze viacplodove tehotenstvo je riziko, no to uz je na kazdom ako sa rozhodne. Je to zataz aj pre mamicku a ide aj o zdravie deticiek. No ale su tu mamicky ktorym sa to podarilo a im patri obdiv. Ja som mala 2 mimomaternicove a doki mi povedal ze ked som otehotnela tak otehotniem znova a mal pravdu. Tak sa potichucky vytesujem a dufam ze vsetko dobre dopadne. 🤐 😵

bique
22. jan 2012

@nurili takze ked sa na prvy krat podarilo a uchytilo, tak je velka sanca ze to vyjde zas, nie? 😨 a my mame uz po 5 dnovej kultivacii, takze su tam vybranie tie najschopnejsie a je pravdepodobne, ze sa budu vyvijat dalej 😀 tak ty sa len vytesuj, mozes aj nahlas, nie len potichucky 😀 ved to k tomu patri.... 😀 ja si uz niekedy pripadam ako šiši, na nic ine neviem mysliet, iba na to, ze sa podari a bude rast brusko...a potom sa budem vytesovat spolu s tebou 😀

bique
22. jan 2012

@nurili este otazocka....ty si otehotnela po KET?

bique
22. jan 2012

@nurili jaj, asi nie, asi z cerstvych, ked dobre som precitala 😎 stale rozmyslam a mam obavy, ci som urobila dobre, ze som sa len pre jedno rozhodla 😖 hadam ano

nurili
22. jan 2012

@bique nie, ja po ET....

nurili
22. jan 2012

@bique juj tak to ti neviem, chapem tvoje pochybnosti, keby clovek vedel ci urobil spravne, hm....Najradsej sa dohodni s dokim. Pri KETe ja som si davala po tri.....to myslim vela zien....no a bez vysledku a teraz tie dva no a jedno sa uchytilo....je to individualne no a ked si to nemozes zdravotne dovolit tak nelutuj....bude dobre.... 😉

nurili
22. jan 2012

@bique joj uz sa tesim ze nas bude co najviac a budeme sa radit a take veci okolo toho, kazda z nas si to zasluzi. Ze sisi, nic si z toho nerob to horsie este pride, myslim to cakanie. Najprv na // a potom srdiecko a tak to pojde celych 9 mesiacov. Co narobime. 😝 Len nech sa zadari az do sameho konca...... 😵

mona32
23. jan 2012

Ahojte my chodime ku Dr. Hermanovi, je super clovek, ked mas otazky odpovie na vsetko co ta zaujima a zrozumitelne vysvetli...

bique
23. jan 2012

@nurili tak ako hovoris...od pocatia po cely zivot uz budeme mat o tie nase bambule strach 😕

bique
23. jan 2012

@nurili a ako sa citis? je ti aj zle, ci ukazkovo? mne vobec nebyvalo zle, ja som ani nevedela, ze som tehotna, iba som sa rozsirovala🙂 som zvedava ako to bude teraz 😀 volala som do splnu, pokecala kus so sestrickou...hovorila, ze ked budu kvalitne rozmrazene embrijka, tak staci aj jedno, ze maju aj s jednym uspechy 😀 ze este v den prenosu porozpravam s dokim o kvalite rozmrazenych babuliek a este asi uvidim podla toho...ze keby boli velmi slabe...nam pri ET vkladali po 5 dnovej kultivacii, neviem, ako zamrazili, takze uvidime v den D🙂 😀

nurili
23. jan 2012

@bique to patri k role matky..... 😵

nurili
23. jan 2012

@bique aj my sme mali vela a po PK cize bolo z coho vyberat a uspesnost je vysoka i ked stale hrozi riziko neuspechu ale riskujeme vsak.... 😉 neboj dostanes tu najvyssiu kvalitu 😀 , a to je tvoja vlastna vyroba 😀
Hm ako sa citim? No uz je to lepsie ako na zaciatku ale sem tam kyselina a chute take mliecno - syrove. No a rozsirujem sa fuf neviemkedy sa to zastavi. Malo som pribrala nie vela ale staci no hlavne tie kosti sa roztahuju. Citim to naobleceni. Uz nosim tehotenske nohavice lebo do rifli sa uz nezmestim. 😀 No na postavu nepozeram, nech sa roztahujem ako zaba je mi jedno hlavne nech ma malicke dostatok miestecka a aby sa mu pacilo.......... 😉

danielale
23. jan 2012

ja som bola u Dr.Hredzaka,podarilo sa mi na prvy krat,problem mal moj byvaly manzel,mal pomale spermie,babetko sme obaja velmi chceli,dnes som ostala sama a mam coskoro 4-rocnu krasnu dceru,takze baby drzim palce aby ste to uspesne dotiahli dokonca tak ako ja

bique
26. jan 2012

@nurili len sa ty pekne roztahuj 😀 musi byt predsa vidiet, ze cakas babatko 😀 😀

nurili
26. jan 2012

@bique no prave som to s mm preberala lebo svagrine ked boli tehotne tak pupky male fuf jake velke.... 😝 , no nevyberiem si..... 😉

martinaprag
23. feb 2012

Ahojte, chodim k dr. Hermanovi, predtym som si nasla na nete jeho profil a zda sa mi, ze je to to najlepsie, co sa da na Slov. najst..... Tym myslim odborne, ved by zrejme prenic- zanic nebol predseda výboru Reprodukčnej medicíny Slovenskej GPS. ...navyse z profilu dr. Hredzaka mi vychadza, ze sa ucil prave u dr. Hermana... To len tak na okraj... ale hlavny dovod, preco sa tu trepem do debaty je, ze sa chcem opytat, ci nahodou sa niektorej nezvysilo nieco - konkretne nahanam Puregon 600IU a Cetrotide 0,25, potrebujem to uz dalsi tyzden. Som samoplatca, takze by mi to velmi pomohlo. Vopred dakujem a prosim, piste do IP.

zdeja
15. mar 2012

ahojte.....kam ist? Prve IVF a Ket u dr. Hredzaka neuspesne-cca pred 2,5 r. Teraz mame dilemu ci ist späť do SPLNu alebo k dr. Hermanovi. 😒

evika1405
30. mar 2012

@zdeja ahoj, ja som bola pri dr.Hermanovi a momentalne cakame na 10-ty april.

tinusasa
31. mar 2012

@zdeja ahoj 🙂 my sme prve IVF absolvovali u dr.Hredzaka a nevyslo nam to tak sme zmenili na dr.Hermana a boli sme tam len raz a tento buduci tyzden ideme znova. Neviem to este porovnat ale doktor v splne toho vela nenarozpraval a bolo to tam ako na beziacom pase ale vela zienkam to tam vyslo. Ked som prisla k Hermanovi bol tam vacsi zaujem, viac porozpraval a ked je tam nejaky problem tak sa snazi ho riesit na mna urobil dobry dojem no uvidime co dalej ...

robinson82
1. apr 2012

Ahojte babenky,
aj ja mám strašnú dilemu. Neviem sa rozhodnúť do ktorého caru ísť. 1IVF som absolvovala v Splne ale nebola som spokojná a aj výsledok bol neúspešný. Teraz chcem ísť na druhý pokus, no rozmýšľam či ísť k Hermanovi alebo rovno do Heliosu do Martina. Som z Prešova. Takže do Martina to budeme mať ďaleko. Skúste mi poradiť. Ďakujem pekne. Dobrú nôcku

dadu30
8. apr 2012

Ahojte, čo sa týka Hermana ja môžem len odporučiť, hned na prvý krát sa nám podarilo. Mne veľmi vyhovovala jeho povaha, jeho prístup a hlavne jeho triezvosť........nenasluboval nám hory-doly ako napr.Martine atd. A čo dodať je to jeden veľký odborník, ktorý naozaj vie čo robí. Ja ho určite odporúčam!!!

lubanka
25. apr 2012

@bique
Ahoj bique, práve som si prečítala Tvoj príspevok.... a nechápem... 😕 akoby som si premietla svoju situáciu spred roka. Tak isto som v splne absolvovala 1xIVF, úspešne, po vložení 2 embryí sa uchytili obidva. Tehotenstvo prebiehalo v poriadku a v 25.týždni HOROR! spustil sa predčasný pôrod. Chlapci sa držali - jeden 3dni a druhý 6 dní. 😢 😢 Potom si ich však Pán Božko vzal za anjelíčkov, takže teraz na nás dozerajú z nebíčka.
Teraz čakáme kým nám poisťovňa schávali žiadosť a chceme podstúpiť 2x IVF tak isto v SPLNe sme tam spokojný. A tak ako už niektoré písali... odpovie vždy bez problémov na čokoľvek sa opýtam, čokoľvek ma zaujíma a vždy promtne odpovedá na moje emaily. A sestrička úžasná osoba, tá to tam istí 🙂 , niekedy mám pocit, že ona už môže so svojími skúsenosťami a vedomosťami kľudne ordinovať sama... 😉 🙂

pondelok2012
25. apr 2012

@lubanka a ja si myslím že sestrička by sa nemala do všetkého miešať.až sa príliš mieša. a má poznámky ktoeé tam nepatria.Vlastne si myslím že tam ani nemá čo hľadať, okrem odberu krvi zápisu a šup vonku.Ale ona???????

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre